Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

Pickardino

..nemuze to byt lepsi nez jednicka, protoze ta to naformatovala, a tady se jede ve stejnych mantinelech. Presto je to tak trochu jinak, a dle meho nazoru lip. Blackuv humor mi sedi a Downey je pro patricne zamruceni sarkastickych hlasek proste zrozen, Ben Kingsley je vic nez jen tresinkou na dortu, Rebecca Hall je krasna. Skoda zbytecne prestreleneho zaveru. Na shledanou u dalsich Avengers, Tony. ()

Cheyenee

Po shlédnutí traileru jsem se obávala, že celý film bude doomy a gloomy. Nicméně nestalo se tak a Tony opět nezklamal. Opět vtipné hlášky, které navíc mělo i několik dalších postav. Hodně se mi líbil ten malý "sidekick". A taky to, že oblek na chvíli ustoupil do pozadí a mohli jsme opět vidět Starkovu macgyverovskou stránku. Za mě 9/10. ()

Hobzik

Iron Man 3 je dozajista třešničkou na dortu této trilogie v podání Shaneho Blacka.Robert Downey Jr. společně s Gwyneth Paltrow tvoří super pár bez které by se tenhle ,,řetízkáč"prostě netočil.No a Mandarin(Trevor) kterého ztvárnil Ben Kingsley je podle mě taky dozajista geniální postava! :D.Celkově se jedná o vyzrálejší,dramatičtější přesto vtipnou a zábavnou formu Marwellackých komiksů.Předpokládám že tento typ filmu neosloví každého.Ale pro mě jako obyčejného smrtelníka je to film ke kterému když se posadím tak ho od začátku až do konce hltám víc jak oběd,nechtějte vidět jak já jím ;D.Na jednu stranu mě mrzí že se pokračování nedočkáme ale zase na druhou stranu si myslím že tenhle díl by se asi jen těžko trumfl něčím novým.Iron man 3 a tečka,nic víc,nic míň. ()

Tozmi

Iron Man mě vždycky bavil, místy jsem měl obavy z třetího pokračování a hlavně na návaznost s dějem po Avengers. Neuvěřil sem svým očím, opět krásné dějové zápletky včetně velkých převratů a slovních hříček které nejenom bavily a dost mě rozesmály. Iron Man 3 si zaslouží 5 Iron Stars nechť toto mé hodnocení. ()

Rychleji

Lepší film s pár nedokonalostmi (jako třeba to, že Stark se najednou pere dost dobře, kostým najednou nic nevydrží) kompenzovanými detaily, které jsou zábavné (př. letí oblek ... chvíle plná nadějí - zakopne o zábradlí). Dlouho jsem zvažoval 4 hvězdičky. Přičteme-li si ale efekty, hudbu a příběh a všechny ty vtipné scény, tak je pět hvězd zcela pochopitelných. ()

johnyoss

Naprosto perfektní podívaná, prokládaná humornými vložkami. Robert Downey Jr. zde potvrzuje, jak perfektní herec je a že nikdo jiný IRON MAN být nemůže. S úsměvem na tváři jsem hltal celý film od začátku do konce a nemohl jsem odejít z kina jinak než na 100% spokojený. Hodnocení 10/10 ()

salokin

Obrovský posun od nic moc dvojky, ale pět hvězd je fakt přestřelený. Dobře jsem se pobavil, nažhavil jsem se na další filmy z Marveláckého universa, ale na víc než 7.5/10 tenhle mix Skyfall a Smrtosné zbrani asi nemá, i když, co já vím, třeba ještě po druhém shlédnutí změním názor :D ()

pirate

Za příběh bych dal hvězdy čtyři a hned napíšu, proč tak neučiním. Nebudu asi systématicky vyjmenovávat klady a pak zápory, nebo obráceně, ale tak nějak to vše shrnu. V první řadě bych stoprocentně pochválil děj, který je naprosto nejlepší ze všech dílů Iron Man. Film má dvě hodiny, ale díky dokonalému a promyšlenému ději nás vůbec nezačne nudit, protože to, co se stane, je opodstatněné a má to strukturu, která nádherně zapadá, a právě v zajímavosti takové věci minulé díly občas pokulhávaly, tento se ale právě na tuto věc specializuje a jde mu to na jedničku. Plus perfektní vtipy a hlášky, které pobaví jistě každého, překonávají snad i každý žert v Avengers a jsou nenucené, přesto zábavné. Když už jsem u Avengers, tak bych chtěl také pochválil, kolik odkazů a vzpomínek v tomto filmu na ně najdeme. Ve většině snímcích se podobné odkazy hodí jen tak do věty nebo se příliš neřeší, ale zde máme rovnou několik slovních odkazů, dokonce uvidíme i scénu z bitvy v New Yorku, takže Iron Man 3 nezapře, že přichází po Avengers, ba naopak se jim částečně věnuje. Další bod k dobru - velmi mne potěšily inovace ohledně Starkova nového ovládání brnění, se kterým si vyhraje více, než kdykoli předtím a oproti dvojce je to více znát. Teď abych přešel třeba k nějakému záporu - jeden můj dobrý známý tvrdil, že to, co provedli s Mandarinem, je opravdu pitomé a totálně změněné (přímo takhle to neřekl, ale něco v tom smyslu), to je na tom ještě dobře, já bych je za to asi zabil, nebudu tady spoilerovat a říkat, co s jeho postavou provedli, každopádně ho naprosto zesměšnili a pokazili komiks, jak jen mohli, toť vše, více raději neřeknu. Na druhou stranu měl Kingsley krásně vtipnou roli, takže filmu dodal více humoru, což mu přidalo na kvalitě. Dále asi nejhorší věc, kvůli níž právě podhodnocuji, Iron Man v tomto díle vůbec nepoužije žadnou zbraň ze svého obleku, kromě světelného paprsku, to mě dost mrzelo a mrzí doteď. Jak to řezal vším co mohl v Avengerech, zde nic z toho na nás nečeká a tak máme v bitkách jen čtvrtinu jeho schopností. Je sice promakanější, že už nemusí osobně být v obleku a zachraňuje blízké ve spolupráci s Cheadlem (ten si v obleku také moc neužije, jde totiž o týmovku v civilu), ale ohromí nás tak teprve ve finále, kde to kosí několikatero jeho kovových obleků, které si značně vyhrají, nicméně už to není tak kouzelné bez Starkových zbraní a bez jeho samotného v obleku (až na výjimky, kdy se mu podaří do nějakého naskočit), na což jsme byli zvyklí po celou dobu, prostě už nemáme Tonyho, který vše oddře chytrou hlavou a zároveň akčními kousky ve své kovové nádheře, do té se oblékne jen párkrát za film, tedy bohužel. Jinak akce je dost, avšak také jsem čekal, že bude přímo více soubojů, než jen zničení Starkova domu a konečný duel. Té druhé věci si alespoň užijeme především díky Tonyho hravosti a nápaditosti. Akorát do akční stránky nemuseli cpát i Pepper, když se o zloducha staral jen Tony, vypadalo to suprhrdinsky lépe, ale co naděláme. Iron Man 3 je dějově nejlepší díl, stylové akce se najde také hromada, ale chybí kouzlo Ironmanovských zbraní a s tím i jeho sólové duely, tento díl poskytne jen jeden, který, to se dozvíte ve filmu. Musí se ale nechat, že i ten stojí za to vidět. Přesto určité zklamání. 70% () (méně) (více)

guruPechy

Veselé a hravé, takové rodinné, až na nějaké to zabíjení. Jen bych ocenil mnohem víc temnoty a ač si to Kingsley užíval, nijak zvlášť mě nenadchl. Padneli srovnání s Batmanem, pak vede Batman. Za humor tedy zase jednoznačně Iron Man. 70 %. ()

tejuczka

Čím víc dílů, tím horší film. To je prostě fakt. Iron-man 3 je nejslabší z filmů o Iron manovi. Zklamalo mě, že jsem ve filmu neslyšela písničky od kapely AC/DC, kterým byl film proslulý, řekněme, že touto kapelou byl film téměř proslulý a Tonyho Starka si bez nich toho nedokážeme představit. Když se posuneme k celému snímku, od ani ne poloviny filmu už dávno víte, kdo je ten "zlý". Film navazuje časově na Avengers, což je jen dobře. To mě příjemně překvapilo. Celkově film nepřekvapil, dokonce i těch Starkových hlášek je málo. Musím říct, že jsem byla trochu zklamaná. Proto 3 hvězdičky... Snad bude Thor a Avengers 2 lepší ;) ()

Luciaaas2

Nejlepší díl a podle mě velice vydařené 3D, Downey je prostě bůh, tolik charismatu, uhrančivosti co oplivá. Ukazuje, že patří mezi nejlepší herce Světa, každé postavě dá svůj nesmírný nádech, nadhled, charisma. Umí si poradit snad s každou postavou od Chaplina až po Iron mana. Downeyho Tony Stark je jedna z nejlépe obsazených postav ve světe filmů. Je radost hledět na tohoto hrdinu od Marvelu. Snad si to Robert rozmyslí a v případě se objeví i ve 4 díle. Jinak režie je hravá, chytrá, napaditá. Kamera nemá chybu. Filmu vévodí skvělý humor a nadsázka, skvělé efekty a hudba. Abych nechválil jen Roberta, musím vyzdvihnout i skvělé výkony Kingsleyho, Pearce a Favreaue. Gwyneth je čím dál okouzlující a naramně doplňuje oporu hlavního hrdiny...Jinak musím říci, že se vyplatí počkat na zavěr titulků na malou vtipnou vsůvku ()

TOPmoovie

taka oddychovka, skutocne ako casopisovy komix, a nie film. na jedno pozretie ok, nic viac. a vyzera to ze. to bol posledny diel. ()

Reddman

Těžké rozhodování mezi 5 a 4 hvězdičkami. Lepší než dvojka, ale mě osobně se asi jednička líbila o trošku víc. Každopádně je to fakt dost jiné než předchozí díly. Black si tu dovolil dost zariskovat s postavou Mandarina, který je podle komixu pro Iron mana něco jako Joker pro Batmana nebo Magneto pro X meny..tj. úhlavní nepřítel No1. Asi se najdou tací, kteří se se zápletkou okolo hlavního záporáka budou těžko smiřovat, ale pro ostatní, jako třeba pro mě, to je docela chytrá vychytávka. Navíc Ben Kingsley byl fakt perfektní (už dlouho jsem nezažil takový šok z náhlého zvratu v příběhu). Jsou tu super finty s obleky efektivně podřízené 3D projekci a pěkně to navazuje na Avengers. Takže za mě je to asi za 4,5. ()

Phoeniyx

Film byl po všech stránkách dobrý, i když některé scénky a zápletky byly trošičku podivné ale skvěle to do sebe zapadalo. Chybí mi ale trochu více hlášek a jsem na rozpacích jak bude vypadat Iron Mana budoucnost v chystaných Avengers 2 když tony vše opustil. No každopádně mi trochu víc chybělo k 100% hodnocení ale jinak velmi dobře odvedená práce. ()

ZekiZeki

Ten film klame tělem. V kině dostanete úplně něco jiného, než na co jste podle upoutávek přišli (ano, mám na mysli především tajemnou postavu Mandarina). Nezakrývám mírné zklamání. Miliarda dolarů ze světových kin za pouhých čtrnáct dnů v kinodistribuci? To opravdu nechápu. Jsou lepší i velkolepější filmy, které si takovýto úspěch zaslouží více než IM3. Lidé asi čekají další Avengers, na ty ovšem tento skromný a místy nudný biják nemá ani náhodou! ()

StressMode

Tak určitě jedna hvězda za to, že je to Iron Man. Pro mě sci-fi hrdina,kterej byl zatim nejlíp zpracovanej komixovej hrdina vůbec. Druhá za Roberta Downeyho,netřeba toto komentovat. Třetí za efekty, člověk už CGI skoro nevnímá jako něco animovanýho. Čtvrtá za příběh, daleko lepší než ve dvojce, včetně scénáře. Pátá už ne. Ať to je jakkoli kvalitní film, něco mi na něm chybělo. Něco přebývalo. Dal bych se do sporu se zdejšíma protřelejšíma uživatelema. Jednička je pro mě pořád nejlepší ze série, hlavně pro to, že dává větší smysl ve vývoji postavy od arogantního sebestřednýho rebela, hrajícího si na boha na zemi po pokornýho a citlivýho chlapa. Iron Man 2, Avengers, Iron Man 3. Začíná v podstatě od nuly i když se to snaží film skrejvat. Sice to neni tak efektní žrádlo, ale o to je to uvěřitelnější. Jednička prostě vede, Avengers nepočítám. Třeba něco změní další shlédnutí,ale zatim pochybuju:) ()

B.e.r.n.y

Kam se hrabe Project X. . . Project Houseparty, to je to, po čem všichni prahli. Završení trilogie nemohlo dopadnout lépe! ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu