Reklama

Reklama

Jiří Strach

Jiří Strach

nar. 29.09.1973 (48 let)
Praha, Československo

Diskuze

PŘIDAT PŘÍSPĚVEK
callix

callix (hodnocení, recenze)

Režisér Jiří Strach začal natáčet televizní kriminální minisérii Docent. Titulní roli ztvární Ivan Trojan, mimo jiné hrdina Strachova Anděla Páně, jehož třetí díl se ocitl znovu ve hře.

V covidové éře musel Jiří Strach odložit plánovaný celovečerní dokument s Jiřinou Bohdalovou a vrátil se k žánru, který si již úspěšně vyzkoušel třeba v Labyrintu. I když poněkud jinak. 

 

anti.rybka

anti.rybka (hodnocení, recenze)

callix

No nevím. Kniha Krev démona mě hodně zklamala. Postava Runy dostala úplně jiný charakter než ve Ztracené bráně. Nevím. proč k natočení 3. dílu nedošlo, ale asi jsem i ráda, že se série nenatočila. 

kaldos

kaldos (hodnocení, recenze)

Ještě že ho máme. Posledni dobou se na nic v te televizi nedá koukat. Ano mohl by natočit horor s kvalitnim scenařem. Atmosferu umi udělat.

Uživatel callix smazal svůj příspěvek.

waxtrax

waxtrax (hodnocení, recenze)

Svatojánský věneček. Proč Mádl ? Proč ? Tahle pohádka mohla být velmi hezká. Angažováním do hlavní role netalentovaného neherce Mádla, jenž nemá výslovnost spíše mumlání a při replikách trhá rameny, vše padá dolů. Příště pane Strachu angažujte do hlavní role pytel brambor - vyjde to na stejno a bude to levnější.

GeusX

GeusX (hodnocení, recenze)

Jirka nám jako režisér krásně řemeslně vyspěl, že člověk nemusí mít žádný strach se na jeho díla podívat :)

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

Ze jmenovaných je to právě Ďáblova lest, která je dle mě nejlepší. O zbytku, ale netvrdím nic špatného. Ztracenka sice byla v závěru trochu chaotická, ale i tak velice solidní kousek. Labyrint byl výborně sepsaný, vraždy byly promyšlené a měly svou logiku. Jen mi tam chybělo to, co bylo v předešlých dvou trilogiích. Humor a nadhled. Ďáblova lest byla taky solidní řezničinou v porovnání s Labyrintem, a byla správně vyrovnaná. Labyrint byl temná jízda, kde sice občasné šperkování mezi oběma detektivy bylo vidět, ale nebylo tak výrazné, jako mezi panem Trojanem a panem Dvořákem.

Za mě je Strach jeden z filmových průkopníků, co se tuzemské tvorby týče a řadím ho u sebe po bok pánů Menzela a Vláčila, které velice obdivuji. Pro mě je Strach velkou inspirací. Snažím se zachytit ve své tvorbě podobnou atmosféru jakou má on ve svých dílech. A doufám, že i když nemám vystudovanou filmovou školu, ale pedagogickou, tak že se s ním jednou setkám. Co je vyloženě snem je to, abych s ním mohl jednou pracovat. O film se zajímám už od mala a amatérsky se snažím pochytit práci scénáristů a snažím se víc dostat do technického nitra filmu. Pokud se mi jednou podaří dokončit látku, kterou mám rozdělanou, byl bych moc rád, kdyby si ji pan Strach přečetl. Z jednoho z rozhovorů vím, že občas navštěvujete CSFD. Doufám, že čtete i tyhle řádky. Přeji vám mnoho úspěch pane režisére. Bůh vám žehnej. 

Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

Asi jeho nejlepší rozhodnutí, že šel od herectví za kameru, protože mu to ohromě svědčí. Snad se někdy odhodlá a udělá celovečerák. On vlastně udělal a sice Anděl páně.

Martin741

Martin741 (hodnocení, recenze)

Snad najvacsi talent ponovembrovej tvorby /po 17. 11. 1989/. Zatial najlepsi film : Dablova lest

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

lidi nevíte či Strach chystá další mysteriózní kriminálku, nejlíp zase s Trojanem, Dvořákem a Geislerovou? Ďáblova lest a Ztracená brána byly výborné filmy .. oba si je teď dám znovu hned jak dojedu z bitvy u Rosic ... Lest možná ještě před ... škoda, že tento Pán a Mistr české kinematografie dělá jen tv filmy .. 

