Obyčejné lidské příběhy o tom, co nás trápí, co hledáme a nenalézáme jsou vyprávěny s nadhledem a okořeněné trefnou situační komikou. Samozřejmě nechybí i ta správná dávka nefalšované romantiky a sentimentu. Ve filmu Přání Ježíškovi se ukázkově rozkmotřená rodina znovu a znovu snaží usmířit. Nezodpovědný floutek, jehož životní náplní je obšťastňování žen, zjišťuje, že existuje i otcovská a partnerská odpovědnost. Spokojenému manželskému páru, kterému zdánlivě nic nechybí, postaví osud do cesty malou uprchlci z dětského domova. Úspěšný a sebevědomý manažer svou spřízněnou duši už našel, ale představit ji rodičům, je pro něj noční můra. Dva osamělí lidé, kteří už rezignovali na štěstí a hledání toho pravého, možná dostanou ještě jednu šanci. (Bioscop)

Rathalos

To je uplne jedno,ci je to ceska,polska alebo americka verzia filmu,stale to vidim na pat hviezd,lebo o tom by mali byt Vianoce...:-) ()

Olík

Sváteční Špilas vztahová mozaika. Originalita, sympatičnost postav, reálnost, Krajčovo herectví, navození atmosféry, přirozenost…..všechno na bodu mrazu. Tuzemská kinematografie a romantické komedie….to by se snad mělo zakázat nějakou vyhláškou a jedno, že Marta Ferencová krok po kroku zkopírovala úspěšný polský snímek. Prskavky dohořely, dárky byly rozbaleny, koledy dospívány, je čas čekat na další Polívkovou. ()

Razzor_82

"U nás dává dárky Ježíšek." Ubohá kopie s trapnými tuzemskými neherci. Pokud jste viděli originál, tohle nemá šanci vás zaujmout.  Úplně stejné situace bez sebemenší inovace mě teda vůbec nenadchli. Všechno působí tak uměle. Celkem se ale podařilo zachovat atmosféru Vánoc. 4/10 ()

pepa3rd

Možná právě proto, že jsem skutečně nic nečekal, mě tahle vánoční pohádka až překvapivě dobře pobavila a musím přiznat, že místy i dojala. Jasně, je tu po sté recyklované to stejné schema, herci občas přehrávají (což je dané z velké míry i scénářem) a některé scény jsou na hraně, ale z nějakého důvodu na mě ty příběhy  prostě fungovaly a co jiného chtít od filmu, než emoce. 70 % ()

beckham-

Komedie, která neurazí a svým způsobem nezklame. Konec dobrý všechno dobrý, zde sedí jako hrnec na prdel. Závěr filmu útočil hodně na city, ale asi to tak má být. ()

tomik99

Největším kamenem úrazu celého filmu je zdánlivá snaha hrát si na americký romanťák s typickým happy-endem. Vlastně by to bylo o mnoho snesitelnější, kdyby se celá zápletka odehrála v řádu dnů či týdnů. Jenže nafouklý příběh plný banalit a náhod nacpaných do štědrovečerního dne působí naprosto nerealisticky, lacině a snad hůře než z vymyšlené pohádky. Když si to ale odmyslím, tak jde ve finále o poměrně průměrnou romantickou komedii natočenou na americký způsob, která rozhodně nikoho neurazí. ()

kersten

Absolútne neoriginalne, komplet odkopirovane od poľského: Listy do M. Rovnaký scenár, scény, dialógy..... v komentároch viacerí prirovnávajú k Love actually, ale to ani náhodou s tým má naozaj veľmi málo spoločné. Čo v Čechách nepoznáte tento krásny poľský film? Kupodivu sa mi to ale páčilo. Originál je originál, ale táto verná kópia mi naozaj neprekážala, ani výber hercov. Takže hodnotím nadštandardnej dobre. Ja mám na tieto vianočné slabosť ()

chrispe

Listy do M. jsem viděla před deseti lety. Vůbec jsem nevěděla, že tohle je česká verze. Napověděl mi ten promiskuitní Santa a chlápek pracující v rádiu. Už fakt nemám srovnání, protože kromě toho, že se mi Listy do M. líbily si nepamatuju ani prd. Tato česká verze byla fajn. I když zbytečně přeplácaná přehrávajícími známými obličeji. ()

bárbígrrrl

Naprosto zbytečný remake polské Noci plné zázraků, která se mi líbí a o Vánocích na ni koukám už pravidelně. A v tom je ten hlavní problém. Nechápu, proč Češi v roce 2021 remakují polský film z roku 2011. Není tu žádný podstatný časový ani kulturní odstup a film je až na drobné odchylky jak podle kopíráku, což mě spolu s některými nepřirozenými hereckými výkony po celou dobu silně iritovalo. Navíc je tam Krajčo. Přiznávám, že kdybych neznala originál, tak bych hodnotila výš. Takže pokud originál neznáte a nevadí vám Krajčo, přidejte jednu až dvě hvězdy. ()

