Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

moviesfan

Filmy o čestných a nečestných policistech patří mezi mé oblíbené. Zcela určitě mezi ně bude patřit i ,,Pride and glory" díky svému příběhu, který mě přenesl za policisty, kteří nejsou právě řádní a jdou za pomstou. Příběh se odehrává na několika úrovních, a to nejen honba za pomstou, ale řeší se zde i rodinné problémy. Herecké obsazení policejní rodiny je už jen skvělý bonus. ()

Marek1991

Svoj dej to má, je to také záhadné a o podrazoch, faloši a hrdinstve a koniec koncov dosť smutné, ale patrí medzi obyčajné kriminálky, nič nového mi to nedalo. ()

Marsik

Film, kde hraje Farrell, Norton a Voight musí být přece pecka jak hrom, ne? Bohužel tomu tady nebylo. Mám z toho špatný pocit, když musím tento film hanit, ale zkrátka to nemělo grády, jaké by se slušely a patřily. Čekal jsem bohužel marně na to, kdy mě to začne bavit. A po těch utrápených 120 minutách se ten pocit prostě nedostavil. Škoda, protože obsazení super, nápad jakbysmet, ale nemělo to ty potřebné parametry, jaké by kriminální drama mělo mít. 45% // (2015) NOVA CINEMA - Nestává se mi často, že bych zvedal hodnocení ze 2 na 4 hvězdičky. Dnes se tak však stalo. Musím tentokrát říct, že mě Hrdost a sláva bavila podstatně více než prvně. Nevím, jestli jsem byl tenkrát blbě naladěn, nebo jsem neměl chuť na drama o zkorumpovaných policistech, kde se téměř celu dobu jen povídá. Nicméně dnes mi kvalitní obsazení (Norton, Farrell, Emmerich, Ortiz, Voight) sedlo a já s velkým zaujetím sledoval dobře vykreslené postavy, gradující tempo, vtahující hudební podkres a pár kvalitních akcí. Spokojenost. Zvedám tedy o 30%! 75% ()

PauloZ

Za mě naprostá vytříbenost na poli krimi. Totální černota a syrovina. Zkorupovaní fízly a ghetto negři na každém rožku. To vše skvěle sepsané do policejního rodinného kruhu, kdy jeden hledá pravdu, zatímco druhý kope za špinu, dýluje drogy a bere prachy. Nedívím se chování ani jednomu z nich, protože zatímco jeden jede naivně za čest a jméno NYPD, tak druhý vnímá tu špinu z reálného pohledu, tak proč si nepřivydělat, když stejně uklízí bordel z ulic. Druhá věc je podpásovka a fakt, že se pošle hrstka poldů na popravu, díky čemžu se rozdají silné karty a hraje velmi podařená hra na schovávanou a hoňkou po uklizení průseru. Na můj vkus velice dobře vystavěný film, který jde zdárně do hloubky s několika zvraty a silnými scénami. Velice mi to sedlo. ()

ladko

Dalo by sa povedať, že Pride and Glory je klasická policajná krimi-dráma. Síce nikdy nepochopím, prečo tí americkí policajti s takými platmi a benefitami(keď to porovnávam s mojim platom je mi do plaču:D) aké majú sa ešte potrebujú zaplietať s kriminálmi, drogami a ďalšími nezákonnými vecami, ale s jedlom asi rastie chuť...Film ako taký nenudí, len som sa až dosť často pozastavoval nad hlúposťou tých policajtov. Herecky však nie je čo vytýkať. Plus scéna so žehličkou je naozaj mäso a vrchol filmu. ()

Zayl

Policejní kriminálka o korupci v policii dle jasně načrtnuté osnovy. Ve své základní premise film přichází s příběhem již stokrát viděným, jenže ze stojatých vod se ho daří vytáhnout alespoň díky dobrému hereckému obsazení. Přesto jsem se nemohl zbavit pocitu, že není využito plného potenciálu filmu, což potvrzuje i fakt, že zde není scéna, která by mne nějakým způsobem zasáhla. S postupným průběhem děje se film snaží jakoby působit na city, což mu v konečném důsledku nejvíce podráží nohy, jelikož právě nadhled, který byl v první polovině, působil mnohem důvěřivěji. Pozitivem je však dobře zvládnutý závěr s pomíjivým happyendem. S něčím podobným přišel snímek Street Kings, který přeci jen byl lepší, na druhou stranu se Pride and Glory nedá upřít nabídka průměrné podívané. ()

agentmiky

Velmi kvalitní americká detektivka.O filmu jsem věděl už dříve,ale zkouknul jsem ho až teď.Ze začátku vás film vtáhne do děje.Postupem času se jasné věci stávají zmatenější.Výborné hereckké obsazení.Edwart Norton spolu s bezchybným Colinem Farrellem byli skvělí.Jsem velmi rád,že takové dobré filmy se točí pořád.Ke konci jsem si říkal,jak by to mohlo skončit.Konec mě a myslím hodně lidí překvapil,protože byl dobře vymyšlený.Hodnocení:75% ()

verbst

Oldschool možná. Ale určitě mohlo být lepší. Jediný kdo stojí za zmínku je tu Norto, který sem sedl perfektně. Farrel mě docela zklamal a Voight byl trošku zbytečnej. Překvapil mě Emmerich, závěr a hudba. 60% ()

Paxxx.cz

Z trojice filmu Gavina O´Connera určitě nejlépe obsazený, ale celkově jednoznačně nejslabší film. Tohle tu prostě už párkrát bylo a až na pár zajímavých scén film v podstatě nic co by stálo za řeč nepřináší... 6/10. ()

mysiak

Tuctová kriminálka, x-tá variácia omielaného príbeh - 2 bratia každý na rozdielnej strane, a ešte stále ma to neomrzelo...film kraľuje Edward Norton, ktorý ma jednoznačne viacej priestoru ako Colin Farrell..a k filmu samotnému..predvídavé, pozerateľné ale čo mi najviac chýbalo to povestné finále..ale kdo má chuť si oddýchnuť od všetkých CSI...tak toto je ten film ()

Asgy

Průměrný film o nadprůměrně zkorumpované policii. Určitě jeden ze slabších výkonů jak Edwarda Nortona, tak Colina Farrella. Neříkám, že by se nesnažili, ale v tomhle filmu se toho prostoru prostě moc vyčarovat nedá. ()

GodComplex

Potrebuje tenhle svet dalsi fizlovske drama o korupci? Absolutne ne!!! Podival jsem se na to hlavne kvuli pozitivnim ohlasum a slibnemu hereckemu obsazeni v cele s Edwardem Nortonem - to byl nakonec vazne nejlepsi clanek celeho kousku. Zbytek mi totalne nesedl a ten vsudypritomny modry filtr to urcite nezachrani. Cele to bylo nesympaticke, spinave, studene, nudne, sterilni, sablonovite... proste se to nepovedlo. 3/10 ()

Freemind

Velmi rozporuplný výsledek - do poloviny filmu jsem přemýšlel, že bych po dlouhé době mohl nastřelit plné hodnocení, pak se ale začala rojit různá klišé a kvůli dost ubíjející stopáži také brzdy děje, takže jsem nakonec skončil u slabých čtyř hvězdiček. Silnou stránkou jsou dobře napsané postavy a několik velmi silných dialogů, chuť mi ale pokazila dost stupidní scéna pěstního souboje v baru a mdlá pointa. Přesto ale doporučuji, čtveřice hlavních hrdinů perlí :) ()

buldock

Lehounce nadprůměrná kriminálka s hvězdným obsazením , která ovšem trpí až přílišnou vleklostí vyprávění (s tím související zbytečně dlouhá stopáž filmu), vcelku nepřesvěčivými hereckými výkony ústřední dvojice Farrell - Norton (za celou dobu jsem se s hlavními postavami prakticky vůbec nesžil) a slabší režií. Čekal jsem od snímku s takovým obsazením určitě více a to se odráží na mém celkovém hodnocení. Film: 69% ()

Alementina

Herecky koncert vsech predstavitelu, i kdyz Colin s Edwardem predvedli "jen" svuj standart, tak uz jen diky nim stalo za to se na film podivat,. Jinak je film prumerny, nicim neprekvapujici. ()

Macejko

Hrdosť a sláva má výborný, vrstevnatý príbeh, zaujímavé postavy, výbornú réžiu a predovšetkým geniálneho Farrella. Ak by to bolo o nejakú tú polhodinu kratšie a údernejšie, dal by som jasných 5. ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)