Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

petaspur

Americká vláda právě přišla o čtyři národní vlajky, které bude muset předat vdovám po odprásklých policistech. Po New Yorku ihned začínají zběsile pobíhat uniformované dvojice, které se snaží ustřelit tu přebytečnou věc na vrahově krku dříve, než mu někdo poctivý přečte jeho práva a bude chtít vysvětlit jeho počínání. Pro někoho je totiž korupce zajímavou příležitostí k tomu, aby složenky zaplatil někdo jiný a nespornou výhodou je i to, že peníze od drogových dealerů se do daňového přiznání nemusejí vyplňovat. Proto v této nepříliš originální krimi poldové honí poldy, příbuzní se obviňují mezi sebou a každý si brzy bude muset uvědomit, jestli je lepší všechno kolegiálně ututlat nebo se pokusit naplnit pravý význam slova CHLAP. ()

666teen

"...většinu zubů měl v žaludku a v hrtanu třísky." Asi zkoušel vykouřit pendrek. Život je svině. V Liptákově i v New Yorku. ()

Allien.9

Začátek filmu vypadal opravdu slibně, pak se ale děj (bohužel) vydal úplně jiným směrem než by divák očekával a stáhl tak hvězdně obsazenou (Norton, Farrell, Voight, Emmerich a další) "Hrdost a slávu" do temných vod průměru. Potenciál výše zmiňovaných hvězd, především pak Colina Farrella, zůstal až trestuhodně nevyužitý a o nic lépe na tom snímek nebyl ani po stránce emoční. Suma sumárum: jedná se spíše o zklamání.:-( ()

2-Xtreme

Podľa ohlasov a komentárov je Pride and Glory taká obyčajná, priemerná kriminálka. A aj preto som film trochu odsunul a až po cca 2 rokoch prišiel čas, keď som sa o tom mohol presvedčiť na vlastné oči. Joe Carnahan takéto veci vie a aj keď som toho od neho nevidel až tak veľa viem oceniť jeho kvality. Ale čo ma udivuje, že som jeden z mála, ktorý si o tomto filme nemyslí, že je až tak tuctový. Pre mňa je to jeden z najlepších žánrových zárezov a okrem malých chybičiek nemám filmu čo vytknúť. Vôbec nie je na škodu vyše dvojhodinová stopáž, pretože takto sa jednotlivé charaktery postáv dostatočne divákovi predviedli ... stihlo sa do scenáru napchať pár ozaj kulervoucích scén a dostatočne rozviť zápletku. Ďalší z filmov u ktorých nechápem také hodnotenia aké má. A teraz budem citovať: "Vynikajúco natočená atmosférická kriminálka s veľmi dobrými hereckými výkonmi". Ľutujem len, že som riadil komentármi iných a nevychutnal som si túto pecku už dávno ()

sochoking

Film s najdebilnejším koncom, aký som kedy mohol vidieť! A paradoxne, perfektné herecké výkony Colina Farrela a Edwarda Nortona ten koniec umocnili, pretože niet nad to, ako si poprijebávať navzájom v írskej knajpe za rytmu fajnej írskej muziky a ešte to luxusne strihnúť s debilnými Portorikáncami na záver.... Zbytočne som sa len rozčúlil! ()

Anderton

Ja mám pocit, že som videl asi iný film, ako väčšina divákov a predovšetkým kritikov, ktorí zhodne film odstrelili. Čo je na ňom nezáživné? Videl som ho pre istotu dvakrát a vždy som sa dobre bavil. Máme tu luxusné obsadenie, niekoľko silných scén a máme sa aj s kým ztotožniť. Ak by to presne takto natočil Scorsese so svojimi obľúbenými hercami v 70tych rokoch, stala by sa z toho klasika. ()

Smok

Bez trojice Farrel, Norton, Emmerich by to bolo len priemerné krimi. Síce so zaujímavým scenárom krivých policajtov s viac ako podivnými vyšetrovacími praktikami, ale len priemer. Táto trojka tomu dala šťavu, takže idem aj ja s hodnotením zľahka nahor. ()

teutates

Takže ako tradične dobrý a zlý policajt, avšak v tomto prípade nedržia spolu... mali by, ale ee. Edward Norton je slušňák a doposiaľ len ustupoval... v tejto úlohe mi vôbec nesedí a na ten nevinný ksicht ja neskočím. A ani Colin nebol žiaden drsňák... mali si to asi vymeniť. Pride and Glory je "rodinné drama" a nie akčné krimi... Neviem, ale podľa mňa dosť chabé! Je pravdou, že som sa nenudil a 125 minút ubehlo ako voda, ale aj napriek tomu 6/10 ()

oje

Je mi líto, ale přestože jde o mé oblíbené téma dobrých a špatných poldů a producent naverboval skvělý obsazení, na 4* to nedosáhne. Chvílema zaujmou nějaký ty brutální vyšetřovatelský metody, ale celá koncepce příběhu je jen taková jednoduchá linie, která by se dala převyprávět ve dvou minutách. Atmosféra špinavých ulic se občas skutečně podařila, ale já bych si tam představoval pár nějakých zvratů, nebo alespoň víc situací, ze kterých by mohl režisér ždímat napětí nebo herecké kvality těch hollywoodských stárs. Výraznější alternativou jsou Street Kings. Alternativa: Street Kings, Training Day, Brooklyn´s Finest, Harsh Times, We Own the Night. ()

Ant

Čistokrevné policejni drama, které si nebere servítek, takových už je v poslední době jako šafránu. Na staré dobré téma - zlí versus dobří policisti, čest nebo rodina. I přesto jsem ani na nejmenší chvíli neměla pocit, že už bych to někde viděla. Výborná hudba, scénář i obsazení. Hlavně Norton mě opět dostal, od Farrela člověk "nezbedného" Ira tak už nějak čeká. Dostala jsem přesně to, co jsem od toho čekala. 5* si to zaslouží. ()

nash.

Standardní policejně-korupční drama, které nenudilo, ale ani nijak zvlášť nenadchlo. Je stravitelnou, ale nepříliš výraznou podívanou, které nemá co nabídbout a z hlavy se vykouří současně se závěrečnými titulky i navzdroy svému poměrně silnému hereckému obsazení. ()

Happens

Teprve zpětně si uvědomuji, že jsem tento film nehodnotil, vzpomínám si, že se mi po shlédnutí líbil, ale teď se mi matně vybavuje děj. Kvalitní film se mi vybaví hned. Tedy nechť jsem souzen, když soudím, ale říkám, že tento film je o něco více nadprůměrnější krimi ve scéně tam za louží. ()

iamek

Skvěle natočené atmosferická kriminálka se skvělým hereckým obsazením. Skvělý námět byl myslím vyždímán dostatečně kvalitně na to aby si film zasloužil lepší ohlasy. ()

SeBig

Ze začátku jsem myslel že to bude průměr ale pak to začlo být zajímavý. Drama o skorumpovaných policistech. Colin Farrell a Edward Norton a Noah Emmerich to zahráli perfektně. Šokující konec. Přemýšlel jsem jestli 3nebo 4 ale je to spíš na ty tři. ()

klerik

Jeden z tých lepších policajných trilerov (lepší ako TRAINING DAY aj KRÁLI ULICE aj NAJLEPŠÍ Z BROOKLYNU). Carnahanov príbeh má opäť raz zaujímavý emociálny rozmer. Film má poriadnu stopáž, ale vzhľadom na obsadenie je to primerané (Emmerich aj v menšej úlohe rovnako výrazný ako Farrell a Norton). Je to uveriteľné a keďže to celé stojí na charakteroch hrdinov, bol som vrchovato spokojný... ()

Chrustyn

Povedený a drsný krimi snímek plný skvělých hereckých výkonů, dusné atmosféry a patetických dialogů. Jedná se o nenápadný ale krásně oldschoolový film, který se nebojí přitvrdit. Jedná se sice o klišoidní příběh o dobrém poldovi vs. zkorumpovaní kolegové, který se snaží bránit rodinou čest, avšak v podání takto brilantní režie a výborných herců (z nichž se někteří objevili v poměrně netypických rolích) to vůbec nevadí a já byl velice potěšen. ()

Marze

Snímek Hrdost a sláva nestál moc peněz. Nic v něm nevybuchuje. Trikaři na něm doladili leda pár detailů. Kulisou je město. Pilířem pak scénář a dobří herci. To všechno by se s trochou snahy dalo najít i v české kotlině. Přesto u nás takový film asi ještě pár let nevznikne. Název Hrdost a sláva vyznívá zatraceně ironicky, když film vypráví o tom, jak korupce a drogové kšefty rozežraly newyorskou policii. Jediným klaďasem, byť rozhodně ne černobílým, je v téhle partě Ray (jak by ne, když ho hraje Edward Norton). Jeho úkolem je najít gaunera Teza, ovšem při vyšetřování ovšem kápne na nepravosti páchané v policejním útvaru, který vede jeho brácha. Za špínou však stojí jiný člen rodiny: švagr Jimmy (toho si zahrál Colin Farrell). ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)