• kinej
  *****

  Nejedná se o ten sitcom, u kterého bych ze sebe vypouštěl salvy smíchu. Humor tohoto seriálu je spíše jemnějšího rázu. Divák se pousměje nad chytrostí glos, autentičností zápletek a bravurním herectvím. Autoři jsou zcela jistě světa politiky znalí, a ani si nechci představit, co všechno ze seriálu má reálný podklad. Tento seriál je pro mě synonymem pro inteligentní humor.(1.9.2008)

 • boshke
  ****

  Ze začátku mne Yes, Minister strašně bavil, ale už tak od poloviny druhé série jsem se nemohl zbavit dojmu, že se to pořád tak nějak opakuje. A to do té míry, že jsem ani tu druhou sérii nedokoukal. Už mne to prostě nebavilo. Ale kvalita a humor se tomu jistě upřít nedá... 80% (1. série - 100%, 2. série - 60%)(1.6.2014)

 • Thurin
  *****

  Může někdo napsat skvělý nadčasový sitcom založený na politické satiře? Podle toho, co jsem viděl, ano. :) Zdá se, že samotné téma zkostnatělosti státní správy zvládne bourat omezení místa i času. Rozhodně jeden z podle mě nejzábavnějších seriálů s úžasným britským humorem a famózními Nigel Hawthornem a Paul Eddingtonem.(6.10.2008)

 • Ceres
  *****

  Nejlepší seriál s inteligentním humor, navíc spousta věci se takhle, nebo alespoň podobně praktikují. Nezapomenu na to jak Humphrey vykládá Hackerovi o Evropské Unii, tehdá se jednalo o EHS ještě. Nádhera, seriál, který velmi přesně pojmenovává věci a ukazuje "kuchyň" byrokracie. S Red Dwarfem je to nejlepší seriál.(30.12.2010)

 • HAL
  *****

  Po letech paradoxně ještě zajmavější než v době premiéry - nejen že to neztratilo nic ze své břitkosti a trefnosti, ale paradoxně právě proto, to ukazuje jak strašlivě a zároveň úžasně stejné v moderní demokracii všechno je. Což tedy ukazuje že ryba prostě smrdí od hlavy, ale zároveň to stejně tak ukazuje, že prostě pořád plave. Že systém, navzdory všem chybám, pořád funguje a je tedy v základu správný. 10/10(9.11.2015)

 • - Britský filmový institut seriál vyhlásil jako jeden z nejlepších televizních programů všech dob. V roce 2004 obsadil seriál šesté místo v národní anketě o nejlepší britský sitcom. (HellFire)

 • - Divadlo na Vinohradech uvádí ve svém repertoáru hru „Jistě, pane ministře“, jejíž děj se skládá z řady epizod. V hlavních rolích vystupují Viktor Preiss a František Němec, kteří také nadabovali hlavní postavy seriálu. (šerminator)

 • - Scenáristé Antony Jay a Jonathan Lynn se záměrně vyhýbali jakémukoli odkazu, který by naznačoval, ke které politické straně je Hacker (Paul Eddington)loajální. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace