VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

V krušných počátcích zombie apokalypsy se skupina zcela neznámých lidí musí semknout a najít v sobě sílu, aby dokázali přežít a dostat se zpátky ke svým blízkým. (Netflix)

Mr.Apache

Překvapení: První polovina je nečekaný nářez. Každá epizoda je v jiném stylu (pro mě byla asi nejlepší Škola, tam jsem se místy pěkně pobál) a díky neustálým změnám pojetí i prostředí si seriál dlouho udržuje svěžest a spád. Přes rychlé zombíky není nouze o napětí a velkým plusem je minimum keců. Třeba ve čtvrté epizodě padnou jenom dvě slova (thank you). V druhé půli tomu sice začne trochu docházet dech, ale i tak se mi Black Summer jeví jako poněkud podhodnocená záležitost. Možná že už tady lidi mají zombíků plné kecky, ale tohle je po dlouhé době konečně něco jiného než všechny ty zombie komedie a telenovely. Komu se před cca deseti lety líbil Dead Set, tak ten připomene Black Summer asi ze všeho nejvíc. Jsem zvědav, kam se to celé bude ubírat ve druhé sérii. //// Červen 2021: To, co mě na první sérii (tedy alespoň na její první polovině) zaujalo asi nejvíc, tedy každý díl pojatý v úplně jiném stylu, tady už moc neplatí. Naštěstí zbyl ten sympatický chaos, kdy děj zběsile skáče od jedné postavy (nebo několika postav) k druhé (k druhým). Ani to už ale není taková zábava jako když se s tím člověk setkal poprvé. Časem se vše začne stále více točit kolem několika postav, které se dají nazvat hlavními. A stejně jako v první řadě seznáme, že tyto postavy míří za nějakým konkrétním cílem. V první sérii to byl stadión, tady letiště. Jsem vcelku spokojený, jen jsem marně čekal na nějaký opravdu strašidelný díl, jakým byla minule Škola. (Hotel se v tomto směru jevil docela nadějně, ale...) Black Summer má díky své epizodičnosti potenciál na spoustu dalších sérií. Otázkou je pouze udržení kvality. A ta je ve druhé řadě přece jen trochu nižší než v jejím předchůdci. Normálně bych dal tři, ale v dnešní chudé době... ()

kaylin

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jasně, první sezóna seriálu „Temné léto“ rozhodně není dokonalá. Zombie se místy chovají hodně divně, k některým postavám si vůbec nevytvoříte vztah, ale je to celé natočené tak, že máte pocit, že zombie apokalypsa není nic pěkného. A tak by to mělo být. S některými postavami se rozloučíte skoro mrknutím oka a přiznám se, že některé momenty mě dostaly. Nic nového, ale dobré to je. ()

zdepapepa

Ani bych nehádal, že to mělo na svědomí studio The Asylum (Sharknado, Mega Shark Versus XYZ, Z Nation a jiné parodie). Zavzpomínal jsem s tímto seriálem na začátky Walking Dead, kdy lokace ještě byly opuštěné, každá z postav neměla připraven třístránkový monolog o tom, jak je důležité bojovat za lidstvo a zombie představovaly nebezpečí, byly víc než jen křoví v pozadí a showroom toho, co maskéři a CGI umělci dokážou při jejich zabíjení. Zavzpomínal jsem si ale i na hloupé chování postav, které zaslouženě dost z nich přivede na druhou stranu "barikády". Moc tomu nepomáhají ani díry v příběhu v podobě toho, že občas děj skáče jako kdyby chyběla epizoda nebo dvě nebo že divákovi není podstrkována motivace postav na každém kroku. To ale nemusí být nutně špatné, lze si to užívat i jako parodii na mystery drama, kdy člověk je často zmatenější než postavy v seriálu. Zavzpomínal jsem si i na 28 Dní Poté s atletickými zombies nebo na novodobý Úsvit Mrtvých podle toho, kde příběh začíná, ovšem s mnohem méně sympatickou ústřední postavou. V druhém díle to byl pro změnu Duel s dost nelogickou motivací postav, který ale, stejně jako celý seriál, je natočen brilantně - syrové záběry bez střihů nebo hudby dávají celému seriálu nádech dokumentu. Je to jako fakt, že vždy budu raději hrát hry z pohledu první nebo třetí osoby a ne ze shora vládnout celým skupinám. Být blíž akci. ()

cocrHeLL

No, od zombie seriálů dnešní doby moc neočekávám, ale tohle mělo docela koule. Musím ocenit dost zajímavou kameru (například nesestříhaná zběsilost v přestřelkách), ale atmosféra s ohledem na prkenné herecké výkony docela haprovala a logika postav a neomezený zásobník solidně mlátily do očí. Řek bych, že je to solidní nadprůměr, ale žíly to moc nepřetrhá. ()

Sayko

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jako po přesvědčení od ostatních jsem byl docela na vážkách, jestli se do tohohle počinu od velkého N pustit. Zvědavost nakonec vyhrála, a já lituju času, který jsem touhle sračkou zabil. Samotný scénář je tupý jak moje pastelky z první třídy, postavy jsou nesympatické, jejich uskupení se nelogicky mění každý další díl, k žádné jsem si za těch 6 dílů nevytvořil citový vztah, takže mi bylo úplně šumafuk, že umírali jak švestky. Nelogičnost také smrděla v jednotlivých scénách, které ve výsledku děj nijak neposunuly (japonka mluví japonsky bez titulků, nikdo jí nerozumí a stejně neřekne nic podstatnýho). Na debilitu postav jsem si v zombie filmech/seriálech již zvyknul, ale tohle mě dostávalo znovu a znovu. Jediné pozitivum bylo postupné snižování stopáže jednotlivých dílů, díky za zkrácení utrpení. Pozn. pokud někdo z recenzentů žvatlá o tom, že je Black Summer lepší než Walking Dead, tak nejspíš trpí nějakou poruchou. ()

• Když na chodbě narazí na partu dětí, vezme Rose (Jaime King) zbraň Spearsovi. V následujícím záběru jí už ale má zase Spears (Justin Chu Cary). (Duoscop)
  • Při jedné scéně ve škole řekne Rose (Jaime King) dvakrát po sobě „bylo to dítě“. V záběru ale vydíme, že nepohybuje rty. (Duoscop)
  • Natáčelo se v Beisekeru (Alberta, Kanada). (BMW12)