Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

F2003F

Konečne ako-tak, stále v hraniciach stereotypu, dospelá marvelovka à la najlepšia sólovka Infinity ságy. Iron Man 3 významne ukazuje vhodný smer tvorby pre filmové komiksovky spadajúce do MCU. Ben fajn odľahčujúci prvok v obsahu kreujúcom dôležitú budúcnosť nadchádzajúcich projektov, v ktorých sa následne paradoxne ignoruje (Extremis virus, Pepper schopnosti). Ešteže to nezverili do rúk po tretí krát Jonovi, lebo inak by najzásadnejšia postava MCU, nemala dnes takto pozitívne rozvinutý seriózny a hlavne uvedomelý tón. Nezvyčajnejší scenár sa osvedčil a akčné scény rovnako famózne ako celý audiovizuál. Shane Black po brilantnom Kiss Kiss Bang Bang rozhodne nezaspal na vavrínoch a dokázal sa rovnako báječne obracať aj na odlišne ťažšom a zložitejšom poli. ()

PePiG7

Tony v nejlepsi forme, libila se mi myslenka zaostrit na Tonyho, ktery si nekdy musi poradit bez obleku, skvely napad... Ben byl skvelej, to nemuzu nic vytknout za tu pomerne kratkou dobu na platne kdybych si neprecetl v titulcich, ze to je Rebeca Hall, tak jsem si myslel, ze to je sestra Scarlett Johansson, kterou Scarlett poslala, aby to vzala na chvili za ni ()

vladi3

Na moj vkus to bolo az prilis dlhe a ta cast na lodi prilis megalomanska... ak by to skratili tak o 10-15 minut bolo by to za 100%... odporucam pockat az do uplneho konca (pre tych, co idu prec, ked sa este ani nezacnu zaverecne titulky).... ()

MakinaB

Bála jsem se, že příjdou s trpitelem lidstva a představí nám Tonyho jako trosku, která se opět vzpamatuje, ale naštěstí se mé obavy nenaplnili. Tony zůstal Tonym a já se smála od začátku až do konce. Užasné akční scény a vtipné hlášky způsobili, že mi bylo líto, že je konec. Tenhle film budu milovat. Ben Kingsley byl báječný a to hlavně na konci. Šla jsem na hlaškami sršícího Starka a toho jsem dostala, u mě zatím letošní bestovka a půlnočně narvaný sál mi tu atmosféru ještě více obohatil. Zvedněte prdele a vyražte, protože to fakt stojí za to. ()

eviln_emesis

excelentní, jinak se to říct nedá. půlnoční premiéra stála za to. napnutej jako kšandy jsem byl celou dobu. do kina jsem šel s obrovským očekávání a ta očekávání se naplnila. jedná se o úplně jiného Iron Mana než předešlé dva díly. Výrazně více hraje Tony sám za sebe bez obleku a musím říct, že to je ku prospěchu. Velmi mě potišilo zapojení Pepper přímo do děje a to nejen jako "sekretářka" nebo jako Tonyho holka z předešlých dílů. film byl vizuelní nářez, nic mu nechybělo (akce, emoce,překvapení,vtipy). doporučuji počkat na potitulkovou scénku :-) jinak dávám 100% a pro mě nejlepší Iron Man ()

draxus

Zatím asi nejlepší díl série - jak po stránce příběhu, tak po stránce filmařského kumštu. Kamera, efekty i hudba jsou vybrány výborně. Dějově v tomhle filmu snad není jediné hluché místo a člověk se baví od začátku do konce. Parádně tu vše pracuje dohromady a Downey září. Skvělý mix sci-fi, akce a humoru. Za mě 5 hvězdiček. ()

HonziKaja

Hromada železa, temných motivů, vtipných dialogů ale hlavně konečně emocionálně silných scén. Stark konečně demontoval to malé pozlátko které mi trošku kazilo zážitek z předchozích dílů, které se snažili být cool. Tohle je přirozeně cool. Příběhově silné, vizuálně úžasné (3D pracuje skvěle) a hlavně - co je víc než Downey a jeho Tony Stark? ()

beny1234

O půlnoci viděno poprvé ve 3D + tit. Nic moc, byl jsem unavený a asi proto mě to tolik neoslovilo. Řekl jsem si, že dám téhle dlouho očekávané filmové adaptaci ještě jeden pokus. Přece jen jsem na to čekal od prvního traileru. Hned odpoledne jsem tak udělal a vyplatilo se. Díval jsem se na to v klasickém 2D +tit. Teď k filmu: Co říct jiného, než to že jsem musel odstranit další film z oblíbených a dát tam tuhle bombu! ()

