Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

HiddenDragon

(spoilery) Zpracovanim slusny napinavy thriller, na kterem mi ale vadi spousta drobnosti. Za prve, nechapu jestli jsem tak dobrej, nebo to byla intuice, ale vraha jsem si tak pro sebe tipnul asi po deseti minutach a byl to on. Spis to byla nahoda, uznavam :) , protoze pak se zacala mnozit voditka a vody se rozcerily a tech, kdo mohl byt teoretickym padouchem, bylo vic. Ale o necem to svedci, o tom, co odlisuje dobrou detektivku od vyborne. U vyborne bych podle toho, jak mi herci pocitove sedi nebo co delaji, vraha asi netipnul. Problem jsem mel i s policisty...jejich hierarchii a kdo s kym - respektive pro koho - pracuje, jsem vubec nechapal. Dalsim negativem bylo trochu prazdne vyzneni cele story. Vsechno to bylo dlouho napinave, az hororove. Mista cinu celkem cool, ale porad ty drobnosti...ke treti obeti napr. vysilaji Angelinu samotnou, zranitelnou, protoze ji Denzel "trenuje" a nechce, aby nekdo neopatrny neznicil dukazy. Ok, melo by to jakztakz smysl, kdyby sla tedy ohledavat misto cinu, ale ona v te dobe ani nevedela, jestli jsou ve spravne budove a jestli tam nejaka obet je. A nakonec cela ta sarada s vrazdami...ikonicke mordy dle stare knihy...super, cool si rikam. Ale WTF....ono to pak s vrahem nema absolutne zadnou spojitost. K cemu ta voditka, jakesi ustrizky, aby slozili logo nakladatelstvi...pak antikvariat...a bum. Tam to defacto konci a ptam se, jaky to melo smysl. Hm, jeden posuk se chtel pomstit (ovsem proc byl zavrenej ve vezeni, jestli byla jeho vina umyslna nebo byl holt lempl, to jsem nepochopil). Tak se rozhodl po rade obeti (celkem snad 8) zabit chlapa, ktery je uz polomrtvej a jedinym jeho pranim je euthanasie. Cool, to tu jeste nebylo :-D To ho mohl zabit jako prvniho. No je z toho citit jakasi nesikovna snaha priblizit se Fincherovu "Sedm". Proste kdyz se nad tim zpetne zamyslim, kvuli spouste drobnych nesmyslu jdoucich proti zanru by si to zaslouzilo hvezdy dve. Ale ty davam hlavne kdyz me film nudi, a to se tady nestalo, tak necham hodnoceni lepsi. Kdyz to bude brat divak jako hon na vysinuteho magora, a ne logikou Agathy Christie, prijde si na sve. ()

iXtr3m3

Nebyť ústrednej dvojky, pôjdem s hodnotením nižšie, ale tá myšlienka a spolupráca tejto dvojice, to bolo viac ako originálne, atmosféra graduje až pomaly po titulky, takže sa niet na čo sťažovať. Plný počet nedám len preto, lebo by som Denzela radšej videl priamo v akcii. ()

Eraserhead

Po finální scéně se mi hlavou proháněla otázka: "Proč ten vrah tak zbytečně komlikovaně zabíjel lidi, když se celou dobu chtěl pomstít jenom Denzelovi?" Promiňte, ale když mi hlavní oběť leží nemohoucí na posteli a já k ní mám volný přístup... ()

Hopper

Taký divný a príliš vykonštruovaný film, až sa to človeku nechce veriť. Najmä finále je torpédované h....... do hlavy. Ak neuvidíte, o nič neprídete /dokonca ani o Angelinu/. ()

Sten-li

Knížky Jeffreyho Deavera mám rád a proto jsem byl zvědav jak toto dílko bude vypadat ve filmovém zpracování. Vyšel z toho průměrný snímek, u kterého jsem nevěděl jestli se snaží držet co nejvíce předlohy nebo naopak. Kdo četl, musí uznat, že volba D. Washingtona v roli Lincolna Rhyma byla trochu vedle. Mnoho věcí by šlo lépe vyšperkovat. Pro plný zážitek doporučuji opravdu raději přečíst. ()

wosho

Hollywood již neví jak má své temné krimi příběhy obohacovat o originalitu. No a tak občas vznikne taková ptákovina, kde hvězda upoutaná na betlu koumá případy a asistujemu kočena v upnoté kombinéze. Dost bída. Ale hlavně, že Denzel si vidělal na další splátku svého zámečku:-) ()

Hanys_

Kdysi patřil Sběratel mezi moje oblíbené filmové detektivky, ale teď po 14 letech už to sledování chvilkama docela i bolelo. Mám strach se pustit do knižních předloh, protože představa děje postaveného na ležícím a potícím se Denzelovi (Rhymovi) je prostě fakt šílená. 5.5/10 ()

Litvicek

Svým způsobem geniální film. Divím se, že mi tak dlouho unikal a musím říct, že už dlouho jsem neviděl pořádnou kriminální a zábavnou podívanou. Tohle se prostě povedlo a Denzel dokazuje, že je bezkonkurenčně jedním z opravdu těch nejlepších herců vůbec, přitom se nemusí ani hýbat! Angelina, bože, výborné hraní, skvělá postava. Queen Latifah, Luis Guzman, Ed O´Neill? AWESOME! Fakt jsem nečekal, že by tento film mohl být takto výborný a o to víc jsem rád, protože jsem se vážně bavil. Co dodat? Výborný děj, skvěle uvedená inteligentní zápletka spolu s koncem. Opravdu kvalita. ()

Radim

Film vznikl na základě geniální knižní předlohy Jeffera Deaverse. Bohužel si z ní vzal jen něco a to něco na plátně až tak nefunguje. Pravda, propadák to není, ale film za knihou značně pokulhává... ()

Haymar

Není to vůbec špatný thriller - slušná atmosféra, pěkná (a ještě mladičká) Angelina a standardně dobry Denzel (i když zde moc prostoru nedostal - vzhledem ke své postavě)... Na druhou stranu by se našla i hromada faktickým nesmyslů ve scénáři (nebudu nic prozrazovat), záporák bez špetky charizmatu a sice překvapivý ale tristně klišovitý závěr... Lehký nadprůměr ()

Wishkah

Nevím jak komu, ale tady se někdo snažil přiživit na slávě Sedm Davida Finchera. Celé vyznění snímku jakoby se snažilo šokovat a být ohromně temná, ale kde Sedm mělo promyšlenou zápletku a pomalu budovanou atmosféru, tady se to snaží režisér rovnou tlačit a hned nás dostat do deprese ()

Prochy38

Propracovaný thriller se skvělým obsazením. Ale 4* nedávám z jednoho prostého důvodu. Trošku mě mrzelo, že jako divák nemám možnost zápletku sám vyřešit. Spoiler: Bude to asi tím, že záporák se ve filmu objevil jen na začátku úplně mimo a na konci, až se nám režie rozhodla prozradit veškerá tajemství. Ale knihu jsem nečetl, takže fakt nevím... ()

Hanes88

Thriller, který měl v mnohém chyby, ale zase to zacelil tím skvělým dějem. Ten závěr byl hodně skvělý. 60%. ()

Hadriel

Napínavý thriller až do konce. Washingtonovi role sedí (leží), Jolie předvádí i něco jiného než jen své půvaby. Podle mě celkem fungující snímek. + Angelina Jolie. + Parádní arial shoty New Yorku. ()

.MJ.

Velice laciný thriller, který nezachrání ani slavní herci. Herecký výkon Danzela je postaven zejména na jeho výrazu ve tváři. Angelina do své role taky vůbec nezapadla. Postrádám zde větší míru dramatičnosti a napětí. Jakoby se toho režisér bál. A to je prý kniha výborná. 35%. ()