Reklama

Reklama

Série(3) / Epizody(22)

Obsahy(1)

Rozdílem téměř dva a půl tisíce hlasů zvítězil James George Hacker ve svém volebním obvodu nad svými soupeři. O tom, že se stane ministrem nové vlády, by již nemělo být nejmenších pochyb. A ve hře je tolik zajímavých postů: místní hospodářství, zahraničí, zdravotnictví, energetika... Jim by si klidně troufl na všechny, spokojil by se i s tím nejméně významným. Jenomže kampaň na předáka strany vedl proti nynějšímu premiérovi, proto má takový nepříjemný pocit, že se mu tenhle jeho minulý postoj tak trochu vymstí. A zdá se, že ho jeho neblahé tušení nezklamalo. Jedno ministerstvo po druhém padá do klína některému jeho stranickému kolegovi a on pořád nic. Marně se vrhá ke každému telefonu, premiér nevolá. Co ještě zbývá? A zbývá vůbec něco? Ale ano, samozřejmě! Ministerstvo pro administrativní záležitosti! Co na tom, že je škodolibí televizní komentátoři označují za cosi na způsob politického hřbitova! Ministerstvo to je a Jim je odhodlán udělat na něm kus práce...

Sitcom "Jistě, pane ministře" vznikl v BBC již před dvaceti lety, mnohé z toho, z čeho si dělá legraci, je však aktuální dodnes. Mnohé ty zákulisní pletichy, intriky a maléry jeho hrdinů nám budou připadat důvěrně známé a bude se nám zdát, že autoři museli čerpat inspiraci někde úplně jinde, než za kanálem La Manche. "Jistě, pane ministře" má 22 dílů, volně na ně navazuje šestnáctidílné pokračování s názvem "Jistě, pane premiére"...

Ministra a posléze premiéra Jima Hackera ztělesnil Paul Eddington (1927-1995), jemuž tato role přinesla mimořádnou popularitu a oblibu nejen u prostých diváků, ale i u těch, jež svým výkonem parodoval. Margaret Thatcherová mu za ni např. udělila Řád Kommandera Britského impéria. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (429)

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Ta jsem se konečně v mém putování britskou sitcomovou tvorbou propracoval k Jimu Hackerovi, geniálnímu siru Humphreymu a jejch pomocníkovi. Ačkoli už je to seriál ve středních letech, je stále aktuálnější a to možná víc, než kdysi. Po první sérii ale musím říct, že mi příliš nesedl. Pár díů mi trvalo, než jsem si zvykl na humor, ale jinak to bylo fakt geniální. Geniální obsazení, geniální postavy, geniální zápletky, geniální humor. Ať žije sir Humprey! Tohle je klasika, ale nejlepší britský sitcom to rohodně není. Z první série je nejlepší úvodní epizody, ale každá další je úžasná. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Ač mi dalo práci rozhodnout se zda-li se na to podívám nebo ne, nakonec jsem risknul a naprosto oněměl tím jak Jim Hacker, Bernard nebo Sir Humphrey hláškujou a to natáčení si naprosto užívají. Co epizoda to satira na vládu, která se nezměnila od té doby do dnes a je stále stejná. Mimo to jsem měl rád toho, no, pana Majzla, teda Hajzla....no vlastně Wajzla :-D Britcom je to nejlepší co se na světě mohlo urodit a tento seriál ho nezničitelně zastupuje a nadále zastupovat bude po boku takových hvězd jako je Černá zmije nebo Červený trpaslík. Jediné co mohu dodat je: Jistě, pane ministře (98%) ()

Reklama

H34D 

všechny recenze uživatele

V roce 1980 to musela být bomba, jenže jak se k tomu má postavit divák zmlsaný IT Crowdem a How I Met Your Mother dnes? U vtipků jsem si vždy říkal něco jako "jo, tak to bylo dobrý", ale pořádně jsem se zasmál jen málokdy. Nechci říct, že Jistě, pane ministře není dobrý seriál, rozhodně mu nemám co vytknout a navrch oceňuji, že se v neúprosném koloběhu času neztratil, ale jaksi mě zanechával chladným a nepřimněl mě těšit se na další díly. PS: Všiml jsem si, že třebaže herecké výkony jsou velice přesvědčivé, celá obrazová část je vedlejší, seriál se dá i dost dobře jen poslouchat. 7/10 ()

kinej 

všechny recenze uživatele

Nejedná se o ten sitcom, u kterého bych ze sebe vypouštěl salvy smíchu. Humor tohoto seriálu je spíše jemnějšího rázu. Divák se pousměje nad chytrostí glos, autentičností zápletek a bravurním herectvím. Autoři jsou zcela jistě světa politiky znalí, a ani si nechci představit, co všechno ze seriálu má reálný podklad. Tento seriál je pro mě synonymem pro inteligentní humor. ()

genetique 

všechny recenze uživatele

1. séria: je naozaj satirická bomba. Trošku viac intelektuálna, než som čakal, ale bavil som sa skvele. 80%. 2. séria: každým dielom zlepšujúce sa herecké prejavy všetkých zúčastnených a takisto aj údernosti satirických hlášiek. 85%. 3. séria: potvrdzuje vzostupnú tendenciu kvality a spŕška cynického humoru ma oblievala v každom dieli, vždy s dokonalou zápletkou. 90%! - celkovo: 85% ()

Galerie (16)

Zajímavosti (23)

  • Karikatury hlavních postav v úvodní znělce seriálu kreslil známí anglický karikaturista Gerald Scarfe. Derek Fowlds (Bernard) chtěl kresby odkoupit, ale jejich cena byla příliš vysoká. (mcleod)
  • Nikde se neuvádí, jestli je vláda v seriálu konzervativní, nebo labouristická, ale vzhledem k tomu, že se v seriálu minimálně jednou zmíní válka o Falklandy, musí to být vláda po roce 1982. Vychází z toho konzervativní vláda Margaret Thatcher, vládnoucí až do listopadu 1990. (PD321)

Související novinky

Monty Pythoni znovu spolu?

Monty Pythoni znovu spolu?

29.08.2005

Říct že od doby kdy legendární, kultovní, unikátní, nedostižná, brilantní a hlavně extravagantní skupina britských komiků (a jednoho, stejnými superlativy popsatelného, amerického výtvarníka)… (více)

Reklama

Reklama