Zásah policie proti překupníkům drog končí krvavou přestřelkou. Policisté Francis a Ray Tierneyovi objeví na místě zásahu několik mrtvých kolegů a gangsterů. Jejich otec, který také pracuje u policie, přiměje Raye, aby se ujal velení speciálního týmu pověřeného vyšetřováním. Ray další den objeví na místě činu ztracený mobil a svědka, který potvrdil, že po přestřelce odsud unikl v taxíku zraněný gangster Angel Tezo. Mezitím Rayovi kolegové objeví opuštěné taxi s mrtvým taxikářem. Ukáže se, že to je parta zkorumpovaných zločinců v uniformě, kteří jsou do případu přímo zapleteni. Chtějí zpátky peníze, a proto musí najít Teza dřív než jejich kolegové z jednotky vedené Rayem. Aby zdrželi vyšetřování, zapálí taxi a vydají se po Tezových stopách. (TV Nova)

mat.ilda

Aby film fungoval, je nutné věřit všemu,co nám předkládá a vzhledem k tomu, že je skvěle zpracován i odehrán, není vážně těžké přijmout fakt, že ve vyšších sférách policie ještě mohou existovat lidé, pro které vlastní svědomí, nebo chcete-li, hrdost a sláva, převyšuje pojmy jako rodina a loajalita. Drsná krimi s morálním přesahem zároveň předvádí všechnu špínu velkoměst, která u strážců zákona může po delším styku způsobit necitlivost, cynismus i falešný pocit neomezené moci nad životy těch, o kterých se domnívají, že morálně stojí o několik tříd níž a možná si nikdy neuvědomí, že nastoupili vlastní zločineckou cestu, která není patrná na pohled, neboť jí kryje odznak a uniforma. Skvělý Edward Norton, který bývá tak úsporně obsazován, že jsem málem zapomněla :-(. ()

MontyBrogan

Milujem keď je film presne taký aký som dúfal, že bude. Toto je ten prípad! Úprimne neviem, čo viac by ste chceli od príbehu o skorumpovaných policajtoch. A o tých, ktorí medzi nimi musia fungovať a prihliadať na bezprávie, ktoré vykonáva väčšina. Konečne zas raz poriadny charakterový výkon Nortona a tiež Farrella (aj keď ten dostáva v poslednej dobe žiaľ lepšie úlohy). Podobné ako We Own the Night a ťažko povedať, ktoré je lepšie, s oboma som na výsosť spokojný. Tu síce bol miesto Duvalla Voight, čo nie je to isté, ale problematika išla viac do hĺbky a to je bod pre Pride and Glory, film hodný svojho názvu. Až na pár scenáristických nedokonalostí, podľa mňa bezchybné, 85%. ()

poz3n

Výborná kriminálka. Skvělá režie, kamera a excelentní Norton a Farrell. V průběhu sem několikrát přemejšlel nad názvem tohodle filmu a furt sem nechápal, proč se tak jmenuje. Teď na konci vidim, že název je přesnej. Bylo to o hrdosti, o slávě, o tom, čemu dáme přednost, jestli přijmeme zodpovědnost. Ten konec byl vážně trochu divnej. Ale ani náhodou špatnej. Spíš naopak. ()

Roman.Ticka

Až na úvodní záběr prdelky Colina v průběhu zápasu, se dál nic zajímavého nedělo, i přes solidní výkony hvězdného obsazení. V otázce děje se nepřikláním ani na jednu stranu mince, je snadné ujet šikmo z pozice moci, zvlášť když je taková levárna krásně omluvitelná (špinavé zavšivené prachy). Ještě těžší je zůstat košer a v pevných kramflecích práva a morálky, když se jeden denodenně mele v prostředí pekla. Právě sekvence rodinných emocí kontra hledání řešení dilemat měly ukázat na podstatu problému, jak složité postavení má v dnešní společnosti Policie. Pokud nezíská zpět status prestižní ochrany s důslednou oporou státu, nic se nezmění, bude hůř. Nejde ani tak o boj mezi dobrem a zlem, ale o možnost výběru mezi zly lepším a horším, vyžadující často sekundové reakce. ()

TheEvilTwin

Áčkoví herci v béčkovém dramatu, které se snaží lákat na žánr akční krimi, kterému se dle mého názoru ale vyhýbá obloukem a ve finále je výsledek až moc nudný, pomalý a z hlediska postav moc neosobní a držící si od diváka odstup. ()

claudel

Sešli se zde dva velmi odlišní herci, co se týká inteligence a vzdělání - snad nejkultivovanější a nejchytřejší herec na světě Ed Norton a nejvulgárnější a neprimitivnější Colin Farrell. Jejich herecké kvality jsou nesporné, ale já vzhledem ke své povaze nesmírně ctím a uznávám Nortona, s Farrellem jsem měl dlouho problém, zvláště po jednom rozhovoru v Cinemě, u kterého jsem soptil vzteky, jak taková guma vůbec může dostávat role, nicméně s Telefonní budkou, Miami Vice, V Bruggách jsem jej začal vnímat trochu jinak a také na něj jinak nahlížet. Hrdost a sláva jsou poněkud podobným žánrem jako nedávno viděné Street kings a považuji ji za ještě o něco drsnější. Celkový dojem víc než dobrý. ()

kajda.l

Jedna slavná zářivá za hrdého bad boye Colina Farrella. Zbytek mi nestojí za to, abych tomu věnoval byť jen pár slov, dvě a čtvrt protrpěné hodiny u patos - nuda - rozmazaná kamera a tak pořád dokola mi stačilo, takže to celé můžu s klidem v duši poslat směrem filmové smetiště v čele s Jonem Voigtem, jehož "herecké vystoupení" mě několikrát během projekce zvedlo ze sedačky a byl jsem nucem si jít do koupelny schladit obličej. Ano, až tak mě jeho "výkon" rozpálil. 20% ()

ARI50

Zajímavý film, policisté ve filmu jsou vždycky zamotaný kruh dobra a zla a hlavně když do toho zamotáte drogy a rodina není svatá na jedno podívaní stačí. ()

Bauer

Od roku 2001 mně zatím chytli 3 výborné filmy z policejního prostředí, ve kterých značnou roli hraje korupce. Jedná se o stylový Training day, promyšlený snímek Street Kings a teď navíc přibyde Hrdost a sláva, která mně velice potěšila. Korupce byla, je a bude a právě to je ten důvod, proč se mi tenhle film libí. Je to docela aktuální téma a film lehce vtáhne diváka do děje. Hrdost a sláva je film, který má něco málo přes dvě hodiny. Během těch dvou hodin je málo akce, avšak některé scény (kojenec a žehlička například) se mi vryli do paměti, jako se vrývali jména vojáků do psích známek. Je to natočeny velice věrohodně a člověk by mohl říct, že by to tak mohlo být. Pro mně neznámý Gavin O´Connor natočil vysoce reálný film. Celý film jsem jen poslouchal dialogy, jenže ty dialogy nenudili a byli dobré. Tempo filmu je sice pomalé. Ale každou minut roste. Každou minutu je to lepší a lepší až do posledních 15-ti minut. Právě poslední čtvrt hodina neměla chybu. Naprosto vygrádované napětí se špičkovým a nepředvídatelným koncem. Ani ve snu by mně nenapadlo, že by mohlo jít o nějakou blbost, jelikož Edward Norton si nejspíš vybírá pečlivě scénáře a nešel by do žádného špatného filmu a pochopitelně předvádí výborný výkon. K tomu Colin Farrell, jehož výkon byl pro mně zatím tím nejlepším, co kdy předvedl. Dále jedno zvučnější jméno v podáno Jona Voighta. Sečteno a podtrženo, tak Hrdost a sláva je hodně kvalitní film! ()

MeanWhile

Na tenhle film jsem se těšim a to ze dvou důvodů, protože mám rád krimi-dramata a taky jsem se těšil a myslel jsem si, že dvojce Colin Farrell a Edward Norton budou spolu jako v nebíčku. Ale bohužel to bylo naopak, vůbec mi ten film celkově nesednul a ani ta spolupráce dvou jmenovaných herců mi nepřišla k chuti. Abych pravdu řek, tak jsem se docela nudil a pouze jsem čekal až to konečně skončí. Když jsem se na film připravoval, tipoval jsem čtyři nebo tři hvězdy, ale bohužel to jsou nakonec pouze jen ušmudlané dvě. ()

oLí

7/10 Drsná a špinavá kriminálka, jejíž příběh, charaktery i snad všechny scény působí uvěřitelně. Žádný cucání z prstu a hraní na efekt, herci skvělí, u mě jasně lepší než WE OWN THE NIGHT i STREET KINGS. Dobrý to bylo, jen to u mě má krimi žánr prostě těžký. Šilhám pro čtyři. ()

Morholt

Klasické krimi o čestných policajtech, zkorumpovaných policajtech, o profitu z drog a také o konfliktu policejního odznaku s vlastní rodinou. Doba, kdy se podobné filmy točily, už minula a tahle vzpomínka na ní se povedla vč. obsazení policejní rodiny, které je špičkové. 85% ()

jhrasko

Veľkolepo obsadený film, kŕčovito kopírujúci LA CONFIDENTIAL a BE4 THE DEVIL KNOWS U ARE DEAD, stratený v scenáristických prešľapoch, neférovej hre s divákom, nulovej rafinovanosti a citovom vydieraní (postava J.Ehle je tým najtragickejším, čo krásna Elizabeth z Pýchy a predsudku kedy na plátne dala). 1* za bezchybného E.Nortona, pre ktorého je to ale rovnako ako pre ostatných (inokedy skvelých hercov) zbytočná položka vo filmografii. ()

PROROK14

Pri záverečnej scéne mi behal mráz po chrbte. Takéto filmy mám ozaj veľmi rád. Skorumpovaní policajti. A ak je film s týmto námetom natočený tak ako tento, tak z toho mám ozaj veľký zážitok. Niektoré scény mi fakt skoro vyrazili dych, v tom dobrom slova zmysle. Veľká pochvala pre Nortona a Farrella, lebo títo dvaja vo mne zanechali pocit, ktorého sa tak skoro nezbavím. 90% ()

BoPo

Silné herecké obsadenie a námet sľubovali minimálne nadpriemernú záležitosť. Bohužiaľ je to len dobre odvedený štandard poskytujúci presne takú dávku kvality, aby sme nenadávali a nesťažovali sa na zbytočne utratené peniaze. Stačí to však? Film sa zaradil medzi pokusy typu Noc patří nám a Drsný časy, teda medzi nenaplnené očakávania. ()

6thSun

Zpočátku není vůbec jasné, kdo je kdo, když mně ale konečně všechny ty vztahy docvakly (asi v polovině filmu), začal to být slušnej zážitek.. 70% ()

Lacike

Jeden z tých nudných zmätených nefunkčných policajných filmov u ktorých je kvalitnejší dokument o ich natáčaní ako samotný film. Gavin O'Connor nemal jasnú víziu čo chce povedať a nakoniec nepovedal nič. Toľko skvelých hercov a nikto z nich tu nemá poriadne čo hrať. K tomu to má brutálne prestrelenú stopáž, pomalé tempo a chatrnú zápletku. Proste hviezdne obsadená nuda. 4/10. ()

Johny_fork

Poctivá špinavá kriminálka s vynikajícími herci, možná sázka na jistotu, na druhou stranu skvělá kamera a atmosféra drží až do konce. ()

Tvůrce Warriora si brousí katanu

Tvůrce Warriora si brousí katanu

13.05.2012

Gavin O'Connor ve skutečnosti přesvědčil už kriminálkou Hrdost a sláva, ale opravdu hrdý a slavný se stal až díky Warriorovi, „nejlepšímu filmu roku 2011, který nebyl nominován na Oscara“. Své… (více)