Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

Jonash87

Opravdu slušná kriminálka, která sice chvílemi ztrácí na intenzitě, ale díky hereckému umění všech hlavních postav (Farrell i Norton excelují) to nenudí . Scénář se povedl, žádné větší díry se v něm nevyskytují, přičemž samotný závěr je dobře vygradovaný, s pěknou hudbou navrch. A i díky tomu jsem se nakonec přiklonil ke čtyřem hvězdám. ()

Martin741

Zrucne natocena kriminalka, u ktorej je ale zbytocne prekombinovany dej, Edward Norton /American History X/ bol trochu zbytocny, ale zase tempo film ma, takze divak sa nebude nudit. Skoda nevyuziteho potencialu, tato kriminalka ma az tak nechytila a mam veru svojich favoritov v kriminalkach. 60 % ()

MrPierc

Pomalý a klidný film, který se postupem času stále více dramatizuje. Celá rodina je u policie. Jak je těžké zvolit mezi menším zlem: 1) lhát a ochránit celou rodinu (ale nepodívat se pak sobě do očí) 2) říci pravdu - být za bonzáka a namočit tak do toho i svou rodinu , bratra, otce atd. Film je mrazivě realistický ( dítě + žehlička, trubka v hrdle, souboj v baru s koulí ). E. Norton a C Farell hráli jako vždy skvěle, ale milým překvapením bylo i přispěním herectví od Johna Voighta a Noaha Emmericha ! Hudba na konci měla velkou sílu. Film se nikam nežene - jen v akčních scénách. ()

shyster

Edward Norton a Colin Farrel mě nalákali na kvalitní policejní drama. Jenže jak plynul čas, přede mnou se odvíjel již milionkrát natočený a viděný příběh beze špetky jakékoliv inovace. A když už dobíhalo svoji průměrnou trať, příjde tak otřesný závěr, který mi hnul žlučí. ()

Vojťas

Tak nevím ... čekal jsem film typu Drsný časy nebo Street kings, ale jsem zklamán! ... I když jde o stejnou tématiku a o špičkové herecké obsazení, není zde nic, co by mě poutalo s dějem po celou dobu filmu. Většinu času jem se nudil a ani stylový závěr zde nepomohl. ... Holt si raději znovu pustím dva výše jmenované snímky než tohle! ()

Petoss1

Je to celkom dobré, no mohlo to byť o 30 min kratšie. Inak, ďalší príbeh z prostredia polície, ktorej príslušníci opäť používajú nekalé praktiky. Samozrejme, nie je to nijak zvlášť originálne, proste zrada od niekoho, od koho by ste to nečakali. Drsné scény nechýbajú a sú dobre zvládnuté. Koniec Farrella je parádny, no ten záverečný súboj s Nortonom mi pripadal ako nejaká splnená túžba tvorcov. 75% ()

bourec

Obsazení tohodle snímku ve mě vyvolávalo naděje na parádní film,a jméno Joe Carnahana to ještě umocnilo.dusná,depresivní atmosféra týhle krimi přesně vystihla prostředí drog a už od začátku bylo jasný,že pro dobrej konec tady není místo.takže po delší době zase dobrá krimi!90%. ()

Skleena

Fajn. Po režijní stránce dobře odvedené řemeslo, co víc byste chtěli od nemastného, neslaného a navíc stokrát omletého scénáře o zkorumpovaných policistech? Herecké výkony nadprůměrné, i když možná je to mou slabostí pro Edwarda Nortona, kterému role toho "správného" celkem sedla. Na druhou stranu bylo opravdu nutné celkovou stopáž natáhnout až na dvě hodiny a nějakou tu drobnou? Přišlo mi, že především v prostřední fázi film ztrácel dech a ubíral na tempu, a to je škoda. Občasné světlé momenty třeba v podobě tolik vyzdvihované scény s žehličkou to prostě nemají šanci celé utáhnout. Abych ale na scénář jen neplival, nějaké kladné bodíky si určitě zaslouží za celkovou nepřekombinovanost, vyvarování se rádoby šokujících a nepravděpodobných zvratů. Jak o tom tak přemýšlím, dostal jsem nakonec přesně to, co jsem od filmu očekával. Proč ne. ()

Langy10

Normálně bych si tenhle film asi ani nepustil. Ale jsem na dovolený v Egyptě a po večerech jsou filmy parádní relax. A nic na výběr moc nebylo. Začátek filmu mě moc nenadchnul. Všechno se odehrálo moc rychle. Docela jsem se ztrácel v podstatných scénách. Pak ale vše do sebe začalo zapada. Film o zkorumpovaných poldech. Závěr filmu byl předvýdatelný, ale i tak mě nadchl. Některý hlášky taky parádní. 4-5 hvězd. Parádní obsazení. Závěrečný song top. 80% ()

ad

Staromodni pomalu plynouci, ale poctive odvedena krimi s nekolika klise a prijemne budovanym napetim... 4 hvezda za to, ze na neco podobneho jsem mel uz delsi dobu chut' ()

zuzinka2

Velmi dobré policejní drama/thriller řešící problém zkorumpovaných x nezkorumpovaných členů policie a jejich rodinné vztahy na pozadí případu, kdy při jednom zásahu zemře několik jejich kolegů. Příběh se odvíjí celkem předpokládanou cestou a nevyskytují se v něm žádná velká překvapení, ale přesto udrží vaši pozornost u obrazovky. Což bych přičetla hlavně výbornému obsazení (jak Farrell tak Norton potvrzují, že nejsou mými oblíbenci nadarmo a Voight s Emmerichem jim zdatně sekundují). Jako minus mi přijde zbytečné řešení dalších rodinných problémů (dala bych přednost, kdyby se zaměřili na vztahy mezi nimi a další rodinné příslušníky do toho nepletli). 75% ()

enjoi

Norton a Farrell zahráli skvěle, zbytek herců a hlavně neoriginální příběh je jenom taková omáčka okolo. A stopáž je taky přehnaná. 65 % ()

Wormboy

Pride and Glory je vyborne obsadeny a poctivy policajny krimi film, ktoremu vsak chyba velky kus, aby sa mohol co i len priblizit k vrcholom zanru. Hoci snimok sam o sebe nie je velmi dlhy, posobil na mna tazkopadne, pribehove, logicke a predovsetkym policajnopracovne prehmaty su znacne citelne. Skoda, lebo to mohlo byt o dost lepsie. ()

Flynn

Edward nezklamal, byl prostě fajny jak cyp. Colin taky ušel, role grázlíků mu prostě sedí a holky mu to baští :o) Jinak film byl vpoho, zápletka o policajtech, kteří mají to svoje měřítko spravedlnosti přece jen trochu pokřivené už tady xkrát byla, to ano, co si budem povídat, ale tady je to v takové příjemné formě. Prostě dobrá kriminálka. ()

Andre3000

Takových podobných filmů, již byly tucty. Neříkám, že tenhle je nějak výjimečný, ale rozhodně je dost kvalitní. Můžou za to jak skvělí herci (vlastně všichni z hlavních policistů byli opravdu zahraní skvěle), tak i drsný, ale dá se říci ze života policistů vyplývající příběh s ne úplně šťastným koncem, kde mi bylo i těch zkorumpovaných policistů snad líto. ()

J0hny5

Velmi dobrý film ze zkorumpovaného policejního prostředí, s velmi dobrým hereckým obsazením. Jen ten závěr mohl být malinko lepší a dotaženější. Trochu překvapilo rozdělení rolí, ale určitě nezklamalo. 75% ()

Biggy

Nevím co si o tomhle počinu myslet. Na jednu stranu je to obyčejné krimi se zdánlivě obyčejným příběhem, ovšem na straně druhé se vše začíná tak zamotávat, že to člověka nutí k zamyšlení. Celé je to v podstatě hlavně o policajtovi, který si nechce moc připustit, že by se jeho kolegové mohli zaplést do nějaké korupce kolem drog od známého drogového bosse, po kterém policie jde, ovšem později zjistí, že udělají cokoliv, aby se na to nepřišlo a tak Ray musí začít jednat. V tom se strhne celá akce a párek zkorumpovaných policistů se začíná pomalu potápět. Byl jsem snímkem překvapen a celé 2 hodiny se pořád něco dělo a pořád se to zdálo být propletenější a komplikovanější. Naštěstí je zde klišé happy endu pomíjivé a to jen přidává na celkovém dojmu. Určitě to není to nejlepší co jde v tomhle žánru najít, ale určitě jde o nejlepší počin za poslední dobu. 4/5 ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)