Sběratel kostí

• USA The Bone Collector (více)

Policejní vyšetřovatel Lincoln Rhyme, autor několika knih o skutečných kriminálních případech, je už čtyři roky ochrnutý. Starají se o něj ošetřovatelka Thelma a technik Richard Thompson. Rhyme může pohybovat pouze ústy a jedním prstem, jimiž ovládá počítače. Ví, že nemá šanci na vyléčení, a právě chce spáchat sebevraždu, když ho detektiv Paulie Sellitto požádá o pomoc. Mladá policistka Amelie Donaghyová z oddělení kriminality mládeže pořídí na místě nálezu mrtvého muže fotodokumentaci a zachytí několik věcí, které tu vrah záměrně odložil. Lincoln Rhyme na fotografiích odhalí vrahův vzkaz, který má při správné analýze napovědět policii, kdy a kde dojde k další vraždě. Prosadí, aby byla k případu přidělena Amelie, navzdory jejímu odporu k vyšetřování vražd. Přestože vrahův vzkaz rozluští, přijde policie pozdě. Šéf oddělení vražd není spokojen s probíhajícím vyšetřováním a Rhyma i Amelii odvolá. Dívce se však podaří ukrást důkazy, zajištěné na místě činu, a Rhyme pokračuje v pátrání. Nechá si vyhledat podobné případy a zjistí, že se násilník pokoušel komunikovat s policií už dřív, jeho vzkazy však Cheney nedokázal „přečíst“. Vrah, vydávající se za taxikáře, vezme na nádraží do vozu starého muže s malou vnučkou a cestou zastřelí policistu, který ho staví pro dopravní přestupek. Rhyme rozluští další vzkaz a Amelie na místě, které určil, opravdu nalezne unesenou dvojici. Starý muž je sice již mrtev, dívenku však zachrání. Navíc najde další stopy a pochopí, že na řadě má být Rhyme. Spěchá k němu, ale vrah má náskok. (TV Nova)

Inozuka

Průměrný americký thriller, který se snaží svézt na linii Mlčení jehňátek trochu jednodušší stavbou příběhu. Zajímavé je pouze to, že jeden z hlavních hrdinů je chromý a celý film de fakto proleží na posteli. Je to hodně přepálené a nedomyšlené, nicméně jako lehká zábava fungující a napínavé. Žádné velké umění, ale jako jednohubka na páteční večer dostačující ... ()

rublik05

Hodně povedený thriller podle knižní předlohy od Jeffery Deavera. Až na lehké odchylky hodně věrohodně natočený. Hodně dobré herecké obsazení včele s výbornou Angelinou a ještě lepším Denzelem. Atmosféra se podařila na výbornou, tajemno, gradace děje až do konce. Slušný nástupce filmu Sedm. 10/10. ()

ER

Takových to krimi thrillerů je dost málo. Není lehké udržet pozornost u příběhu,který skládá střípky z vyšetřování a nemá žádné "po zuby ozbrojené komando" ,ale tady se to povedlo. Určité výhrady tu jsou...např. Angelina Jolie mi úplně nesedla,ale celková atmosféra vše překonává a scény z městské kanalizace jsou drásavě klaustrofobické. ()

Nix

Já jsem fanda Deavera a opravdu moc těch adaptací nemá, což je škoda. Neviděl jsem ostatní a musím se mrknout, ale tohle je povedený. Denzel se zhostil Lincolna naprosto skvěle, i když bych si ho představoval trochu jinak, ale nejsem režisér, ale díl lepší na zfilmování asi nebyl. Každopádně jak to bývá zvykem, pár detailů se vynechalo, ale zas úplný propadák to nebyl a dalo se to. Jsou horší adaptace, ale k těm lepším je to taky trochu vzdálený. Je to tak na pomezí, ale film dokáže navnadit na knihy Deavera a ty opravdu doporučuji. ()

Mocoft

Když vidím tu vlnu kritiky, pokusím se film trochu obhájit. Tak předně scénář byl velmi dobrý (i když z námětu se dalo vytěžit více). A ani nevadí, že se některé aspekty chování vraha nedají vysvětlit, nebo zůstávají utajeny. Prostě ne každý myslí normálně... Režie se také povedla. Napínavé to je od začátku až do konce. Z větší míry se také podařilo vyhnout se klišé, tedy až na osobu vraha a konec přes kopírák. Takže suma sumárum já jsem byl spokojen s nadprůměrnou detektivkou. ()

xladojx

Celkem slušný krimi-thriller, vycházející z mých oblíbených Sedm, který ovšem ničím nevyniká z průměru. Slušná zábava na zaplnění nudného večeru, a dokonce i opakovaně. A pozor: Al Bunda se vykašlal na prodávání dámských bot a zkusil to u policie, nevede si špatně :-) ()

Chuppa

S propracovaností a podáním Deaverových knižních předloh se to srovnávat nedá, přesto je tento snímek koukatelný. ()

ShiShinka

Ojojoj, ale co to bylo za nevkusný konec. Tak dobře nášlápnuté to bylo. Sice je zde vrahem zahradník, ale bohužel jsem si pána v celém filmu nevšimla, a když se tam objevil a já jsem měla říct "ty brďo tady tento je vrah?", tak jsem řekla "kdo to k**va je?" :( ()

Tiiso

Nevyvážený, neprokreslený a nedotažený k větší filmové přesnosti. To jsou hlavní nedostatky u tohoto pokusu o detektivní thriller. Sběratel kostí má vedle sebe moc velké konkurenty, než aby dokázal naplno zaujmout a přesvědčit. Zápletce chybí síla tajemna a hrůzy, postavy mají jednoduchý černobílý charakter, herecké výkony pouze průměrné. Konec fiaskální a doprovodná hudba na podložení dějů nijaká. Jak vidím, ve čtyřech řádcích jsem film poněkud více, než jen strhnul. Co naplat, snímek jsem viděl několikrát a dojem z něho je horší a horší. ()

papadoce

Angelina je v tomto filme naozaj krásna, dve hviezdy patria jej. Každý kto už predtým videl Ťah jazdcom musel pri prvej možnej príležitosti vedieť, že kto je magor. ()

Miagy

Klasický americký filmový detektívny trhiller "90tych rokov" ( hoci natočený v 1999), ktorý zaujme najmä výborným hereckým obsadením, dobrou zápletkou a rozuzlením na konci. Film nenecháva nič otvorené. PLUS: herecké obsadenie, klasika žánru, dobré výkony, námet a rozuzlenie. MINUS: málo akčných a napätých scén, trochu zvláštny spôsob získavania dôkazov. ()

TedTonks

Zbožňuji Deaverovy detektivky, proto jsem se filmového zpracování bál hned od začátku. Nakonec to taková katastrofa nebyla, Angelina zahrála dobře, ale celkově je film téměř nudný, utahaný a chybí mu nějaká svěžest. Nicméně myslím, že na tři hvězdičky to má. ()

donkocicak

Když jsem Sběratele viděl poprvé, naprosto mě dostal... rád se k němu občas vracím, i když vím, kdo je vrah. Film nepostrádá originalitu, je napínavý, děsivý, herecké výkony jsou velmi slušné. Ne, knihu jsem nečetl, takže mohu bez jakýchkoli předsudků hodnotit jen a jen film a ten není rozhodně špatný. ()

joelly01

Takova prumerna detektivka. Diky tomu ze jsem cetla knizku (a moc se mi libila) ani nemam tendence nejak "mhourit oci" ci nadhodnocovat. Prumer. Nix nez prumer. Vic ani tuk. ()

Bezda22

Tyhle typy filmů mám rád. Tady je skvělý obsazení a jediný, co trochu postrádám tak strhující napětí... 75% ()