Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Václav Kopta uvádí přímý přenos slavnostního předávání výročních filmových cen z pražského Rudolfina... Česká filmová a televizní akademie vyhlásila nominace pro 26. ročník výročních cen Český lev. Akademici vybírali z celkem 69 celovečerních hraných, animovaných a dokumentárních filmů uvedených do distribuce v roce 2018. O sošku Českého lva se filmy utkají v 15 statutárních kategoriích. Členové ČFTA o nominacích filmových kategorií 26. ročníku ocenění Český lev hlasovali do 14. ledna 2019. 143 hlasujících akademiků vybíralo ze 40 celovečerních hraných a animovaných filmů a z 29 dokumentů. Mezi kandidáty na České lvy vede s počtem 13 nominací film Toman režiséra a producenta Ondřeje Trojana. Po 10 nominacích získaly dva filmy – Hastrman v režii Ondřeje Havelky i film Všechno bude, jehož režisérem je Olmo Omerzu. Následují filmy Zlatý podraz Radima Špačka s 9 nominacemi, Jan Palach Roberta Sedláčka s 8 nominacemi a Hmyz Jana Švankmajera s 5 nominacemi. (Česká televize)

(více)

Recenze (32)

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Hned na začátku budu smířlivý. Minulý rok se mně s českým filmem v kinech randilo dobře, protože byl pestrý plný nápadů a v mnoha případech i vydařený, musel jsem se usmát, když jsem si tady zpětně četl svůj komentář k filmu Všechno bude, splnilo se, skvělý. Další radost mám z toho, že na rozdíl od minulého roku nebyla v přenosu jediná zmínka o politice, to děkuju !!! Hned to byl koukatelný ročník. Počáteční nápad Kokta napříč českým filmem roku 2018 skvělý. Z oceněných, já to přeju všem co vyhráli, ale přál bych to i těm co nevyhráli, hlavně mladá krev to je super, Jenovéfa za Chvilky, Elča za Všechno bude, atd. Ovšem ne všechno chci chválit i když Vašek Kokta nebyl vysloveně zlý, Adélka je moje krev a chyběla. Marek Taclík vysloveně trapný. Byly však i dojemné chvilky, minuta ticha za chlapy z Dukly, in memoriam a pani Plívová, moc jí to přeji za to, že tu díky ní mám zfilmovaný návraty do svého dětství, když jsem býval pan kluk. Já bych se ještě chtěl vyjádřit k jedný věci, která mě u NĚKTERÝCH našich tvůrců velmi mrzí a trápí a to je averze vůči csfd.cz, sprosté výpady vůči nám. Rozumím tomu, že tady mezi námi jsou ubožáci, ale na druhou stranu, já a nejsem tady ani zdaleka sám dávám za český filmy během roku nemalý peníze za lístky i za případný blu ray nosiče (mimochodem obrovská ostuda že v naší zemi vychází filmy z 90% jen na ubohém DVD formátu ) a přesto si pak čtu, jaký jsme tady všichni odporný nuly, že jsme zlo, atd. Nechci to dál hrotit, ale jelikož naši umělci jsou zřejmě jediný na světě, kteří nestojí o upřimnou zpětnou vazbu od diváka, rozhodl jsem se do konce roku přestat komentovat premiový český filmy , protože nechci NĚKTERÉ do sebe zahleděné tvůrce zbytečně dráždit. Jo a ještě aby toho nebylo málo, tak mě rozesmívají uživatelé, co za celý rok neviděli jediný český film v kinech, ale umí dokonale hodnotit výsledky těchto cen, trošku trapný. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Za mě dobrý. Mirka Spáčilová sice blekotala něco v tom smyslu, že letošní předávání Lvů sice mělo úroveň, ale zato ho sledovalo nejmenší množství diváků u televize a pak psala nějaký hloupý argumenty, který vůbec nedávaly smysl, ale čert to vem. U ní už to člověk musí brát jako recesi...hloupou, ale pořád recesi. Já osobně jsem si letošní předávání docela užil, leč bylo místy trošičku nudné. To ale u předávání holt tak bývá. Některá ocenění jsou zajímavější, některá méně. S tím nikdo nic nenadělá. Nápady ale letošní ročník měl a to se sakra počítá! Václav Kopta, coby moderátor, mě velice mile překvapil. Už úvodní scénka, kde probíhá snad všemi scénami všech filmů, aby došel na ceremoniál, mě hodně pobavila. Stejně tak i In Memoriam bylo moc hezky připravené a mělo myšlenku stejně tak, jako nápad, že lvy budou předávat herci a herečky oblečení do svých rolí z nominovaných filmů. Nejhezčí momenty byly určitě u paní Plívové-Šimkové, Jenovéfy a Elišky, na které byla radost koukat, a kterými krásně hýbaly emoce. Po shlédnutí jsem měl dokonce pocit, že loňský rok byl u nás na filmy poměrně úspěšný a to je po roce předchozím poměrně příjemná vzpruha. Jen tak dál! ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

