VOD (1)

Série(2) / Epizody(16)

V krušných počátcích zombie apokalypsy se skupina zcela neznámých lidí musí semknout a najít v sobě sílu, aby dokázali přežít a dostat se zpátky ke svým blízkým. (Netflix)

Cooller

začátek relativně slibný nicméně zombiku se ukaže par na počátku a pak až vicemeně jen v posledních dvou dilech tudíž je to relativně stejně nezaživne jako TWD akorát s rozdilem že tady k postavam nemate ani nemužete mit nějaky vztah jelikož je to krátké a postavy nemaji ani jedna charisma... ta asiatka ani nemluvi anglicky pak tam ma nějaky proslov kde ani nejsou titulky takže nějaky 3 minuty koukam na to jak mluvi typka a nevim vubec co řika :D zhruba v pulce je tam ale zvrat který chod uplně změní a mě nějak unikla pointa... nevim... par dobrych zaběru tam je ale výsledek je takřka o ničem.. označil bych to spíš za něco jako "pokus" ()

sharkamell

Nooo.... takový zrychlený TWD :D 1. série byla parádní, to jsem Black Summer hltala u obrazovky a fakt byla zvědavá, jak to bude pokračovat dál (některé scény jsem dost nahlas prožívala, sousedi mě beztak slyšeli :D). 2. série byla teda horší. Jako jo, akce se zombíkama tam byly, ale přišlo mi, že se tam hlavně kecalo a do toho se přimotalo milion postav. Jako takhle, já velice velice ráda zombie a jsem velmi potěšena, když je ve filmu/seriálu pořádná akce, hnusný (=super) zombies a tak. Nezajímají mě "hluboké" rozhovory, jo, psychologie postav, chápu, dokreslení příběhu, ať víme, o co jde, jojo, ale já chcu prostě zombie gore! :D Jinak ještě co se mi líbilo, jak tvůrci vždycky nasnímali příběhy z několika úhlů - jak se hezky prolínaly. To bylo moc fajn. 3, nebo 4 hvězdy? Nakonec dávám 4, ale uvidíme, co třetí řada, možná hodnocení ještě změním. ()

Trevor

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Škoda že Black summer nepriniesol trochu ucelenejší príbeh, pretože niektoré epizódy boli ozaj pomerne vydarené, najmä Drive a Diner. Tvorcovia pracovali jednak z klaustrofobickýmím prostredím, jednak s otvoreným svetom a zombie apokalypsu sa im podarilo zobraziť pomerne dobre, ale ku žiadnej z postáv som si nedokázal vytvoriť lepší vzťah či sympatie a tak bol príbeh miernym sklamaním. Stále sa však jedná o jeden z lepších seriálov v ktorom sa objavili Zet. ()

Socrates

Asylumáci natočili pro Netflix zombie seriálek. A jejich rukopis je trochu znát. Nic novýho pod sluncem, jseš kousnutej nebo prostě nějak chcípneš a za chvíli je z tebe zombík, kterýho jde zneškodnit jen průstřelem mozku, popřípadě jeho rozmlácením. Asi proto většina postav se zbraní v ruce nejdřív vyprázdní zásobník do trupu nemrtvejch, přestože je to ani trochu nemůže zpomalit, natož zastavit. Hlavně že kdejaká baba, která tu přijde ke kvéru, si hned zkušeně otestuje mířidla, zaujme postoj letitýho mariňáka a vůbec se chová, jak kdyby prošla základní vojenskou službou s několika akcemi v terénu. __ S výjimkou asi dvou dílů, ve kterých se něco opravdu důležitýho řeší (na čí stranu se postavit apod.), je to jen bezduchý dílo s okoukanejma honičkama, ve kterým si ani nemáte šanci najít cestu k nějakým postavám, snad s výjimkou plochý Vietnamky (prvních pár dílů jsem váhal nad pohlavím) a hispánskýho Williama. ()

tkey

Zajímavý počin, takové více uvěřitelné a surové než na co je běžný divák zvyklý. Postavy jsou víc uvěřitelné a chovají se tak nějak blíže realitě. Roztrhání na více částí tomu také pomáhá. Má to dokonce i slušné hororové sekvence a dobře se tu pracuje s válkou jednotlivce. Ale nějak mě to zkrátka nechytlo za srdíčko. ()

• Natáčelo se v Beisekeru (Alberta, Kanada). (BMW12)
  • Keď Williama a ostatných v aute naháňa čierny Dodge RAM, tak v záberoch z vnútra auta je vidieť, že auto za nimi má zapnuté svetlá, ale v záberoch z vonku nemá. (TheDomoD)
  • Když Lance (Kelsey Flower) utíka přes střechu ze školy a následně ho pronásleduje zombie, tak si vážně poraní pravou ruku, nacož je kladen důraz při jeho pokusu nastartovat auto, kdy musí složitě používat levačku. V následující scéně v supermarketu má Lance ruku dokonale zdravou, a to po celý zbytek příběhu. (korbitch22)