Říjen 1957. „To" se probouzí a městečko Derry ve státě Maine už nikdy nebude jako dřív. Stephen King vdechl život ztělesnění veškerých dětských fóbií a obav a vystavil sedm dětí zlovolné síle, která na sebe bere nejrůznější podoby včetně klaunské tváře. Děsivý klaun (Tim Curry) žije v městské kanalizaci, odkud se vydává lovit a zabíjet. O mnoho let později se ti, kdo přežili, jako dospělí vrací skoncovat s další vlnou jeho bezuzdného vraždění – už jednou provždy. (Magic Box)

IceQueen

Je celkom odvaha sfilmovať vyše tisíc stranovú knihu a šialenstvo, ak jej autorom je King. TO je ako pozerať sa na filmovú verziu výťahu knihy, z ktorej polovica chýba a zvyšok je poprehadzovaný bez nejakého rozumného dôvodu. Pred cca pätnástimi rokmi, kedy som to videla prvýkrát (vďaka nejakému nemeckému kanálu), by som hodnotila vyššie, vtedy sme sa tešili zo všetkého. ()

kalap

Tak to to nie. Obdivoval som hercov že to slušne odohrali ale predsa len morálne ponaučenie, v jednote je sila a keď verite v ježiška toho pravého židovského a pochytate sa za ruky a k tomu si zaspievate : Přes spálenište přes krvavé řeky jdou msticí pluky neochvějne dál a dál to už neviem ale na vojne sme to spievali takmer denne a ako senior si to pamätám a ešte som zabudol musíte mať správny prak a potom žiaden démon nemá šancu jupí. ()

ilemas odpad!

Tak tenhle horror mě nikdy nenadchl, možná proto , že nemám rád klauny. A vůbec jsem se nebál a dost mě to nudilo. ()

BoredSeal

Opravdová TV příšernost, s odstupem let ještě horší. Samozřejmě, že vynikající drsnou předlohu nemůže nikdo zadaptovat dokonale, ale tohle je nudné krotké TV řemeslo a škrty z předlohy jsou až příliš drastické. Dětští herci fungují poměrně dobře, ale výběr herců pro dospělé se vůbec nezdařil. Jedna z nejhorších adaptací Kinga vůbec. ()

Martin741

Som velkym fandom Stephena Kinga a jeho knizku IT povazujem za mozno aj najlepsiu cast jeho tvorby. Reziser Tommy Lee Wallace sa rozhodol sfilmovat tuto knihu a veru dobre urobil. Vyborni detski herci, kvalitny scenar s pribehom, ba aj strasidelna atmosfera sa najde. Kvalitny horor . 77 % ()

peiton

Hovorí sa, že filmy nikdy nie sú tak dobré ako knihy..V tomto prípade to neplatí.Je to u mňa na remízu.,,TO nie je iba vraždiaci klaun. TO je niečo rafinovanejšie. TO vám poblázni mozog a pohrá sa s myšlienkami." Na chvíľu som sa stala obyvateľkou Derry a verte mi, že nebolo až tak ťažké ho opustiť. Čakala som,že to bude prešpikované strachom a že v noci sa budem báť zaspať,ale zmýlila som sa. Ten strach je skôr prítomný v ľudoch, strach ktorý sa vznáša všade okolo hlavných postáv, atmosféra mestečka desivá. Ak nemáte radi klaunov,po tomto ich budete navyše nenávidieť. Samotnú dĺžku deja vnímam ako negatívum,neovplývam takou trpezlivosťou,ved povedzme si na rovinu,kniha má prestrelených niečo cez 1000 strán.Myslím,že nebude trvať dlho a zabudnem na mená a podstatné časti deja.Ak začínate s Kingom,odporúčam začať iným dielkom.Nuž čo Stephen King nie je pre všetkých. ()

M.i.k.e

jsem strašně moc rád,že jsem nejdřív viděl nové To a ne tuhle televizní verzi.Vidět tu,nejspíš bych si jen prohloubil moje antipatie ke Kingovi a remake bych ani vidět nechtěl.Moc nevidím důvod proč je tohle považováno za klasiku,protže to není ani strašidelné,ani cokoliv jiného...je to vlastně jen díky stopáží zběsile natahovaná nuda s nezáživným klaunem.Ty 3 hodiny jsou prostě extrém,který by neobstál ani v 3 dílném seriálu...40% ()

Jino

Tak na tomhle jsem vyrůstal a pamatuju si to jako včera jak sem to sledoval na nově. Velice se mi líbil a ten klaun byl hrubý. Herci parádní a flashbacky přehledné... celkový dojem mě po rokách sice trochu opustil, ale nic mi nezabrání k tomu abych dal 4* ()

cariada

Tenhle 3 hodinový horor, mě dlouho míjel i když jsem ho měl ve filmotéce. Přesto jsem si ho pustil a byl jsem příjemně překvapen. Děj se odehrává ve dvou časových rovinách, které se neustále prolínají. Nejdřív jsme svědky seznámení skupiny kamarádů respektive šest kluků a dívky. Všichni mají něco společného ve společnosti to jsou outsaidři a taky vidí klauna ,který je terorizuje a vraždí jiný děti. Vypořádají se sním, jenže si nejsou jistý jestli je po něm a tak přísahají, že se vrátí, když To znova za útočí a to se stane po 30 letech a jeden z nich je obvolává a opět se jednomu po druhém vybavují vzpomínky i nová hrozba. A tak se opět vypraví zničit To. Příběh má tu výhodu, že nenudí a je dobře čitelný a člověk se v ději neztrácí ba naopak ví co a jak. Knihu jsem nečetl, tak nemůžu porovnat, ale tohle zpracování podle Kinga je povedené. na můj vkus bych tam dal víc děsivých scén, ale i tak se to nechá. ()

MrPierc

Dětské přátelství, které bojuje proti zlu po 30 letech. Všechen strach nashromaděný z dětství se vrací a přátelé na život a na smrt se musí opět spojit, aby TO zničili. Výborné herecké výkony jak v dětských rolích, tak v dospělých. Tim Curry jako klaun Pennywisse, který zabíjí děti, je velmi brutální. Strašidelná atmosféra je cítiti během celého filmu a triky jsou na dobré úrovni. Sice je film dlouhý, ale já se bál a uběhl velmi rychle. ()

Mefistofelle

Tenhle film to u mě měl poněkud nelehké a možná k němu teď budu trochu nefér... Vzhledem k tomu, že knižní předlohu jsem přečetla nejmíň třikrát a byla jsem z ní vždy naprosto unešená, moje nároky na filmové zpracování byly poměrně vysoké. Poté, co jsem shlédla film, byla jsem dost logicky zklamaná z toho, že jsem z něj neměla takový dojem jako z knihy. Zatímco v románu jsem místy nemohla napětím pomalu dýchat, u filmu se mi to nestalo snad ani jednou.Nechci tím říct, že se jedná o špatné zpracování nebo že nemá absolutně žádnou atmosféru. Naopak, jako film je to velmi dobře zvládnuté a mnohasetstránkové dílo se podařilo zredukovat tak, že děj pořád dává smysl, což je asi největší přednost filmu... jenom to holt nemá tu atmosféru co kniha, nemůžu si pomoct. Hodně vidět to je například na finální scéně odehrávající se v kanále - rozdíl mezi knihou a filmem je gigantický. Jako plus ovšem vidím výběr dětských herců a místa kde se natáčelo. ()

Nach

Bohužel musím přiznat, že jsem předtím přečetl knihu, kterou beru za jednu z nejlepších knih vůbec (nejen daného autora). Parta dětí zde funguje skvěle. Vzájemná chemie funguje skvěle. Jejich dospělí verze jsou na tom o něco hůře, ale dá se to skousnout. Nejhůře je na tom To alias klaun Pennywise. Tim Curry ho zahrál skvěle, ale postrádá ono zlo a zákeřnost, které má v knize. Tady je to jen bubák co stojí na místě a jen něco řekne či uškodí a jedeme dál. V knize je to fyzicky zdatné i rychlé monstrum, které opravdu ohrožuje všechny na životě, ať svou rychlostí a vychytralostí. Dále mi pak zde chybí důležité momenty, jako zrod To, jeho propojení s městem (zabití To v podstatě znamená i destrukci města), počáteční a konečné události ohraničující počátek a konec lovu. Je toho hodně a na dva filmy je kniha opravdu příliš obsáhlá. Ovšem kvůli tomu osekání hodnotím jak hodnotím. 40% ()

Rodriguez

První díl s dětskými hrdiny se mě líbil daleko víc než dvojka, které své finále prohrálo s velkou chlupatou příšerou (to jako fakt?). 70% ()

cubajz

škoda, není to úplně špatná adaptace, ale čím více se film blížil finále, tím více mi vadilo, že tvůrci z předlohy pouze vysterilizovali hlavní příběhovou linku. ()

dubinak

Lhala bych sama sobě, kdybych dala této věci jen trojhvězdí. Už jen kvůli těm brilantním dětským hercům. Vážně, snad ještě nikdy jsem neviděla tak výborné herecké výkony provedené dětmi. To už se o dospělých ale bohužel říct nedalo, a přesně to je důvod, proč jsem uvažovala mězi průměrem a nadprůměrem. Když se ještě vrátím ke kladům, vyzdvihnu hlavně hutnou atmosféru, především díky postavě Pennywise v podání Tima Curryho. Kdykoliv se objevil, atmosféra jela na plné otáčky. Pokud ale příběh nezabočil zrovna do těch hororových vod, taky bych ráda podotkla, že mě tento film hřál hrozně u srdce už jen díky té sedmičlenné partě, která symbolizovala především pevné vztahy a ukázkové přátelství mezi jednotlivci a kdybych zapomněla, že sleduju horor, myslela bych si, že mám čest spíš s naprosto výbornou rodinnou komedií. Záporem pro mě byla asi nepřiměřeně dlouhá stopáž a jak už jsem říkala nepřesvědčiví (dospělí) herci. Ti a celkový závěr tvořili asi nejslabší článek celého snímku. Očividně asi ale rychle došel peníz, protože finále nebylo dostatečně velkolepé a pro mě jednoznačně neuspokojivé, už jen kvůli tomu, že jsem na něj musela čekat bez mála tři hodiny. Ovšem nevidím důvod, proč tento film nedoporučit. ()

Juto

Tento film má niekoľko dobrých, originálnych a dobre skonštruovaných strašidelných momentov a postava Pennywise je najviac strašitelna. 6/10 ()

Kingův horor To konečně míří do kin

Kingův horor To konečně míří do kin

04.07.2016

Hororový román To už se dočkal tříhodinové televizní adaptace, studio Warner Bros. se jej ale od roku 2009 snaží poslat přímo do kin. O režii se chvíli zajímal Guillermo del Toro (Hellboy) a v červnu… (více)