poster

K-19: Stroj na smrt

 • USA

  K-19: The Widowmaker

 • Německo

  K-19: Showdown in der Tiefe

 • Slovensko

  K-19: Stroj na smrť

Drama / Thriller / Historický / Válečný

USA / Velká Británie / Německo / Kanada, 2002, 132 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Phobia
  ***

  Ne úplně špatný a ne úplně dobrý film s kvalitním hereckým obsazením... Normálně by to bylo tak na 4* za kvalitní zpracování atraktivního tématu, ale nesnesitelné patetické žvásty "Widowmakeru" neúprosně podrážejí nohy. Hezkých 60% navzdory dementním plamenným projevům. EDIT 1/2012: Tentokrát jsem k filmu přistupovala ve vstřícnější náladě, patetickou verbální masturbaci jsem odfiltrovala a docela jsem si tuhle ponorkovou katastrofu užívala. Takže směle přidávám na 71%.(5.11.2008)

 • Maq
  *

  Tohle ještě není ten styl, kterým si Bigelow získala zasloužený respekt. Zde jde ještě všechno podle zavedené hollywoodské šablony "Válečné hrdinské drama, typ Námořní, varianta Ponorka". Což znamená slušná výprava, nějaká ta hvězda v hlavní roli, unyle heroická hudba plus kecy a šťastný konec, byť se ztrátami. V součtu: zcela zapomenutelné dílo.(16.8.2013)

 • Aiax
  ****

  Tohle studenoválečné drama má oproti ostatním malou nevýhodu, a sice že se odehrává na základě skutečných událostí. Není tedy natočeno primárně proto, aby uchvátilo a šokovalo jako třeba ryanovky nebo bondovky, nýbrž chce hlavně poctivým a uměřeným způsobem vzdát hold hrdinským námořníkům ponorky K19, kteří tehdy možná zachránili svět. Přesto se Kathryn Bigelowové podařil nadrůměrný film s výbornou výpravou a slušnou atmosférou. Jen od herců by možná leckdo očekával trochu víc, ale co už... Každopádně palec nahoru.(18.5.2005)

 • Dever
  ****

  Soundtrack Klaus Badelt: 1. Suite For Orchestra And Chorus In G Minor I. Fear - Largo ,2. Suite For Orchestra And Chorus In G Minor II. Fate - Adagio ,3. Suite For Orchestra And Chorus In G Minor III. War - Allegro ,4. Suite For Orchestra And Chorus In G Minor IV. Soul - Misterioso ,5. Home ,6. Heroes ,7. Journey ,8. Capt. Alexi Vostrikov ,9. Missile Launch - The Rescue ,10. Reactor - Selections From "Voices Of Light" ,11. Reunion(7.5.2011)

 • D.Moore
  *****

  Téměř špička. Film podle očekávání táhnou hlavně Ford s Neesonem, překvapilo mě ale, jak se tohoto tématu ujala Kathryn Bigelow. K-19 sice není druhá Ponorka, ale je o mnoho lepší než U-571.__P.S. Hudba Klause Badelta je tak neskutečně krásná, že mám sto chutí dát pátou (a pořádně rudou) hvězdu jen za ni.__P.P.S. A taky že ji dávám.(3.1.2008)

 • - Exteriéry se natáčely především v chladném kanadském Halifaxu. (EMMY)

 • - Interiéry ponorky byly nakonec postaveny v původní velikosti, což však místy ztěžovalo natáčení. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Americký torpédoborec byl pro film přestavěn z původně kanadské fregaty. (Zdroj: ČSFD.cz)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace