Série(2) / Epizody(16)

Jim Hacker už sedí v premiérském křesle celé tři dny - a zatím si vede skvěle. Tedy alespoň on sám o tom nemá nejmenších pochyb. Pravda trochu mu vadí, že se asi napříště bude muset obejít bez obědů, neboť v Downing Street se nevaří. Ale tato drobná nepříjemnost je bohatě vyvážena radostným očekáváním nadšených reakcí veřejnosti, jichž se mu nepochybně dostane, až ji seznámí se svým geniálně prostým "Velkým plánem", jímž jediným politickým tahem vyřeší problém obrany, školství i nezaměstnanosti... (oficiální text distributora)

Phobia

Jim Hacker se přestěhoval do čísla 10, plácání v lokálních britských problémech vyměnil za globálnější politiku... a je to snad ještě větší čurina, než když byl pouhým ministrem:-). Škoda, že ČR nemá politiky a státní správu alespoň na této úrovni... 99% ()

kinej

Je příjemné zjištění, že pokračování mile cynického seriálu Jistě, pane ministře neztratilo nic z kvalit svého předchůdce. Vtipy neztratily nic ze své štiplavé chytrosti a místy nevím jestli se mám smát, nebo smekat scénáristům, za geniální charakteristiku politického prostředí. Vlastně mě napadlo jak málo by stačilo k tomu, aby se tento sitcom stal z komedie dramatem. Stačilo by jen vyměnit herce, nařídit jim herecký projev ala kamenná tvář a seriál by klidně mohl být smutným politickým thrillrem. Naštěstí je "premiér" natočen tak, že může divák vysmát nejen účinkujícím postavám, ale i jejich reálnám protějškům ze skutečného politického života. ()

Big Bear

Jim Hacker postoupil, ale problémy se valí dál a voliči chtějí vidět, že jejich muž se o ně stará! Velmi zdařilé pokračování ministreských sériií samozřejmě pod neochvějnou taktovkou Sira Humpreye Applebyho, seriál nijak neubral ze své břitkosti a pokračuje v nastaveném tempu dál. To nebývá obvyklé. Skutečně skvostná zábava na úrovni. Milá BBC za toto a mnohé další - děkuji. ()

JohnnyD

Skvelé pokračovanie geniálneho sitcomu parádne posúva postavy ďalej a Jim Hacker sa naplno ponára do svojho narcisizmu. ()

petaspur

Neschopní stoupají vzhůru. Sláva jim! Být premiérem země a zjistit, že zemi vládne někdo jiný, je přinejmenším smutné. Oslavme tedy každé vítězství (a není jich mnoho) slabomyslného čestného Jima nad státní správou vedenou skutečným vládcem země sirem Humphreyem. ()

salahadin

Poučné, politicky naturalistické, ale na mě až moc usedlé, "klidné" a "na úrovni". Příliš jsem se nezasmál, ale sledovat se to rozhodně dalo. Dám ale osobně přednost hrubozrnějšímu britskému humoru. ()

Aky

Samozřejmě je to dokonalé a také dokonale britské. Ale nejkouzelnější na tom je, jak je to platné všeobecně: napříč časem i státy. Obdivuji navíc, jak od Jistě, pane ministře, kvalita neztratila ani chlup, přičemž množství nápadů v takto úzce vymezeném prostoru nutně musí být omezená. ()

HAL

Úplně stejné jako předchozí řady, takže tedy - po letech paradoxně ještě zajmmavější než v době premiéry - nejen že to neztratilo nic ze své břitkosti a trefnosti, ale paradoxně právě proto, to ukazuje jak strašlivě a zároveň úžasně stejné v moderní demokracii všechno je. Což tedy ukazuje že ryba prostě smrdí od hlavy, ale zároveň to stejně tak ukazuje, že prostě pořád plave. Že systém, navzdory všem chybám, pořád funguje a je tedy v základu správný. 10/10 ()

Šakal

tak nám pan ministr konečně povýšil :o) Naštěstí, vše ostatní zůstalo při starém, takže není jediný důvod něco měnit - 100% ()

boshke

"Zvládnul" jsem to až na druhý pokus. Na ten první jsem odpadl někde v půlce druhé série. Asi jsem tehdá ještě nebyl připraven na dokonalou esenci britského humoru. A jakkoli jsem jeho velkým fanouškem, dokážu pochopit, že to na někoho může být až příliš. Nejkouzelnější je vždy, když si Jim postaví hlavu a prosadí si "cosi", protože on je přeci ministr a on o věcech rozhoduje... jen aby nakonec byl donucen souhlasit s Humpym, který ho do této pozice vždy velice obratně vmanévruje... 100% (1.-3. série - 100%) ()