Hartigan

Opět se vsadilo na známé obličeje z našeho malého rybníčku a kupodivu to protentokrát funguje hodně dobře. Langoš, Krajčo, Dušek - tři jména, která mi letos chutnají. ()

RypavaDvojka

Ano, tohle byla vskutku tragédie. Na 9.11.21 jsme dostali zdarma lístky na předpremiéru tohoto filmu. Kdyby lístky nebyly zdarma, asi bych na to dobrovolně nešel. Ale budiž, usadili jsme se do křesel sálu v Cinestaru a plni očekávání se do filmu dali. A nemám nejmenší tušení proč většina zdejších uživatelů silně nadhodnocuje. Pojďme si ale film rozebrat. Ve filmu sledujeme pět dějových linií, přičemž jedna střídá druhou a otázek jenom přibývá. Dějová linie s tím pánem, co prdí do hrnce (Ach, vy ho asi znáto jako R. Krajčo či Kryštofa) byla naprosto nekoukatelná, nesmyslná, nedomyšlená a jelikož toho pána CPDH bytostně nesnáším, byla pro mne pouze utrpením. Druhá dějová linie byla s p. Langmajerem, který hrál paroháče a následně mu z toho asi hráblo Počínaje nonsensem na začátku - tím myslím ten pád ze střechy. Už jsem doufal, že ho ty stronky propíchnou naskrz a linka skončí - ejhle, on si odkráčel. ZÁZRAK. Blbost. Následuje devastace všeho, co jde počínaje televizí, rodinou i autem. Jediný světlý článek této tragédie - Arnošt Goldflam, ten byl výborný. Třetí dějová linka - malá holčička si nabrnkla dospělého kamaráda. Na jednu stranu malá E. Maximová zahrála opravdu famózně, nicméně prkený scénář jí kazí vše. Opravdu by někdo bez jakéhokoli dotazu odvezl malé dítě před polovinu republiky? Bez jakýchkoli informací? Jen na dobré slovo? A jaká to byla náhoda, že ten hodný pán opravdu do Brna jel... Navíc zbytek herců této linky zahrál podprůměrně. A nesmírně mě iritoval i vtip s prodejem vína na Moravě. To jsme ve filmu Kameňák o 20 let zpět? A co mne udivilo ještě víc - on se tomu vážně někdo zasmál? PROSÍM?  Předposlední dějová linka. Ukradený mobil a asi nejdementnější dějová linka z těch, co nám film nabídl. Zaprvé - určitě věřím tomu, že by si "Santa" nechal takhle lehko štípnout mobil. Zadruhé - opravdu pochybuji, že by si s "zlodějíčkem" volal po celý den. Policie? HALÓ? A to ani nemluvím o té náhodičce, že se večer potkali a jaká *skutečně reálná* honička za mobilem se kvůli tomu strhla. PROBOHA, TEN KLUK MÁ POLOVIČNÍ NOHY, NEUTEKL BY ANI 50 METRŮ. A abychom tomu nasadili konečný vánoční kýč, stanou se z nich kamarádi. A "Santa" se nám poučí a vezme si na krk své dítě, kterého se vzdal. No já bych brečel... A nakonec poslední. Pan šéf a jeho rodiče, kteří zoufale touží po vnukovi. Když opět pominu ten otřesný kýč, p. Dušek (přestože se divím, že se do takové kejdy upsal) nezahrál nejhůř a spolu s E. Holubovou tvořili asi nejkomičtejší dvojici u které jsem se přistihl, že jsem se jednou u filmu i zasmál. Ale aby nebylo lépe, v dnešním multikulti světě musí být synek buzerant. Scénáristovi tleskám, ještě mohl být snědý či ještě tmavší a bylo by to úplně dokonalé. Vlastně ne, "Santa" ještě mohl být číňan, aby film nediskriminoval vůbec nic. Suma sumárum. Velmi slabý snímek, který doufám zapadne někam hluboko do zapomenutí a který doufám už víckrát neuvidím. Za jediná pozitiva - výborného A. Goldflama, výbornou E. Maximovou a ucházející dvojici Dušek-Holubová (i když se zbytek filmu koupal hluboko v odpadních vodách) 30%, které na nátlak přítelkyně byly povzneseny na 2*. () (méně) (více)

John80

Opäť ďalši zaujímavý snímok zo života, tentokrát vo vianočnom štýle,  o ľudských hodnotách a romantike 3* ()