Policista Ray Donlan si pro sebe a své muže s pomocí mafie zřídil městečko Garrison, oddělené od New Yorku mostem. Bydlí tu jen policisté, kteří tu jsou „v bezpečí“. Šerifem Donlan jmenoval mírného Freddyho Heflina, který by se rád stal policistou, ale slyší jen na jedno ucho, takže nemůže. O sluch přišel, když zachraňoval Liz Randoneovou, která si později vzala surového sukničkáře Joeye, také policistu, a kterou Freddy tajně miluje... Rayův synovec Murray Babitch je na silnici napaden dvojicí Afroameričanů, kteří na něj vytáhnou zbraň. Když je pronásleduje, dojde k nehodě, při níž oba mladíci zemřou. Přivolaní policisté zbraň nenajdou, tak se ji snaží do auta narafičit. Murray se obává, že přijde o odznak, a tak se vrhne z mostu. Všichni se domnívají, že utonul. Ray ho ale s pomocí dalšího policisty Jacka vytáhne a ukryje. Bojí se, že Murray, který ví o jeho čachrech s mafií, bude při vyšetřování mluvit. Přestože je jeho příbuzný, chystá se ho zabít. Podobným způsobem se už zbavil jiného policisty, Glenna Tunneye, kterého nechal zabít ve vězení, než mohl promluvit před soudem... Na místo přijíždí poručík Moe Tilden z oddělení vnitřních záležitostí, aby věc vyšetřil. Chce pomoc od Freddyho, ten ale jako obvykle váhá: je zvyklý se k ničemu nevyjadřovat a nechávat věci, jak jsou. Ray ovšem později jediným telefonátem jeho vyšetřování ukončí: jeho mocní zastánci se o to postarají sami... Joey zachází surově s Liz, což Freddymu dělá těžkou hlavu. I Joey patří k Rayově bandě. Jediný, kdo se občas staví na zadní, je Garry Figgis, bývalý parťák policisty, zavražděného ve vězení. A právě jeho dům jedné noci začne hořet; sjíždějí se hasiči a policisté, nakonec přijíždí i Figgis. S hrůzou zjišťuje, že do domu nečekaně přišla jeho přítelkyně Monica, která utrpěla popáleniny, jimž zakrátko podléhá... (TV Prima)

Necrotongue

Návrat k tomuto filmu byl fakt dobrým nápadem, za který se můžu uznale poplácat po rameni. Scénárista a režisér v jedné osobě sice trestuhodně promarnil vcelku slušné téma i hvězdné obsazení, ale neskutečně mě bavil pohled na všechny ty mladíky:-) Je opravdu škoda, že James Mangold nedokázal námět lépe vytěžit, kdyby to zvládl, mohl z toho být velmi slušný čtyřhvězdičkový thriller. ()

JASON_X

V téhle povedené krimi předvedl Sly dost dobrý a sympatický herecký výkon, i když jeho filmová postava (přitroublý pupkatý "venkovský" šerif) nebyla herecky příliš náročná. Ale bylo skvělé vidět ho v trochu netradiční roli, ve které ani jednou neukázal ba ani nenaznačil svou muskulaturu, ale snažil se hrát úplně obyčejně. A povedlo se mu to. Z dalších mnoha známých tváří bych rád vyzdvihl aspoň záporáka v podání skvělého Harveyho Keitela. K tomu ještě zajímavé a netradiční záběry na New York z druhého břehu Hudsonu, a z mého pohledu jsou to jasné a silné čtyři hvězdy, skvělá oldschoolová záležitost. ()

Lacike

Bez Slyovej postavy by to bol klasicky Mangoldovsky neskutocne nudny pribeh o tom, ze aj mestecko plne policajtov, ktorych hraju same zname xichty, je poriadne prehnite. Lenze vdaka Slyovmu nahluchlemu a cely cas pasivnemu serifovi ma to nonstop neskutocne sralo. Keby tam jeho postava nebola a na konci by sa namiesto neho nasral a vsetkych postrielal De Niro, tak by to bol o polovicu kratsi a dvojnasobne lepsi film. To ukazuje nejväcsi problem celeho filmu. Ta jednoducha zapletka by akotak vystacila na 40minutovu epizodu nejakeho nekonecneho detektivneho serialu ale nie na dvojhodinovy film. Je neuveritelne, ze film v ktorom je tolko skvelych hercov je tak mizerny. Pritom nikto z nich nema co hrat. Asi sa schvalne prispôsobili nevyraznemu Slyovi, aby ho nezatienili. Potesilo ma akurat to mnozstvo hercov zo serialu Sopranovci, ktori sa tu mihnu. Vysledkom je jeden z najnudnejsich a najzbytocnejsich Slyovych filmov. 2/10. ()

Gary

Sly není zas tak špatný a na šerifa ňoumu se celkem hodí. Keitel je podlý, Liotta zfetovaný a Robert Patrick zase jeden nepříjemný parchant :) Tak to má být. Všichni herci plní svoje role podle šablony a přesvědčivě. Jenom toho DeNira nějak ušlápli do nevděčné kancelářské role. Jinak pěkná práce kamery a přehledná akce, což už se dnes při megalomanském střihu akčních scén jen tak nevidí. Výborná přestřelka na konci. Jenom tam mohlo být víc akce a míň snažení se ukázat, že Stallone uhraje hlubší postavu :) ()

PROROK14

Stalove a hlavne Robert DeNiro. Aj keď film nie je nič extra ale zas sa narába s mojou obľúbenou témou. A nech sú názory na Slyho herectvo akékoľvek tak tu to zahral fakt dobre. ()

BoPo

Tak toto je ukázka toho, že ani veľa výborných hercov samo o sebe film neurobí. Škoda. Veľká škoda. ()

5150

Tak jsem se k tomuto filmu po bezmála 25-ti letech vrátil a nelituju. Ohromná koncentrace hereckých hvězd, mezi které stačilo hodit slušnou krimi zápletku a výsledek byl zaručen. Prostě příjemné pokoukání. ()

Johny_fork

Stallone na mě zde sice po celý film působí jako ňouma, ale kriminálka je to poctivá, dale by se říct i chytrá, ale tak mozek si zase neuvaříte to ne:) ()

tibenskym

Slušný snímok o skorumpuvaných policajtoch a jednom spravodlivom dobrosrdečnom (kvalitne zahranom) šerifovi, ktorý im nakonci nakope prdel :D Stallone s pivným brušiskom sympaťák :D:D ()

Marek1991

Dobrá hudba a aj obsadenie, ale film si ma nejak obzvlášť nezískal, je taký temnejší a komornejší v niektorých častiach, keď majú byť postavy mimo veľkomesta. Je to príbeh o skorumpovaných policajtoch a jednom čestnom, ale do polovice filmu mi to nič nedalo, zopár konverzačiek to z nudy určite nevytrhlo. ()

corpsy

Zaujme snáď len hereckým obsadením. Stallone sa snaží, ale časy, keď ešte ako tak vedel hrať sú už dávno preč. Málo zaujímavý tuctový krimi. ()

ConanVJ

Pěkné drama, ve kterém Sly hraje přitroublého policistu, který je jen kašpárkem ve hře zkorumpovaných policistů. Sly zde není jak ho známe (dokonce nabral kvůli roli značnou váhu a je to znát), takže nečekejte žádnou akční jízdu. Když už jsme u akce, tak té je to opravnu málo a je jen na konci. Po celou dobu sledujeme, jak se zlý policisté vypořádávají s problémem a jak se jim to zkomplikuje a jak se Sly pomalu probouzí z iluze sloužení pořádku. Je to hodně dobře natočené a i povedeně obsazené. Když to člověk nebude brát jako typický Slyho film, mohl by se i bavit jako já. Za mě 80% :) ()

agentmiky

Fajn detektivka z přelomu tisíciletí s absolutně dokonalým obsazením. Takový hvězdný kasting totiž nebývá zvykem, co jméno, to pojem. Trošku tedy ve výsledku zamrzí, že příběh se dá označit za dosti lineární, nějaké příběhové zvraty zde divák moc nenajde. Ale pevná ruka režiséra Mangolda je vidět po celou dobu filmu, to bych lhal, kdybych tvrdil opak. Jak jsem již řekl, tak scénář nepatří mezi ty nejpropracovanější, na druhou stranu, nějaký nosný děj to má. Co se týče postav, tak Stallone se svým civilním pojetím šerifa z předměstí New Jersey zaválel na plné čáře, jasně nám všem předvedl, že herecky má vždy co nabídnout. Keitel též skvělý, Liotta potěšil. De Nirovi bych já osobně jako takové ikoně nabídl větší roli, jeho vyšetřovatel z vnitřních záležitostí neměl moc prostoru zazářit. Suma sumárum.....Poctivé krimi jako ze staré školy. Za mě dávám 7/10 ()

havLord

Bobby, Sly, Harv, Ray, to je celkem lákavě znějící skvadra, o to větší škoda, že se sešli zrovna nad filmem s tak hloupým scénářem. ()

Ellmariachi

Další z amerických městeček, které se na venek tváří idilicky. Nebo alespoň mělo tvářit. ... Herecké obsazení famózní, kamera super, scénář slušný, respektive některé rozhovory jsou trošku kýčovitý, ale nevaděj. Teď se trošičku vrátím k první větě. Mě trošičku chyběl právě onen pocit. Myslím pocit dokonalého městečka. Možná ani nebyl záměr takový pocit navodit, ale podle mě přesně tohle chybí k lepšímu hodnocení. Jasně, stejně bychom tušili, že tomu tak není, ale takhle jsme to vlastně přímo věděli. Dále by se mi líbilo kdyby na konci Slyovi přijel krejt záda spíše De Niro, který byl do případu tak zapálený, ale najednou se tak nějak divně stáhl, než Liotta, kterej měl prostě ujet. Vrátím se ke Slyovi. Ten si vystřihl podobnou roli jako v Rockym. Nechal si tak trochu srát na hlavu než mu došla trpělivost. A preci to bylo jiný. Podle mě zde Sly ukázal všem, kteří tvrdí, že hrát neumí to jakým Panem hercem je. 65 procent ()

Riddick77

Scenáristická tuctovka, kterou drží nad vodou hvězdný herecký ansámbl, v němž se překvapivě neztrácí ani mnohdy zpochybňovaný talent Sylvestera Stallonea. Poctivě odvedená práce, solidní žánrovka, leč nic víc. 6/10! ()

Vojcl

V podstatě jen průměrný krimi-thriller s tuctovou zápletkou o zkorumpovaných policajtech. Naštěstí výborné herecké obsazení zvedá úroveň snímku o třídu výš. Velkým překvapením je Sylvester Stallone, který zde místo obvyklého předvádění muskulatury skutečně hraje. A veteráni Robert de Niro či Harvey Keitel rovněz odvádějí své standardní výkony. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta