Neuvěřitelně výstižný a popisný sitcom. Geniální a neskutečně trefný. Je jasné, že je humor postaven na zřejmé paušalizaci, ale podobně jako třeba americký film Vrtěti psem postihuje tenhle britský satirický sitcom něco hlubšího, co naplňuje rámec naší běžné zkušenosti. Esence toho, co denně slýcháme a vidíme v televizním zpravodajství a čteme v novinách, totiž dává každému z nás zakusit pocit, že scénáře tohoto sitcomu jsou psané tak, že míra jejich autenticity splývá s vnímáním naší politické reality. I u nás vstupují do politiky především lidé typu Sira Humphrey Applebyho, pro něž je politika hlavně výtah k moci, zkušení rutinéři, jejichž slovník je tak trefně parodován tímhle seriálem. Bezpáteřnost, nadutost, kariérismus, byrokratismus, pokrytectví spolu s vysokou inteligencí a rétorickými schopnostmi ... to jsou sitcomové postavy z masa a krve... Velmi, velmi vtipné, v podtextu a skutečných konotacích však hodně trpké... Tihle lidé za nás rozhodují a ovlivňují nás:-( 100%(16.2.2007)

"Zrušili nám noční směny. Ňákej vůl už zase spustil úspornej program." Inteligentní humor? Kde hledat jinde, než ve Spojeném Království. Suché dialogy v kombinaci s perfektní charakteristikou politické sféry. Nevím, jestli mě má těšit, nebo si mám zoufat nad tím, že se britská politická realita od té naší zas tak neliší. Co se herců týče, připojuji se ke Geminimu a vzdávám čest památce Nigela Hawthorna, ale co by byl sir Humphrey bez svého ministra Paula Eddingtona a samozřejmě co by byl ministr bez osobního tajemníka Dereka Fowldse (třeba by odjel na jinou večeři nebo by viděl materiály, které jsme nechtěli, aby viděl). Stejně tak skládám hold našim skvělým hercům dabérům pánům Němcovi, Preissovi a Vaculíkovi. Pozn 1: Epizoda tuším 20 velmi jasně vysvětluje, proč je Humphrey takový, jaký je. "Kdybych vždy věřil ve vládní politiku, byl bych nadšeným zastáncem privatizace i znárodňování..." Pozn 2: autorem titulkových kreseb je Gerald Scarfe, tvůrce animovaných částí Pink Floyd: The Wall. Takže vám přeju úspěšné a veselé "namočení do morálního rozměru." A teď mě omluvte, mám naléhavý vzkaz v komunikačním centru...(24.2.2007)

Úžasná satira (nejen) britské politiky. Nejlepší postavou je samozřejmě Sir Humphrey ve skvělém podání Nigela Hawthorneho, Paul Eddington jako Jim Hacker je o žďabíček horší. Jen Derek Fowlds mohl dostat trochu více prostoru. A malá rada nakonec: pokud chcete, aby důležitou petici nikdy nikdo nespatřil, nepalte jí, ale radši založte :)(3.9.2008)

V roce 1980 to musela být bomba, jenže jak se k tomu má postavit divák zmlsaný IT Crowdem a How I Met Your Mother dnes? U vtipků jsem si vždy říkal něco jako "jo, tak to bylo dobrý", ale pořádně jsem se zasmál jen málokdy. Nechci říct, že Jistě, pane ministře není dobrý seriál, rozhodně mu nemám co vytknout a navrch oceňuji, že se v neúprosném koloběhu času neztratil, ale jaksi mě zanechával chladným a nepřimněl mě těšit se na další díly. PS: Všiml jsem si, že třebaže herecké výkony jsou velice přesvědčivé, celá obrazová část je vedlejší, seriál se dá i dost dobře jen poslouchat. 7/10(12.7.2008)

Neskutečná darda politické satiry v anglickém obalu. Největší sada na tom je, že je to přes třicet let starý obraz politiky, která funguje dnes u nás....ono to asi i odpovídá, že jsme pořád minimálně 30 let za Evropou pozadu. Doporučuju i s premiérem.(13.1.2013)

• - Divadlo na Vinohradech uvádí ve svém repertoáru hru „Jistě, pane ministře“, jejíž děj se skládá z řady epizod. V hlavních rolích vystupují Viktor Preiss a František Němec, kteří také nadabovali hlavní postavy seriálu. (šerminator)

• - V osmdesátých letech napsali scenáristé seriálu Antony Jay a Jonathan Lynn knihy „Jistě, pane ministře“ a „Jistě, pane premiére“. U nás vyšla každá z nich rozdělená do dvou částí.  Obě dvě knihy jsou deníkem Jima Hackra a zachycují události z jeho pohledu. Kromě toho jsou tam i zachyceny vzpomínky Bernarda Woolleyho a zápisky diáře Sira Humphreyho Applebyho. Na začátku knihy v úvodním slově se můžeme dozvědět i osudy všech tří hlavních postav. Jim Hacker je v době, kdy vyšel jeho deník (2019, zákon o třicetileté lhůtě, během níž nesmí být zveřejněny jakékoliv vládní dokumenty) již mrtvý, Sir Humphrey Appleby skončil v Ústavu pro duševně zmatené a Bernard Woolley získal titul Sir. (Elyon)

• - Ve 4 minutovém skeči, ve kterém se objevuje v roli předsedkyně vlády Margaret Thatcherová, je řečeno, že Sir Humphrey (Nigel Hawthorne) má doktorát z politiky a ekonomie. V jiné epizodě však bylo uvedeno, že má klasické vzdělání na Oxfordské univerzitě. (GordonCZ)