• filmfanouch

Ty vole Vašku.... já bych ti tak rád řekl, že mě to s tebou bavilo... ale spíš ne! Neklesl jsi sice na dno jako když Lvy moderoval Jarda Dušek, nejzajímavější momenty ale vytvořili spíše samotní držitele Oscarů. Perfektní Eliška Křenková, zajímavá minuta ticha u Dukly, hláškující Plívová- Šimková, a především Jenovéfa Boková, jasná hvězda dnešního večera! Jinak klasický nezajímavý ceremoniál, který je ale dle všeho těžce moderátorský ukočírovatelný. I ty Oscaři fungovali bez moderátora líp! Co se týče výher nemám žádný problém, budu muset rychle dohnat King Skate a Všechno bude, jsem rád, že nic nevyhrál Jan Palach, trochu mě mrzí fakt, že fajnovky Toman i Zlatý podraz odešli z prázdnou a pohled na smutnýho Ondřeje Trojana byl opravdu brutální. Nápad s tím, že předávající přijdou na pódium v kostýmech velmi zajímavý, doufám, že příští ročník na pódium dojde Zdeněk Godla jako Franta v popelářském munduru a zařve na celý Rudolfinum: Dycky Most!(23.3.2019)

Za mě dobrý. Mirka Spáčilová sice blekotala něco v tom smyslu, že letošní předávání Lvů sice mělo úroveň, ale zato ho sledovalo nejmenší množství diváků u televize a pak psala nějaký hloupý argumenty, který vůbec nedávaly smysl, ale čert to vem. U ní už to člověk musí brát jako recesi...hloupou, ale pořád recesi. Já osobně jsem si letošní předávání docela užil, leč bylo místy trošičku nudné. To ale u předávání holt tak bývá. Některá ocenění jsou zajímavější, některá méně. S tím nikdo nic nenadělá. Nápady ale letošní ročník měl a to se sakra počítá! Václav Kopta, coby moderátor, mě velice mile překvapil. Už úvodní scénka, kde probíhá snad všemi scénami všech filmů, aby došel na ceremoniál, mě hodně pobavila. Stejně tak i In Memoriam bylo moc hezky připravené a mělo myšlenku stejně tak, jako nápad, že lvy budou předávat herci a herečky oblečení do svých rolí z nominovaných filmů. Nejhezčí momenty byly určitě u paní Plívové-Šimkové, Jenovéfy a Elišky, na které byla radost koukat, a kterými krásně hýbaly emoce. Po shlédnutí jsem měl dokonce pocit, že loňský rok byl u nás na filmy poměrně úspěšný a to je po roce předchozím poměrně příjemná vzpruha. Jen tak dál!(26.3.2019)

Neřešila se žádná politika. Vše dopadlo relativně důstojně a v klidu. I Kopta to zvládl a to jsem z něho měl trochu strach (přestože je jinak fajn.) Vystoupení paní Věry Plívové-Šimkové vstoupí do dějin. K výsledkům: Mrzí mě, že 13krát nominovaný Toman nezískal ani jednu cenu, jsem zvědavý na Všechno bude (i na Chvilky), mám radost z cen pro Hastrmana, ale za hudbu to měl dostat Zlatý podraz.(23.3.2019)

Po rozčarování z nominací jsem se na přenos ani nedíval, ale po přečtení několika GLOS a KOMENTÁŘŮ nejmenované kritičky a dalších veskrze pozitivních ohlasů jsem to s týdenním zpožděním zkoukl. A musím říct, že to byl nejlepší přenos Lvů od dob, kdy ho moderoval Jaroslav Dušek. Úvod s Tondou Blaníkem byl super a předávající ve filmových kostýmech vydrželi bavit po celou dobu. Jako již tradičně to kazí nekompetentní "Akademie" svými nominacemi (skoro úplné ignorování Domestika, naopak nominace pro senilního Tlumočníka a oživlou wiki stránku Tomana). Naštěstí aspoň "Všechno bude" coby vítěz neurazí.(30.3.2019)

Hned na začátku budu smířlivý. Minulý rok se mně s českým filmem v kinech randilo dobře, protože byl pestrý plný nápadů a v mnoha případech i vydařený, musel jsem se usmát, když jsem si tady zpětně četl svůj komentář k filmu Všechno bude, splnilo se, skvělý. Další radost mám z toho, že na rozdíl od minulého roku nebyla v přenosu jediná zmínka o politice, to děkuju !!! Hned to byl koukatelný ročník. Počáteční nápad Kokta napříč českým filmem roku 2018 skvělý. Z oceněných, já to přeju všem co vyhráli, ale přál bych to i těm co nevyhráli, hlavně mladá krev to je super, Jenovéfa za Chvilky, Elča za Všechno bude, atd. Ovšem ne všechno chci chválit i když Vašek Kokta nebyl vysloveně zlý, Adélka je moje krev a chyběla. Marek Taclík vysloveně trapný. Byly však i dojemné chvilky, minuta ticha za chlapy z Dukly, in memoriam a pani Plívová, moc jí to přeji za to, že tu díky ní mám zfilmovaný návraty do svého dětství, když jsem býval pan kluk. Já bych se ještě chtěl vyjádřit k jedný věci, která mě u NĚKTERÝCH našich tvůrců velmi mrzí a trápí a to je averze vůči csfd.cz, sprosté výpady vůči nám. Rozumím tomu, že tady mezi námi jsou ubožáci, ale na druhou stranu, já a nejsem tady ani zdaleka sám dávám za český filmy během roku nemalý peníze za lístky i za případný blu ray nosiče (mimochodem obrovská ostuda že v naší zemi vychází filmy z 90% jen na ubohém DVD formátu ) a přesto si pak čtu, jaký jsme tady všichni odporný nuly, že jsme zlo, atd. Nechci to dál hrotit, ale jelikož naši umělci jsou zřejmě jediný na světě, kteří nestojí o upřimnou zpětnou vazbu od diváka, rozhodl jsem se do konce roku přestat komentovat premiový český filmy , protože nechci NĚKTERÉ do sebe zahleděné tvůrce zbytečně dráždit. Jo a ještě aby toho nebylo málo, tak mě rozesmívají uživatelé, co za celý rok neviděli jediný český film v kinech, ale umí dokonale hodnotit výsledky těchto cen, trošku trapný.(24.3.2019)

• - Cena Českého lva se už několikrát změnila a od tohoto roku zdobí podstavec místo hvězd pruhy. (mar48)