Tamdydam

Ty metráky chyb a nelogičností tykajících se válečnách scén ( jak jsem byl poučen jedním zapáleným armi fandou ) jsem ochoten jako laik tomuto filmu odpustit. Suveréně je totiž přebíjí svou sugestivností, napětím, ( pro laika ) věrohodností a emocionální silou vůbec. Tohle všechno poměrně uspokojivě přebije i tu nebetyčnou blbost, že by snad byla celá jedna jednotka vyslána na záchranu jednoho nicotného vojína jen pro to, aby byl zmírněn žal jedné náhodně nalezené matky ze ztráty několika synů ve válce ()

Tiiso

Psali se roky kdy to technik tvorby pohybujících se obrázků vstoupila kamera s dokumentárním třesem, perfektní prostorový zvuk a různé nové barevné filtry. Děj filmu je v tomto případě zcela zotročen ve prospěch vizuálnosti. Proto také dávám čtyři hvězdy a ne plný počet. První polovina snímku je dějově silnější než ta sladkobolná druhá. Vizuálně je však film perfektní od začátku do konce. Neuznávám názor, že k filmovému umění a k jeho následnému hodnocení nenáleží zvuková stopa nebo šíře či kvalita snímání. Jestli někdo tento film viděl poprvé na klasické tv obrazovce s českým dabingem nemohl nikdy naplno poznat jeho potenciál. Ano zvuk či technická stránka nemůže mít nikdy větší hodnotu než čistě umělecká linie příběhu, ale některé snímky přímo vyžadují takovou to projekci. Režisér dokázal tento svůj sen dotáhnout k úspěšnému cíli a navzdory ke sklou k patosu či k americké reklamě na armádu jsem si film neskonale užil. ()

LukH

Poměrně jednoduchý příběh, ale vše ostatní vynikající - herci, hudba a především brilantní kamera, střih, zvuk, vše pod taktovkou mága Spielberga na jeho režisérském vrcholu, to dělá z "Ryana" jeden z nejlepších (pro mne nejlepší) válečných filmů všech dob. ()

Gromit

Co napsat o filmu, který řadím mezi své vůbec nejoblíbenější? Že je dokonale zrežírovaný, bezchybně napsaný a fantasticky zahraný? Že je to nejlepší film o válce, jaký jsem kdy viděl? "Zachraňte vojína Ryana" je tím nejlepším, co Steven Spielberg zatím natočil (a že toho nebylo málo), takže mě nikterak nepřekvapuje, že byl za něj ověnčen tolika cenami. Nezapomenutelná scéna? Vylodění na Omaha Beach. Odpočinek v kostele. Přehrabování se ve známkách po padlých vojácích. Útok na německý kulomet. Plačící Tom Hanks. Závěrečná bitva... A mohl bych pokračovat do nekonečna, protože nezapomenutelný je vlastně celý tento film, každičký jeho záběr. A propos herci: Tom Hanks nikdy nebyl lepší a nikdo zatím nebyl lepší než on. ()

IronRocky

Celkem se jedná o dobrý film z 2. Světové války. Film po technické stránce je brilantně udělaný a kamera nemá chybu. Vylodění v Normandii je velmi dobře natočené a velmi realisticky stvárněné. Vylodění je pro mě vrchol tohoto filmu. Po dějové stránce je to už slabší a celkem i pitomý. Jednotka vojáku je vysláná napříč Francií, aby zachráníla jednoho vojáká. To mě moc nenadchlo. Jinak všechny boje jsou vynikajicí a zavěrečná bitva ve městě je taky dobrá. Dalším mínusem pro mě jsou herci a to hlavně Tom Hanks, který se do takového filmu nehodil. ()

MRPitivier

Velkolepost filmu nespočívá jen v naturalistické a technické stránce celého filmu a tolik opěvovaném vylodění v Normandii! Toto, silný příběh a působivé herecké výkony udělali ze Zachraňte vojína Ryana klenot světové filmografie! Na druhé straně chtěl Steven Spielberg uctít památku zemřelým nejen při dni D, ale za celou II. WW a myslím, že na obou stranách! Ve filmu ukazuje krutosti války a na druhou stranu lidskost, která byla a nejspíš je i dnes vzácná! Když při vylodění najde v nepřátelském zákopu americký židovský voják SS dýku a pomalu se zhroutí nebo německý rukojmí..., tak tímto ukazuje režisér další hodnoty tohoto snímku! Samozřejmě je třeba vnímat vyspělost provedení triků a efektů na filmovém plátně, která Vás ještě více vnese do děje, ale tento film není jen o vylodění a zabíjení, kdo viděl dokumenty k filmu, nejspíš pochopil, co chci říct! Někteří kritizují americký patriotismus, ale proboha byly to jejich "jatka", která pročistila pár generací, to je jako by jste nám vytýkali jistý patriotismus k roku 1968! ()

beso74

Surové vojenské cvičenie na tému, čoho je hoden ľudský život, akú ma vlastne cenu a či je niejaký život hodnotnejši a lepší ako ten náš, či je až natoľko hodnotný, že mu obetujeme ten jediný, čo vlastníme. ()

Kostiwar

Steven Spielberg ve svém filmu znovu dokázal, že historické téma zvládá výborně, a vytvořil tak film, který mnozí neváhají řadit mezi sto nejlepších snímků světové kinematografie. Po zásluze získal celkem jedenáct nominací na Oscara (včetně kategorie nejlepší film a nejlepší herec v hlavní roli), nakonec obdržel pět: za režii, kameru, střih, zvuk a zvukové efekty. Děj tohoto válečného dramatu se odehrává v prvních dnech invaze spojenců v Normandii, počátkem června 1944. Tom Hanks dostal nelehkou misi, která se nakonec stane jeho poslední v životě. Ano, takhle nějak jednou větou se dá vystihnout film, který ve vás v závěru vzbudí takové citově napětí, že se horkotězko ubráníte tomu, aby vám slza neukápla. ()

ClapTrap

Spielberg točit filmy umí, tímhle to naprosto potvrzuje. Jenom bych to možná malinko zkrátil :). Ty necelé 3 hodiny jsou hodně dlouhé. Edit Po shlédnutí tohoto snímku ve Full HD je to snad ještě lepší. Škoda, že se nedá udělit 6 hvězdiček. ... ()

Adrai

TOP10 ... Duo Hanks - Spielberg předvedli své technicky dokonalé dílo zobrazující válku místy až neskutečně realisticky. Vylodění, obrana města, radar ... jedna úžasná scéna střídá druhou a tři hodiny jsou ta tam ... ()

LakiyL

Najlepší film z 2. svetovej vojny. Spielberg nám ukázal naturalistické obrazy bojov (a to nemyslím len každým ospevovanú úvodnú scénu), takisto aj psychiku vojakov a zobrazenie zničenej a vojnou zdevastovanej krajiny je niečo, čo som tak realisticky zobrazené videl už len v jednom filme (Children of Men). Čo sa mi ale najviac páči je, že tu nieje žiadna láska (ak nerátame tú materinskú) ako napr. v Enemy at the Gates, čo mi doslova vadilo. Kruté zobrazenie reality daného obdobia, priamočiary dej, ktorý napovedá aj názov, no to vôbec nieje problém. Tento film som videl nespočetnekrát a aj ho ešte veľakrát pozriem a nikdy ma neomrzí. ()

iKosser

Když jsem film poprvé viděl v televizi, tak mi vzalo dech prvních 20 minut. Když jsem ho viděl podruhé, tak mě vzalo dech prvních dvacet minut a posledních 35. No a kouknu se na něj teď a vzestupná tendence dostoupí vrcholu, dech mi vzal celý film. Spielberg dokázal něco neskutečného -> donutil nás všechny koukat na plátno či obrazovku 3 hodiny bez hnutí a hltat každý záběr, každou kulku, každý zmařený život. Prostě válečný film. ()

Izz

Fantasticky natočený,patosem přetékající válečný film a jeden z mých prvních opravdu velkých kinozážitků.Takový,na jaký se nezapomíná. ()

hero_bk odpad!

Filmová encyklopedie uživatele hero_bk: Principiální odpad - Tzv. principiální odpad udílím v okamžiku, kdy nesouhlasím s poselstvím či vyzněním filmu, prostě odpad z principu, ačkoli film po řemeslné stránce by třeba odpad nebyl. --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- V úvodu řve jeden americký vojín: "Dejte nám aspoň šanci, hajzlové" A já si říkal, to víš že jo, vy byste jim asi tak šanci dali. A když o dvacet minut později američtí vojáci střílí do Němců, kteří se vzdali, nevydržel jsem to a musel jsem film vypnout. Tohle je přesný opak Coppolovy Apokalypsy, protože zatímco Coppola si uvědomoval, že USA nemá absolutní pravdu, a že na druhé straně jsou taky jenom lidé, a válku bere jako úkol, Spielberg tu byl naprosto přesvědčený o tom, že všichni Němci v armádě jsou tupci, kteří slepě věří Hitlerovi, ale kdyby jim otevřel oči, určitě by se přidali na stranu USA. K zápletce samotné (já k ní sice nedošel, ale svůj názor na ni říct můžu): Nejohranější hororové klišé - někdo se pro někoho vrací do místa, kde není bezpečno - ve válečné verzi? Are you fucking kidding me? ---------------------------------------------------------------------- Jsem rád, že Spielberg za posledních třináct let vyspěl, protože Válečný kůň a Vojín Ryan, to je jako nebe a dudy, už jenom díky pohledu na válku. ()

Anethia

Vynikající válečný film. Vylodění v Normandii je dech beroucí scéna, natočena tak realisticky, že se cítíte přímo, jako tam sami byli. Chcete-li poznat, co je to válka, tak tenhle snímek vám to spolehlivě ukáže. ()

Stanix

Smetl jsem 14ti letý prach z vojína Ryana a pustil se do něj s chutí znovu. Nutno říct, že ono vylodění v Normandii, jak ho prezentoval Steve, zatím nemá konkurenci a možná ještě dlouho mít nebude. Na druhou stranu jsem za tu dobu shlédnul jiné neméně kvalitní snímky s podobnou tématikou, které Ryana autentičností, naturalismem i atmosférou s přehledem převálcuje. V žádném případě tu nechci hanit tento sqelý snímek, jen bych řekl, že celková výše hodnocení (30.5.2012 89%) už dnes vypadá malinko přestřeleně. ()

TMontana

Ďalší vojnový film v ktorom sa snaží kapitán aj so svojou skupinou nájsť vojaka Ryana. Ked si myslia že ho našli , myslia si zle.Potom pokračujú po ceste plnej nástrah.Na konci filmu kapitán nájde Ryana povie mu čo sa stalo.Nakoniec muusia čeliť Nemeckým vojskám ,ktoré chcú obsadiť most a zabrániť američanom v prieniku. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018