Iron Man 3

• USA Iron Man Three (více)
USA / Čína, 2013, 130 min

Režie:

Shane Black

Předloha:

Stan Lee (komiks), Jack Kirby (komiks), Larry Lieber (komiks) (více)

Scénář:

Shane Black, Drew Pearce

Kamera:

John Toll

Hudba:

Brian Tyler

Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Ben Kingsley, Paul Bettany, Rebecca Hall, Guy Pearce, James Badge Dale, Jon Favreau, Stan Lee (více)

Bohatý průmyslník Tony Stark kdysi změnil ve svého nepřítele talentovaného vědce Aldricha Killiana. Ten pak zasáhne do jeho života ve chvíli, kdy začne USA zotročovat sérií vražedných útoků terorista Mandarin. Spojení mezi záhadným teroristou a vědcem musí Tony odhalit během pátrání, které ohrožuje nejen jeho vlastní život, ale i bezpečnost prezidenta a státu. Protivníci totiž mají k dispozici geneticky modifikované mutanty, kteří dotekem taví kovy a příležitostně vybuchují. Když Mandarin zničí Starkovo sídlo a většinu techniky, je Tony zahnán do kouta a bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude muset spolehnout jen na svou geniální mysl a instinkty. Při odvetě ho neustále trápí nezodpovězená otázka. Je on sám součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého? (TV Nova)

macoslavek

balíček sarkasmu a ironie, drsného temna, akce, drzé hravosti, skvělých efektů, emotivních okamžiků.. vyspělejší než předchozí díly.. nejlepší marvelák na trhu. ()

endoskop

Na začiatok spomeniem, že sa mi veľmi páčil úvod podkreslený pesničkou Blue od Eifell 65. Do toho sa ešte pridalo pár zábavných hlášok od Starka a film ma mal vo svojej moci. To platilo niekde do polovice, kde sa všetko komplikovalo a už to nebolo ono. Možno mi chybalo viac Iron Mana ako Starka (vlastne viac mohlo byť oboch, čo zapríčiňoval väčší priestor pre vedľajšie postavy), alebo odľahčenosť predchádzajúcich dielov. Viem, teraz sa išlo na Nolanovskú nôtu, a tá aj dodávala snímku akúsi "vnútornú" silu, ale mne by stačila tá bývalá bezstarostnosť. A ani finále nebolo úplne najlepšie, prišlo mi to ako všetko a zároveň nič. Celé to vidím takto: IM 3 je dobrý film, ale vydal sa inou cestou ako predchodcovia. To môže niekomu vyhovovať, inému nie, záleží od očakávaní. Tie moje boli zrejme niekde inde, ale aj napriek tomu sa ďalšiemu pozretiu nevyhnem... ()

Radim98

Jen pro pořádek-Iron Mana mám rád a na třetí pokračování jsem se těšil jako malý kluk. Zejména pak proto, že co podle mého názoru chybělo předchozím dvěma dílům nejvíc, byl správně zvolený záporák. Proto jsem se po shlédnutí traileru a představení Mandarina(úhlavní komiksový nepřítel-konečně!!!) tetelil blahem. Už z tohohle očekávání je asi jasné, že jsem z kina odcházel v dosti zoufalém rozpoložení. To, co se dostavilo v druhé polovině filmu totiž bylo už opravdu za hranicí únosnosti a zejména vkusu! Nevadí mi sebeironie, tuctové vtípky, zlehčení...Ale čeho je moc, toho je příliš a mě druhá polovina doslova otravovala! Nikdy jsem z kina neodešel před koncem filmu, ale nikdy jsem k tomu neměl blíž než při sledování téhle totálně vyhořelé slátaniny. Z úcty k Iron Manově příběhu pro mě osobně končí tahle série druhým dílem, popřípadě Avengery...Na Iron Mana 3 raději zapomenu. ()

NeverEver

Ja jsem spokojena. Sla jsem do kina na "obycejny" komiks a dostala mozna jeste vic. Nebylo tam misto, kdy bych se nudila, nebylo misto, kdy by me to nebavilo a navic se mi libil hlavni zapornak:-) Z kina jsem odchazela dobre naladena a plna vizualnich efektu a neotrelych napadu. Jedine, co me trosku vyvedlo dejove z miry byl fak, ze se IM3 odkazuje na Avengers...To mi prislo rusive a havne uplne zbytecne... V sale navic mohla byt spousta lidi, kteri Avengers ani nevideli, tudiz si chvili museli pripadat jak na Marsu... (no mozna je to prehnane, ti co jdou na IM3 asi byli i na Avengers), ale i tak. Tohle mi prislo jako nejvetsi vada na krase IM3. Na druhou stranu to byl nejjednodussi "osli mustek" jak IM dostat do stavu deprese/resp existencialni krize:-) a asi gho tak "polidstit". Samotny trend polidstovani skoro vsech "nadlidskych" hrdinu a hrdinek mi prijde dost mimo, ale to uz je halt americka produkce a podle mych zkusenosti se tomu nevyhneme ani v dalsich dilech at uz cehokoli (IM4; Avengers2; Thor 2 apod.)...Davam 4*; skoda, ze nemohu dat vic. ()

Akrub

Iron Man zase trochu jinak...a řekl bych, že i lépe než ti minulý...asi je to tím, že je vzatý víc "navážno". Už se těším na Avengers 2 :) ()

pps

Pompézní podívaná. Záchvaty smíchu a zběsilý tlukot srdce u akčních scén. Ben Kingsley? Většího záporného hrdinu jsem snad nikde jinde neviděl. Guy Pearce? Po roli hajzla v Lawless další excelentní postava. A pán Downey? Paráda. Co víc dodat. Opravdu skvělá "house party". ()

Lollaa

Jo není to špatný, ale v duchu amerického filmařského biznisu, že každé pokračování má bejt ještě nabitější ještě akčnější a bombastičtější to vždy skončí tupou přeplácaností. Pominu nesmyslnou fyziku, ale film se odehrává téměř v současnosti a najednou nečekaně tam na sebe vytahujou technologie, na které by i ve Star treku koukali jak na úžasnou novinku. To už je moc! ()

Allein4

Mělo to šťávu, humor a momenty překvapení. Tony Stark a jeho záchvaty úzkosti byly geniální :) Trochu bylo vidět pokušení o chmurnou cestu alá Temný Rytíř, ale nakonec z toho je osvěžující nádech Iron Mana, ve kterém nechybí "od všeho trochu". Kombinace jistě velmi těžká k natočení do konzistentního snímku, ale Shane Black z toho udělal velmi plnohodnotný film, ve kterém si každý přijde na své. Velmi se mi líbil i výkon Guye Pearce, který mě tam překvapil, protože jsem ho (nevím, jak se to mohlo stát) přehlédl na plakátech a vůbec jsem nevěděl, že tam je :) ()

Motyuek

Když jsem zjistil, že v tomto dílu budou proti Iron Manovi stát Ben Kinglsey a Guy Pearce, hned jsem věděl, že to bude stát za to a taky že jo! Žádné hluboké myšlenky v tom nečekejte. Jinak ovšem tomuto snímku nechybí vůbec nic. Humor, vedlejší dětský hrdina, právě ti očekávaní super záporáci, zajímavé dějové zvraty, spousta odkazů na ostatní filmy Marvelovského světa a hlavně hromada akce. Všechny tyto ingredience řádně protřepány a promíchány, takže divák už může jenom mlsat. ()

