Říjen 1957. „To" se probouzí a městečko Derry ve státě Maine už nikdy nebude jako dřív. Stephen King vdechl život ztělesnění veškerých dětských fóbií a obav a vystavil sedm dětí zlovolné síle, která na sebe bere nejrůznější podoby včetně klaunské tváře. Děsivý klaun (Tim Curry) žije v městské kanalizaci, odkud se vydává lovit a zabíjet. O mnoho let později se ti, kdo přežili, jako dospělí vrací skoncovat s další vlnou jeho bezuzdného vraždění – už jednou provždy. (Magic Box)

Šimpy

Tak tenhle snímek jsem viděl prvně už jako kluk, až jako starší jsem četl knihu. Ta je sice skvělá, ale film pro mne nemá chybu, snad až na samý závěr - finální zničení To. Jako kluk jsem se mohl vžít do dětských rolí a vskutku jsem si přál něco takového prožít..... Dvoudílné rozdělení nebyl špatný nápad. Na jedno shlédnutí by to asi ztratilo to napětí a atmosféru hrůzy. Krásně se u toho člověk bojí. ()

messiah

Na film jsem četl mnoho záporného hodnocení, proto mě dlouho ani nelákalo si jej půjčit. Nakonec ale zvědavost vyhrála a v půjčovně jsem investoval. Tím že jsem čekal odpad, jsem byl celkem příjemě překvapen, protože to rozhodně není zfilmované špatně. Film má atmosféru a rozhodně se člověk ty tři hodiny nenudí. Konec knihy si pohrává s nekonečnem, prolínání světů a Temnou Věží, což jsem ani neočekával že by se někdo snažil zfilmovat = byla by to sebevražda. Nevím jestli se k "TO" ještě vrátím, ale rozhodně stálo za to film vidět. ()

Iwus.ka

Po celá léta většinu z nás stále straší. Při pohledu na něj naskakuje husí kůže. Aby ne, když používá tuny bílého pudru, rtěnku v odstínu Red velvet a velké rudé afro. Zkrátka bukvice jako vyšitá. Když si ještě nandá na nos červený pingpongáč, hrůza je to k posrapokukání. Nesnáším ty zasraný, rádoby vesele vypadající, vraždící klauny. ()

charge

Obstojnej film podle Kingovy knižní předlohy, kterou jsem četl, až teda na některý scény, kde jsou zvlášť patrný filmový chyby (např. při prasknutí balónků v knihovně je vidět, jak herci reagují na rozprsknutí krve na obličej mrknutím, nebo trapnej pavouk). Tenhle film je rozhodně lepší promítnout v původním znění, neboť dabing pro VHS je zvlášť nevydařenej co se týče Pennywisse. Jeho hlas v originálu se nedá vůbec srovnávat s českou verzí, ve který klaun mluví jak pubescent a o zdvojenym hlasu Pennywisse s nějakou postavou ze záhrobí si můžeme nechat jen zdát. I když pominu dabing pro mě pouze průměrná podívaná. A že je ve filmu pouze cca 30% z knihy se vůbec nedivim, nejen, že by všechno nešlo z předlohy použít, ale taktéž jsou mnohý kapitoly přehnaně dlouhý a natahovaný a některý nápady z filmu se mi líbily dokonce i víc jak v knize. Ale i tak je kniha samozřejmě mnohonásobně lepší. Když si ovšem připočtu, že se jedná o televizní film s nedostatkem financí, vyjde mi z toho velmi slušný průměr. 60% ()

tom88

O knihe neviem nič, no tento film som si zohnal kvôli tomu, že by tu mal byť nejaký vraždiaci klaun a túto tému žeriem. Film ako taký je mierne podpriemerný a neuveriteľne naťahovaný, predsa na takýto horor by bolo aj dve hodiny priveľa. Ale zato všetky scény s klaunom boli neuveriteľné, mrazivé a podmanivé. Klaun bol úplne super, pri jeho vystupovaní som ani nedýchal. V originálnom znení je 100 bodový, no v češtine nemá také grády. Škoda, že klaun bol znázorňovaný ako prízrak a v skutočnosti to bol akýsi trápny pavúk, ktorý bol technicky nezvládnutý a scény odfláknuté. Technicky, režijne aj herecky je film podpriemerný, ale z toho zimomriavkového a neskutočne nechutného klauna naozaj nemôžem a najradšej by som dal ešte o hviezdičku viac. Film teda za veľa nestojí, ale postava klauna je dokonalá a ide z nej veľký strach. 65% ()

SoolenJV

Na televizní produkci celkem dobré, ale ke Kingově předloze se to neblíží ani zdaleka. Spousta motivů je osekaná, psychologie a zázemí postav, v knize tak pečlivě budovaná, se téměř vytratila. Snad jen Tim Curry je důstojným představitelem Pennywise. Jasně se ukazuje, že jediným způsobem, jak adaptovat Kinga aby Kingem zůstal, je doslovně je převést z média do média, tak jak to udělal Frank Darabont.... ()

Nivenx

Neuvěřitelně tupý výplach toho co obsahuje knížka. Zde toho zbylo hodně málo, ale k zahození to úplně není. Na TV film slušné, ale bez atmosféry. "Nejděsivější" klaun historie, ale na mě nezabírá. 35% ()

Deyw odpad!

Tak tohle sou odpadky..dneska se na to neda uz divat to za 1) za 2hereckej vykon pennywise je strasnej a sem rad, ze v novem IT vybrali nahradu, kdyby to hral tenhle matlak tak to dneska nelame zadny rekordy.. vykon deti a dospelych je jak z nejakyho hloupyho sitcomu ze 70let..ty vole strasny..hruza des bida..nekoukatelnej shit.. ()

Radiq

Vraždícího klauna myslím první zrealizoval americkej vrah John Gacy, ale pokud vím, tak v knize ho použil nejdřív Stephen King. S jeho uměním hororu nám tak vznikla skvělá předloha, kterou jsem sice nečet, ale dovedu si ju představit. Sice tam hodně vystupujou děcka, což je typickej Kingův rukopis, ale na štěstí to není pro děcka, jako třeba něco typu Goonies. Když jsem To viděl kdysi, byl jsem tím nadšenej. Teď už tak moc ne, protože už su rozmlsanej, ale věřím, že v mnohém bude lepší, než remake z roku 2017 (na kterej se chystám). Musím říct, že ty děcka hrály mnohem líp, než když pak vyrostli. Dospěláci navíc vypadali jako naprostí pakoši z 80. let, což je kapitola sama o sobě (nejhrůznějším zážitkem celýho filmu tak pro mě zůstaly vycpávky ramen a odporné transformeří ženské šaty, v závěsu pak Billyho vlasy v culíku a další osmdesátkové trapasy). Na druhou stranu se mi líbilo, že se to nehemžilo hollywoodskejma tvářičkama, ale že herci byli civilní, žádní fešáci. Děj, co se odehrával v dětství, byl mnohem lepší, líp natočenej a mnohem chytlavější. Závěr byl odfláknutej jak prase, s tím jsem se nesmířil, protože to byla fakt katastrofa - jakási pavoukovitá příšera, kterou snad ovládali soustavou kladek, táhel a provázků a uplácali ji z knedlíků, ne? Ale samotnej Pennywise (Tim Curry) byl na svou dobu skvělá postava a i dnes má svoje místo v pro mě nejstylovějších záporácích. Jinak vzpomněl jsem si na skupinu Plexis, která trochu parazitovala a vytvořili píseň To - hudebně jakž takž, ale obrázek si udělejte sami - pro mě to je spíš taková chujovina. No a ještě pro zajímavost - Beverlyn tata (Frank C. Turner) mi tady vzhledem a grimasama připomněl vychrtlýho škaredšího Davida Tennanta, hehe. ()

matezzz

Jako malý jsem se u toho fakt bál. Uvidíme, jaké to bude, až se na film někdy znovu podívám. Prozatím dávám 4*, protože do teď si pamatuju ty chvíle hrůzy při sledování v televizi. EDIT: 11.8.2015 Podíval jsem se znovu, pěkně v originálním znění na celé tři hodiny. Jo, dětská linie je opravdu o dost lepší, než ta dospělácká, a efekty v závěru filmu opravdu nejsou bůhvíco, ale film jako celek na mě zapůsobil dost silně, vybavil jsem si totiž, když jsem se na něj cca před 12-15 lety díval a bál se... Proto nechávám 4*. ()

Cedr odpad!

Pokoušet se adaptovat Kingovo It asi není zrovna lehký úkol a to definitivně nejen kvůli extrémní délce předlohy. TV filmy je navíc třeba brát kapku s rezervou... ale tohle byla příliš silná káva. Přitom z toho tak jednoduše mohla být skvělá mini-série, nebo rovnou regulérní seriál. Takové druhé Twin Peaks... ach... to by byla paráda... ()

miguel_111

Ja som to vždycky hovoril, že klaunové sú hovada :) a teraz sa to potvrdilo :) Mladsie zobrazenie aktérov bolo znesiteľné, ale čím boli starší tým boli trápnejší. Na klauna Pennywissa sa dalo pozerať a bol aj patrične desivý. Stopáž bola podľa mňa zbytočne taká dlhá a človek sa s pribúdajúcim časom nudil viac a viac. Zopár desivých momentov tento snímok určite mal a mohlo to byť aj desivejšie nebyť to TV film s určite dosť mizerným rozpočtom.Pre mňa 40% ()

Doudis19

Knihu jsem nečetl, ale film jsem dokázal dokoukat až napotřetí. Ta délka je skutečně ubíjející, stejně tak jako většina scén ve kterých neřádí senzační zloduch Pennywise, fyzicky dokonale ztělesněný Timem Currym. Tohle monstrum by si opravdu zasloužilo daleko kvalitnější film, než jakým je tahle laciná, amatérsky zahraná a k smrti nudná televizní báchorka. ()

filmmovier

Knihou jsem byl úplně uchvácen a navíc je to asi nejlepší literární dílo, na které jsem doposud narazil a bezkonkurenčně nejlepší kingovka. Těch 1013 stran jsem přelouskal poměrně rychle, příběh byl úžasný a ke splnění mise mi chyběl už jenom film, o kterém jsem samozřejmě věděl už dlouho, ale nikdy jsem na něj neměl čas... No, takže - zfilmováno je to velice, ale velice dobře na to, že je to tlusté jak kráva. Občas mi tam z knihy něco chybělo, ale nebylo toho moc, ani mi to nepřišlo natahované, klidně bych ještě deset minut přidal, já se totiž strašně moc bavil, až na ten děsně zpackanej konec... Musíte samozřejmě počítat s tím, že pokud je vám víc než 10, bát se nebudete, ale atmosféra je velice solidní a to po celou dobu a navíc je to celkem sranda. Ve filmu je vše důležité a já byl absolutně nadšen první "dětskou" polovinou filmu, ty děcka hráli fakt naprosto bezvadně, hlavně teda Bev a Seth Green, ty své dospělé protějšky fakt docela převálcovaly. Druhá polovina byla na stejné úrovni, až teda asi na tu poslední půlhodinu. A co že je na filmu nejlepší? Nevíte? Tak nedostanete balonek, protože je to Tim Curry a ten suprovej klauník z poutě jménem Pennywise - a to mi chybělo ve filmu, vysvětlení jeho původu. Jinak teda zábava na jedničku, atmosféra někdy opravdu hustá, scény s Pennywisem na jedna, dabing byl někdy velmi dobrý, u některých horší, třeba Pennywise mohl mít ten hlas hrubší... No, každopádně, já jsem čekal dvě věci - zklamání a to, že se nebudu bát. To první se naštěstí nevyplnilo, to druhé ano, ale ve výsledku je to možná lepší. Podle mě je to - víte co? Jeden z nejlepších a nejvýpravnějších filmů jaké kdy vznikly, a to si nedělám srandu, vážně to tak je. Pennywise je jedním z nejlepších filmových zabijáků a Tim Curry si u mě získává čím dál větší oblibu. A nezapomeňte - Derry je TO, TO je dětství, TO je věčné. To TO má u mě 80% a doporučuji. Pennywise se stane vaším dobrým přítelem.... :D. Vychválil jsem to dost, nebo mám pokračovat? To by mi vůbec nevadilo, já bych o filmu a nejlepší knížce TO mohl plácat pořád. Furt. 80%, teda. A ještě dodám, že tedlecten film je tady oprávdu silně podhodnocenej a to jenom kvůli vám... Nic ve zlym :D ()

Motinski

Hororovu atmosféru som necítil. Vlastne som sa nebál vôbec ani keď som to videl ako dieťa. Kniha je pre mňa srdcová záležitosť ajkeď veľmi svojská na prevedenie do filmu. No a hlavne moc dlhá.  Na TV film je všetko (takmer) zvládnuté technicky fajn, Pennywise je ale extrémne na smiech miesto toho aby vzbudzoval strach. Okrem absencie pocitu že sledujem horor ale nemôžem povedať že ide o niečo zlé. ()

SG_ever

Nevím proč rodiče dostali nápad abych se jako desetiletý na tento film podíval, ale vím, že od té doby co jsem ho viděl mám panickou hrůzu s klaunů. Tedy aspoň z těch, kteří jsou Pennywisseovi podobní. Každopádně strach jsem měl obrovsky a film mi přišel tehdy realistický a když jsem ho viděl po druhé na jeho kvalitě to neubralo. (80%) ()

Sfinkter

Nevím jak v době svého vzniku, dnes To však působí jako rodinný film s párem hororových prvků. V podstatě není na tomto snímku nic výjimečného, ale postava klauna se svými balónky, vznášejícími se dušemi malých dětí, patří k základním ikonám hororového prostředí. Škoda jen, že soundtrack nemohla nahrát kapela Plexis. ()

DaUr

To od Stephena Kinga má velký potenciál. Mým snem je, aby si Frank Darabont (Shawshank, Green Mile) našel trochu času a nějaké ty finance, a natočil podle této skvělé předlohy buď plnohodnotný film, nebo kratší seriál (že to umí, můžeme vidět ve Walking Dead). Tohle je tak za 50% - první půlka je solidní, vskutku děsivá a předloze věrná, ale po hodině a půl (přibližně v momentě, kdy přestáváme sledovat osudy dětských hrdinů) začíná neuvěřitelná nuda, které nasazuje korunu příšerný konec (ano, i v knize je zpackaný, ale co s ním udělali tady, to je nepředstavitelné). Velká škoda. ()

Kingův horor To konečně míří do kin

Kingův horor To konečně míří do kin

04.07.2016

Hororový román To už se dočkal tříhodinové televizní adaptace, studio Warner Bros. se jej ale od roku 2009 snaží poslat přímo do kin. O režii se chvíli zajímal Guillermo del Toro (Hellboy) a v červnu… (více)