Reklama

Reklama

Přátelé - Série 1

(série)
USA, (1994–1995), 8 h 48 min (Minutáž: 22 min)

Hrají:

Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry, David Schwimmer, John Allen Nelson, Clea Lewis, Cynthia Mann, Lumi Cavazos (a.z.) (více)
(další profese)

Epizody(24)

Recenze (28)

AndrewNewman 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Priateľov som vnímal vždy pozitívne, ale takisto som si nemyslel, že ide o extrémne zábavný sitkom. Skôr o niečo, čo je pozitívne, dobre naladí a má k dispozícii sympatické obsadenie. A tieto všetky kvality sitkom má, lenže je aj skutočne zábavný, pokiaľ ho nesledujete s dabingom či už českým alebo slovenským. Tým užívateľom, ktorí to videli práve s dabingom a tak prvej sérii nadelili tri priemerné hviezdy, tak vám vrelo odporúčam sledovať to v originálnom znení. Priatelia mali slušný rozjazd, celej sérii vládol Chandler, ktorý nabíjal seriál jednou vydarenou hláškou za druhou. Ústrednou mužskou postavou je Ross a sekne mu to. Celkovo sú ale Priatelia aspoň pri tejto sérii nevyrovnaní, pretože scénky v ktorých je len čisto mužské obsadenie sú oveľa pestrejšie, zábavnejšie a skrátka lepšie, ako scénky v ktorých je len ženské obsadenie. Aj keď sa na Jennifer, Lisu a Courteney pozerá sakra dobre, v rámci hlášok a celkovej zábavnosti sa od chalanov majú čo učiť. ()

Nin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přátelé začínají pěkně zostra. Jsou opravdu zatraceně vtipní, jednotliví herci jsou fakt skvělí komici a jejich postavy jsou fajn. Jak jsem je dlouho neviděl a některé herce znám z jejich pozdější formy, tak vypadají mlaďoučce a jsou hrozně roztomilí. Vtipné taky je, jak nosí volné hadry, především zatraceně dlouhé rukávy. Asi největším nedostatkem jsou poměrně hloupé epizodní příběhy. Větší příběhová linie je Ross zamilovaný do Rachel, ale především to, jak Ross zvládá situaci se svou (ex)manželkou, která je šťastně zamilovaná do jiné ženy, ale je jaksi ještě do toho těhotná s Rossem. Dost šílená premisa je tu podle mě zručně zvládnutá, originální a zajímavá. Předposlední díl, v níž tenhle příběh dojde k finále, je naprosto parádní. (8/10) ()

Reklama

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zpětně i po opětovném zhlédnutí nejslabší série. Neznamená to, že je špatná, v žádném případě, jen je prostě vidět, že celý seriál se musí víc usadit a víc rozprostřít děj mezi všechny postavy, tady se všechno (naprosto logicky) točí kolem ústřední romance Rachel/Ross a ta neutáhne celou sérii + jednotlivé episody jsou celkem nevyrovnané celkově si to prostě musí sednout. A Byl opičák Marcel vždycky tak otravný, jako je teď? Vážně ve mě začal probouzet averzi vůči opičákům. Za trest jdu sníst všechny své banány. ()

peetrejr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Prvá časť seriálu bola doslova otrasná a trápna. Chvíľu mi trvalo zvyknúť si na starší štýl sitcomu a na to intro... to intro by bolo v pohode, lenže v veľmi na ukážkovom slovenskom dabingu je to intro akoby vytiahnuté zo žumpy. Nepriamo som sa dozvedel že práve prvá séria má byť najslabšia tak dúfam že ostatné série budú viac zábavnejšie. Je to divné že práve otváracia séria je najhoršia:D ()

Tommassi3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rozjezd legendy působí dost lajdácky, zvláště ty ne zcela ujasněné a oproti dalším řadám podivně nedůsledné charaktery mě dost iritují, ovšem zde si milovaný sitcom nejvíce bere na paškál zcela obyčejné situace a motivy, v nichž se mladí najdou i dnes, a střílí si z nich, nezřídka je převrací naruby a navléká je na zcela jiné a nečekané, a zkrátka neskutečně baví.. První dvě řady navíc volí oproti těm následujícím, které si vystačí s několika friends jingly, pro zejména dramatické pasáže hudební podkres v podobě tehdy aktuálních hitů.. ()

Galerie (223)

Zajímavosti (172)

  • Rossov (David Schwimmer) prací prostriedok "Überweiss" v nemčine znamená „príliš biela.“ (Pat.Ko)
  • V úvodu dojde k výpadku proudu, přesto přátelé vesele telefonují. (A7X92)

Reklama

Reklama