Detektivní příběh o záhadné ženě, která s sebou nese smrtelnou kletbu. Rok1925. Slibný mladý advokát Arthur Kidd (Adrian Rawlins) cestuje do Crythin Giffordu, aby vyřídil záležitost náhle zesnulé Alice Drablowé.Ve vlaku potkává Sama Tooveyho (Bernard Hepton), který popisuje paní Drablowou jako samotářku. Příští den je Arthur na pohřbu paní Drablowé pouze jedním ze dvou truchlících - mimo postavy postávající opodál a celé zahalené v černém. Jeho otázky na danou osobu jsou místními zodpovídány velice vyhýbavě a s hrůzou v hlase. Pouze neobydlený dům po paní Drablowé může odhalit tajemství strachu, který dopadá na všechny, jež ženu v černém spatří. (HBO Europe)

JASON_X

Nevím jestli bych hodnotil jinak, kdybych nejprve neviděl vizuálně orgasmické a působivě atmosférické nové zpracování z roku 2012. Tahle TV záležitost mě ale příliš nenadchla. Nejen proto, že mi hlavní hrdina neustále připomínal legračního pana Palina z Monty Pythonů, ale hlavně film postrádal potřebnou dávku pochmurnosti, tíživost a melancholie, kterýmižto ušlechtilými vlastnostmi tak bohatě oplýval jeho moderní následovník. Ale je fakt, že z přízraku vdovy v černém bych si ještě někdy ve dvanácti ustříkl do pyjama (tedy strachem, ne vzrušením). ()

Morholt

Upřímně řečeno remake se mi líbil víc, ale přesto na mě tahle televizní záležitost udělala ohromný dojem svou ponurou atmosférou a při každém zjevení ducha mi naskočila husí kůže. A to k tomu stačily jen vyvalené oči a make-up. Bohužel tady mi připadalo, že ten rozjezd je až příliš pomalý a sekvencí, které mi přapadaly zbytečné, bylo až příliš. Přesto jsem se několikrát zdravě vyděsil a lezavý mrazivý pocit mi vydržel ještě notnou dobu po závěrečných titulcích. 85% ()

corpsy

Nebudem porovnávať s minuloročnou verziou v hlavnej úlohe s Danielom Radcliffom, sú tam nejaké tie rozdiely. Snímok pôsobí na svoj pôvod prekvapivo kvalitne a dokáže pri niektorých scénach príjemne mraziť a v jednej s vami určite pekne hegne. Bažiny tu vytvárajú výbornú atmosféru a dolaďujú celkovú tiesnivosť a tajomnosť. ()

Astaroth12

Film je frcnutý pekným gotickým vizuálnom. Zo všetkých strán močiar a v strede dom, ktorý na diváka musí vplývať strašidelne aj z jeho temným exteriérom. Ma silný atmosferický výboj, hmlou sa nešetrilo, ale snímaním cintorína tiež nie. Film je z roku 89, ale vobec si nevypomáha trikmi, to tam dosť chýbalo. Žena v čiernom tu je tiež len sporadicky, ale keď už konečne je vidieť,tak má v sebe silnú dávku napätia. Atmosféra je tu vynikajúca, ale bez úmrtí to nemalo silu dlhodobo zaujať. Ja som tu nenašiel to, čo iný užívatelia, ktorý filmu švihli 5*. ()

kareen

O moc lepší podívaná než stejnomenný horor s Danielem Radcliffem z minulého roku. Začátek sice není nic extra, ale od okamžiku, kdy se mladý právník poprvé ocitnul v honosném domě na mlhou prostoupených blatech jsem měla permanentní pocit mírného mrazení v zádech. Nepochybně zásluhou velice pečlivě budované atmosféry, protože o nějaké speciální triky tu ani nezakopnete. A zatím co u loňského snímku jsem netrpělivě čekala, kdy už se hlavní bubačka konečně objeví, tady jsem si to v duchu oddalovala, protože pokaždé když se tak stalo, to nebylo dvakrát příjemné. Novelu, podle které byla Woman in black zpracována jsem nečetla, takže nemohu srovnávat, ale na tv snímek je to opravdu povedená duchařina. ()

PKD

To je po dlouhé době, co nemohu souhlasiti s DaViDem´82. Nigel ´Quatermass´ Kneale byť v tomto př. nonSF, opět zaválel a předlohu mi vlastně vylepšil. Ten na co sáhl, to se mu podařilo. A jemu též vděčím vlastně za to, že Halloween III je takový, jaký je. I když má tento film změny (což i já sám nemám většinou moc v lásce) tak v tomto konkrétním př. jsou jen ku prospěchu, což bude ostatně souviseti i s tím, že útlounkou 126 str. knížečku nepovažuji za kdovíjaký majstrštyk. Což nezn., že není dobrá. Tudíž je jen pochopitelné, že tato adaptace u mě knížku překonává. Už jen z toho důvodu, že film končí o dost nihiličtěji (což mě docela šokovalo, ostatně já jsem byl v naprostém přesvědčení o tom co se asi stane takových 30min. před koncem, ale ono to bylo ještě horší, na to, že předloha jest od ženy, ovšem Kneale ještě přitvrdil) než předloha a že má jednu ultralekačku (která sice na vícero podívání už tak ultra nebude, ale co) při které jsem málem spadl z postele, jak jsem sebou cukl. To je samoz. zapříčiněno tím, že prakticky první hodinu se vytváří konstantní atmosphéra (která sice pravděpdobně mnoho dnešní ´´fajnšmekrů´´ uspí) a ta vás tzv. ukolébá, aby pak v závěrečné půlhodince zvyšovala napětí takovým stylem, že to až vyrovná flákům jako Silence of the Lambs apod. Věděl jsem to již dopředu, že jak je to ryze britské a ještě z normální (tj nehyperkorektní) doby, tak to bude min. na 4, což se splnilo. A to, že to je tv projekt, na tom nic nemění. Zde si totiž jako v jiných podobných příbězích vystačíte s dokonale padnoucími lokacemi, které nemusíte zbytečně vytvářeti v cgi nebo stavět. A máte 50% hotovo. Sice bych rád, pokud by to bylo třeba o 20 let dříve, nebo rovnou v 19.st. ale když vezmu v potaz, že děj se odehrává skoro před 100 lety, tak to na mne ještě dostatečně působí. A ta britská angličtina zde byla snad ještě britštější než jinde.;-) No, dáti děj do souč. to byla byla fakt nefunkční sračka. Do remaku s Potterem nejdu. Má to sice pěkný vizuál, ale ten Harry se mi tam totálně nehodí. A já už 1 superverzi mám. A to, že někdo napsal a natočil pokr. (které se sice nabízí, když víte, co se stalo s Ženou v Černém) považuji již za vyloženou švejkovinu. Jsou věci, které se mají nechati spát a jejíchž účinek je pak pochopitelně díky pokr. rozředěn. Někdy to vítám, někdy ne. Výborný objev díky podrobnému vyhledávání, hehe. Které já prakticky nevyužívám, ale asi bych měl.;-) ()

kaylin

Jedna scéna je zde naprosto k posrání, a to si myslím, že už jsem viděl dost hororů. Na televizní film je vidět, že jsou zde určitá omezení, ale všechna jsou využita ku prospěchu atmosféry. Remake, který byl nedávno natočen, je dobrý, ale stejně tak dobrý je i původní film, který by si zasloužil alespoň televizní uvedení v našich luzích a hájích. ()

topi

Už vím, kde Václav Postránecký, když točil film Travis, bral inspiraci. Tento snímek je mu v mnoha pohledech hodně podobný!! Každopádně film The woman in black je sakra atmosférický a hodně strašidelný. Při některých scénách jsem ani nedýchal a při jednom okamžiku jsem se úplně zabořil do křesla a mráz mě pobíhal po celém těle!! Ufff, solidní pekelně strašidelná scéna. Filmu ještě vévodí naprosto skvělá atmosféra staré Anglie, blata, hřbitov, nádherné temné, obrovské sídlo a herecké výkony, které jsou absolutní špička! A ta hudba, ta mě párkrát taky srazila k zemi, hlavně ty nepříjemně rychle a hrůzostrašně znějící smyčce!! Super!! A ten řev v mlze!! Po Noroiovi další duchařskej příběh, kterej mě opravdu vyděsil!! Jsem docela zvědavý na remake, který se chystá na rok 2012, trailer nevypadá vůbec špatně. Pokud se podaří zachytit pochmurnost jako v tomto filmu, tak to může být pěkná podívaná. Ovšem tohle je pro mě jeden z nejlepších duchařských hororů. Komu se tento film líbil, tak stoprocentně doporučuju již zmíněný český snímek Travis, tam ta atmosféra a strach je taky!! ()

gumli

Veľmi dobrá ducharina,dnes sa takéto príbehy už nerobia.Dobrý film od začiatku do konca.Aj keď sa tá žena v čiernom zjaví vo filme len párkrát,je to skvelý príbeh.Bez akýchkoľvek ďalších príšer,monštier a pod.Na filme vidno britskú horrorovú tradíciu.Ale niekomu to možno bude pripadať dosť staromódne.Jednoduché efekty,desivá atmosféra,mrazivé napätie,žiadna počítačová grafika ani žiadne gore,a predsa dobrý film.A dokonca je to TV produkcia. ()

Martin741

Pre mna skvela ducharina s presne tymi atributmi, ktore milujem : baziny, cierna veza, desivy krik, mlha, dama v ciernom ...... nadhera, dal by som absolutorium, ale reziser Herbert Wise ma podla mna len tuto kvalitu na konte : 88 % ()

dubinak

Čistě televizně zpracovaná duchařinka, která neurazí a svým zajímavým prostředím docela zdrásá nervy. Vše funguje, jak má. Atmosféra běží, vyjma začátku, na plné obrátky a v jednom momentě jsem se vážně vyděsila, až mi srdce poskočilo a to se mi moc často u starších filmů už nestává. Je ale fakt, že se žena objevovala až v žalostně malé míře a být více strašidelných (vyvedených) scén, klidně bych ještě zvýšila. Závěr příjemně překvapil a dokud nedám remaku druhou šanci, je pro mě původní Žena v černém výrazně lepší snímek. ()

destroy83

Vskutku luxusní televizní duchařina, ve které divák sleduje služební cestu mladého londýnského právníka na sychravý anglický venkov. Jedná se o pozůstalost po staré vdově, zejména pak o přímořský dům mezi bažinami, jež je v době přílivu odříznut od okolního světa. Již po příjezdu jsou místní obyvatelé z důvodu příjezdu právníka trošku nesví a o domě či mrtvé nechtějí mluvit. Po krátkém čase uředníček zjišťuje proč, zdá se, že je už však pozdě. Televizní film během stominutové stopáže disponuje doslova hustou atmosférou, kterou umocňuje naprosto děsivá Clare Holman v černém. Obsazení včetně výše zmíněné je parádní, herci jsou naprosto přirození a uvěřitelní. Hudební podkreslení stejně jako celková výstavba příběhu nemá chybu. Ostatně jedinou chybu jsme neschledal na celém snímku. Jedná se vyloženě o precizní jednohubku, která dokazuje že velký film nedělají slavná jména a rozpočet. Za mě jasný plný počet. ()

Koly

Skvělá adaptace knihy od Susan Hill (samozřejmě, že sem to nečetl:D). Výborná hudba a opravdu "creepy" atmosféra. Určitě bych vyzdvihnul herečku Pauline Moran, jejíž ztvárnění Woman In Black mě nadchlo, a co je ještě lepší, několikrát i POŘÁDNĚ vyděsilo. Tomu odpovídá i poměrně vysoké Imdb hodnocení. V době, kdy jsem psal tento comment, se zastavilo na hodnotě 7,7 z 10, což je, myslím si, výborné. Každý komu se líbila například GHOST STORY, nebo má rád obecně horrory s duchy, by se měl po tomhle filmu poohlédnout. ()

