Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

jda23

Velmi vydarene, velmi dnešné, vela kamaratov v zanre, ktori to schytali priamo. Nahanacku v aute v dazdi som este vo filme nevidel, a bola zvladnuta. ()

liberator

Filmu Pride and Glory (1) síce chýba spád a ľahkosť Warriora (2), ale jasne tu vidno dôkazy O'Connorovho režisérskeho umenia. Vstup do príbehu in medias res, osobná (resp. rodinná) trauma z minulosti, striedme dávkovanie chýbajúcich informácií vo vzťahu postavy-divák, konfliktný vzťah brat vs. brat (+ synovia vs. otec) a hlavne silný emotívny náboj, nadradený detailnosti a prešpekulovanosti scenára po vzore filmu Inception alebo Shutter Island - to sú hlavné línie, ktoré tieto dva "kúsky" spájajú. Výrazný rozdiel je vo vnútornom rytme, hudobnej dramaturgii a dôraze na hudobnú (zvukovú stránku) a hlavne už spomínanej absencii (1), resp. prítomnosti (2) ľahkosti a plynulosti oboch filmov. Čo sa týka posledne zmienených kvalít, faktorom tu určite bolo, okrem iných, obmedzednie počtu "dôležitých" postáv a voľnejšie (civilnejšie) vedenie hercov, čo je krásne viditeľné napríklad v sekvenciách rozhovorov Brendana Conlona a jeho manželky, alebo keď Tess Conlonová počas čakania na výsledok manželovho zápasu skladá prádlo (2). Takisto Mark Isham bol v Pride and Glory pri komponovaní hudby omnoho "menej originálny" než vo Warriorovi a vo filme ako celku hrá jeho soundtrack menšiu úlohu. ()

BDMarty007

Je to taková policajtská sága, celkem je na ní ale sympatické, že není až zas tak patetická jak tyto často bývají a celkem se staví k policejnímu sboru kriticky. Žánrově je to drama, které ale bohužel není moc dramatické. Čekal jsem trochu více detektivku, ale to bohužel moc není. A to je můj hlavní problém s tímto filmem - od začátku je celkem jasné kdo je kdo a jak se to asi bude vyvíjet. A to je dost škoda, protože to celé mohlo být výrazně lepší, kdyby to bylo trochu více krimi, trochu napínavé, trochu rafinovanější. Plusem jsou slušné herecké výkony a občas dost dramatické, až naturalistické scény. Je to pro mě přesně mezi 3 a 4, přesně 70%. ()

netWoor

pěkně natočený, hezký herecký výkony, žádný velký logický chyby, ale ze záhadného důvodu mě to chvílema nebavilo a chvílema mi to přišlo přehnatý (ne, že bych tomu nevěřil, prostě ... špatně se to popisuje). Tři body jsou asi málo, ale podruhý se na to koukat nehodlám a tak to na čtyřku není ... ()

Mouchal

Ač se zprvu zdálo, že mě tento kriminální film o zkorumpovaných policistech ničím nezaujme, tak povedeným koncem si trochu napravil počáteční nudu. Ono to není špatné krimi, jen už je filmů s podobnou tématikou zpracováno opravdu mnoho a bohužel mnohokrát i lépe. Herecky jsem byl mile překvapen celkem působivou skvadrou známých tváří, ale i přesto nemohu vypíchnout ani jeden nějak výraznější herecký výkon. Všichni si takříkajíc odehráli to svoje a nikdo nepřihodil do své role žádnou špetku nějakého záhadného "čehosi", kterým by svou postavu odlišil od zástupu dalších policistů (mít jen známý "ksicht" pro tohle nestačí). Pár dalších takovýchto snímků a budu se obávat, že dnešní populace bude mít větší vítr ze strážníků než z opravdových kriminálníků. Hodně se probírá kontroverzní scéna s žehličkou a podle mého názoru takovéto scény filmům vůbec neškodí, ba spíše naopak. Dobrý film se pozná podle toho, zda ve vás i po delším časovém úseku něco zanechá, a tuhle scénu budou asi všichni diváci mít v hlavě ještě dlouho. Bohužel je to prostě jen taková průměrná krimi, která nemusela být s lehce těžkopádnou zápletkou. Pokud hledáte film o korupci v řadách služebníků policie, radši sáhněte po L.A. Confidential, který je o třídu (ne-li o dvě) lepší. 70% ()

Lichty

Velezapomenutelný film, jehož průměrnost bolí obzvlášť proto, že charisma Farella a Nortona by dokázalo zaplavit celou Madison Square Garden. O něco lepší než loňské We Own The Night, ale triviálnost příběhu a nerozvinuté charaktery prostě receptem k dobré detektivce nejsou. Edwarde, doufám, že se ti Sirotci z Brooklynu vydaří víc. ()

keane

5/10 Čekal jsem o pořádný kus víc. Zbytečně rozvleklý příběh s několika zajímavými momenty. Pořádnou kriminálku aby člověk hledal pod lupou:-( ()

Grissom

Výborná kriminálka na už "okukanú" tému ale dejom a spádom je vysoko nad priemerom. Aj keď má film niečo cez 2 hodiny človek sa nenudí ani minútu. Z môjho pohľadu bol jednoznačne najlepší Edward Norton!!! ()

john.h

Klasický film o zkorumpovaných policajtech a jednom poctivci, který to chce dát do pořádku. Ale pobavilo to. I díky mému oblíbenci Nortonovi. Colin Farrell zahrál sviňáka hezky. ()

filip289

Skvelé výkony hercov, scenár podľa skutočnej udalosti so zaujímavým koncom, i ked začiatok filmu mi prišiel trocha chaotickejší, vykľula sa z toho skvelá krimi dráma, jasné 4* ()

aa12

Řekl bych kvalitní klasická krimi s hereckým obsazením, které přesně vystihuje mentalitu rolí, ale bohužel s občasnými nezáživnými pasážemi. ()

altaica

PRO MUŽE: Jak tak čtu kritiky místního sdružení pro estetiku a kulturu konzumace filmového umění, mám neodbytný pocit, že jsem viděl jiný film. Že víme od začátku co bude a jak to dopadne? No a co? Všechny díly inspektora Columbo jsou postavené zrovna tak a nikoho to nepohoršuje. Příběh není nijak objevný a je natočený formou, které zrovna neholduji... bla bla bla. Do psích kulek, co by asi tak měl objevovat? Penicilín, Kolumbovo vejce, nebo policajta estéta, čuchajícího k prvosenkám za tklivé recitace romantických veršů, nebo co? A jaké formě holdujete? Formě na bábovicty na pístovisty nebo na vánoční cukroví? S takovým postojem jděte, prosím, na ta místa, kde končí nohy a začínají záda. Pro mne – dost dobrej biják. Policajti rovní i křiví. Rovní jenom ve filmu. Křiví naprosto všude. A v tomto filmu jsou i ti rovní kapánek šejdrem, takže celkem ze života. Děj má spád, herecké obsazení z říše snů a jediné hluché místo (za které jde jedna hvězda dolů) byl vánoční oběd ve stylu Cimrmanovského “Já bych si s dovolením také dal(a).  PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Obstojně natočené krimi. Dobrý scénář a brutalita v mezích širší normy, takže ani vy, madam, ani citliví chlapci byste neměli dojít k újmě na zdraví a vrozeném jemnocitu. S klidným svědomím doporučuji pro všechny. ()

Shitonit

Chce to čas a klid, a vnímat tu dějovou, místy poněkud roztříštěnou linku. Není to vyloženě akční drama, spíš rodinný psycho zasazený do prostředí zkorumpovanejch poldů a hnusný americký ulice kde se dá atmosféra krájet. Přes prvotní dojem, že se jedná o nesrozumitelný guláš, se v tom nakonec najde kousek pro každýho, od potoků krve, dokonalý honičky, přestřelky, sympaťáky i humusáky. Naštěstí není centrem pozornosti vyloženě jedna hlavní postava, ale dalo by se říci, že hlavní figurkou a smyslem je děj sám. Nu a jak už to tak v pohádkách chodí, zlo je nakonec zprzněno, a dobrý polda zůstává dobrým poldou, čímž to asi uzavřeme, a vrhneme se na nějakou divočejší taškařici, například, naaapřííklaaad... například The Bad Batch.. ()

Bezda22

"Prodali jsme odznaky nejvyšší nabídce"... Obsazení a výkony hodně dobrý. Ale slibnej začátek se utopil ve zdlouhavým příběhu, kterej je docela prázdnej. Policajtský filmy mám rád a tady jsem čekal dost. Neříkám, že je to blbý. Příběh je slušnej, ale když už má takovou stopáž, tak čekám něco zajímavýho a taky zábavnýho. Tady to mělo potenciál, kterej zůstal nevyužitej. 65% ()

Sir Ludvig

Najslinejšou stránkou filmu sú herecké vykony, ktoré nedávajú možnosť tomuto príbehu bez prekvapení skĺznuť do trápnosti či nudy. Pride and Glory napĺňa skutkovú podstatu žánru s rovnakou priamočiarosťou ako samotný názov. Škoda, že sa nepodarilo eliminovať viacero klyšéovitých momentov a záver urobiť o niečo menej americký, hodnotenie by bolo vyššie. Film sa až príliš snaží pôsobiť na city, čo mu v konečnom dôsledku najviac podráža nohy. Ja viem, že policajné drámy sú práve o tomto, ale vyššia miera sofistikovanosti by prospela. ()

RobbieM@N

Už tak provařené prostředí NYPD je použito v dalším filmu, úplně obyčejný scénář to nemělo, ale scházela tomu rozhodně lepší režie, protože Gavin O'Connor měl pod taktovkou ty nejlepší herce a dokázal se pouze vypracovat k vcelku napínavé a dobré koncovce, jinak všechno ostatní končí v poli šedi. Typická dávka keců o hrdinství, loajálnosti mezi bratry ve zbrani atd. ()

honeybunn2

Krv je hustejšia ako voda. Ale asi nie vždy. Krimi z prostredia NYPD malo to veľmi dobré tempo, len v niektorých momentoch trošku poľavilo, hlavne v nudných a klišé konverzáciách. Ed Norton podal postačujúci výkon, nenaštval ma ničím. Trochu na škodu bolo, že postava Noaha Emmericha nedostala dostatok priestoru, lebo podľa príbehu práve jeho postava prežívala najväčšie vnútorné peklo. Celkovo 4 hviezdy. ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)