J R C Pecuchet

J R C Pecuchet (hodnocení, recenze)

Dnes t.j. 4.5.2013 v rámci dne otevřených dveří ČT  - studia Brno jsem měl možnost se osobně setkat a krátce pohovožit s tímto zajímavým tvůrcem.Působil na mne velmi přirozeně, přátelsky a inteligentně. Přesně tak, jak na mne působí jeho filmy. Díky "bohu", že máme takové osobnosti !

dvmartinadv

dvmartinadv (hodnocení, recenze)

patrikus

Naprosto s tebou souhlasím....

Dokonce i já jsem si pouštěla Ztracenou bránu a Ďáblovu lest pořád dokola a dokola....

Uživatel dvmartinadv smazal svůj příspěvek.

patrikus

patrikus (hodnocení, recenze)

Pořád si dokola pouštím Ztracenou Bránu i Ďáblovu lest, Brainstorm a další filmy musí uznat, že je Strach opravdu top režisér. Nechápu, proč dělá jen pro televizi. Jeho filmy patří na velké plátno. Těší mne, že je ještě stále mladý a ještě pár desítek let bude přinášet české kinematografii a TV tvorbě špičková díla... 

na příspěvěk reagoval dvmartinadv, dvmartinadv

anti.rybka

anti.rybka (hodnocení, recenze)

  Současně jeden z nejlepších českých režisérů. Jeho pohádky mají nenucený vtip, jeho vážné snímky hlavně s tématikou druhé světové války, jsou fantastické. Chtěla bych být režisérkou a proto je pro mě tento člověk vzorem dobrého režiséra. Viděla jsem od Jiřího Stracha téměř všechny filmy a ani jeden nestál za hodnocení méně jak 5 hvězdiček.... Jeho Operace Silver A je skvěle zpracovaný snímek, na který mi nevadí se znovu a znovu dívat.... Ta jemná ironie na konci způsobena písní Slunečnice je dokonalá. Vrásky z lásky byl po delší době konečně český film, za který stálo utratit ty nekřesťanské peníze za multikino...  

Tom_Lachtan

Tom_Lachtan (hodnocení, recenze)

redfoxik:  rád tě poznávám, já jsem lachtan, ale tohle není seznamka anonimních alkoholiků, takže můžeš o dům dál (o;

dvmartinadv

dvmartinadv (hodnocení, recenze)

Jiří Strach je podle mého názoru ten nejlepší režisér. Ve svých filmech dokáže příběh nádherně rozpracovat, tak že každý pochopí o co jde (např. Ďáblova lest, Ztracená brána nebo Santiniho jazyk). Miluju jeho pohádku Anděl páně , která se řadí mezi mé nejoblíbenější pohádky. Jiří Strach je také pro mně významný také jako věřící člověk, líbí se mi jeho názory a souhlasím s nimi.

Kobain

Kobain (hodnocení, recenze)

Ďáblova lest byla skvělá, pomalu se pustím do Ztracené brány a doufám že někdy zase bude pokračování.) Díky za takové české režiséry.

Baxt

Baxt (hodnocení, recenze)

Stejně sem jen píšete aby vám pan režisér přišel na profil. :) Koukám, že je jako uživatel aktivní dokonce i dnes, deset minut před premiérou druhé části Ztracené brány. :) 

Perry-

Perry- (hodnocení, recenze)

Jediný český režisér, co za něco stojí :) Dejte mu někdo Hollywoodské rozpočty, ať to rozjede ve velkém...

Carlossss

Carlossss (hodnocení, recenze)

Určitě jeden z největších talentů polistopadový tvorby u nás.. chtělo by to pořádnej celovečerák, aby ukázal, co v něm je.

made1

made1 (hodnocení, recenze)

Mám ho ráda. Jako herce i jako režiséra. Je jedním z mála režisérů, jejichž "kousky" můžu vidět pořád dokola. Extra kvůli němu lituji, že jsem nešla na herectví, protože kdybych měla talent a hrála v jeho filmu, byla bych moc šťastná. Vyzařuje z něho takový klid jako z málo koho. Hodně štěstí.

lolaloka

lolaloka (hodnocení, recenze)

Mám ráda Vaše dílo i Vás, lidi jako Vy mi dávají naději, že není tak špatně jak se na první pohled zdá (a to nejen ve světě filmu).

Webb

Webb (hodnocení, recenze)

Silas: Od Michálka jsem zatím viděl jen ty starší díla a vůbec nevím jak natáčí dnes. Ty starší byli ale dobrý a pokud se to nějak výrazně nezměnilo, mohl by se klidně zařadit k nim.

Webb

Webb (hodnocení, recenze)

Přesně tak, český režisér, který vytváří dokonce i koukatelný díla. Kolik takových současných českých režisérů asi máme? Jan Svěrák, Bohdan Sláma, Jiří Strach, Petr Zelenka, (Hřebejk u mě výrazně klesl - ten už ne) a dál se mi už žádný ani nevybavují což značí skutečnost, že kvality je jako šafránu, bohužel.... :-(

Andersis

Andersis (hodnocení, recenze)

Slyšel sem, že chodí na CSFD a čte si recenze. Tak jestli Jirko čteš i tuhle tak ti zděluju DRŽ SE A JEN TAK DÁL PATŘÍŠ K NEJLEPŠÍM REŽISÉRUM V ČR.

havLord

havLord (hodnocení, recenze)

taky dělal režii dabingu několika posledním pixarovkám, pokud se nepletu. a ten dabing je naprosto bombastickej. jen tak dál :)

Režisér

Filmy
2022

Sedmikostelí

2021

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

2019

Klec (TV film)

2016

Anděl Páně 2

2015

Svatojánský věneček (TV film)

2014

Osmy (TV film)

2012

Vrásky z lásky

 

Šťastný smolař (TV film)

2011

Santiniho jazyk (TV film)

Reklama

Reklama

2008

BrainStorm (TV film)

2007

O dívce, která šlápla na chléb (TV film)

 

Operace Silver A (TV film)

 

Tři životy (TV film)

2005

Anděl Páně

 

Povodeň (TV film)

2003

Probuzená skála (TV film)

2002

Vyvraždění rodiny Greenů (TV film)

2001

Vůně vanilky (TV film)

1999

Na zámku (TV film)

1998

Genij vlasti (TV film)

Seriály
2021

Docent

2018

Labyrint

 

Epizoda 7 (S03E07)

 

Epizoda 6 (S03E06)

 

Epizoda 5 (S03E05)

  více epizod (4)
2017

Labyrint

 

Epizoda 7 (S02E07)

 

Epizoda 6 (S02E06)

 

Epizoda 5 (S02E05)

  více epizod (4)
2015

Labyrint

 

Epizoda 7 (S01E07)

 

Epizoda 6 (S01E06)

 

Epizoda 5 (S01E05)

  více epizod (4)
2012

Nejlepší Bakaláři

 

Setkání s hvězdou

 

Dagmar Havlová (E04)

 

Jana Hlaváčová (E02)

 

Ztracená brána

 

Epizoda 3 (E03)

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

2009

Ďáblova lest

 

Brána nebes (E03)

 

Vražedný kód (E02)

 

Noc hadů (E01)

2005

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

 

Štědrý večer navrátilce V. (S02E08)

 

Štědrý večer inženýra H. (S02E07)

Dokumentární
2018

Život herce: František Němec (TV film)

2011

Neobyčejné životy (seriál)

 

Pavel Landovský (S03E12)

2010

Neobyčejné životy (seriál)

 

Zita Kabátová (S02E04)

2009

Lucie Bílá Best of Video

 

Neobyčejné životy (seriál)

 

Jiřina Jirásková (S01E10)

 

Radoslav Brzobohatý (S01E05)

2005

Karel Otčenášek, arcibiskup (TV film)

 

Tomáš kardinál Špidlík (TV film)

2000

Osudy hvězd - Poeta i Napoleon... Filip Renč (TV film)

1999

Osudy hvězd - (Polo)herec - Michal Suchánek (TV film)

1993

GEN - Galerie elity národa (seriál)

Pořady
2018

Zbojnické pohádky

2017

Pohádky krále Jiřího

2011

Společný výslech

Hudební videoklipy
2007

Lucie Bílá - Miluji tě

Krátkometrážní
2007

Překažené dostaveníčko

1998

Mladý chemik (TV film)

1997

Bakaláři 1997 (seriál)

 

Širák (E13)

 

Rodinné šperky (TV film)

 

Svědectví (TV film)

1995

Klekání zvoníme (TV film)

Herec

Filmy
2016

Jak básníci čekají na zázrak

2011

Santiniho jazyk (TV film)

2009

Ať žijí rytíři!

