Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

Methew

Vážne perfektný film. Humorný, inteligentný, odborný, akčný. Najviac sa mi v ňom páčila tá myšlienka, ktorú už síce poznám, že náš mozog a aj celé DNA je predurčené vyvíjať sa. A to precítenie celého filmu je úplne úžasné. Jediné čo snáď môžem vytknúť sú bomby, vo vianočných guliach ? :D Za tak krátky čas a bez poškodenia vložiť do takých gúľ nálože je absurdné, ale pobavilo. Inak som nenašiel žiadnu chybu. ()

Viiny

Filmy od Marvela všeobecně zbožňuji, ale Iron Man patří na 1. místo žebříčku mé oblíbenosti. Ta jeho ironie, arogance, záchvaty úzkosti ... -> Prostě takový ten typicky správný hajzlík s dobrým srdcem. Za mě určitě nejlepší díl Iron Mana, tleskám Shane Black a obdivuji Robert Downey Jr. za to, jak výborný je to herec. ()

kacudzde

Tony Stark je zpět - opět hláškující, charismatický, sebeironický a trpící záchvaty úzkosti. A těžko by ho někdo zahrál líp, než Downey. Záporák a obzvlášť pseudozáporák :-) jsou výborní. Akčních scén není moc (Starkovo sídlo, Air Force One, přístav), ale stojí za to. Výtku mám k příliš ukecanému začátku a k 3D - některé scény byly strašně nepřehledné. Potěšily dobře udělané závěrečné titulky a rozhodně se vyplatí počkat na potitulkovou scénu. Viděno v kině 5.5.2013 3D. ()

Terminator666

Myslím, že jednoznačně skvělý zážitek. Více překvapení jak v předchozím díle. Lze zde zahlédnout výraznější změnu Tonyho Starka. Hudba byla místy slabší, ale nějak mi to nevadilo. Pokud ale bude pokračování, tak bych raději svěřil hudbu tomuto pánovi: http://www.csfd.cz/tvurce/62402-steve-jablonsky/ Děj byl rozhodně zajímavý, získal si mě od první chvíle. Rozhodně bych na ten film šel znova. ()

reccal

Pro mě jednoznačně nejlepší díl celé série. Sice mi chyběla ještě kapka humoru navíc, ale to je pouze subjektivní dojem. Závěrečná letka iron "obleků" je chuťovka, bombastická přehlídka trikových orgií. ()

Suchic

Tony Stark - milionář, playboy, génius, filantrop... Kde bych začal... Po shlédnutí traileru jsem si říkal, že to bude opět klasický příběh s úkolem pro Tonyho - najdi záporáka a znič ho...nic extra. Mýlil jsem se a velmi dobře postavený trailer mě uvedl na falešnou stopu. Film tak získal mou neustálou pozornost. Tento film už není taková ta stará klasika (Iron Man 1,2; Avengers), kdy se Tony navleče do super obleku a všechno rozstřílí a přitom prohodí pár sarkastických narážek. Ve filmu je krásně vidět, jak celý oblek a vůbec postava Iron Mana působí na Tonyho zevnitř a jak ho to níčí a připravuje postupně o věci, které má rád. Celý film není ani tak o ději... Řeší se zde Tonyho volby a jeho priority, rozhoduje se kým je a kým chce být. To dává filmu hlubší myšlenku a posouvá ho tak do jiné dimenze. Záleží jen na každém z nás, co si z toho vezmeme. Ale nebojte, kousek starého Tonyho přetrval a jeho krásného sarkasmu si užijete habaděj. Shaneu Blackovi se povedl opravdu ,,Masterpiece'' co kdy, dle mého, studio Marvel vydalo. (viděno v originálním znění 2D) ()

shinlove

Ano, opravdu jsem dal 5*, protože lepší Iron man natočený nebyl! Víc akce, vtipu, emocí a (sebe)ironie v žádném z předchozích dílů nebylo a proto, že u mě převládá nostalgie z konce jedné skvělé série. Robert je tradičně skvělý, Guy Pearce jsem neviděl tak skvěle zahrát od Mementa a Gwyneth po čtyřicítce, navíc co by matka dvou dětí vypadá pořád úžasně, možná lépe než na konci minulého století! Ale k filmu - každý dospělý je někdy rád klukem a Tony Stark jím je a bude vždy. Hraje si, chrání svět i své blízké, přesto ho vtip neopouští i v situaci, kdy má problémy se spánkem. Akce v jeho sídle předčila závěrečný boj, ale přesto parádní podívaná a už se na ni těším domů. Po dlouhé době (a zase na dlouhou dobu) jsem byl na 3D a efekt byl nulový, ale to je jediná výtka. A ještě dodám, že Mandarin byl skvěle vymyšlená postava!!! :D S klidným srdcem dávám 5* ()

