Smrtelné zlo 2

• USA Evil Dead II (více)

Ash a jeho přítelkyně si vyrazili na opuštěnou chatu v lese. Na místě si pustí pásku, kde je nahrán text Necronomiconu, temné knihy mrtvých. Tím však vyvolají příšerné démony ze záhrobí... Když na chatu dorazí Ashovi přátelé, najdou je uprostřed záplavy krve! Zlo bylo odpoutáno a je třeba ho znovu zkrotit - za každou cenu! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

NICOX

Nuda... nuda... a najednou.... přibližně od zavření Ashe do sklepa to teprve začal bejt ten starej dobrej Evil Dead... i když... s trochou hodně úchýlnýho humoru :) "Pozřu tvou duši." Ash: "Pozři tohle... PRÁSK." Ale jedničku mám stejně radši, páč já tyhle mixy hororů s komediema moc nemusim. Až na výjimky jako je např. Braindead. 75 % ()

figgo jr.

Naprostá šílenost, ve které podává Bruce Campbell svůj životní herecký výkon a Sam Raimi točí film, který už nikdy nemůže ničím překonat. Momenty jako vraždící ruka nebo legendární motorovka dělají z Evil Dead 2 největší "hororovou" klasiku všech dob. ()

Han22

Pokračování Evil Dead sice na začátku rekapituluje první díl, ale dá se říct, že úplně jinak, než se to stalo a už bohužel není tak děsivý. Tak mínusy máme za sebou a teď můžu chválit. Sam Raimi provedl upgrade o 200% a pere do toho od začátku do konce. Ash tak po prvním rozehřívacím kole v chatě dostává další partu, která je postupně posednutá a zlikvidovaná nejhorším možným způsobem. Démoni, oživlé mrtvoly, tuna gore, potoky krve i jiných tekutin i vlastní posedlá ruka. Opět nechybí šílené kamerové nájezdy, psycho scény (smějící se dům) a ve finále regulérně útočí celý les. A pak je tu kultovní scéna, kdy si Ash nasadí na ruku motorovku, do druhé veme brokovnici a prohlásí "groovy" a v tu chvíli se z něj stává ultimátní badass killer. Středověká tečka je úžasná a jsem moc rád, že na ni Rami navázal v neméně geniální trojce. Zkrátka Evil Dead 2 je vrchol 80s hororového subžánru plného krve, příšer a zábavy a jako takový i horor roku 1987. ()

klukluka

Je to hravý, vynalézavý, místy vtipný (pro někoho asi nepřetržitě), důsledně blbě stylový a určitě to má i další kvality, ale vidět už to nikdy nechci, i jednou to pro mě bylo moc. ()

borec999

Podobné ako jednotka, akurát sa ešte viac ubralo z hororu a pridalo na ztreštenej a bizarnej komédii (tancujúce a pobehujúce telo bez hlavy, smejúca sa lampa a hlava jeleňa, vystrelená očná buľva atď). A skrátka mne takéto scénky podobne ako v jednotke, či neskoršom Raimiho Drag me to hell, neprídu vtipné. A pritom znova, hororové pasáže (budovanie mytológie ohľadom knihy, scéna so zrkadlom) ukazujú, že horor by to nemusel byť marný. Krvavosť mi nevadila ani ma neoslnila, no a Bruce Campbell definitívne po tomto výkone v mojich očiach nie je dobrý herec a celý čas mi pôsobil ako zdroj inšpirácie Jima Carreyho pri stvárňovaní Ace Venturu. Nasilu dopozerané, do trojky ma nedostane už nikto, Evil Dead je pre mňa osobne asi najpreceňovanejšia a možno i jediná kultová hororová séria, ku ktorej som si nenašiel cestu. PS: poslednú šancu dám novému rebootu z 2023ho ktorý vyzerá hororovejšie ladený. 10% ()

Burdock

Nechápu, co se tak každýmu na tomhle filmu líbí. Mně to připadá jako nepovedený amatérský horor s D-čkovými triky a s neskutečně směšným a překonstruovaným příběhem. Chápu, že to má být spíše parodie, ale ani jako takovýhle formát mě to nezasáhlo, spíš jen otrávilo, a bojuju s tím, dát tomu Odpad! ()

kchaja

Tenhle film je prostě nářez. Raimi odhodil všechny móresy z prvního dílu a pustil se do toho hlavního - litry krve, létající části lidského těla a hláškující hlavní hrdina. Některé scény jsou natolik bizarní, že mi to přišlo jako krvavá groteska - a docela jsem se i smál :) ()

Slimak

Horor střelený dost do komedie což už je předzvěst následující ARMÁDY TEMNOT která je již vyloženou komedií...gumové efekty,stromy na pochodu,mrtvá přítelkyně která vás ohrožuje,vaše vlastní zlé svědomí a neviditelný útočník kterým je prostě ZLO...to všechno bude chtít osamoceného mladíka sejmout kdesi uprostřed hor a hlubokých lesů kde není živé duše...navzdory komediálnímu zabarvení se s ubíhajícím časem zmocňuje člověka znepokojivý pocit...ve filmu se rozední a všechno se uklidní...ale co až se zase setmí...začne to zase nanovo...tak zbývá kořisti bědovat při pohledu na západ slunce a promyslet plán...bez vyhlídek na záchranu nebo možný útěk nezbývá než se smířit s tím že i když tuto noc přežije přijde další noc a nakonec ho jeho mocný protivník stejně dostane. ()

Lukiš

Dvojka je o něco horší než jednička, ale musím říct, že jsem se hodně bavil. Plno brutálních scén a hektolitry krve...Kdyby z toho neudělali komedii tak by to bylo jasných 5*. Takhle je to jen 70% ()

Orthank

Veľmi podobné ako prvý diel. Rovnaké prostredie, trošku nelogickú náväznosť, a takmer rovnakú vyvražďovačku ako v jeho predchodcovi, zachraňuje len opäť režisérsky remeselne zvládnutá hororová práca, s výbornou kamerou a strihom. Ostatné tak nejak zostalo. Človek navyše nevie, či chápať Evil Dead 2 čoby remake alebo ako pokračovanie...V podstate len inak prelúskané podanie prvého dielu skutočne nestojí za viac ako jedno pozretie.... ()

The_Second

Raimi asi nevěděl jestli chce natočit černou komedii a nebo horror. Vypadá to tak, že natočil obojí, pak to v půlce rozstřih a spojil dohromady. No jinak to je asi to jediný co mi vadí. ()

Ilhan

Oproto jedničce jasný pokrok v kvalitě, ale na nejvyšší mety to pořád nedosahuje. Ashovy hlášky opravdu nezapomenutelné, ale určité nedokonalosti a nelogičnosti jsou jasně nepřehlídnutelné. 75 % ()

divak84

trochu slabší než jednička, ale samozřejmě s příchutí jiného žanru. nenudí, starší, rozesměje, baví... o dost akčnější, drsnější na úkor atmosféry ()

Corpsegrinder

Teoreticky remake jedničky v trochu komediální formě. A kdo tenhle film nemá rád, nemusí vůbec koukat na horory. Filmy s narážkama na tenhle by se totiž nedaly spočítat ani na všech rybích prstech světa. ()

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot