King Kong

• USA King Kong

Měl to být osmý div světa. Ale utrhl se z řetězů. Slavné filmové monstrum, obří opičí samec King Kong, vzbuzuje úžas filmových diváků už od roku 1933. Právě první verze jeho příběhu se stala nezapomenutelnou legendou, a to navzdory dvěma velkorozpočtovým remakům z let 1976 a 2005. Film vypráví příběh režiséra Carla Denhama, který se najatou lodí vydá na tajuplný ostrov, aby tam s nic netušící herečkou Ann Darrowovou natočil dobrodružný příběh na motivy pohádky Kráska a zvíře. V ostrovní džungli se totiž nacházejí desítky prehistorických tvorů. Mezi nimi i obří gorila, zvaná Kong. Domorodci, kteří drží zvířata za obrovskou starobylou zdí, herečku unesou a obětují ji Kongovi. Štáb ji však z opičákových spárů po dlouhém boji zachrání. Podaří se mu dokonce Konga omámit a převézt do New Yorku. Tam však začíná druhá část strhujícího dramatu: Denhamova nová atrakce se totiž utrhne z řetězů a rozpoutá v ulicích peklo... (Česká televize)

degster

Želám si byť malým faganom a Konga vidieť v kine v New Yorku roku 1933. Dnes z tohto slávneho spektáklu zostal skôr iba nádych starých čias s priamočiarym príbehom a nádhernou džungľou, akoby vytrhnutou zo starého brakového magazínu o exotických cestovateľoch. ()

neo93

První filmová verze tohoto epického monstra. A naprosto skvěle zpracovaná. Zvláště ve své době musela vzbudit naprostý poprask. Ačkoli dnes samozřejmě nemůže způsobit takové ovace jako při premiéře, stále se jedná o nezapomenutelné dílo, které by měl vidět snad každý. Nejvíc mě, kromě samotného ztvárnění King Konga a dalších nestvůr, zaujala téměř neutuchající akce, která se nese od únosu Ann až skoro do konce filmu, především souboj Tyranosaura Konga je hodně zajímavá. Klasika ve svém žánru, která nikdy neomrzí. ()

Marek06

Úžasný film plný dobrodružství a filmových kouzel. V době svého vzniku to musela být bomba, pro mě je to skvělá podívaná i teď. Efekty jsou na tu dobu fakt povedené, i když v dnešní době vypadají možná úsměvně, ale to nevadí. Při sledování jsem si říkal, jak to tenkrát mohli natočit, opravdu jsem si vychutnával každou trikovou scénu. ()

Likan7

Téměř 90 let a je k nevíře jak elegantně ten film zestárnul. Překrásný triky, parádní epická hudba, jedna zamilovaná opice a spousta akce. Jako někdo, kdo má rád remake od Jacksona mě potěšilo i množství "známých" scén, kterými se Peter nechal inspirovat, nebo je okopíroval téměř 1:1. Nestárnoucí klasika. Umíte si představit to vidět v roce 33? To musel být totální nářez. ()

Nixon

Legenda. Kroutil jsem nevěřícně hlavou nad efekty, které tu filmaři zmákli a nad spoustou scénaristických i režisérských perliček, na které radost pohledět. V roce 1933 natočit velkou opici jak se snaží roztrhnout hlavu dinosaura na dvě části a pak zkouší, jestli už se opravdu nepohne, hmmm, fakt jsem zíral. 85% ()

Lilien

King Kong je nadčasové dielo ktoré ani po 80 rokoch nestratilo na svojej kvalite a výnimočnosti. Skvelá dobrodružná jazda od začiatku až po záverečné titulky. Pravda v dnešných dobách je technológia niekde úplne inde ale aj tak sa kostými,výprava a hlavne makety monštrier nemajú začo hanbiť. P.Jackson sa verne držal originálu a aspoň som zistil že tie najlepšie scény iba okopíroval od originálu a navyše tam pridal efektové orgie, pár zbytočností a Jacka Backa. King Kong je proste nesmrtná klasika. ()

denulik

Dej tohto filmu nepatrí k intelektuálnym perlám a Fay Wrayová kričala na môj vkus až príliš často a hlasno, ale tie triky si zaslúžia vysoké hodnotenie. Klobúk dolu. ()

Knor

Opravdový velkofilm. Ve své době musel tenhle film bejt naprostá bomba a trikovej zázrak. V rámci žánru monster movie jde o špičku. ()

nooly

Myslím, že lépe to udělat nešlo. Triky byly naprosto jedinečné a detailní. Dneska máme digitální efekty, ale ze starého Konga vyzařuje hravost a preciznost, které jsou cizí (podle mého názoru) většině dnešních filmů. Technická stránka věci předběhla dobu tak o 20 let. Kritičtější musím být k hereckým výkonům a k myšlence filmu, ale to mi moje okouzlení nevezme. Jo a Fay byla docela kost =) ()

Bigfuckman

Echt originál je jen jeden a je vidět, že Peter Jackson se jím velmi dost inspiroval narozdíl od jeho předchůdce ze 70 let. Opičák Kong vypadá z dnešního pohledu legračně, ale uvědomímeli si kdy to bylo natočené, nezbývá mi než sic trošku opožděně tj. po 76 letech gratulovat k výbornému filmu, který ve své době a myslím, že ještě dlouho po ní neměl obdoby. ()

snakepit

Príbeh o veľkej opici z exotickej džungle ma nikdy neuchvátil a verzie z 1973, resp. z 2005 sa mi zdala skôr ľahko podpriemerné. Včera som sa však dostal k originálnej verzii z 1933 a bol som skutočne ohromený. Myslím, že sa im podarilo vytvoriť skutočne nadčasové dielo, ktoré muselo v dobe svojho vzniku spôsobiť obrovskú senzáciu. Jediné čo sa z dnešného pohľadu javí v niektorých scénach ako zaostalé, je samotný Kong, na ktorom je najlepšie vidieť, ako sa v tej dobe robilil trikové scény pomocou stop-motion, keďže je na jeho srsti vidieť každý dotyk. Jeho zápasy s T-Rexom a inou háveďou ako aj posledná scéna na Empire State Building vypadajú úžasne a práve to je dôvod, prečo má tento monster movie aj po vyše 70tich rokoch tak vysoké hodnotenia. ()

kurzweil

dokonalost....super efekty....příběh slabší, ale....jedno velké ALE....do detailu propracovaná celá výprava a hudba která filmu dává minimálně jednu hvězdu navíc....luxus podívaná v letním kině.....vřele doporučuji, každý by měl vidět...a proč?? .... protože za poslední rok jsem viděl filmů nepočítaně a tenhle patří mezi top 5!!! ()

Guran

Na tu dobu hezky natočený film o Kongovi. Dnes už však film vypadá, jakoby ho natočily malé děti a ne filmaři, nicméně jsem se při snímku bavil, ikdyžv dnešní době je to už slaboučké béčko. ()

smatana.sk

Kultová klasika, ktorú odporúčam zhliadnuť pred Jacksonovým remakom z roku 2005, aby vynikla genialita tvorcov z roku 1933. ()

knihovna

Tak na tenhle film mě nechtěli pustit, protože byl od 15 let. Já Však statečně zariskoval a do kina se dostal i s kamarádem Ríšou, abychom zjistili, že máme lístek vedle naší třídní. Vzala to s humorem, neboť to byla fajn ženská. No a já měl zase výborný filmový zážitek. Je to krásně naivní, ale povedené. Občas je potřeba porušit zákon a stát se psancem :-). ()

mrclTV

Ak je Godzilla matka všetkých monster movies, tak King Kong je ich dedo. Ach, aká to klasika, už som veľa krát videl rôzne remaky (hlavne Jacksonov mega dlhý počin) a preto sa naskytá otázka, oplatí sa pozerať už dopredu známy príbeh tragickej lásky "krásky a netvora" a ľudskej namyslenosti? Určite áno, už len z historického pohľadu na kinematografiu. Isto, film nezostarol najlepšie (nenarážam ani tak na trikové scény, tie sa mi páčili, ale mám na mysli skôr zobrazenie postáv a ich konanie), ale aj tak je to príjemné sledovať. A za to, že je to prvý Kong, dám 4*. ()

donnovann

Slavný monster movie, který musel ve své době dostat úplně každého, sleduji ho poprvé téměř o 100 let později a stále má svoji sílu. Výborně napsané i zahrané, co se týče triků, na tu dobu jsou opravdu neskutečný ani si nechci představit té práce za tím vším. Pokračování byla nejspíš zbytečná. Kong byl a zůstane jenom jeden. ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav