Alex Cross je detektiv a forenzní psycholog. Když náhle zmizí jeho neteř Naomi, vysokoškolská studentka, rozhodne se přidat k týmu vyšetřovatelů i když to už nespadá do jeho oblasti. Zjišťuje, že Naomi je jednou z mnoha pohřešovaných dívek. Všechny jsou krásné, chytré a něčím vynikají. Brzy po jeho příjezdu do Durhamu, kde Naomi studovala, je objevena mrtvola jedné z pohřešovaných dívek. Krátce na to, je unesena další mladá žena, lékařka Kate. Když se Kate probere z omámení, zjišťuje, že ji unesl muž, který sám sebe nazývá Casanovou. Varuje ji, aby se nepokoušela o útěk ani o jinou formu vzdoru. Kate zjišťuje, že není jediná, koho Casanova unesl a protože je to velká bojovnice, využije první příležitosti a uprchne. Podaří se jí to jen tak, že skočí do propasti, ve které teče řeka. To ji téměř stojí život. V nemocnici se o ni samozřejmě postarají, ale je jisté, že je Kate otrávená něčím, co se v její krvi nepodařilo určit. Díky Alexovi zjistí, jaké narkotikum jí Casanova podal a Kate dostane protilék a začne se brzy uzdravovat a začne pomáhat policii při pátrání. Alexovi dochází, že Casanova není založením vrah, je to sběratel a dokud ženy dodržují jeho pravidla, nechá si je. Navíc vychází najevo, že podobné únosy se staly i na druhém konci země, v Los Angeles. Takový případ tu ještě nebyl, aby zločinec pracoval na dvou místech najednou. Alex pochopil, že se nejedná o stejného muže, ale o dva různé, kteří nějak spolupracují. Vyšetřování ukáže, že v Los Angeles „pracuje“ doktor William Rudolph a v jeho domě jsou nalezeny části těl jeho obětí. Rudolph napodobuje svého partnera Casanovu na východě, jen dívky nesbírá, ale je to sadista. Přestože je policie Rudolphovi na stopě, podaří se mu uniknout. Jeho kroky vedou za Casanovou, ale ten s ním dál spolupracovat nechce. Policie, i díky Kate, objeví úkryt, kde Casanova schovává dívky. Casanova však uniká, Rudolph je při přestřelce zabit. Uvězněné dívky včetně Naomi jsou osvobozeny, ale Casanova někde číhá. Alex se musí vrátit domů do Washingtonu a Kate ho ještě před odjezdem pozve na večeři. Trochu se zdrží a do Katina domu mezitím dorazí detektiv Ruskin, který pošle domů hlídající policisty. Alex mezitím podle rukopisu zjistí, kdo je skutečným Casanovou... (TV Prima)

haWranka

Na první shlédnutí naprostá bomba. Na druhý už to dost pokulhává, nelogičnosti se ukazují. Ovšem pořád je to nadprůměr, hlavně díky Morganu Freemanovi. ()

E lan

Thrillerová klasika s jako vždy výborným Freemanem, sympatickou Judd a vůbec dobrý zpracováním. Hodnocení dobrý bych tady asi použil pro všechny oblasti, takže naposledy, ten film je prostě dobrý:-) ()

Moly

Celou dobu filmu přemýšlíte nad dvěma věcmi. Zaprvé, zda to, že hlas Casanovy a jednoho z detektivů je totožný, je výsledkem malého rozpočtu, dabingu, či jde o záměr tvůrců (mimochodem, když už jsme u toho, dabing je opravdu příšerný, k jednotlivým postavám se nehodí a často mu není vůbec rozumět). Druhak, co v téhle slátanině tak neuměle se snažící vymačkat něco z atmosféry Mlčení jehňátek či Sedm, dělá Morgan Freeman. Pravda, ten se sice snaží, ale se scénářem, se kterým tu musí pracovat, nic neudělá ani jeho nepopiratelné charisma. Co se právě zmíněného scénáře týče, jde jen o pokus šokovat. Úvod spojený s titulky mnohé slibuje, ale časem pochopíte, že šlo jen o jednu lepší děvku v jinak zavšiveném bordelu. Děj nemá spád, je zmatený a vy vlastně ani nevíte, jak naši "hrdinové" přijdou na oba pachatele. Nemluvě o tom, že absolutní nelogičnost příběhu vám poleze pořádně na nervy. Proč jedna Freeman na vlastní pěst? Proč se prostě nepoučí? Proč utíká tím lesem sem a tam? Kde je právě jeho herecká partnerka? A co tam vlastně dělá ona?! Sečteno, podtrženo, jedna hvězdička za hlavního představitele a úvod. P.S. Housle sice zněly fajn, ale v tomhle "příběhu" působily dost lacině. ()

porky93

Jak se často říkává ve sportovní hantýrce: Myšlenka byla dobrá, ale provedení pokulhávalo. Totiž režie byla podle mého názoru spíše podprůměrná (podle mě Flederovi jdou daleko více seriály než celovečerní snímky) a scénář jakbysmet. Z takové zápletky by se dalo určitě vytěžit víc, i když tak jako tak by tento film zůstal ve stínu bezchybného Mlčení jehňátek, které je námětem dost podobné a s kterým je často srovnáván. Co mi hodně chybělo, byla ta správná mrazivá atmosféra, která u tohoto typu filmů nesmí chybět. Dojem mně taky zkazily některé ne zrovna duchaplné scény, jako odhalení vraha díky podpisu nebo střela přes mléko přímo do čela atd..Na druhou stranu jsem se celkem slušně pobavil a koneckonců nějaké zázraky jsem ani nečekal. Navíc se mi dost líbil výkon Ashley Judd a samozřejmě i Freemana, který nikdy nezklame. Takže žádné velké překvapení to nebylo, ale zklamání taky ne. Btw: I když jsem zastáncem českého dabingu, tak tahle minela s prozrazením vraha po nějaké půlhodině je dost hrozná. ()

sisimiut

prostě obyčejný příběh policistovi,který vyšetřuje případ,nic víc nic míň. Nic originálního,scénář nijak nevyniká a režie už vůbec ne. Takový nemastný neslaný film ,který nepůsobí ani trochu přirozeně. Navíc u Freemana mám rád dabing v podání Pavla Rýmského,který zde též chybí. ()

Jaxx84

Kvalitní zpracování dalšího nového úchyláka ve filmu, prý Casanova. Napětí se dalo chvílemi krájet, avšak závěrečné zbytečně vygradované zápletky akorát ubraly na vážnosti. Freeman jako vždy úžasný. 7/10. ()

Durgas

Tento film ma celkom potešil, Morgan v hlavnej roli samozrejme viac než ujde, dej je vcelku dobre a zaujímavo vygradovaný. Aj záverečný encounter s "maestrom Cassanovom" spravený zaujímavo. Len mi trošku nesedelo, že aj po Kate-inom úniku tak dlho trvalo nájsť jeho úkryt - keďže ju našli v rieke, tak by som asi systematicky dal prehľadať všetky miesta hore prúdom pri ktorých sa mohla takto potĺcť. Kde je problém? :) ()

danny_21

Morgana mám rád, Ashley je roztomilá, ale žádné další Mlčení Jehňátek ani Sedm se nekoná, nejspíš i díky "vynikajícímu" dabingu, který vše prozradí, holt ne ke každému snímku se člověk dostane v původním znění s titulky :-) Lehounce nadprůměrná krimi - 65 % ()

deLaFere

Snímek i po letech není špatný, ale jednoznačně ho táhne charismatický Freeman, bez něho by film klesl do velké podprůměrnosti. Scénář chvílemi pokulhává, ale celkově ujde, stejně jako solidní napětí a atmosféra. ()

ZnalecH

Takhle si představuji film. Mělo to děj, adekvátní akční scény, napětí a všechno tam sedělo. Je to dobře vymyšlené krimi, které obsahuje všechny prvky, které obsahovat má a i herecké výkony jsou skvělé. Takže za mě je hodnocení jasné. ()

Psycho.R

Před dvaceti lety to musela být drsná pecka, bohužel jsem zvyklí z dnešní doby na velké závěrečné zvraty. Na každý pád je tento film nadprůměrný, slušných 70%. ()

mira.l

Na jednu stranu by se dalo říct: byl to slušný krimithriller. Uvážím-li dobu vzniku, druhou polovinu 90tých let, je třeba uznat, že to v době vzniku byla solidní podívaná, i když mě tam pár drobností zaskočilo. Na stranu druhou, když se nad tím víc zamyslím, to ale má docela trhliny a z původně na chvíli uvažovaných 4 hvězdiček bude třeba slevit. Občas se mi stane, že se ztratím v začátku filmu, tady se mi to stalo spíš na konci. A v jistých věcech musím souhlasit se zdejšími komentáři z konce žebříčku hodnocení, které poukazují na nelogičnosti příběhu a díry ve scénáři. Když se Kate vzpamatovala po útěku, proč se sakra nikdo nesoustředil na to, kde jí našli, jak dlouho asi mohla utíkat, a z toho vyvodit radius pátrání? Přece by asi museli ten úkryt najít dřív, nebylo to nikde v džungli Amazonie nebo uprostřed And... Proč jí sakra nevzali na tu řeku a nepopovezli jí proti proudu od místa, kde jí našli? Třeba by poznala místo, ze kterého skočila do vody, byl tam nějaký vodopád, takových míst tam nebylo moc. Stejně tak si myslím, že Kate jako naprosto klíčová osoba případu, jediná z téměř desítky unesených žen, která dokázala utéct, asi měla být velmi pečlivě střeženou osobou a ne jakýmsi "detektivem přicmrdovačem" detektivovi, který vlastně detektivem není... Ke konci je to poněkud zmatené a divák vlastně tak ani moc neví, jak "detektiv"/psycholog Freeman přišel na to, kdo byli vrazi a to, že jeden z nich byl policajt, který se celou dobu věnoval vyšetřování, mi taky docházelo jen velmi zvolna. Jak to sakra všechno stíhal, proč to dělal?? A přiznám se, že v českém dabingu jsem se tak nějak na začátku úplně nesoustředil na hlas vraha a únosce, takže mi to úplně nedošlo s prvními větami toho policajta. Asi by to chtělo reprízu pro lepší pochopení. I tak dávám solidní tři, jisté napětí se tomu upřít nedá. ()

Inozuka

Vytěžení Mlčení jehňátek do mrtě s pár děsivými momenty, ale až příliš učebnicovými postupy. Ty honičky v lese mě dokonce začaly postupně štvát ... Vraha odhalíte ještě před koncem a jeho motivace vám zůstanou ukryty už navždy. Morgan a Judd dobří, ale na to aby výsledek vytáhli nad průměr nestačí ... ()

rublik05

Sběratel polibků je žánrově velmi podobný svému o dva roky staršímu předchůdci, geniálnímu kousku Sedm. Jeho kvalitám se však tvůrcům bohužel přiblížit nepodařilo, i když o žádný propadák se rozhodně nejedná. Snímku vévodí především solidní výkon Morgana Freemana, jemuž role detektivů jdou naprosto perfektně, zdárně mu při tom sekunduje Ashley Judd, čímž se jim povedlo vytvořit docela sympatickou dvojici. S příběhem je to ovšem trochu složitější, jelikož se na můj vkus docela dost vleče a místy i poměrně nudí. Samotný námět přitom není vůbec špatný, je správně drsný a napínavý, tvůrci z něj však mohli vymáčknout mnohem víc. Celkově vzato se jedná o slušný krimi thriller, který se k nejlepším kouskům tohoto žánru patrně nezařadí, ale fanoušky kriminálek jistě potěší. 7/10. ()

Hellknight12

Skvelý kriminálny thriller s veľmi kvalitným hereckým obsadením. Skvelé vybudované charaktery postáv a veľmi kvalitná atmosféra filmu. Založené na knihe, ktorú som nečítal. Jediná vec, čo by som pridal je dĺžka. Film má 111 min ale ja by som to natiahol aspoň na 120 min. Príde mi to aspoň v druhej polovici, veľmi rýchle. Film môžem odporučiť každému kto má rád kvalitné krimi, thrillery. Celkové hodnotenie za mňa je 85%. ()

AlexDLarge

Hodně nepovedný thriller. Už od začátku je to na něm dobře patrné. Režisér se nejdřív snaží vytvořit atmosféru podobnou Sedm, a poté udělat z toho co nejuvěřitelnější případ po vzoru Mlčení jehňátek. Bohužel se mu nedaří ani jedno. Zatímco Fincher sázel na dokonalý vizuální styl a pořádný šok bez jakéhokoliv skrývání a Demme vytvořil hodně naturalistickou atmosféru, Fleder nezvládá ani jedno. A nezachrání to ani Ashley Judd jako oběť(mimochodem, chirurg, který provozuje kickbox? vždyť ty si chrání ruce, jako zlato) ani můj oblíbenec Morgan Freeman, který měl tuto roli odmítnout už z toho důvodu, že hrál v "sedmičce". A co se týče obojích vrahů, ani jsem nepochopil, proč to vlastně dělali(proč to opravdu dělali) a rozhodně se nemohou rovnat vrahům výše zmíněných snímků. P.S.: Toho druhého vraha jsem odhalil hned, jak jsem ho spatřil. Ale pak jsem si řekl, že je to až moc okaté a že to tvůrci nějakým způsobem zamotají. Nestalo se. Navíc jsem moc nepochopil ten konec. Vrah příjde ke své oběti, tak že ho vidí dva strážníci a jednoduše ji chce zabít. A i kdyby mu to vyšlo, co by pak dělal? Jak by to chtěl vysvětlit? ()

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

Statham a Franco ve Slyově akčním thrilleru

03.08.2012

Jason Statham versus James Franco? To je podivuhodná kombinace, přesto s ní počítejte. Už v září začne v New Orleansu natáčení drsné akční střílečky Homefront. Film vzniká podle románu vietnamského… (více)

Tyler Perry na stopě zločinu

Tyler Perry na stopě zločinu

21.03.2011

Na návrat policejního psychologa a vyšetřovatele Alexe Crossa, kterého ve filmech Sběratel polibků a Jako pavouk ztvárnil Morgan Freeman, jsme se těšili. V nové verzi si ho měl totiž zahrát Idris… (více)

Alex Cross se vrátí

Alex Cross se vrátí

23.08.2010

Že si postavu s tímto jménem nedokážete hned zařadit? Nápověda: Morgan Freeman. Ano, Cross je agent FBI a prvotřídní psycholog, kterého si pamatujeme z thrillerů Sběratel polibků a Jako pavouk.… (více)