SKl247

Tak ako Temný rytier či James Bond, aj Iron Man podľahol svojej "temnej a zodpovednejšej" stránke. Narozdiel od svojich kolegov mu to vôbec nepomohlo. Práve naopak. Iron Man jednoducho je Rober Downey Jr. aj s jeho drogovými problémami a aroganciou. To je ako keby prišlo do kín pokračovanie filmu Ďedictví, pričom Bolek Polívka by stvárňoval milujúceho a starostlivého starého otca, alebo v Disneylande by nahradili všetky atrakcie prednáškami o láske a správnych rozhodnutiach. K tomu, že neskutočný nárez najväčších hitov od AC/DC bol vymenený za Blue (Da Ba Dee) a hneď niekoľko verzií Jingle Bells, sa radšej vyjadrovať nebudem. Osobne mi tiež veľmi vadila prvoplánovosť celého deja (prečo nespustil House warming party hneď na začiatku?!) a samotný fakt, že kým prví Iron Mani sa snažia aspoň tváriť ako sci-fi (o niečo ako arc reactor sa fyzici usilovne snažia), tak Iron Man 3 pridal racionálnosti hlavnému hrdinovi, no ubral naokolo (Ruka, ktorá dorastie v priebehu 3 sekúnd? Tak to už skôr k nám príde na návštevu Blonďák v matkiných šatách). Keď som si to takto zhrnul, zvažoval som nad dvomi hviezdičkami, a aj to iba z úcty k Plecháčovi, no potom som si spomenul na veľmi pekne prepracované 3D efekty a nedá mi nespomenúť nápad s novým brnením, z ktorého tvorcovia dostali maximum. No vo výsledku to sú stále iba slabé tri hviedičky. ()

surprise

Iron Man 3 je vlastně Iron Man 4, protože se to zde hemží odkazy na Avengers, ale protože ti zase až takový divácký ohlas neměli, vracíme se od šmejdů z vesmíru či odkud k Iron Man 1. Ano, Tony Stark byl nejpřesvědčivější, když si musel v jeskyni poradit se šmejdy z pouště. Takže i zde ho uvidíme jak si z ničeho udělá něco a zase to zvládne. Také to jiskří s Pepper a i to zvládne. A nově tu má dětského parťáka a světe div se, s bravurou dětského psychologa zvládne i to. Nějaké překvapení? Snad jen pár povedených akčních scén, toť vše. ()

HMTD

Nechci psát spoilery, protože každému doporučuji se na to kouknout, je to zkrátka boží. Začnu jediným výrazným nedostatkem a tím je 3D, no jo tuhle technologii zvládne málo kdo, tady se to moc nepovedlo. Pár momentu tam bylo, ale celkově opět ze 3D zklamán, ale to nevadí protože jsem rád zaplatil o něco víc abych podpořil tvůrce. Děsil jsem se jiného režiséra, ale jak se ukázalo byly to obavy neoprávněné, Black vystavěl film na super hláškách, naplno využil potenciál předlohy, tak trochu se dá říci že má děj nějaké společné prvky s posledním Batmanem a světe div se i s batmanem ve kterém hrál Jim gumoví ksicht Carry. Hraje na cit, terorizmus, nečekané zvraty, škoda že jsem je všechny odhalil předčasně, chtěl bych vidět údiv někoho koho překvapili a takových lidí bylo asi dost. Sakra proč jen jsem z kyna odešel po první sekvenci titulků vypadajících jako ze seriálu 90 let, nevyděl jsem závěrečné video, no nic DVD si určitě seženu. ()

Lokitre

Zpočátku jsem se obávala, že se bude jednat o depresivní snímek s Tonym trpícím nespavostí. Nakonec jsem z kina vrátila nadšená. Film byl jedna velká komedie s účasnou akcí a promyšleným dějem. Robert Downey jr. zopakoval svou roli Tonyho Starka na jedničku. Podle mě zatím nejlepší Iron man. Doporučuji. ()

