Bylo nás pět (TV seriál)

Komedie

Česko, 1994, 6 h 2 min (Minutáž: 60–61 min)

Karel Smyczek

Předloha:

Karel Poláček (kniha)

Ondřej Vogeltanz

Martin Šec

Petr Hapka

Adam Novák, Jaroslav Pauer, Jan Müller, Štěpán Benyovszký, Jan Brynych, Sandra Nováková, Dagmar Havlová, Oldřich Navrátil, Jakub Hladík, Jiří Strach, Barbora Srncová, Gabriela Wilhelmová, Valentina Thielová, Lenka Termerová, Ljuba Krbová, Naďa Konvalinková, Jiřina Jirásková, Jana Kimlová, Marie Durnová, Nela Boudová, Jana Altmannová, Pavel Zedníček, Oldřich Vízner, Bohumil Vávra, Václav Vydra nejml., Ondřej Vetchý, Michal Suchánek, Karel Smyczek, Josef Šebek, Raoul Schránil, Václav Postránecký, Jiří Pecha, Petr Nárožný, Jiří Datel Novotný, Miroslav Moravec, Jiří Langmajer, Otto Lackovič, Rostislav Kuba, Lubomír Kostelka, Vladimír Javorský, Ladislav Gerendáš, Petr Brukner, Michal Pospíšil, Stanislav Zindulka, Jan Hraběta, Jan Bonaventura, Jiří Kodeš, Jiří Němeček, Josef Žluťák Hrubý, Bořík Procházka, Bořivoj Penc, Josef Kubíček, Otto Rošetzký, Zdeněk Vronský, Antonín Bubeník, Petr Hanus, Roman Hemala, Ludmila Zábršová-Molínová, Peter Kršák, Kateřina Daňková, Alexander Hemala, Jaroslav Satoranský, Lukáš Rumlena, Michal Kozelka, Vojtěch Oulický, Jiří Nový, Pavel Hejný, Karel Čáslavský, Petr Smyczek, Jana Radojčičová, Karolína Sochorová

Jeden nejlepších rodinných porevolučních seriálu bezpochyb. Podobně jako třeba "Přítelkyně z domu smutku". Jeden díl, lepší než druhý. Seriál je hlavně založen na perfektní původní předloze, dobré souhře všech herců, výborných dialogů, humorných scén a typicky poláčkovského vtipu. A hudba? Jak titulní, tak i doprovodná bez debat povedená a hlavně snadno zapamatovatelná. Jako kluk jsem si ji pískal den co den. Myslím si že by zde byl po právu i pan spisovatel Poláček více než spokojený. Všechny role ať už od té neposlednější až po tu nejhlavnější byly víceméně do mrtě perfektně ztvárněny. Ať už od bohatě rozmazleného ale vychytralého Otakárka Soumarů, nebo pedantsky založeného tatínka Petra Bajzy, starými zásady se řídícího, a o klukách ani nemluvě. Knihu jsem četl a určitě se vyrovná i tomuto seriálu. To jsem silně přesvědčen. Pěkná a více než zdařilá celorodinná pokoukaná a to téměř pro všechny generace, takříkajíc nikdy nestárnoucí.(27.2.2007)

Tohle je zkrátka pohlazení po duši. Neuvěřitelná pohodovka. Skvělé herecké obsazení Dášou Veškrnovou počínaje a Jiřím Strachem konče. Krásný český humor. Nikdy mě nepřestane bavit si tímhle seriálem připomínat pravé atributy dětství: rodina, kamarádi, lumpárny, škola, poznávání světa a jeho černobílé vidění, poznávání sebe samého, první láska/y... PS: všechny díly jsem objevila na youtube.com.(18.1.2013)

Hele to je na mě moc:D No jako je to dobrý, nuda tam není, ale vážně jsem málem umřel smíchy z těch chlapeckých hádek:D.....Ty nádivo jeden, ty jsi..ne ty, ty, ty ty:D:D:D hotovo..... A když bude dolejzat, tak mu řeknu ať nedolejzá....:D bože já asi chcípnu smíchy.. Mě kolikrát udivuje, že nějaká hovadina je opravdu velkým hitem:D ale já to nikomu neberu. Také se mi to docela líbilo. Vzpomněl jsem si na svoje dětské léta:-) Takže dávám za 4 hvězdy.(26.8.2012)

Tak přesně takle se mohla jmenovat naše kapela :o). Ale kluci z kapeli říkali, že sem jim to moc nelíbí :o). No, ale s tou znělkou se ještě potkáme častokrát... Tohle je jeden z nejparádnějších českejch seriálů, tohle je ta pravá a poctivá klasika. Bylo nás pět má podle rád skoro každej normální člověk. Je to natočeno tak citově, tak obyčejně a v tom je neuvěřitelná síla! Výběr všech herců je absolutně dokonalej, to se vážně povedlo... Asi můj nejoblíbenější týpek je Oťásek Vocásek, to je neskutečnej masér a pokaždý když je na plátně, tak se za břicho popadám :o). A hele, Oťásek Vocásek... Kdepak máš andělíčka policajta :o). Obrovská škoda, že to má pouhopouze 6 dílů. Kdyby se rači točily podobný seriály a ne takový pípčoviny, který maj nekonečnej počet dílů. Jojo, tenhle pan Poláček to fakt dobře napsal :o)(23.3.2012)

ja ten serial proste zeru :) bylo nas pet sem cetla sama nekolikrat a byly i casy, kdy mi maminka knizku cetla pri mych vysokych horeckach, takze vzpominky na to, jak se potim pod perinama a petr bajza se poti taky, a pritom se mu zda o exoticke ceste jsou uzasny. navic vsichni herci byli skveli. v tomhle serialu jsem si oblibila i dasu havlovou, protoze proste byla mila. btw zdravim jarouska ;o)(30.10.2005)

• - Karel Poláček se inspiroval svým dětstvím a například i svými sousedy. Po přečtení jeho knihy se na něj údajně mnoho lidí velice nahněvalo, protože se v knize sami poznali. (DexMASTER094)

• - Seriál se natáčel i v Kuřimi, což lze poznat i dle toho, že v epizodě Pokoj lidem dobré vůle (1994), když probíhá půlnoční mše, je v kostele na kruchtě (kůru) vidět městský znak. (VN85)

• - Roli pana Fajsta měl hrát původně František Filipovský. Po jeho smrti dostal roli Stanislav Zindulka. (introvert)