Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

brasek

Tretie pokračovanie nie je nič výnimočné, samozrejme chápem vysoké hodnotenia keď divák vypne premýšľanie a začne sa kochať akciou naokolo. Môj subjektívny názor... postava Mandarína absolútna fraška, akčné scény čím bližšie ku koncu tým prehnanejšie až nezmyselné, snaha o humor je vrámci hraníc. Celá zápletka a pointa príbehu je žiaľ priemerná. ()

Dawydov

Viděno podruhé: líbilo se. Jeden z nejlepších Marvelovských filmů. Ne velikostí či osudovostí, ale osobitostí. Rukopis (scénáristický i režijní) Shana Blacka je znát a sedí to skvěle. Důležité je, že film se dá brát docela vážně, a to přestože obsahuje řadu vyloženě komediálních prvků. Je to dobrý mix, vyvážený a konzistentní. Film je také příjemně lidský, je to totiž více příběh Tonyho Starka jako člověka, než Iron Mana jako komiksového superhrdiny (i když pointa je v tom, že Tony Stark JE Iron Man). Casting zbylých postav super, stejně jako herecké výkony. Akci na konci bych klidně prostříhal, ale jde to. Chrlení ohně také nebylo potřeba, spíš to uvěřitelnosti škodí (i když uvěřitelnost narušuje už ta samotná extrémní "tepelnost" záporáků - chápu, že to je komiks a vychází to asi z předlohy, ale to už bych spíše zkousnul, kdyby to mělo nějaký nadpřirozený původ; takto se to tváří, že je to dosaženo vědeckým výzkumem, a to tedy moc konzistentní není... A mimochodem, ta teplota taví kov, ale oblečení jim neshoří?) Scénáristická moucha je i načasování "operace house party" zrovna až tak na konec. Proč to nešlo dříve? Nekritizuji to, že to přišlo až na poslední chvíli, ale to, že nebylo dostatečně vysvětleno, proč to nepřišlo dříve. Jinak ale super. Film funguje skvěle v tom, že bych si hned po skoneční nejraději pustil něco dalšího marvelovského s Iron Manem. Prostě už jsme s Tonym kamarádi. Něco jsme spolu prožili a když na sebe mrkneme, víme. ()

Eeve

Welcome to the Phase Two Marvelovských filmov :) a že je to privítanie vskutku úctihodné. Hneď od začiatku cítime, že toto je úplne iná úroveň a niekde sme sa posunuli. Downey je, tak ako po minulé časti, stále hlavným ťahúňom filmu, no tentoraz mu sekundujú záporáci na úrovni (konečne) - Pearce, no mňa najviac zaujal Kingsleyho Mandarin - zo začiatku mal náš rešpekt, išiel z neho strach a túžobne sme očakávali ďalší progres a videli sme kadečo...len nie to, čo prišlo :) no zvrat uňho bol síce nečakaný, no nemôžem povedať, že nepríjemný...zasmiala som sa častejšie, než na Starkovych vtípkoch :) btw Stark, konečne vidíme emócie, úzkosť, strach, obavy o milovanú osobu, proste všetko to, čo k vojne (lebo Marvelovské filmy sú vlastne celé o vojnách) patrí, a čo nám približuje hlavného hrdinu opäť o trochu k človeku, nie k superhrdinovi, takmer nedotknuteľnému, ako bol doteraz prezentovaný. Gwyneth opäť odohrala svoju rolu s cťou, i keď jej bol značne pridaný priestor. K stránke efektov nemám čo vytknúť, myslím, že sme sa v tejto oblasti už dávnejšie dostali k bodu, keď je na filmovom plátne možné všetko. Celkovo sa teda film posunul do temnejších, realistickejších vôd, takže poniektorí, ktorí čakali opäť tak okato rozpustilé správanie Downeyho, ktorý rozdáva vtipné hlášky ako na bežiacom páse (hoc ich ani tu nebolo poskromne:), budú možno mierne sklamaní, nám ostatným tu predostreli vstupenku do druhej, temnejšej fázy, ktorá sľubuje oveľa zaujímavejšie a ohromujúcejšie počiny, než ktorých sme boli dosiaľ svedkami. ()

Rian_witcher

Vizuálně pořád dobrá podívaná. V celku i slušný scénář, ale děj jednotlivých scén je evidentně poslepován jen na efekt, bez ohledu na alespoň zdání reality. Za mě nejhorší ze všech 3 dílů. ()

malets

přes prázdniny makám na místním příměstském atletickém táboře. konkrétně v pozici COACH. denní harmonogram je následující: děti dorazí před osmou hodinou a dají si věci do šatny, pak si chvíli mohou hrát. následují dvě kola klusu, protažení, rozcvička, a dvě rovinky. pak se jdem napít. dneska byl pátek takže byla závěrečná olympiáda. děti skákaly do výšky a pak do dálky. pak se šlo na oběd, byly řízky. po obědě se děcka dívaly na film a já taky. dávám pět hvězd páč konečně chvíli držely hubu. po filmu odběhli šedesátku a čtvrtku a přišli si pro ně rodiče. ()

Athares

Pro mě nejlepší z marvelovek, které nechybí humor a akce. Výjimečná ale je psychologií postav (nelíčí Iron Mana jako dokonalého hrdinu, ale člověka s vlastními vnitřními boji) a menším počtem klišé, než na jaký jsme u marvelovek zvyklí. ()

PanPyzamo

Iron Man 3 je ukončení trilogie a proběhlo nádherně až na záporáka, který zde nepatří zrovna k těm nejlepším. Kromě něj je ale příběh dobrý a jinak tomu není ani u akčních scén. Dobrá Marvelovka, kterou můžu doporučit. 7,5/10 ()

wdc

Výbuchy, řeže, děsiví záporáci, hodně "cool" hrdina na způsob supermana. Nebylo to špatné - pro fanoušky akčních filmů dobré, ale na mě příliš ponuré, drsné a cool. ()

kishi_SO

musim priznat, ze Iron Man v podani Downeyho je sympatak, filantrop, genius, playboy a miliardar. Avsak dostava prilis vela priestoru aj v timovke Avengers a v tomto filme asi aj zbytocne dlhu stopaz. Miestami sa to taha. Mandarinovo pozadie (teda pravda o nom) velmi pobavilo a sprijemnilo cakanie na koniec. ()

Teachman

Námět a zápletka: 7/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 7/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 8/10. ()

LadyRainier

Nejlepší Iron Man. Od ztroskotání v Tennesee jedna velká haluz😁👌 Jindy otravný dítě mi vůbec nevadilo, scéna v dodávce mě odrovnala. Downey perfektně zahrál. Takže za 4👌 ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu