Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

Zrzunda

Předem bych chtěl panu Scorsesemu pogratulovat k získání oskara, kterého si jistě /ale za celoživotní dílo/ zaslouží. Nebudu tady omílat jak si jeho starších kousků vážím, jak považuji Zuřícího býka za zásadní dílo světové kinematografie atd...Ze své pozice nemám právo hodnotit jeho kvality, ale dostat vytouženého zlatého naháče za mdlou předělávku, nebo spíše vydařenou parodii pouze!pět let starého filmu, mi připadá nedůstojné jeho věhlasné pověsti. Infernal Affairs mnohá esa tohoto webu přijala s posměškem a otevřenou kritikou scénáře, když tu ejhle stejný text začne točit samotný mistr pětihvězdičkama se to jen hemží. M.S. však děj obzvláštnil šťavnatou vedlejší postavou/wahlberg/ a nesnesitelně prudivým irským folklórním soundtrackem. Převzal veškeré postupy původního filmu, jen s tím že je výrazně zpomalil a vzal jim jakýkoliv náznak rytmu na úkor Damonova přehrávání a Nicholsonova žvanění. POslední iluze však padá se závěrem filmu....doufal jsem že tu zoufalou parodii zachrání cíleně temný konec předlohy, ale ani v tomto Americké hvězdy nezklamali,..ruku na srdce komu nebylo při závěrečném rozuzlení ve výtahu do smíchu? Volavka dokazuje že se to dá natočit lépe.... Jediné co stojí za zmínku je proti originálu výrazná psychopatie kladného hrdiny, Leo mlátí zloduchy hlava nehlava vším co mu přijde pod ruku...a jeho histerie nebere konce, přehrávající Matt Damon filmem snad jen propluje, ale největší průser je další nominace pro pana MArka Wahlberga...komu z vás přpadala jeho postava plastická, by si neměl čtením Pána prstenů kazit vynikájící dojem z filmu Návrat krále.......M.W. zřejmě byl oceněn za ten moderně nekonvenční slovník, který ve filmu používá, jinak opravdu nevím. Infernal Affairs je svižný, nápaditý dobře zahraný, napínavý film, the Departed je jen její americká kopie v duchu jak jsme si zvykli....např...Nebe nad Berlínem vs. Město andělů. The Departed fakt není dobrý film a nálepku nejlepšího filmu roku si nezaslouží..... a ty Matte....jako Bourne jsi jednička...ale tady se máš od Andyho Laua opravdu co učit......* ()

bif

Naprosto dokonale to shrnul Isherwood. V tomhle filmu, není jediná zbytečná scéna, film má dokonalou atmosféru, hudbu (!!!!!). Režie a herci? Dokonalost! Wahlberg je naprosto epický a Leo a spol.? Není potřeba nic dodávat, mistr stvořil další dokonalé dílo. Naprosto čistých 100%. ()

Miki68

Pět hvězdiček především za úžasnou režii. Takový nadhled už se dneska nevidí. Ačkoliv mám rád DiCapria i Daemona, škoda že byli obsazeni právě takhle typově podobní herci. Hlavně v počátku to bylo trochu zmatečné.Atmosféra díky skvělé hudbě Howarda Shorea i díky skvělým hereckým výkonům měla tu správnou hustotu. Deperted považuji za jedno z nejlepších kriminálních dramat, jaké bylo kdy natočeno. ()

mi-ib

Můžete si představit obrovský kruh nebo velmi rozvětvený strom vztahů mezi postavami. Pro mě bylo celkem náročné na soustředění sledovat, kdo vlastně o kom ví a co ví. Vy totiž víte skoro všechno, nebo si to aspoň myslíte, ale musíte mít přehled o tom co ví ta která postava, abyste mohli pochopit její počínání. Matt Damon, Jack Nicholson, DiCaprio, toto hvězdné obsazení a 4 oscary slibují nevšední podívanou. Mě osobně se nejvíce líbila role Marka Wahlberga, prostě tvrďák jak se patří. Konec je velmi radikální, ale film k němu celou dobu směřuje. ()

K.a.r.i.n

Kvalitně natočený film se skvělými herci a především výborným DiCapriem, kterému jeho postavu vážně věříte, což se mi třeba u Nicholsona zas až tak nedařilo (a to ho mám ráda). Ale... ale. Pokud hlavní postava hraje na obě strany, proč ne - nemám nic proti. Pokud i druhá hlavní postava hraje na obě strany, ale z opačného konce - nevadí, aspoň to bude napínavější. Když i další důležitá postava hraje na obě strany, opět z úplně jiné pozice - a vážně to musí být? A pak je tu další postava, která, světě div se, hraje na obě strany - už ne! No a málem bych zapomněla na tu postavu, u které se nakonec ukáže, že... však víte. Jako další zápor pak beru některé dialogové scény - místo aby budovaly atmosféru filmu, tak mě akorát uspávaly. A postava psycholožky mi přišla naprosto zbytečná, a podle některých dalších komentářů nejsem jediná. No, abych to nějak shrnula: Nechápu, jak mohl získat tak vysoké hodnocení film postavený na hloupých zvratech vycucaných z prstu, které režisér navíc neumí ani příliš atraktivně podat. Konec alá zvrat největší je pak kapitola sama pro sebe. ()

Mr.FreeZer

Má oblíbená krimoška, vynikající herecké obsazení a za režisérským křeslem nesedí nikdo jiný než Martin Scorsese se svou oscarovou identitou. ()

nurielka

Trošku spomalený dej, a aj dosť prepletený, natiahnutý až po krajíček začiatku depky. Akcia vo filme to však pekne vyvažovala a napokon som z filmu nadobudla vcelku príjemný dojem. Réžia vynikajúca a Nicholson v podaní mafiána podal vynikajúci výkon. Záver presne podľa môjho vkusu. :) Takto by som to natočila aj ja. :) ()

Torgal

Technicky vynikajúco zvládnuté a výborne obsadené (aj zatracovaný Damon mi prišiel v pohode). Originálnu Volavku si už nepamätám, ale tento film funguje bez ohľadu na pôvodný film veľmi dobre. Udržal si moju plnú pozornosť od začiatku do konca a nemal skoro žiadne hluché miesta. Ďalšie plusové body si odo mňa vyslúžil osobitý štýl humoru (najmä Wahlberg dobre zadeľuje). 8/10 ()

Stíba

Velice slušná kriminálka, u které mi místy vadily některé podle mě seky ale vzhledem k tomu, že jsem u filmu nebyl plně soustředěn a věnoval se spíše pokecu tak si netrofnu film blíže hodnotit. ()

Skleni

Teraz (dňa 10.4.2010) som si všimol, že som neohodnotil tento film. A nechápem ako sa to mohlo stať. Tento film totiž patrí medzi moje naj.... Ja nemám slov!!!!! Tento film ma donútil pozreť si predošlé snímky od Scorseseho... K filmu v skratke. dicaprio je génius, rovnako ako aj Nicholson a mark wahlberg. Nebyť tupého Matta tak po hereckej stránke TOP!!! Scenár a ostatok... na rovnako TOP!!!! 94% ()

smrtacik

Možno je to tým, že takýto skvelý námet sa u filmov hľadá veľmi ťažko a prvé dotyky diváka s filmom sú ako keď prvý krát vidíte na základke erotický časopis a spozorniete na takú mieru, že nemôžete zrak odtrhnúť, čo u deja tochto filmu platí určite a pre diváka nepoznajúceho originál je to iste kvalitný zážitok, lebo dej zaujme a nepusti, dokonca aj atmosféra tejto americkej ,,napodobeniny“ je dosť strhujúca. Možno je to tým, že Volavka je jeden z mojich obľúbených filmov zaradených v TOP-ke, tak som bol dosť skeptický k tomuto remeaku, možno tým, že v poslednej dobe mi veľmi chutí ázijská produkcia (aj vďaka Volavke)...a možno len tým, že bola Volavka taká skvelá a určite sa nepodarilo Scorsesemu remeaku Hong-kongského predchodcu kvalitou dobehnúť. Z týchto riadkov je teda jasné, že skoršie natočený ,,príbuzný“ ostal neprekonaný, ale našiel kvalitné odvedený remeak. Je natočený tak, že ani obdivovateľa originálu neurazí (viď môj prípad) a pre nezainteresovaného, originál nepoznajúceho diváka je to kvalitný thriller pri ktorom sa nenudíte a musím povedať aj s výborným hereckým obsadením. Leonardo di Caprio ako policajt, ktorému práca berie všetko a musí siahnúť na dno je dosť presvedčivý, pričom Matt Damon samozrejme dobre sekunduje. Čo mám však urobiť, keď som si zamiloval herectvo a charizmu pôvodnej dvojky Andy Lau a Tony Leung? Opäť len konštatovať ...dobra práca, ale ste opäť dvojka na druhom mieste. Obsadenstvo dopĺňa Jack Nicholson rádoby mafiózo najvyšší a Scorsisi sa snaží troška rýpať a vykresliť jeho charakter gaunera chvíľkami dobrého, chvíľkami dobre vyšinutého a najme nedôverčivého, zrejme aby dal viac priestoru samotnému Nicolsonovi, ale z môjho pohľadu to nepôsobilo úplne ideálne, skôr by som povedal v určitých momentoch skôr rušivo. Aby bol výčet známych mien kompletnejší, spomeniem aj Martina Sheena a Marka Wahlberga, ktorým sa ušli úlohy na strane mužov zákona a ich postavy sú priamo späté s dejom, i keď sa objavuju zriadkavejšie na plátne ako sme u nich zvyknutý. Film hodnotený pohľadom ako na akčný thriller je v skutku kvalitný, ako remeak celkom vydarený, takže nie je dôvod nepozrieť si ho a vďaka pridaniu jednej postavičky na stranu ,,dobra“ je aj človek vediaci z originálu čo sa stane trolinku na konci prekvapený...ale to už SPOILERS hodný záverečného účtovania. Hodnotenie: 60% ()

Pesosek

Vcelku vyšperkovaná gangsterka, nabitá zvučnými jmény na obou stranách kamery ….myslím, že snímku není co vytknout, jen můžu stroze konstatovat, že se mi film líbil, jen bych mu změnil název na „rat hunt“. ()

siloalampa

USA vykradla HONG-KONG a jej vzácny drahokam Mou gaan dou (Volavka). Čo k tomu dodať? Na tomto svete je to už raz tak, že talent a múdrosť sú predsa len podriadené a podliehajú moci, ktorá ovláda nie len tieto určité schopnosti, ale i celý svet, ktorý sa stáva vzhľadom na dané skutočnosti špinavým. Mrzí ma, že len určité percento divákov, ktorí vzhliadli tento film, vie, že existuje ázijský originál, ktorý je natočený omnoho citlivejšie a svižnejšie a to aj bez všetkých hereckých hviezd, ktoré Amerika NIEŽE má, ale ktoré si sama kreslí a vytvára. A tak je to so všetkým. Napriek tomu hodnotím film objektívne a tak ako si to zaslúži. Tak dobrý scenár sa predsa nedá úplne posrať... ()

groman

Ze začátku jsem si řikal co to asi bude a najednou BUM, vcuclo mě to a celý film sem si připadal jako součást děje. Bohužel konec me docela zklamal a proto pouze 4* ()

Wopat

Čekal jsem hodně, přišlo málo. Škoda. Na můj vkus se to až přespříliš dlouho rozjíždělo. A když už se něco začalo dít, tak to zase střídaly momenty nudy. Až moc upovídané a vleklé a toho napětí by se dalo vytěžit daleko víc. Velké plus však musím dát za chladnokrevný závěr, kde na každého stačil vždy jeden výstřel. ()

kuces

Film má neskutečné pouto. Stupňující se napětí a očekávání co bude dál mi pumpovalo adrenalin do žil, že snad dnes ani neusnu. Rozhodně lepší než letec! ()

wata

Asi je krysa.. Hm.. Tak ho odpráskneme.. Aj tento možno je.. Tak aj jeho.. Aj tento.. Aj jeho.. Aj tento.. Aj jeho.. Pre istotu.. Zatiaľ najnudnejšia vec, čo som od Scorseseho videla.. ()

Kaucuk

Hodně lepší čtyřka, ale občas se mi to zdálo doopravdy překombinované a přeplněné otázkami Tak kdo je teda kdo? Výborný DiCaprio, Výborný Damon, Výborný Nicholson, Krásná Farmiga a opravdu (tím myslím opravdu) vtipně a povedeně zahrál (ne)herec Mark Wahlberg. Příjemná hudba navozuje tu pravou atmošku a nudit se rozhodně nebudete. ()

the_bitch

Skvelý Nicholson a DiCaprio, a ako vždy slabší Matt Damon(nato som zvyknutý z každého filmu kde hraje). Príbeh super, možno by som to trošku skrátil, a odstránil tie omáčky okolo, ale aj tak 85% ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)