wosho

Pět hvězdiček mi nemuže zabránit dat ani ten zbytečný patos v pár scénách,ani zbytečná vsuvka ze současnosti. ()

Revolver

Řemeslně bezchybně odvedená práce, ovšem příběh na můj vkus příliš hraje na city. Ale i přesto - jeden z nejlepších válečných filmů všech dob. ()

B4TM4N

Na Spielberga kvalitní film zobrazující na americké poměry válku celkem naturalisticky. Kdyby se vypustily na něžnou strunu drnkající konverzační pasáže týkajicí se bratrů Ryanových (což vím, že je hlavní myšlenkou filmu, ale já se bez ní v tomto případě rád obejdu), nemusel bych tolik překlikávat :) Místo Ryana měli zachránit chudáka Snipera, ten byl alespoň cool. ()

vorenus

Steven nás přenesl v čase a ukázal nám, jak vypadala druhá světová válka.Člověk má pocit, jako by se ocitl přímo na bojišti.K tomu zástup dosud začínajících budoucích hvězd.Tenhle film shlédnout je nutnost. ()

Shakeus

Myslím, že „Vojín Ryan“ je nejlepší válečný film, jaký kdy byl natočený. Je až neuvěřitelně realistický a surový, ale nemůžeme si dělat iluze, že Druhá světová válka probíhala jako v politických slátaninách s Johnem Waynem. Režie, kamera, zvuky a herecké výkony (jen M.D. mi tu trochu nesedl) jsou vynikající. Často se mluví hlavně o první půlhodině jako o tom nejlepším, ale s tím moc nesouhlasím, i když nástup je to opravdu zdrcující. Ovšem bloudění po zničené a zmáčené Normandii a stejně tak závěrečné bitva, je rovněž perfektní. Když se před poslední bitvou blížili dva panzery VI (tygři) na „naše“ pozice, byl jsem jak zmražený, snad jsem vůbec nedýchal. Příběh je dobrý, zápletka zajímavá a trochu krutá, což je zde samozřejmě dobře. Charaktery jsou docela obyčejné, někdy mají i svůj vlastní příběh.Hlavní dějová kostra je tu až na druhém místě, jde vlastně o takovou Odyseu, cestu po bojišti. Moc se mi líbilo i zpracovaní mnoha historických reálií, jako uniformy, technika, zbraně, ale i prostředí, chování a snad i celkové nasvícení a barevná chudost umocňují dojem, že koukáme skrze bránu času do roku 1944. Pro lidi, co se zajímají o západní frontu WW2 je "Vojín Ryan" plněný sen. A na závěr vzkaz kritikům: Nesnažte se být zajímaví za každou cenu a raději si něco ohledně tématu zjistěte. Obvykle, když totiž slyším, nebo čtu, nějaké kritické ohlasy, musím se takovým nepodloženým, nicneříkajícím a splácaným žvástům jen smát. ()

DocBrown

Tyhlety pateticke radobyvalecne filmy (tedy s ucelem rozplakat co nejvice divaku a vyrejzovat spoustu Oskaru, ne s ucelem priblizit historicke udalosti) me zrovna moc neberou, ale nakonec jsem se odhodlal se na toto opevovane dilo podivat. Zacatek, tedy uvodni vylodeni, me pomerne chytnul, uz jsem si zacal rikat, ze by to mo.. .... a pak najednou strih na generala Marshalla, jak osobne udili rozkaz o zachrane vojaka kvuli jeho nebohe mamince. To jsem opravdu musel hledat, zda jsem nekam neprepnul, protoze kdyby se tam ted objevil Frank Drebin, tak bych se vubec nedivil. To je skutecne Spielberg tak naivni, ze by si myslel, ze by neco takoveho resil nekdo tak vysoce postaveny, kdyz na fronte umirali desetitisice a statisice vojaku ? Nebo ma divaky za tak naivni ovce, ktere mu to sezerou ? Kdyby takovou zapletku strcil do jine valky, tak by se to mozna dalo pripustit, ale WWII ? No znacne demotivovan jsem jeste vydrzel tak hodinku a pak jsem sel radsi spat, v predtuse nemene patetickeho konce. Ale mozna az nekdy nebudu tak ospaly, tak to dokoukam az do konce a pak hvezdicku pridam (nebo uberu). ()

Stružák

Co chybí do pěti hvězd? Filmu rozhodně neprospívá zbytečné úvodní a záverečné scény se starým Ryanem. Film rozhodně ničím nepřekvapí a mohl mít i lepší hudební doprovod. Jinak se ovšem jedná o skvělý válečný kousek. Stojí za to vidět. ()

dopita

Tomuhle filmu se dá vytknout jen tradičně americky blbej námět. Ale jinak je to bezchybnej film. Je vidět, že když Spielberg chce, dokáže natočit špičkovej biják. ()

Pretender

''Sometimes I wonder if I've changed so much, my wife is even gonna recognize me whenever it is I get back to her... and how I'll ever be able to... tell about days like today. Ahh, Ryan... I don't know anything about Ryan, I don't care. The man means nothing to me, he's just a name. But if, you know, if going to Reméal, and finding him so he can go home, if that earns me the right to get back to my wife, well then... then that's my mission.'' ()

