Ze začátku mne Yes, Minister strašně bavil, ale už tak od poloviny druhé série jsem se nemohl zbavit dojmu, že se to pořád tak nějak opakuje. A to do té míry, že jsem ani tu druhou sérii nedokoukal. Už mne to prostě nebavilo. Ale kvalita a humor se tomu jistě upřít nedá... 80% (1. série - 100%, 2. série - 60%)(1.6.2014)

Satira ostrá jako bič a vtipná jako málo výtvorů. Hlavní trojice herců předvádá naprosto skvostné herecké výkony a dá se říct, že na nich celý projekt stojí. Humor nemusí být pro každého ready, ale většina si zde nějakou maličkost najde, jen to chce přepnout na jinou notu. Ze všech Britských sitcomů bych ho hodnotil na první místo (ještě před Halo Halo a Červeného trpaslíka ) a na místo druhé bych dal pokračování Jistě pane premiére...(2.9.2005)

Po 1. sérii tři hvězdičky. Pánové jsou sympatičtí a na seriál s politickou tématikou to opravdu není nejhorší. Co mi ale vadí je fakt, že všechny epizody se odehrávají na jedno brdo. Pan ministr vždy vehementně prosazuje nějakou změnu, načež na konci zjistí, že tato změna by vedla k takovým a takovým událostem, které by byly pro politiku nepříhodné, takže se své změny vždy vzdá.(4.3.2010)

Dobromyslný naiva Paul Eddington dostává na starost úplně zbytečné ministerstvo pro administrativu a neuvědomuje si, že je jen loutkou, za jejíž nitky tahá mazaný tajemník Nigel Hawthorne. Ten s otcovskou shovívavostí pohlíží na ministrovu snahu něco změnit a s rafinovaností protřelého diplomata ho vždycky odcvrnkne o krok zpátky před startovní čáru. Roztomilé, zábavné, absurdní a pravdivé. 80 %(23.2.2003)

Nejedná se o ten sitcom, u kterého bych ze sebe vypouštěl salvy smíchu. Humor tohoto seriálu je spíše jemnějšího rázu. Divák se pousměje nad chytrostí glos, autentičností zápletek a bravurním herectvím. Autoři jsou zcela jistě světa politiky znalí, a ani si nechci představit, co všechno ze seriálu má reálný podklad. Tento seriál je pro mě synonymem pro inteligentní humor.(1.9.2008)

• - Sir Humphrey Appleby (Nigel Hawthorne) i ministrův osobní tajemník Bernard Woolley (Derek Fowlds) jsou ženatí, manželka prvně jmenovaného je vidět pouze v epizodě "Konečné rozhodnutí" (Big Brother), kdy během Humphreyho nočního telefonátu s ministrem leží vedle něj v posteli. Bernardova žena se neobjeví ani jednou, ale v epizodě "Klíč" (The Key) Bernard prohlásí, že nedavá klíč od vlastního domu svojí tchýni. (#47)

• - Margaret Thatcherová byla tak velkým fanouškem seriálu, že dokonce napsala scénář ke krátkému cca čtyřminutovému skeči. V něm hrála roli předsedkyně vlády, Paul Eddington ministra pro administrativní záležitosti a Nigel Hawthorne stálého tajemníka tohoto ministerstva. Skeč byl sehrán při příležitosti National Viewers and Listeners Awards 20. ledna 1984 a jeho obsahem je požadavek premiérky na zrušení všech ekonomů. Také povolila natáčení posledních dvou řad přímo ve svém sídle v Downing Street. (GordonCZ)

• - V osmdesátých letech napsali scenáristé seriálu Antony Jay a Jonathan Lynn knihy „Jistě, pane ministře“ a „Jistě, pane premiére“. U nás vyšla každá z nich rozdělená do dvou částí.  Obě dvě knihy jsou deníkem Jima Hackra a zachycují události z jeho pohledu. Kromě toho jsou tam i zachyceny vzpomínky Bernarda Woolleyho a zápisky diáře Sira Humphreyho Applebyho. Na začátku knihy v úvodním slově se můžeme dozvědět i osudy všech tří hlavních postav. Jim Hacker je v době, kdy vyšel jeho deník (2019, zákon o třicetileté lhůtě, během níž nesmí být zveřejněny jakékoliv vládní dokumenty) již mrtvý, Sir Humphrey Appleby skončil v Ústavu pro duševně zmatené a Bernard Woolley získal titul Sir. (Elyon)