Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Václav Kopta uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina... Česká filmová a televizní akademie vyhlásila nominace pro 26. ročník výročních cen Český lev. Akademici vybírali z celkem 69 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů uvedených do distribuce v roce 2018. O sošku Českého lva se filmy utkají v 15 statutárních kategoriích. Členové ČFTA o nominacích filmových kategorií 26. ročníku ocenění Český lev hlasovali do 14. ledna 2019. 143 hlasujících akademiků vybíralo ze 40 celovečerních hraných a animovaných filmů a z 29 dokumentů. Mezi kandidáty na České lvy vede s počtem 13 nominací film Toman režiséra a producenta Ondřeje Trojana. Po 10 nominacích získaly dva filmy – Hastrman v režii Ondřeje Havelky i film Všechno bude, jehož režisérem je Olmo Omerzu. Následují filmy Zlatý podraz Radima Špačka s 9 nominacemi, Jan Palach Roberta Sedláčka s 8 nominacemi a Hmyz Jana Švankmajera s 5 nominacemi. (Česká televize)

(více)

Recenze (32)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Za mě dobrý. Mirka Spáčilová sice blekotala něco v tom smyslu, že letošní předávání Lvů sice mělo úroveň, ale zato ho sledovalo nejmenší množství diváků u televize a pak psala nějaký hloupý argumenty, který vůbec nedávaly smysl, ale čert to vem. U ní už to člověk musí brát jako recesi...hloupou, ale pořád recesi. Já osobně jsem si letošní předávání docela užil, leč bylo místy trošičku nudné. To ale u předávání holt tak bývá. Některá ocenění jsou zajímavější, některá méně. S tím nikdo nic nenadělá. Nápady ale letošní ročník měl a to se sakra počítá! Václav Kopta, coby moderátor, mě velice mile překvapil. Už úvodní scénka, kde probíhá snad všemi scénami všech filmů, aby došel na ceremoniál, mě hodně pobavila. Stejně tak i In Memoriam bylo moc hezky připravené a mělo myšlenku stejně tak, jako nápad, že lvy budou předávat herci a herečky oblečení do svých rolí z nominovaných filmů. Nejhezčí momenty byly určitě u paní Plívové-Šimkové, Jenovéfy a Elišky, na které byla radost koukat, a kterými krásně hýbaly emoce. Po shlédnutí jsem měl dokonce pocit, že loňský rok byl u nás na filmy poměrně úspěšný a to je po roce předchozím poměrně příjemná vzpruha. Jen tak dál! ()

Pierre 

všechny recenze uživatele

Neřešila se žádná politika. Vše dopadlo relativně důstojně a v klidu. I Kopta to zvládl a to jsem z něho měl po Kopta show trochu strach (přestože je jinak fajn.) Vystoupení paní Věry Plívové-Šimkové vstoupí do dějin. K výsledkům: Mrzí mě, že 13krát nominovaný Toman nezískal ani jednu cenu, jsem zvědavý na Všechno bude (i na Chvilky), mám radost z cen pro Hastrmana, ale za hudbu to měl dostat Zlatý podraz. ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Když jsem se dozvěděl, že Vinczeová po loňském výborném výkonu nebude letos moderovat, dostavilo se u mě zklamání. A když se ke mně navíc dostala informace, že ji „zastoupí“ Kopta, přidaly se i obavy. Tímto bych se ovšem chtěl moderátorovi omluvit, protože mě mile překvapil, těch slabých momentů (např. šlapky) měl jen pár a místo humoru za každou cenu se uvedl docela umírněným projevem. Ani nedošlo na užití „přerušovacího“ tlačítka, takže v tomhle ohledu se neopakoval loňský trapas jménem Vladivojna La Chia. Té trapnosti divák bohužel neutekl prostřednictvím některých předávajících (nejvíce mě zklamala dvojka z Dukly 61), ale našli se i tací, kteří pobavili (minulý rok nejvíc zabodovali Neužil s Pleslem, letos mě nejvíc pobavil Jeřábek). Se samotnými vítězi jednotlivých kategorií jsem neměl větší problém stejně jako s jejich poděkováními (s výjimkou klasického „to jsem nečekal/a“). A dokonce tentokrát naštěstí nedostávala prostor agitka (tu vtipně shodil už v úvodu Tonda Blaník). Celkově bych letošek označil za lepší průměr. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Pokud u Českých lvů přemýšlím, jestli on ten blázen Dušek snad nemoderoval vtipněji, je asi něco zle. Chápu - struktura je jasná - představ se, vyhlaš, přeber, poděkuj, padej, jde se dál. Sice se mi líbila úvodní část s Blaníkem a zapojením nominovaných filmů (ne všech) do úvodního klipu - a posléze díky kostýmům i do předávání cen, ale to je tak vše. Unylý kopta s jeho neskutečně ubohými pokusy být vtipný, unylá hudba a písničky. Alespoň že letos se to obešlo bez politiky, tedy až na ducha TGM před Rudolfinem, který pronesl, že demokracie je naslouchat názorům druhým, z čehož muselo pár sluníček šlehnout. Nechápu vlastně ani klíč nominací a oceňování - třeba Miss Hanoi je sice průměrný film, ale přichází snad poprvé v české kinematografii i s problematikou vietnamské komunity u nás. Nebo Úsměvy smutných mužů, kam zmizel ten film, že v Českých lvech ani ťuk? A proč nedostal něco Menzel? Možná začnu věřit na teorii mého kamaráda z ČT, že ceny se udělují podle kamarádšoftů. Když to měl pod palcem Vachler, nosili si Lvy domů Trojanové, Geislerová, Hřebejk, teď to má v moci teplá pedofilní klika, tož si to nosí domů někdo jiný. Druhá hvězda je za dojemnou Věru Plívovou-Šimkovou. ()

hous.enka 

všechny recenze uživatele

Úvodní výlet českými filmy v podání Kopty se mi líbil a navnadil mě na celý večer. Perfektní nápad byl zakomponovat filmové postavy do předávání cen (ty kreslené!) a líbila se mi i scéna. Pokud jde o moderátora, tak víc mi tam sedla Adéla Banášová a její humor, protože Václav Kopta je v poslední době snad úplně všude a já moc nerozumím, proč tomu tak je. Jsem ráda, že ceny vyhrávaly filmy, které nebyly plánované jako vítězné a že šla politika stranou. Jen tak dál, těším se na další ročník! ()

Galerie (74)

Zajímavosti (1)

  • Cena Českého lva se už několikrát změnila a od tohoto roku zdobí podstavec místo hvězd pruhy. (mar48)

Reklama

Reklama