Reklama

Reklama

Přátelé - Série 1

(série)
Komedie / Romantický
USA, (1994–1995), 8 h 48 min (Minutáž: 22 min)

Hrají:

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, John Allen Nelson, Clea Lewis, Cynthia Mann (více)
(další profese)

Epizody(24)

Recenze (23)

vydumnica 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvú sériu Priateľov by som ohodnotila na 4,5*. Trošku rozpačité na začiatku a potom sa to rozbehne. Najviac sa mi páčili E07, Vďakyvzdanie E09 a predposledná E23. Naozaj LEGENDÁRNY SERIÁL. V roku 1994 ešte asi nikto netušil, aký svetoznámy a obľúbený sit-com to bude, wow! Casting perfektný, asi nemohli vybrať lepšie!!! Mladučkí neznámi herci a pozrime sa dnes na veľkú hviezdu Jennifer Aniston, wow! Výborne napísané postavy!!! Každá jedna je originálna!!! Sú to už jednoducho starí známi Friends💙Rachel, Monica, Phoebe, Chandler, Joey, Ross. Najradšej mám asi Joeyho a Rachel a Phoebe. Dodatok: Páči sa mi, že v dobe natáčania (celého seriálu) sa ešte nemusela dodržiavať nijaká "politická korektnosť", lebo inak by tá šestica nikdy nemohla byť tá istá!!! ()

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zpětně i po opětovném zhlédnutí nejslabší série. Neznamená to, že je špatná, v žádném případě, jen je prostě vidět, že celý seriál se musí víc usadit a víc rozprostřít děj mezi všechny postavy, tady se všechno (naprosto logicky) točí kolem ústřední romance Rachel/Ross a ta neutáhne celou sérii + jednotlivé episody jsou celkem nevyrovnané celkově si to prostě musí sednout. A Byl opičák Marcel vždycky tak otravný, jako je teď? Vážně ve mě začal probouzet averzi vůči opičákům. Za trest jdu sníst všechny své banány. ()

Reklama

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Moc milá závislost pro dospělé. Pohodový sitcom, který leckdo (nebo alespoň ty nejvydařenější díly) schraňoval na véháesky a brzy zjistil, že by musel nahrát prakticky všechno (epizod bylo neuvěřitelných 238 – myslím neuvěřitelných proto, že disponovaly výtečným komediálním timingem a tahem na bránu). Občas měly kolísavou kvalitu a náladu, což se dá čekat, nejprve se i pomaleji rozjížděly a měly značně neutříděné charaktery, ale pak (a dlouho poté) přinášely neuvěřitelnou radost. ()

Nin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přátelé začínají pěkně zostra. Jsou opravdu zatraceně vtipní, jednotliví herci jsou fakt skvělí komici a jejich postavy jsou fajn. Jak jsem je dlouho neviděl a některé herce znám z jejich pozdější formy, tak vypadají mlaďoučce a jsou hrozně roztomilí. Vtipné taky je, jak nosí volné hadry, především zatraceně dlouhé rukávy. Asi největším nedostatkem jsou poměrně hloupé epizodní příběhy. Větší příběhová linie je Ross zamilovaný do Rachel, ale především to, jak Ross zvládá situaci se svou (ex)manželkou, která je šťastně zamilovaná do jiné ženy, ale je jaksi ještě do toho těhotná s Rossem. Dost šílená premisa je tu podle mě zručně zvládnutá, originální a zajímavá. Předposlední díl, v níž tenhle příběh dojde k finále, je naprosto parádní. (8/10) ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozjezd legendy působí dost lajdácky, zvláště ty ne zcela ujasněné a oproti dalším řadám podivně nedůsledné charaktery mě dost iritují, ovšem zde si milovaný sitcom nejvíce bere na paškál zcela obyčejné situace a motivy, v nichž se mladí najdou i dnes, a střílí si z nich, nezřídka je převrací naruby a navléká je na zcela jiné a nečekané, a zkrátka neskutečně baví.. První dvě řady navíc volí oproti těm následujícím, které si vystačí s několika friends jingly, pro zejména dramatické pasáže hudební podkres v podobě tehdy aktuálních hitů.. ()

Galerie (223)

Zajímavosti (156)

  • V roce 2002 zavedla NHL povinnost ochranných sítí, aby zabránila podobným zraněním, jaká utrpěl Ross (David Schwimmer). Vedení soutěže reagovalo na podobný incident, kdy puk trefil 13letou dívku, která o dva dny později zemřela z důvodu prasklé mozkové tepny. (Kubaaa97)
  • Jedná se o první epizodu, ve které se objeví Rossova (David Schwimmer) opička Marcel. (SONY_)

Reklama

Reklama