Městečko South Park

• USA South Park (více)
USA, (1997–2023), 118 h 25 min (Minutáž: 16–48 min)

Předloha:

Charles Dickens (kniha)

Trey Parker, Matt Stone, Isaac Hayes, Isaac Hayes (a.z.), Jay Leno, Tomorowo Taguči, Jenna Mattison, Elton John, Ozzy Osbourne, George Clooney (více)

Série(26) / Epizody(321)

system

A zase jedno zlate pravidlo, postupem casu sou dily slabsi a slabsi, nic ale na tom nezmeni ze je to klasika. Navic Cartmen je postava, ktera je v mych Top 10, dame si rošamboooooo :-) ()

lukasd

Nejlepší animovaný seriál všech dob! Bohužel postupem času kvalita dost upadá. Dřív platilo co díl, to skvělý nápad a zároveň nesmlouvavá satira. Třeba ve 20. sérii už měli tvůrci jen jediný námět na zápletku a roztáhli ho do celé série. ______1.série - 100%, 2.série - 95%, 3.série - 95%, 4.série - 100%, 5.série - 95%, 6.série - 100%, 7.série - 90%, 8.série - 90%, 9.série - 95%, 10.série - 90%, 11. série - 95%, 12.série - 90%, 13. série - 85%, 14. série - 85%, 15. série - 80%, 16. série - 80%, 17. série - 85%, 18. série - 75%, 19. série - 85%, 20. série - 75%, 21. série - 75%, 22. série - 75% __________________________ Nejlepší epizody: Weight Gain 4000(1x02), Death(1x06), Cartman´s Mom Is a Dirty Slut(1x13+2x02), Chickenpox(2x10), Merry Christmas Charlie Manson!(2x16), Prehistoric Ice Man(2x18), Rainforest, Schmainforest(3x01), Korn´s Groovy Pirate Ghost Mystery(3x10), Chinpokomon(3x11), Cherokee Hair Tampons(4x06), Chef Goes Nanners(4x07), Do the Handicapped Go to Hell?(4x09), Probably(4x10), Fat Camp(4x15), Scott Tenorman Must Die(5x04), Fun with Veal(6x04), The New Terrance a Phillip Movie Trailer(6x05), A Ladder To Heaven(6x12), The Return of the Fellowship of the Ring to the Two Towers(6x13), The Death Camp of Tolerance(6x14), Grey Dawn(7x10), Casa Bonita(7x11), Good Times with Weapons(8x01), The Passion of the Jew(8x03), Two Days Before the Day After Tomorrow(9x08), Ginger Kids(9x11), Manbearpig(10x06), Go God Go(10x13+10x14), With Apologies to Jesse Jackson(11x01), The Snuke(11x04), Super Fun Time (12x07), Margaritaville (13x03), You Have 0 Friends (14x04), Cartman Finds Love (16x07), Ginger Cow (17x06) ()

*pergel*

Dokonalý mix záchodového humoru a společenskopolitické satiry. Během počátečních dílů má první strana znatelnou převahu, a snad proto bývá ta druhá opomíjena. Oceňuji obě dvě. První za upřímný, na nic si nehrající humor a druhou za trefnost a povětšinou akceptovatelný pohled. Otázka: Jste vy dva tak antisemitští, jak si někteří myslí? Matt Stone: Lidé nás často obviňují z antisemitismu. Ale já sám židem jsem a jsem na to hrdý. Takže s jistotou říkám, že antisemitou nejsem. Trey parker: Já ano. ()

LuckyStar

Menší katastrofa v dějinách animace. Zatímco počáteční série se až do poloviny vysílání držely svého standartu, ty nové mi připomínají zoufalé pokusy jak zaujmout nebo snad šokovat diváka. Hrůza. Konečně plně chápu všechny ty žaloby, protesty a všechnu tu omáčku PROTI tomuto seriálu; protože po několika dílech bych snad žaloval taky a se vší parádou. Nehorázné, smutné, hnusné. Naštěstí se nemusím omlouvat, že bych byl puritán, protože právě ony úvodní série bych neváhal ani na vteřinu ohodnotit plným počtem. Škoda. Mělo to své kouzlo. Solong South Park. ()

Sagara

Pre niekoho začína aj končí u "Krucinál, zabili Kennyho, parchanti!" Pre mňa dokonalá bombasticky vtipná satira so zatiaľ 13. skvelými sériami. ()

Shogin

Sarkastická pohádka pro dospělé, která se stala kultem a i já jsem mezi těmi, kteří se občas rádi na pár dílů podívají. Musím uznat, že i film se vcelku vydařil, když si přeberu, jak to s filmovými zpracováními seriálů často bývá. ()

Delaney

Tak tohle je jeden z mála seriálů, kterýmu musíte dát trochu času, aby si vás získal a pak se vám odmění jako žádný jiný. 105% ()

Padavan

Morbidní a černý humor v South Parku nezná mezí a kdybyste hledali toho největšího manipulatora a bastarda, tak jim bude rozhodně Eric Cartman. Hodnocení - 90% (v anglickém znění), 85% (v českém znění) ()

Martin_W

Není nic zajímavého, co by se dalo k South Parku připsat, co už tady někdo nenapsal.. Kultovní seriál, který se přes slabších 4 Sérii dostal k tomu co je dnes. Tvůrci jsou jednoduše géniové, kteří si vemou na paškál skoro pokaždé to, co se nedá čekat. No řekněte, kdo v dnešní době nezná Erica Cartmena? 99% ()

ADIO45

Seriál je o čtyřech klucích z města SouthPark v kolorédu. Na první pohled vypadají jako spořádaní a chytří kluci, jenže opak je pravdou. V každém díle vás čeká nějaká ta dávka smíchu ať už klucí bojují se Sukubou, zachraňují vánoce, nebo se snaží zabít Bizóny ve World of Warcraft.. ()

GreatestFan odpad!

Nerozumím tomu že tak vysoké hodnocení má takové sprosté, oplzlé, hloupé, rasistické nic. Vetšina vtipů jsou jen Antisemitské Cartmanovy urážky, infantilní zápletky, ale nejvíce mi asi vadí ty oplzlé absurdní ztrapňování nevinných celebrit prostě jen tak bez souhlasu, popravdě je mi těch celebrit docela líto a všeho. Navíc mě docela překvapuje že tvůrci nebyli za tu snůšku rasistických vtipů žalováni, protože já bych je třeba zavřel až by zčernali. Nejsmutnější je však že Matt Stone je sám napůl žid, (že se nestydí dělat na seriálu takhle kazící vlastní původ fůj!!!). Jinak * za některé povedené vtipy a * za to jací jsou tvůrci pokud jde o společenské názory (např. za to jejich kritizování nábaženství atd.). Ale stručně řečeno nevidím nic vtipného na vyžraným spratkovi co nadává jak dlaždič a bezhlavě říká na každém rohu říká asociální nadávky na menšiny. Co takhle natočit parodii na Schindlerův Seznam a Pianistu v hlavní roli s Lesliem Nielsonem, to bych neviděl snad žádný rozdíl, je to jen nechutný, oplzlý, megatrapný rasismus propagující škvár. // první díl viděn 30. Prosince. 2012 ()

smetyl

South Park je hodně sprostý a jde hodně za hranice korektnosti a to je dobře. Humor, který se nebojí překročit všechny meze je totiž ten nejlepší! V každé epizodě se najde jedno sprosté slovo minimálně a většinou spousta "vyššího humoru", kdy je třeba znát okolnosti. Parta dětí, která si mezi sebou nadává do špekounů a židů, řeší každodenně nějaké problémy, které většinou souvisí i s momentální politikou USA (potraty, válka v Iráku...) a v některých epizodách se dočkáme ze Stanových úst jistého ponaučení. Seriál vlastně paroduje a černým humorem komentuje zvraty ve společnosti a často i upozorňuje na nesmyslnosti, které vymýšlí vláda nebo upozorňují na stádovost lidu jdoucího za masmédii. Za černým humorem zde lze najít i velmi vážná témata a že se South Park vůbec nebojí je peprně rozebírat. Děkuji za takovýhle naprosto politicky nekorektní nářez Parkere a Stone !! http://www.youtube.com/watch?v=VnEk__uAgbA ()

LilHerak

Nezapomenutelné hlášky, hrdinové, navzdy v mem srdci. Miluju, jak si ze všecho dokáží udělat srandu a to tim jednoduším propracováním postav, (vizuálně), obdivuji ty různé nápady, třeba sraní pusou a tak podobně, :D! ()

Paramount oznámil řadu nových projektů

21.01.2022

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

Tvůrci South Parku uzavřeli megadohodu

06.08.2021

14 filmů, 5 dalších seriálových sezón a navrch k tomu ještě nová videohra. Ano, čtete správně. Tvůrci South Parku Trey Parker a Matt Stone uzavřeli novou megadohodu se společností ViacomCBS, domovem… (více)

Další peklo na Zemi

Další peklo na Zemi