Ruská panenka

• USA Russian Doll
Komedie / Drama / Dobrodružný / Mysteriózní
USA, (2019–2022), 7 h 3 min (Minutáž: 25–33 min)

Hudba:

Joe Wong

Natasha Lyonne, Greta Lee, Yul Vazquez, Charlie Barnett, Chloë Sevigny, Dascha Polanco, Brendan Sexton III, Rebecca Henderson, Ritesh Rajan, George Aloi (více)

Série(2) / Epizody(15)

Nadia (Natasha Lyonne) slaví 36. narozeniny. Běžná oslava v newyorském bytě jejích kamarádek se však promění v její noční můru, když ji ještě ten večer srazí taxík. Místo smrti se však vrátí do koupelny onoho uměleckého bytu na onu oslavu. Po jejích několika dalších náhlých úmrtích a i návratech do oné koupelny zjišťuje, že tu něco nehraje. Ale co? (hansel97)

vyfuk

Časová smyčka tak otravná jako zaseknutý gramofon. Ale ten se dá ještě docela zvládnout. Tohle prostě byla jebanina neustále toho samého dokola. I spolu s tím, že kouzlo se vytratilo hned po prvních pár minutách prvního dílu. A nic víc. Poté už to možná dostává nějaké grády, ale pro mne už je to tak nelukrativní záležitost, že mne to ani nezajímá a dojíždím seriál se silnou averzí, kdy (pokud tam byl) plotwist nebo rozuzlení není nějaké zajímavé nebo chytlavé. Ještě štěstí jsou zde projekty z letošního roku, který ho dokázali lépe nastartovat. Toto bylo dost mimo mne. Až odporně moc. ()

Jaro.Krafcik

Russian doll je bohužiaľ iba slabším seriálom od netflixu. Nápad ukradnutý z filmov ako všetko najhoršie alebo na Hromnice o deň viac, ma už tak nebavil. Asi to bude hlavnou herečkou ktorá bola strašne nesympatická, trochu pomohla druhá mužská postava a to Alan. Ale seriál sa s tým zlepšiť nemohol. Ide o priemer. Ak by seriál nemal 25 minútovú stopáž epizód, asi by som ho ani nedopozeral. 3* ()

zsn

No jako nic moc... co si budeme... byť teda zajímavé téma. Avšak Natasha je dokonalá!!! Okamžitě jsem si ji zamilovala - její prochlastanej hlas, její grimasy, vyřídilku, jednání s chlapama, její vlasy, a hlavně Oatmeal 🐈 ()

Forsberg11

Na môj vkus strašne preafektovaný, hlúpy a otravný seriál. Tri punkty sú maximum, čo zo seba dokážem vypľuť. Niektoré scénky a nápady, priznávam, neboli zlé, ale dejovo to bola veľká slabota. Tak ako sa hlavným hrdinom stále opakoval ten istý deň dokola, tak sa aj mne zdalo, že pozerám stále na to isté, s malými obmenami. Ja viem, že pri týchto filmoch je to alfa a omega, ale mňa to v takomto spracovaní skutočne mimoriadne irituje. Do toho ešte dosť nepríjemná, odpudivo pôsobiaca ruská tetka a mulat s charizmou dusenej brokolice. Samozrejme nemôže chýbať multikulti svet plný lesieb, aziatov a arabášov. Nič proti nim, ale Netflix už to tlačí vrchom spodom. Za to vďaka... 50 %!! ()

Gogo333

Nicky z OITNB a Peter z Chicago Fire zažívají časovou smyčku. Do seriálu jsem šel kvůli Nicky a o ději jsem nic nevěděl, ale při sledování jsem si vzpomněl na Day Break, kde hlavní hrdina stále prožívá stejný den. RD není špatné, má pár slušných momentů, ale celkově mi tam něco chybělo a tolik jsme se nebavil. O to víc jsem ale dostal chuť si zopakovat Day Break, už je to nějaká doba, co jsem to viděl a ten seriál se povedl. 65% ()

SpaceOdyseus

Paradni miniserie se zajimavym twistem na celkem omselou premisu. Zacina to lehce, jak se na New Yorske hipstery slusi, ale ke konci to ztemni do strasne depky. Bavilo me to naramne a na druhou sezonu se tesim jeste vic. ()

cingi.t

Milá chuťovka na večer. Keďže Orange is New Black mi neulahodilo , bola pre mňa toto Natashina premiéra a bravó. Kombinácia jej výzoru, prízvuku a správania je top. Taký mix Max Black (2 Socky) a Deloris Von Cartierovej (Sestra v akcií) v jednej osobe. Bez nej by sa to ani neoplatilo pozerať, ale takto 4*. ()

Fifer

Sheldon v sukních po lajně kokainu v časové smyčce. Je to příjemný, vtipný, místy inteligentní, ale něco tomu chybí. Na hromnice o den více bylo zřejmě více propracované. ()

yvona

Perfektní. Zbytek dokonale vyjádřil zdepapepa ve svém vyčerpávajícím elaborátu s názvem : Milý deníčku, teď napíšu spoiler ke každé epizodě. ()

Rockerman

Časová smyčka je zřejmě stále v kurzu. Trvalo mi tři díly, prakticky od Alanova vstupu do děje, než se mi to začalo líbit. Pak to však nabralo obrátky a nezastavilo se to až do výborně vypointovaného konce. Jistě, člověk má vždycky na paměti "Hromnice" a neubrání se srovnávání. Takže této úrovně to zase nedosáhlo, ale já se bavil a to je podstatné. Jediný problém jsem měl s Nadiou, byla mi nesympatická a její výkon jsem jí nevěřil. ()

kostej_ odpad!