Timy68

Nejlepší Iron Man ze všech. Doufám, že už žádná čtyřka nebude, protože takhle nějak si představuju vrcholnej konec jakýkoliv trilogie - třetí díl, kterej ve všech směrech předčí dva předchozí díly. A navíc konec filmu další pokračování ani nedovoluje, to už by byla asi pěkná hovadina... Je vidět rozdíl mezi tím, když Shane Black jen pomáhá s vtipnými dialogy a když rovnou režíruje celej film. Sršilo to vtipem ('Kde máš mámu a tátu ?' 'Máma už šla do baru a táta šel podat tiket na poštu. Asi vyhrál, už je šest let včudu' :-DD). Až mi bylo blbý, jak jsem se jako jediná v kině smála každýmu vtipu ještě deset minut (to obvykle dělávam, když je film s mým oblíbenym hercem:). Mandarin neměl chybu ! :-D ('Kde je Pepper ?' 'Žádnýho Peppera neznám. Ole, ole, ole...!' :D) Novinka v podobě samooblíkání bez pomoci robotických paží Jarvise byla super oživením a celýmu filmu to dalo jakousi novou úroveň (Tony mohl z výšky sto metrů skočit do nikam a cestou se zavřel do obleku - bomba!). Akce byla nabušená akcí i vtipem - lepší spojení v kinematografii bych hledala marně. Na chvíli jsem ztratila dech, když Pepper spadla dolů do ohně. A přesně to mám ráda, že se vyděsim, i když je jasný, že jí Tony zachrání. Robert Downey Jr. je jeden z mých opravdu nej herců a jako Iron Mana si nedokážu představit nikoho jinýho (letos byl spešl sexy v IM 3:). I když... trochu mě zklamala zápletka s Mandarinem, že to byl jen herec a skutečnej atentátník byl Killian... Z toho jsem byla popravdě dost zmatená. Nechápala jsem, že takovej tydýt, jako byl ten herec, dokáže zahrát tak dobře nějakýho Stánskýho maniaka. I když přes ten konec, jakej to mělo, si neumim představit, co bude dělat Tony v Avangerech dvojce... Nechám se překvapit. Pro mě byl IM 3 rozhodně nej nej nej nej nej ! ()

Andy.222

Nebylo to marné a zasmál jsem se. Ale popravdě jsem se bavil mnohem méně než jsem čekal a o trochu méně než u u předchozích a u Avengerů. Trochu mě navíc zklamalo, že zrovna Mandarina s jeho prsteny jsem jako záporáka měl velice rád. Ale protokol "House party" nebyl vůbec špatný nápad a ani jako celek se to nedá označit jako "nepovedené". ()

Karloz

U prvního dílu jsem skákal nadšením, protože jsem nečekal takovou jízdu. Dvojka byla slabší a proto jsem se bál trojky. Ale třetí díl jede opět na plné koule. Hláškující Robert s Shane Blackem za zády se svým typickým humorem, k tomu krásná Gwyneth a film je jedna velká paráda. Asi se po dlouhé době vypravím do kina na stejný film znovu. ()

sha.piro

Trojka přišla opravdu ve velkém stylu, ale (bohužel?) je pravým opakem toho, co přinesla dvojka. Je sice zábavnější, než předešlé dva díly, i akčnější, ale nepůsobí to příliš věrohodně. Alespoň né asi tak, jak by bylo třeba. Zatímco ve dvojce byl Stark namyšlený a sebejistý a vše mu technicky vycházelo, v trojce je to najednou sebekritický chudák plný záchvatů úzkosti, kterému se navíc již jeho téměř padesátý (!) vyrobený robot každých pět minut porouchává a nefunguje. Takhle by přeci měl vypadat spíše jeho první, nemyslíte? : ) Ale jinak je mi tenhle Stark o dost sympatičtější, než ten předešlý nabubřelec... : ) ()

RoyBatty444

Temnejší ale aj komickejší ako jeho predchodcovia. Stark stavajú do role, dokážem to aj bez svojho brnenia ja som iron man, ale pri tej všetkej sebareflexie a bozkávaní malých detí z davu, Downeyho prečnieva Kingsley sjetým divadelným hercom s veľkou rolou. ()

TThom

Ďalšia skvelá komiksovka no pre mňa o čosi slabšia ako predchádzajúce 2 diely. V podstate tam ako celku nieje čo vytknúť, no na môj vkus tam bolo málo akcie. Ale 4* poctivé a zaslúžené. ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu