Skrytá identita

• USA The Departed (více)

Oba pocházejí z chudinských bostonských čtvrtí, oba vystudovali policejní školu, každý však má jiný původ a jinou motivaci. Zatímco Colin Sullivan vyrostl pod ochranou psychopatického gangstera Franka Costella a k policii se dal proto, aby měl přístup k informacím a mohl ho včas varovat, Billy Costigan pochází z rodiny, kde byl každý nějak zapleten do podsvětí, a k policii nastoupil, aby se z tohoto prostředí vymanil. Dostane nabídku, aby jako tajný agent infiltroval zločineckou síť a pronikl až ke Costellovi. Když přijme, je po fingovaném prohřešku vyhozen od policie. Poté co si odsedí trest, upoutá na sebe gangsterovu pozornost. Podaří se mu projít všemi nástrahami a dostat se do jeho blízkosti. Problém je, že Costello zjistí, že má ve své blízkosti policejního informátora, a pověří Sullivana, aby ho našel. Costigan vypátrá, že gangster má u policie informátora a je odhodlán ho odhalit. Oba stoupají v kariérním žebříčku, snaží se odhalit jeden druhého a současně chránit své utajení. Navíc je ve hře ještě někdo, kdo hraje na obě strany. (TV Nova)

OzyCox

Plánoval jsem dát tomuhle filmu jen tři hvězdičky, protože originální Volavce skutečně Skrytá identita ukradne nápad a napětí, ale všechno udělá o trochu hůř. Nakonec jsem ale vyměknul a kvůli hezkému výkonu Leonarda jsem hvězdu přidal. ()

holka218

Skvělý film se skvělými herci. Nic není zbytečně natahované a děj ubíhá docela rychle. Já mám ráda všechny filmy s Leonardem DiCapriem, takže toto je můj další oblíbený film. Matt Damon podal také skvělý herecký výkon. Konec mě docela překvapil a abych řekla pravdu, přišel mi takový zvláštní. Jako celek hodnotí tento film velice kladně. ()

Gortyna

Dobře se na to dívalo. Nicholson je snad jediný herec, u kterého se mi líbí přehrávání. Ale ten konec scénáristi hrubě odbyli. Bylo jich víc, a jako by se nedokázali dohodnout, jak má film skončit. ()

david.babick

chtěl jsem dát jen dvě hvězdy..ale od té doby co Martin Sheen umřel se konečně něco začalo dít..nechápu tak vysoké hodnocení a ani co je tak super na tomhle filmu..jo vlastně vím, Nicholson byl jako vždy boží a velké plus tohodle průměrného filmu ()

mnx

Geniální, ale místy moc překombinované, hlavně ke konci už člověk neví, kdo o kom co ví, tuší, nebo kdo je v nebezpečí. Musel jsem shlédnout 2x :) Nejlepší roli měl samozřejmě Jack Nicholson, s rolí starého mafiána jakoby se už narodil :D ()

Blackadder

Člověk se nevyhne srovnání s Volavkou. Prostě je to kopie, kopie a nic než kopie. V něčem se liší v tempu filmu a to mu ubírá rozhodně hvězdičku. Mohla to být dokonalá kopie bez vnesení nového nápadu a nevadilo by to. Ale tohle je zbytečně zdlouhavé... P.S.: Proti Volavce mi aspoň nepřipadají všichni stejní ;-). ()

OrtonJaime

Při prvním shlédnutí jsem fandil Mattu Damonovi, při těch dalších už jednoznačně Leonardovi. Každý divák si může vybrat svého favorita (komu fandit) to je na snímku skvělé. Každému je sympatický někdo jiný a z různých důvodů. Závěrečná třičtvrtě hodina také rozděluje diváky na dva tábory. Na někoho působí dokonale, překvapivě, napínavě. Na druhé překombinovaně, přepáleně, uspěchaně (kvůli pomalejšímu rozjezdu). Já patřím k prvnímu případu. Tento film také obsahuje nejméně očekávaný a nejvíce překvapující výstřel z pistole u výtahu. Závěrečná scéna se mi na poprvé nelíbila, na podruhé ano. TeamDicaprio ()

pollstro

Remake původního honkongského thrilleru, který Scorsese zasadil do prostředí Bostonu, je tvrdou a násilnou prezentací světa, ve kterém neexistuje hranice mezi dobrem a zlem. Jeho návrat k gangsterskému žánru je tentokrát progresivní a dynamický, přičemž se kompletně vytratila trpělivost s komplexním, podrobným a stylovým vyprávěním s důrazem na detaily. Scorsese cíleně míří na dynamiku a rychlé tempo vyprávění, které je podpořeno bezchybnými rozmanitými hereckými výkony a silovým obrazovým vzhledem, jenž dohromady utváří působivý příběh o lžích, korupci, dějových zvratech a intrikách, které jsou vyprávěny s pesimistickou zuřivostí, která jednoduše nepolevuje, a kterou je radost sledovat. V rámci Scorseseho gangsterek nejmodernější a nejdynamičtější zástupce, jehož vnitřní potenciál a krása je otevřena široké veřejnosti. Zároveň se jedná o film, pod jehož povrchem se ukrývá metafora současného stavu americké společnosti. ()

Elessar.

Ten fim funguje a je velice fajnej. Potešila ma Nicolsonova postava, niekedy si ho znova pozriem, ale asi zas za nejaký čas. Proste Boston, mesto kde žijú Afleckovci a všecko možné, no. A prečo nie? Scorsese na neprebádanom území, ale aj tak mu to jede :) ()

cimrman2.

Plnotučná Scorseseovka se vším všudy! Zvučné jména nezůstávají jen inkoustem na papíře ale ozvučňují také celý tento film. Bláznivý Nicholson, sviňský Damon a sebevědomí DiCaprio lépe do rolí tyto tři borce zapracovat nemohl. Zpočátku mi to chvilku trvalo než jsem se dostal na jejich vlnu a zorientoval se o co go. Jakmile mi však pan Scorsese zedvakrát zopakoval oč tu běží naplno jsem si užíval propletený děj s netradičním rozuzlením. Dlouho jsem si tento kousek šetřil a musím říct že splnil mé očekávání! ()

Ze Skryté identity bude seriál

Ze Skryté identity bude seriál

24.08.2016

Zrovna včera jsme tu řešili, jak se streamovací služba Crackle ujala Ritchieho Podfu(c)ku a (po vzoru Farga) z něj udělá samostatně fungující seriál. A víte co? Přesně to samé teď potkalo i Skrytou… (více)

DiCaprio krutým zabijákem

DiCaprio krutým zabijákem

12.08.2015

Mark Wahlberg je „desperado“

Mark Wahlberg je „desperado“

19.12.2012

Ale nebude mít kytarové pouzdro s bouchačkami. Spíš kufry plné kokainu. Ve filmu studia Paramount American Desperado si totiž zahraje Jona Robertse, známého drogového dealera ze sedmdesátých let.… (více)

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

Scorsese a DiCaprio jsou závislí

28.08.2011

Jeden na druhém a tentokrát i na hazardu. A připojí se i William Monahan (foto), scenárista oscarové Skryté identity. Žádný div, že opět půjde o remake – tentokrát filmu The Gambler z roku 1974. Jeho… (více)