HorrFi

Stará poctivá old school duchařina, kterou tolik miluju.. všechny ty kostelíky, močály, pochmurný prostředí anglickýho venkova a hřbitov dělaj výbornou atmosféru a jedna lekačka ta byla neskutečná.. ()

filmmovier

Hercule Poirot možná nevěří na duchy, ale pravda je, že v téhle verzi obstojně straší jeho milá slečna Lemonová. A i když v téhle verzi straší slečna Lemonová a hlavní roli tady hraje táta Harryho Pottera, tak musím říct, že tohle mě úplně nepotěšilo a tak s hrdostí můžu prohlásit, že nová verze s Harrym Potterem je mnohem napínavější, atmosféričtější, vymakanější, lépe napsaná a obsazená... čímž jsem vlastně zhodnostil i tenhle film. Má v podstatě jen dva klady - slečnu Lemonovou, která když je na scéně tak je to fakt pekelné a závěr, tedy poslední scénu. Jinak mi vadilo snad skoro všechno - to jak to bylo divně upravené a jinačí (nová verze byla od knihy jinačí tak nějak lépe, ale tady to na mě prostě působilo divně a film to z toho všeho znechutilo asi nejvíc, i když pořádně vlastně ani nevím, proč mě ty změny tak strašně deptaly), přejmenovaní postav (proč, proboha?), nesedli mi herci (až na Pauline Moran a celkem obstojného Rawlinse), nesedla mi atmosféra (a to je co říct). Ne že by byla vyloženě špatná, ale byla prostě taková nijaká, jako by tam chvílemi snad ani nebyla. Vzhledem k tomu, jak je to staré, by to mělo mít všeho jmenovaného vrchovatě - a to včetně exteriérů a celkového prostředí a nemá to nic. Televiznost z toho jen čiší, ale to vlastně žádný problém není. Teď si určitě říkáte, proč čtyři hvězdičky, když pořád jenom kritizuje? No, ono to prostě bylo příjemné. Pár napínavých a působivých scén tam je, zvyšující se napětí tam je přece jen trochu cítit, což dokáže ten konec, možná taky k silné citové vazbě k tomuhle příběhu... Nevím no, i když mě tentokrát Anglie mírně zklamala, nemám to srdce hodit to do průměru, protože průměr to jistě není. A i když si z toho za pár chvil asi moc pamatovat nebudete, přecejen vám nějaké ty dobré kousky utkví. No, u mě rozhodně vede ta Radcliffovna, která je působivá, úžasně zahraná a natočená a má naprosto vše, co má správná duchařina mít, tak za mě alespoň symbolicky slabších 70% a opatrné doporučení nejen vám, ale i malému Belgičanovi. ()

ybuko

Inu, ducharsky pribeh je to pekny, ale v mych ocich mu strasne ublizuje misty ne uplne dobra britska osmdesatkova televizni rezie, ktera mi prisla az na par momentu pro podobnou latku malo strasidelna. ()

klima777

Vynikající hutná, až dusivá atmosféra (Mud! Honey! a plíseň i v nejužších kapilárách). Herecké výkony podivné. Škoda. Ale i tak líbilo. Vlastně dost. Přesto nemohu tvrdit, že by celkový dojem z TV adaptace byl výrazně lepší než u "vypulírované" verze s datem 2012 [nejspíš proto, že až se Daniel R. zbaví stínu Jindry Hrnčíře a čas mu do bezelstné tvářičky vryje pár vrásek, stane se možná opravdu dobrým hercem; což u Rawlinse (alespoň v případě výkonu předvedeného v The Woman in Black) jaksi nehrozí]. ()