Habansz

Epičtěji zakončené to ani být nemohlo. Tony Stark byl konečně zranitelný jako každý normální smrtelník a mnohdy měl na málo i se vší svou technologií a technikou. Hlášky a vtip Iron Manovi vlastní samozřejmě nechyběl, stejně tak Stan Lee jak už to v podlední době v Marveláckých adaptacích bývá. Někdy jsem dokonce mnohem více než Tonymu fandil Pepper a myslím že to je dobře. Vždy byla Gwyneth spíše v pozadí a já jsem měl jsem poprvé pocit, že tady si k ní divák konečně po třech dílech vytvořil nějaký vztah. Bylo také na čase, když je to partnerka hlavního hrdiny. Z kina jsem odcházel naprosto spokojený. Je to opravdu důstojné zakončení série s mým nejoblíbenějším Marveláckým hrdinou (hned po Wolwerine, ale to je jiné urniversum). Svých 5 * si bezesporu zaslouží a to i SPOILER přes scénu s Pepper padající do ohně ze sta metrů, jejiž konec byl už od prvního okamžiku předvídatelný. ()

Epco

Iron Man sa konečne posunul a je to posun k lepšiemu. Škoda že k podobnému posunu nedošlo už v časti druhej. Shane Black dostal príležitosť a chopil sa jej. Pravda je však, že do scenára toho napchal pomerne dosť a nie úplne všetko sa mu podarilo zmysluplne preniesť na plátno. Aj napriek tejto výhrade sa jedná a blockbuster na veľmi vysokej úrovni, ktorý svojou zábavnosťou s prehľadom strká do vrecka skoro všetko doteraz vyrobené v stajni Marvel. Samozrejme neberúc do úvahy Avengerov tý sú ešte stále vyšší level. ()

Sub

Die hard Iron Man! Je to úplně jiné než by se dalo čekat, a pro mě to doopravdy vynahradilo 5. Smrtonosnou past. Je tam pár momentů které jsem úplně nepochopil, ale nechci nic vyspoilovat, a že toho je ke spoilování hodně ;) Určitě to stojí za to a pro mě to možná překonalo i Avengers! ()

DarkRufus

Skvěle sme se bavil, možná až moc. Bejval bych dal 5 hvězdček, ale bylo to až přehnaně komediální. Rozhodně ale oceňuju, že Tony byl v obleku poměrně malou část filmu a poslední bitka nebyla soubojem Iron mana a obřího záporáka. 4* ()

Molotovcom

Zatím nej IM, po špatné dvojce jsem byl na rozpacích, ale nakonec se risk vyplatil. Jinak 3D je zbytečné - a že by zde bylo dost momentů, který by jistě vypadaly pěkně. Možná by to chtělo filmy ve 3D točit a ne je pak pouze dodatečně převádět. Badass titulky. P.S. počkejte po klasických titulcích - scéna je krátká, ale vtipná. ()

Olafa

Určitě to nejlepší z Iron Manů, dost dobře srovnatelné s Avengers. Změna režiséra očividně prospěla a scénář byl taky promakanější. Hlavní zloduch je sice klasicky a předvídatelně zlodušský, ale ostatní postavy jsou napsané mnohovrstevnatě (včetně Tonyho a Pepper) a nevíte, co je potká dál, co od nich můžete čekat. Akce skvělá a snad jeden z nejvtipnějších marveláckých filmů. ()

Bejk518

Jedoznačně nejlepší díl série. Akorát ty záporáky by to chtělo vybírat trošku rozumněji. Přece jenom po emzácích takoví rádoby mutanti alá x-men. No nevím...Každopádně kvalitní řežba, v rámci žánru určitě top! ()

Lares4

Podle traileru sem čekal,že to bude lepší než 1 nebo dvojka a taky bylo.Je sice pravda ,že v prvních 20 minutách,sem v to přestával věřit,ale to vše se změnilo:film začal nabírat na rychlosti,zajímavosti,i akci.Povedený film,takže musím oproti předchozím dílům hvězdu přidat. ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu