Když byla Marisa Kendall (Robin Riker) malá holčička, koupili jí rodiče v zoo malého aligátora. Jenže pak se otec jednou naštval a mazlíčka spláchl do záchodu. Po letech, když z Marisy vyrostla uznávaná herpetoložka aligátor vyráží lovit do ulic, jelikož stoky mu už nejsou schopné nabídnout dostatek potravy. Jedině místní perspektivní kádr seržant David Madison (Robert Forster) tuší, že se zvířetem není vše v pořádku. Aligátor není jen tak nějaký obyčejný aligátor, ale dvanáct metrů měřící a tunu vážící bestie vykrmená produkty místního nelegálního výzkumu růstových hormonů. Do všeho navíc zasahuje zkorumpovaný starosta (Jack Carter) otvírající nový zábavní park přímo v aligátorově lovišti. Boj s byrokratem začíná a nebude o nic jednodušší než boj s hladovým aligátorem. (monolog)

monolog

není to kdovíco, nepoleká to (i když si nejsem jistej, jakej a jestli vůbec nějakej film mě po dosažení dvanácti let opravdu polekal). námět ani zápletka nejsou kdovíjaký. ale i tak je to podle mě jeden z nejlepších filmů tohoto stylu/žánru (mám na mysli vybíjení města zmutovaným hladovým zvířetem). herci nijak nepřehrávaj ani nezahrávaj. prostě zábava na nedělní odpoledne, ale odpad to určitě není. ()

tron

Za nostalgiu 4* (bol som na tom ako malý v kine), objektívne 2*, takže nakoniec zlatá stredná cesta 3*. Béčko ako sviňa. Ale výprava rozľahlej kanalizačnej siete je geniálna. Krokodíl vyzerá dobre ( miestami dokonca strašidelne, viď. skvelý pohľad z činžiaku). Nevidel by som to na šibenicu pre Lewisa Teaguea asi aj preto, že pre mňa (a Stephena Kinga) je fenomén aligátorov v kanáloch fascinujúci. Dvojka už sa vydarila podstatne menej (ak sa vám nepáčila jednotka, tak ju ani nepozerajte). Kino Považan NMnV 1991 ()

Gilmour93

Bé jako aligátor a v něm pár ukousnutých končetin, poloviční porce nadhledu, namistrovaný hunter Henry Silva a dva paličatí hrdinové. Prvním je polda Robert Forster, který je háklivý na své začínající třetí koleno, rád ukazuje hada herpetoložkám a k svobodě podnikání se staví jako zasraný komunista. Tím druhým, o poznání umělejším, je do hajzlu spláchnutý Rámos, který miluje vodu, dobré jídlo a návštěvy svatebních hostin. Inspiraci Čelistmi to nezapře, vlastní hloupost taky ne, ale ta roztomilá dobová naivita dovoluje shovívavost. Doporučuje 10 z 10 zaměstnanců missourských VaK.. ()

Malarkey

Rodiče malý holčičce koupili v ZOO malého aligátorka. Aligátorka spláchli do záchoda. Aligátorek zůstal ve stokách. Do stok začali vpouštět toxický odpad. Aligátorek rostl a rostl až se z něj stal pořádný Aligátor. Ježiši Kriste může někdo vymyslet i takovouhle zhovadilost? A ještě aby z toho vzniknul takovej kult? Občas vznikne kult ze zajímavého filmu, každopádně většinou stojí, lidově za hovno, stejně jako tenhle. I když je legrační sledovat, jak jsou lidi proti tomuhle aligátorovi tak bezmocní, každopádně tenkrát to musel být hit zaručenej. Dneska když to vidím v televizi kroutím hlavou, ale to se podle mě dalo čekat. ()

BadoXXII

Veľkú inšpiráciu filmom Jaws tu cítiť na každom kroku. Dokonca aj hudba je veľmi podobná (ale v tomto prípade je jej prevedenie veľmi odfláknuté, nemá žiadny účinok a vôbec nepomáha atmosfére). Hlavný hrdina je sympaťák a jeho hlášky sú vačšinou vtipné, ale prerastený Aligátor to tu všetko kazí. Jeho nudné útoky bez nápadu a logiky patria k tomu horšiemu, čo som v žánri ,,zvieracieho,, hororu videl. Celkovo nuda (dakedy to však mohlo mať lepší divácky zážitok, keď to bol jeden z prvých alebo aj prvý horor s takouto tematikou). ()

• Model aligátora použitý ve filmu nepřišel nazmar - byl věnován fotbalovému mužstvu Miami Gators, Kteří jej použili jako svého maskota. (Avalon820)
  • Robert Forster vtipkoval na scéně ohledně jeho řidkých vlasů. Jeho počínáním se nechal inspirovat John Sayler a zahrnul jeho narážky do scénáře. (KucC)
  • Policie v Chicagu zaznamenala několik telefonátů poté, co lidé viděli ze zdejších stok utíkat jednotku SWAT. Samozřejmě se jednalo pouze o herce/komparsisty. (Avalon820)