Nejedná se o ten sitcom, u kterého bych ze sebe vypouštěl salvy smíchu. Humor tohoto seriálu je spíše jemnějšího rázu. Divák se pousměje nad chytrostí glos, autentičností zápletek a bravurním herectvím. Autoři jsou zcela jistě světa politiky znalí, a ani si nechci představit, co všechno ze seriálu má reálný podklad. Tento seriál je pro mě synonymem pro inteligentní humor.(1.9.2008)

Ze začátku mne Yes, Minister strašně bavil, ale už tak od poloviny druhé série jsem se nemohl zbavit dojmu, že se to pořád tak nějak opakuje. A to do té míry, že jsem ani tu druhou sérii nedokoukal. Už mne to prostě nebavilo. Ale kvalita a humor se tomu jistě upřít nedá... 80% (1. série - 100%, 2. série - 60%)(1.6.2014)

Může někdo napsat skvělý nadčasový sitcom založený na politické satiře? Podle toho, co jsem viděl, ano. :) Zdá se, že samotné téma zkostnatělosti státní správy zvládne bourat omezení místa i času. Rozhodně jeden z podle mě nejzábavnějších seriálů s úžasným britským humorem a famózními Nigel Hawthornem a Paul Eddingtonem.(6.10.2008)

Nejlepší seriál s inteligentním humor, navíc spousta věci se takhle, nebo alespoň podobně praktikují. Nezapomenu na to jak Humphrey vykládá Hackerovi o Evropské Unii, tehdá se jednalo o EHS ještě. Nádhera, seriál, který velmi přesně pojmenovává věci a ukazuje "kuchyň" byrokracie. S Red Dwarfem je to nejlepší seriál.(30.12.2010)

Po letech paradoxně ještě zajmavější než v době premiéry - nejen že to neztratilo nic ze své břitkosti a trefnosti, ale paradoxně právě proto, to ukazuje jak strašlivě a zároveň úžasně stejné v moderní demokracii všechno je. Což tedy ukazuje že ryba prostě smrdí od hlavy, ale zároveň to stejně tak ukazuje, že prostě pořád plave. Že systém, navzdory všem chybám, pořád funguje a je tedy v základu správný. 10/10(9.11.2015)

• - Britský filmový institut seriál vyhlásil jako jeden z nejlepších televizních programů všech dob. V roce 2004 obsadil seriál šesté místo v národní anketě o nejlepší britský sitcom. (HellFire)

• - Divadlo na Vinohradech uvádí ve svém repertoáru hru „Jistě, pane ministře“, jejíž děj se skládá z řady epizod. V hlavních rolích vystupují Viktor Preiss a František Němec, kteří také nadabovali hlavní postavy seriálu. (šerminator)

• - Scenáristé Antony Jay a Jonathan Lynn se záměrně vyhýbali jakémukoli odkazu, který by naznačoval, ke které politické straně je Hacker (Paul Eddington)loajální. (HellFire)