Nons3nse

"I looked up "fubar" in the German dictionary and there's no fubar in here." Milujem filmy, týkajúce sa druhej svetovej vojny. Určite každý z nás videl minimálne jeden film, týkajúci sa tejto témy. Saving Private Ryan nám ukazuje tieto udalosti z trochu iného uhla. Už hneď prvá akčná scéna- vylodenie v Normadii- je skvelá, a zo zatajeným dychom a otvorenými ústami som ju sledoval. Po tejto skvelej scéne ich čakala náročná úloha- nájsť vojaka Ryana. Napriek tomu, že sa mi celý tento koncept, hľadania jedného vojaka v kope sena páčil, nemôžem dať plný počet. Miestami som sa nudil, a nudil som sa celkom dosť. Možno to bude svojou dĺžkou, neviem. Nehovorím, že je to zlý film (ovplíva skutočne dobrými akčnými, vtipnými a dramatickými scénami), ale určite nie ani najlepší. Čakal som viac.... ()

Paity

Ne, ne a ne. Tom Hanks jako šéf čety (nebo co to bylo), která hledá "posledního" Ryana, není pro mne přesvědčivý. Celé je to takové americky upachtěné a kýčovité. Nevím, možná jsem čekal, že bude větší problém Ryana najít, nebo že to bude celkově těžší. Také by to nebyli Američané, aby to nepřehnali s počtem jeho zahynulých bratrů, který se blížil malé mateřské školce. ()

Norino12

Určite jeden z najlepších vojnových filmov aké som kedy mal možnosť vidieť. Spielbergov talent v ňom vyniká na každom rohu a dokazuje, že spolu s hercom Tomom Hanksom patria medzi elitu filmového priemyslu. Scény zvládnuté bravúrne predovšetkým tá na začiatku filmu avšak ani počas neho sa ničím ich kvalita neznižuje. Pri tomto snáď ani niet čo viac povedať. Neskutočný filmový zážitok, ktorý vo mne zanechal perfektné pocity a zaryl sa mi hlboko do pamäti. ()

ChrisBa

Spielberg opäť zase raz ukazuje svoju obrovskú genialitu. Úvod filmu a vylodenie v Normandii tu všetci ospevujú právom. Jedna z najlepších scén v histórii kinematografie..a to najmä vďaka skvelej kamere, ešte lepšiemu zvuku a naturalistickému zobrazeniu masakra na Omaha Beach. Film sa však môže pýšiť aj ďalšími asi 130 minútami. O hereckom obsadení asi nemusím hovoriť, príbeh je fajn, vizuálna stránka je, ako už u Spielberga býva, skvostná a ku všetkým postavám si divák vybuduje isté puto.. Popri všetkých kladoch sa dá prepáčiť aj to trápne čítanie listu Abrahama Lincolna a nie príliš u mňa obľúbený Tom Hanks(v tomto filme inak bez výhrad).. ()

bloodline

Overlord svetovej kinematografie, pre menej chápavých jednoducho najlepší vojnový film ever. Spielberg dokonale vytrestal mierom zhýčkanú a rozmaznanú civilizáciu úvodným vylodením tak, že aj po 15 rokoch som s hrôzou pozeral na jatky ako tenkrát poprvé. Skutočný opus magnum vojnového žánru vyladený do detailistického perfekcionizmu. Reálie, psychológia, boje... Film, ktorý zmenil dejinné smerovanie môjho ja, tak ako udalosti spred 70 rokov celého sveta. Salut movie general Spielberg! ()

Hanys_

Ryana chtěl v kině kdysi vidět každý. Mě se to sice nepoštěstilo, ale i po té šeptandě a připravování na úvodní půlhoďku mě to tehdá dost semlelo. Teď, skoro po 20 letech, jsem měl trochu obavy, jestli ten film nezestárl a nestojí fakt jen na té úvodní půlhoďce. Naštěstí ne, je to silná jízda po celý film. Asi jediné výhrady mám k Williamsově ost, které mi hrubě nesedlo. ()

Mičl

Nikterak netřeba představovat nejlepší válečný film ever. Aspoň za mě urcite, snad jen v pár let starším Schindler listu si Spielberg dělá konkurenci sám sobě a možná pár starších klasik, ale ne asi ne, tohle je best v žánru war movies. ()

Krystalion odpad!

Moc hezká pohádka na dobrou noc, kterou nám naservíroval specialista na přepisování dějin a není divu, když jsem si přečetl režisérův původ, tak už chápu, proč točí takový bláboly. Sám by se nedokázal ubránit ani mouše, tak to aspoň vybleje na plátno a většina tupců tomu věří. Stačí se kouknout kolik to má procent a kolik chvalozpěvů od zdejší elity zde máme. Je to oslava debilních amerických vojáků, kteří nám přišli zdecimovat zbytek naší krásný Evropy a kteří už v té době neměli skoro protivníka, protože se většina z nich jaksi taksi zapomněla vrátit z Ruska. A nějakej trotl mi tady bude říkat, že nás osvobodily tyhleti chachaři. Cha, cha. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018