Jim Hacker vstupuje do velké politiky a stává se váženým ministrem pro administrativní záležitosti. Má spoustu progresívních nápadů, jak zlepšit chod úřadu, ale netuší zásadní věc. Jeho největším nepřítelem není opozice, ani média, ale sir Humphrey. Tento oddaný úředník státní správy svého milovaného ministra ve všem podporuje, se všemi jeho návrhy souhlasí, ale se vší úctou je formuluje tak trochu jinými slovy. Jelikož se jedná o slova vesměs cizího původu, tak Jim nemá nejmenší tušení o čem se v jeho blízkosti hovoří. Nikdy to však nepřizná a pouze souhlasně pokyvuje. Je to geniální seriál založený na jednoduché myšlence, že politik je idiot zvolený debilním voličem.(8.12.2008)

1. séria: je naozaj satirická bomba. Trošku viac intelektuálna, než som čakal, ale bavil som sa skvele. 80%. 2. séria: každým dielom zlepšujúce sa herecké prejavy všetkých zúčastnených a takisto aj údernosti satirických hlášiek. 85%. 3. séria: potvrdzuje vzostupnú tendenciu kvality a spŕška cynického humoru ma oblievala v každom dieli, vždy s dokonalou zápletkou. 90%! - celkovo: 85%(6.11.2009)

Neskutečná darda politické satiry v anglickém obalu. Největší sada na tom je, že je to přes třicet let starý obraz politiky, která funguje dnes u nás....ono to asi i odpovídá, že jsme pořád minimálně 30 let za Evropou pozadu. Doporučuju i s premiérem.(13.1.2013)

Pokud mám napsat přímé hodnocení, tak řeknu, že pokud je mi zřejmé a hledím na to s odstupem, dám-li si to dohromady a zprůměruju na jeden díl, potom v konečném souhrnu se nám to bude jevit vtipné, že dokola vzato v obecném smyslu bych patrně zjistil, jelikož mám psát naprosto bez obalu, že pravděpodobně to valný význam má. Je to nádherná satira byrokracie, státního aparátu a politiky. Vtipné, trefné, hravé. V určitých obměnách je tato satira poplatná každému uspořádání i každé době. Tato skutečnost je nejen humorná, ale i děsivá a hrůzostrašná. Ministr administrativních věcí James Hacker (skvělý Paul Eddington) se snaží dělat politická rozhodnutí a plnit předvolební sliby. Ovšem skutečný stav je natolik odlišný, že i banální záležitost a vhodně viděná nevýhra se dá oslavovat a představovat jako velkolepé vítězství. Funkce a moc je tak opojná! Skutečným vládcem ministerstva je Sir Humphrey Appleby (vynikající Nigel Hawthorne), který se plně ztotožňuje s ministrovým cílem, ale tak aby se ukvapeně nepouštěli do zbrklé a neuvážené činnosti, jež by mohla vyústit ve zcela nepředvídatelné následky. A tak stálý tajemník šikovně řídí svého ministra. Třetím do party je ministrův osobní tajemník Bernard Woolley (dobrý Derek Fowlds), rozpolcený ve své schizofrenní situaci mezi potřebou ministra a poslušností státní správě. Z dalších rolí: Hackerova trpělivá manželka Annie (Diana Hoddinott), mocný muž státní správy Sir Arnold Robinson (John Nettleton), a Hackerův idealistický politický poradce z první série Frank Weisel (Neil Fitzwiliam).(26.2.2015)

Nejbritštější a nejinteligentnější seriál, co jsem zatím viděl. Nejproslulejší jsou jistě dialogy Sira Humphreyho s Hackerem, něco na způsob: " systémový parazit evidentně schopný mobilizace při explozi subkompozičně-kumulativně-degradující směsi s transformacemi orientujíci se hlavně na polysyntetické a stimulační principy, nemůže přežít v demokratyckých bulvárech odpuzující teraformační centralizaci parlamentů." Díky výtečnému dabingu si určitě oblíbíte aspoň jednu hlavní postavu. Mojí nejoblíbenější postavou (hlavně kvůli jeho připomínkám) je Bernard.(19.2.2011)

• - Sir Humphrey Appleby (Nigel Hawthorne) i ministrův osobní tajemník Bernard Woolley (Derek Fowlds) jsou ženatí, manželka prvně jmenovaného je vidět pouze v epizodě "Konečné rozhodnutí" (Big Brother), kdy během Humphreyho nočního telefonátu s ministrem leží vedle něj v posteli. Bernardova žena se neobjeví ani jednou, ale v epizodě "Klíč" (The Key) Bernard prohlásí, že nedavá klíč od vlastního domu svojí tchýni. (#47)

• - V roce 1984 byl natočen hodinový vánoční speciál, v české distribuci však na DVD uveden nebyl.  (JarA*)

• - Pouze tři epizody nekončí větou: "Jistě, pane ministře, " a to 3. epizoda 1. série s názvem „Úsporný program“, 4. epizoda 1. série s názvem „Konečné rozhodnutí“ a 6. epizoda 1. série nesoucí název „Právo na informace“. (vangobseck)