Nestárnoucí politická satira podaná v EXKLUZIVNíM balení. Vtipné, avšak ( při hlubším zamyšlení ) s notnou příchutí trpkosti, při ještě větším zamyšlení to přímo zapáchá. Nejvýstižnější však bude slovo: PRAVDIVÉ. Narozdíl od seriálu, ve skutečném životě stejné, nikoliv však již VTIPNÉ. p.s. tenhle šálek kávy, JÁ tuze rád! 100%(30.11.2010)

Možná je hodnocení po dvanáctém díle trochu brzké, ale vem to čert. Konečně mohu rozebrat i další legendu britských sitcomů. Skvělá satira na britskou vládu, nebo chcete-li trochu obecnější pojem, politiku. Když už používám ten přívlastek "britskou", už po tom krátkém čase mohu říct, že to až tak neplatí. Spousta hlášek a situací mě několikrát donutilo si vzpomenout, že i v našem malém státě to tak chodí a že je vlastně jedno, z jaké země pocházíme, všude je to nejspíš v této problematice stejné. I ten pomocník (jak on se jen jmenuje? Majzl... vlastně Hajzl... ne, Wajzl), který ale nejednou de facto rozhoduje, je internacionálním prvkem. Když jsem tak vzpomněl tu dnešní dobu, musím pochopitelně dodat, že dílko překypuje i nadčasovostí, což už je jen krůček k statusu "geniální". Zpět k té internacionalitě - když pronesl Nigel Hawthorne v druhém díle ze svých úst, že Skotsko je malá skrvnka nad Londýnem, vzpomněl jsem si hned na řevnivost mezi Pražáky a námi Brňáky. Zajímavé. Nemohlo mi také uniknout, že zde je asi největší koncentrace pověstné britské suchosti. Po nějakém čase musím opět pochválit český dabing s kralujícím Viktorem Preissem, je vidět, že to o zkaženém českém znění u britcomů bývá většinou pověra. Ale i když se mi seriál zatím velmi zamlouvá, do oblíbených si ho zřejmě nedám, na to tu jsou jiné skvosty - Hotýlek či Černá zmije.(23.3.2009)

5* nemá cenu oba na sebe navazující seriály o ministrovi a premiérovi hodnotit samostatně, protože mají hodně společného - kvalitní britský humor, herecké obsazení a politický nadhled. Podle mě není lepší filmové či televizní dílo, které by běžnému divákovi dokázal zpřístupnit fungování politiky a jejich procesů, která je všude stejná - teda aspoň v demokratických zemích. Kultovní pozici seriálu v tomto žánru nejspíš nikdy nic neohrozí a tak všem neznalým, koho aspoň trochu politika zajímá tak doporučuji a rozhodně v českém dabingu, který je na jedničku. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ](27.9.2020)

Neskutečné ! Politická satira, která míří na impotenci britské veřejné správy a politické scény. Stejně jako Václav Moravec, i já se nechám rád inspirovat . Příručka pro politiky, kteří pod těmi svými naučenými floskulemi skrývají bezobsažné a prázdné fráze. Abych nezapomněl, charakteristika poměrů v Evropském společenství (EU) v díle 2x05 nemá chybu, především s příhlednutím k aktuálnímu britskému postoji v otázce prohloubení evropské integrace a hospodářské spolupráce. Přesné a trefné. 1. série 80 %, 2. série: 85%, Nejoblíbenější postavy: Sir Humphrey Appleby(7.1.2012)

Jistě, pane ministře patří ke klasikám, které jsou součástí základního vzdělání. Kdo neviděl, jako by u mě nebyl. Na každý díl se jde podívat zvlášť a každý je originál. Navíc, pokud je pravda, že díly jsou inspirovány skutečností, tak o to víc u mě seriál získává. Navíc výběr herců se tvůrcům povedl.(6.2.2019)

• - V 7. epitodě 3. série přibližně v čase 18:50 je možné zahlédnout mikrofon, který ze shora vstoupí do záběru. (deadman93)

• - V roce 1984 byl natočen hodinový vánoční speciál, v české distribuci však na DVD uveden nebyl.  (JarA*)

• - Scenáristé Antony Jay a Jonathan Lynn se záměrně vyhýbali jakémukoli odkazu, který by naznačoval, ke které politické straně je Hacker (Paul Eddington)loajální. (HellFire)