Jedná se pouze o hromadu nevtipných holčičích řečí hlavní hrdinky s vychlastaným hlasem. Pokud vás zaujal námět opakujícího se dne, nenechte si ho zkazit a od tohoto výtvoru dejte ruce pryč. ()

Maximilianus

Ako samostatná miniséria by to ušlo, ale ak to má pokračovať, tak neviem o čom by to mohlo byť a či to chcem pozerať. Záver bol zaujímavý, seriál ako taký tiež, ale nebola to pecka. 2. séria: Oceňujem, že bola druhá séria úplne o niečom inom a nie zasa o opakovaní dňa, aj keď problémy s časom pretrvali. Netvrdím, že to bolo lepšie, ale mňa to bavilo viac a prišlo mi to zaujímavejšie. Len to celé bolo akési krátke a nerozvinuté. ()

ER

Stokrát jinak a lépe? Ne vždy je tomu tak a někdy dokáže překvapit i různorodost jediného dne. To zjistí hlavní postavy, které každý den umírají a zase v ten samý den ožijí.Seriál sice využívá "Einsteina",ale věnuje se běžným strastem života, časová smyčka je tu jen jako zástupný efekt. Vznikající situace plynou na vlně svěžího humoru a přispívá tomu i krátká stopáž. ()

haWranka

Velké překvapení - čekala jsem něco dost jiného, ovšem mile mě to překvapilo. První díly je vám hlavní hrdinka vlastně nesympatická a netušíte, o co jde. Postupem času, jak se odkrývají detaily jejího (a nejen jejího) života, musíte prostě koukat dál a na konci jste nadšení. Jen by mě opravdu zajímalo, o čem bude druhá řada. ()

RetroGamer

Tento seriál ma zaujal vďaka Natashi, ktorú poznám z Orange is the New Black a hrátkam s časom a slučkami. Zo začiatku to bolo ešte dobré a zaujímave, no čím som videl viac častí tým ma to menej bavilo a aj hlavná postava ma prestala zaujímať. Druhá séria je už nudná a ani sa neoplatí pozerať. Keďtak si pozrite len prvú sériu. ()

RAFT

Dobrý seriál, tak trochu mi připomínal film Na Hromnice o den více. Natasha Lyonne  v role ji sedla akorát první dílu sem si musel důkladně podívat o cem bude.Zacatek seriálu má pomalejší tempo potom se teprve rozjíždí.75% ()

ESW

Dobrý jako Všechno nejhorší to není, ale tohle 'na hromnice o den vice' téma se nějak neomrzí. Hrozně silných zen, ale na to si asi musíme zvyknout. No. ()

G3orgig

Herečka v hlavní roli naprosto skvělá a námět také. Mám velice rád časové smyčky. Tedy především ty filmové - v realitě jsem ještě tu čest bohužel neměl a to je asi ten problém. Člověk nemůže objektivně posuzovat chování, když v té situaci nikdy nebyl, ale jednání protagonistů mi přijde velmi často naprosto iracionální. A to ani nemluvím o nesrovnalostech v příběhu. Jednou Nadia tvrdí, že umírá celou dobu ve stejný čas, ale přitom několikrát před tím zemřela chvilku po probuzení apod. V půlce první série jsem se rozhodoval mezi 3 a 4 hvězdami, nicméně pozdější epizody ani závěr nijak epické nebyly, tudíž může být Matrjoška ráda za 3*. Druhou sérii patrně asi ani nevyzkouším. ()

Rayen1

Sympatický na tomhle seriálu je hodně věcí - třeba Nadia, která se s ničím moc nesere, chlastá, hulí, fetuje, hlaškuje, chlastá s bezdakama, pojede, co jí přijde pod bobra (i když to je jen okrajové řečeno)... Pak stokrát omlety téma respawnu v reálným světě nebo cestování v čase. Viděli jsme to milionkrát a jednou, ale Ruska panenka má tak nějak něco navíc, pozitivně (výborný protagonisty Nadiu a Alana), i negativně (pomalej rozjezd u tak kratkyho seriálu, tři díly hodně lidí odradí). Můžu doporučit, pokud zkousnete tři nic extra říkajíci díly, pak se obě série rozjedou a začne to do sebe zapadat... ()

Zemřel herec Burt Young

Zemřel herec Burt Young

19.10.2023

Waititiho Star Wars možná ani nevzniknou

Waititiho Star Wars možná ani nevzniknou

02.07.2022

No, tak jsme udělali hezkou 360 ° a skončili zpátky tam, kde jsme s filmovými Star Wars už od konce deváté epizody. Po informacích, že příští film režiséra Taiki Waititiho (Thor: Láska jako hrom) je… (více)

Dostane Boba Fett vlastní seriál?

Dostane Boba Fett vlastní seriál?

07.11.2020

Od první epizody nové řady seriálového Mandaloriana uběhl teprve týden, ačkoliv je tedy stále příliš brzy na vyzrazování konkrétních detailů, následnému spoileru se bohužel nevyhneme. Pokud si… (více)

Taika Waititi natočí Star Wars

Taika Waititi natočí Star Wars