2007

Kolotoč (TV film)

 

Muž a stín (TV film)

2005

Kousek nebe

2002

Chlípník (TV film)

2001

Elixír a Halíbela (TV film)

 

Vohnice a Kiliján (TV film)

Reklama

Reklama

 

Zázračné meče (TV film)

2000

Zvonící meče (TV film)

 

Český Robinson (TV film)

1999

Tom v kozí kůži (TV film)

1998

Ex offo (TV film)

 

Vše pro firmu (TV film)

 

Zkřížené meče (TV film)

1997

Romeo, Julie a tma (TV film)

1996

Bumerang

 

Lotrando a Zubejda

1995

Bubáci pro všední den (TV film)

 

Netrpělivost srdce (TV film)

1994

Učitel tance

1990

Houpačka

 

Marta a já

 

Pějme píseň dohola

1989

Cesta na jihozápad

 

Evropa tančila valčík

 

Království za kytaru

1988

Pražské tajemství

1987

Páni Edisoni

1986

Není sirotek jako sirotek

 

Smrt krásných srnců

1985

Mít někoho do deště (TV film)

 

Veronika

1984

Vyhrávat potichu

Seriály
2021

Hlava Medúzy

 

Krev na stříbrném plátně (E07)

2015

Labyrint

 

Epizoda 7 (S01E07)

2012

Ztracená brána

 

Epizoda 3 (E03)

 

Epizoda 2 (E02)

2011

Čapkovy kapsy

 

Básník (E01)

2010

Cukrárna

 

Firemní foto (E13)

2009

Ať žijí rytíři!

 

Poste restante

 

Velkoměsto (E01)

2008

3 plus 1 s Miroslavem Donutilem

 

Dvě plus jeden (S05E10)

2007

Hraběnky

 

Dědictví (E12)

 

Čarodějnice (E09)

 

Trapasy

2005

Dobrá čtvrť

 

Anděl na zemi (S01E05)

 

Strážce duší

 

Ulice

2004

Nadměrné maličkosti

 

Léčba neklidem (S01E08)

2003

Nemocnice na kraji města po dvaceti letech

 

Útěky (E08)

 

Čistka (E06)

 

Druhá rodina (E04)

 

Balvan (E03)

2001

Duch český

 

Seznamovací porada (E01)

 

Zdivočelá země

 

Epizoda 1 (S02E01)

2000

Případy detektivní kanceláře Ostrozrak

 

Vražda pro štěstí - 2. část (E02)

 

Vražda pro štěstí - 1. část (E01)

 

To jsem z toho jelen

1996

Draculův švagr

1995

Když se slunci nedaří

 

Maruška (E04)

1994

Bylo nás pět

 

Cesta do Indie a zpět (E06)

 

Pokoj lidem dobré vůle (E04)

1993

Správná šestka

 

Uctivá poklona, pane Kohn

 

Cestou do synagogy (E03)

1992

Uctivá poklona, pane Kohn

 

Kavárna Daubner (E02)

1988

Druhý dech

 

Buď a nebo (E13)

 

Na koho to slovo padne (E12)

 

Boby a bobky (E11)

  více epizod (2)
1987

Heimatmuseum

 

Křeček v noční košili

Dokumentární
2021

Pan herec Miroslav Donutil (TV film)

2019

13. komnata (seriál)

 

13. komnata Ondřeje Kepky (S16E06)

 

Režisér s dýmkou aneb Můj život na place (TV film)

2018

Život herce: František Němec (TV film)

2016

Film o filmu: Anděl Páně 2 (TV film)

2014

Tajemství Jiřiny Jiráskové (TV film)

2012

Film o filmu Vrásky z lásky (TV film)

2011

Bohdalka je NAŠE (TV film)

2009

Film o filmu Ďáblova lest (TV film)

 

Neobyčejné životy (seriál)

 

Jiřina Bohdalová (S01E03)

1999

Osudy hvězd: Strach má velké uši... Jiří Strach (TV film)

Krátkometrážní
1999

Nedělejte ze mě vola (TV film)

 

Strašidlo (TV film)

1998

Mladý chemik (TV film)

 

Rozloučení (TV film)

 

Skříň (TV film)

1997

Bakaláři 1997 (seriál)

 

Ukradený automobil (E03)

Scenárista

Filmy
2016

Anděl Páně 2

Seriály
2012

Ztracená brána

 

Epizoda 3 (E03)

 

Epizoda 2 (E02)

 

Epizoda 1 (E01)

Dokumentární
2018

Život herce: František Němec (TV film)

2010

Neobyčejné životy (seriál)

 

Zita Kabátová (S02E04)

2000

Osudy hvězd - Poeta i Napoleon... Filip Renč (TV film)

1999

Osudy hvězd - (Polo)herec - Michal Suchánek (TV film)

Hudební videoklipy
2007

Lucie Bílá - Miluji tě

Host

Ovládací panel

Fanklub

(1 287)

Reklama

Reklama