Zpočátku jsem byl trošku zmaten, protože mi ten humor přišel divný, ale později jsem se do toho dostal a byl jsem až přímo uchvácen. Jde hlavně o to, dostat se do proudů všech těch intrik a podvodů uvnitř politického života, a potom už jen hltáte každý další vtip... 9/10(7.1.2007)

100% - Napadá mě jen jedna slabina tohoto seriálu, který k mému velkému překvapení znají snad pouze Češi a někteří Britové. Ve světě je naprosto neznámý. Onou slabinou by bylo věčné opakování stejné struktury. Problém se většinou přetaví ve střet zájmů, a nastalý "kompromis" je ku prospěchu jak Sira Humphreyho tak Jima Hackera. No jo. Ale ono to nemusí být slabinou, když si uvědomíte nadčasovost vět vyřčených a činů provedených a frekvenci jajich variací v denních zprávách. Jistě, pane ministře je pro mě geniálním seriálem a lingvistickým klenotem.(30.9.2011)

• Chrustyn

Další klasický britský sitcom a opět musím jít zcela proti proudu. Nebudu to prodlužovat a napíšu jen, že jsem viděl 3 díly a nudil se jak rocker na baletním představení.(11.5.2010)

Jim Hacker vstupuje do velké politiky a stává se váženým ministrem pro administrativní záležitosti. Má spoustu progresívních nápadů, jak zlepšit chod úřadu, ale netuší zásadní věc. Jeho největším nepřítelem není opozice, ani média, ale sir Humphrey. Tento oddaný úředník státní správy svého milovaného ministra ve všem podporuje, se všemi jeho návrhy souhlasí, ale se vší úctou je formuluje tak trochu jinými slovy. Jelikož se jedná o slova vesměs cizího původu, tak Jim nemá nejmenší tušení o čem se v jeho blízkosti hovoří. Nikdy to však nepřizná a pouze souhlasně pokyvuje. Je to geniální seriál založený na jednoduché myšlence, že politik je idiot zvolený debilním voličem.(8.12.2008)

Neskutečná darda politické satiry v anglickém obalu. Největší sada na tom je, že je to přes třicet let starý obraz politiky, která funguje dnes u nás....ono to asi i odpovídá, že jsme pořád minimálně 30 let za Evropou pozadu. Doporučuju i s premiérem.(13.1.2013)

• - Scenáristům s nápady pomáhali poradci, kteří pracovali ve vládě. (HellFire)

• - Ve 4 minutovém skeči, ve kterém se objevuje v roli předsedkyně vlády Margaret Thatcherová, je řečeno, že Sir Humphrey (Nigel Hawthorne) má doktorát z politiky a ekonomie. V jiné epizodě však bylo uvedeno, že má klasické vzdělání na Oxfordské univerzitě. (GordonCZ)

• - Scenáristé Antony Jay a Jonathan Lynn se záměrně vyhýbali jakémukoli odkazu, který by naznačoval, ke které politické straně je Hacker (Paul Eddington)loajální. (HellFire)