Když jsem se dozvěděl, že Vinczeová po loňském výborném výkonu nebude letos moderovat, dostavilo se u mě zklamání. A když se ke mně navíc dostala informace, že ji „zastoupí“ Kopta, přidaly se i obavy. Tímto bych se ovšem chtěl moderátorovi omluvit, protože mě mile překvapil, těch slabých momentů (např. šlapky) měl jen pár a místo humoru za každou cenu se uvedl docela umírněným projevem. Ani nedošlo na užití „přerušovacího“ tlačítka, takže v tomhle ohledu se neopakoval loňský trapas jménem Vladivojna La Chia. Té trapnosti divák bohužel neutekl prostřednictvím některých předávajících (nejvíce mě zklamala dvojka z Dukly 61), ale našli se i tací, kteří pobavili (minulý rok nejvíc zabodovali Neužil s Pleslem, letos mě nejvíc pobavil Jeřábek). Se samotnými vítězi jednotlivých kategorií jsem neměl větší problém stejně jako s jejich poděkováními (s výjimkou klasického „to jsem nečekal/a“). A dokonce tentokrát naštěstí nedostávala prostor agitka (tu vtipně shodil už v úvodu Tonda Blaník). Celkově bych letošek označil za lepší průměr. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Dojatá Eliška Křenková, vtipná Anna Polívková, minuta ticha obětem neštěstí na dole Dukla, okénko in memoriam zakončené největší personou (Miloš Forman), k mikrofonu se vracející režisérka Věra Plívová-Šimková, nestárnoucí (už i plnohodnotný režisér) Ondřej Havelka, houslistka Jenovéfa Boková a nakonec docela solidní Václav Kopta, kterého jsem se bál nejvíc. Jen vzpomeňme na hodně strojenou Lucii Výbornou. Hluchých míst bylo naštěstí pomálu. Překvapilo ostrouhavší drama Ondřeje Trojana Toman (naopak snímek Všechno bude si z udílení odnesl šest sošek, Hastrman o dvě méně). Politické agitky naštěstí chyběly. Minimálně herecké kategorie bych ale doprovodil dvacetivteřinovými ukázkami. Bývalo to celkově mnohem horší. Proto ty čtyři hvězdy. Za mě důstojné předávání. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

Po rozčarování z nominací jsem se na přenos ani nedíval, ale po přečtení několika GLOS a KOMENTÁŘŮ nejmenované kritičky a dalších veskrze pozitivních ohlasů jsem to s týdenním zpožděním zkoukl. A musím říct, že to byl nejlepší přenos Lvů od dob, kdy ho moderoval Jaroslav Dušek. Úvod s Tondou Blaníkem byl super a předávající ve filmových kostýmech vydrželi bavit po celou dobu. Jako již tradičně to kazí nekompetentní "Akademie" svými nominacemi (skoro úplné ignorování Domestika, naopak nominace pro senilního Tlumočníka a oživlou wiki stránku Tomana). Naštěstí aspoň "Všechno bude" coby vítěz neurazí. ()

Galerie (74)

Zajímavosti (1)

  • Cena Českého lva se už několikrát změnila a od tohoto roku zdobí podstavec místo hvězd pruhy. (mar48)

Reklama

Reklama