Caskett

Dovolila bych si to celé shrnout - Iron mana hraje Robert Downey, jr.!!! :-) Už to myslím dostatečně vystihuje, že film je absolutní kombinace vtipu, ironie a taky akce. Představte si celou sérii s jiným hercem... kombinace maličkostí, které spolu ladí (záporáci, křehká, ale silná žena, žena z minulosti, geniální vynález). Koktejl, který namíchá velmi výbušný a dynamický děj. Jen tak dál. Jsem zvědavá kolik dílů série ještě udrží nápad a vražedné tempo (a Downeyho v hlavní roli). Osobně doufám, že ještě hodně :-) ()

Parsek

Typická ptákovina, co tak skvěle pobaví... Takovéhle pojetí superhrdiny mi vyhovuje a mám za to, že to prospívá obecně filmům tohoto typu. ()

michalkop

Iron Man 3 je dle mého mínění strašná 3,14vina. Nečekal jsem od něj žádné zázraky. Byl bych vděčný, kdyby se nesl aspoň v duchu dvojky. A ni to se nestalo. Iron Man 3 je o Iron Manovi bez Iron Mana. Marvellu se podařilo zabít dalšího komiksáka. Slabý mentálně labilní Stark s kupou trhlin v příběhové linii - jedna za všechny - pozve si k sobě Mandarína a ani nemá kolem jeho vily nějaký protiraketový nebo aspoň varovný systém? Jeho brnění je proti minulku neuvěřitelně rachitické. Trhá se jako papír. Stejně tak nebylo vhodné (aspoň podle mého) tahat do ironmanovského universa události z Avengers. Když v předchozích dílech (vlastně i teď) se v US žádní další super hrdinové nevyskytují. ()

pepca72

Moc jsem se těšil, z první části filmu jsem byl zklamán, pak jsem byl nadšen. Roberta Jr. mám rád, stejně jako hrdinu Iron Mana, a comicsové filmy vůbec, ale ta první cca půle filmu byla tak blbě podaná, že jsem málem vyletěl z kůže. Nudil jsem se a nevěřil svým očím, i za 3D brýlema. Natočeno infantilně pro diváka kolem snad 8 let věku, ta vsuvka s klukem bez rodičů, a ty Iron-manovi záchvaty úzkosti, po kterých ihned vystřízliví a ničí a ničí, byly fakt trapné. Tak mi to v tom filmu vadilo, že nemůžu dát 5 *, i když závěr byl kulervoucí jízda, jak má být. Je to asi snahou studia, film prodat i malejm posránkům, ale dle mého názoru, to je spíš na škodu. Trojka u mně ztratila jakousi důstojnost, kterou 1a 2 hrdě nesly v duchu komiksových filmů asi nejvíce. Z Bena Kingsleyho jsem byl nadšený až do doby, než z něj vyšel vyhulenej magor. Ne že by to taky nezahrál výborně, zasmál jsem se. Ale dokud byl v záporné rovině filmu, byl to herecký koncert a adept na mého záporáka roku. Bohužel, to dopadlo jak to dopadlo, a skutečný záporák byl tak záporný a zlý, asi jako moje stará protivná sousedka. Nicméně se těším na dalšího železného muže, a doufám, že se s novým dílem vytratí, onen mnou zmiňovaný infantilní lok pro smrkáče, kterej v tom fakt nemá co dělat, protože to z toho dělá jinej šálek kávy. Doufám že tím nenakazí i mnou očekávaný Kick Ass 2. ()

donnanuk

Podla môho názoru tento film spĺňal očakávanie moje ako aj iných fanúšikov, možno som čakal viac od toho záveru v ktorom scenárista až tak nedomyslel striedanie tých oblekov, myslel som že skôr pôjde o jeden či dva tri obleky pre vybrané osoby a nie že všetko pôjde na starka a každý sa rozbyje po akomkolvek malom zádrhely... koniec filmu ma celkom sklamal ale inak dej bol úýastný, nechýbali stárkove hlášky, dalo sa zasmiať a bolo tam veľa pútavých pasáží.. oproti predošlím iron manom vôbec nezaostával.. Film odporúčam :) ()

Unr3aI

Myslim ze trojka je kvalitou na urovni uvodneho dielu, avsak je omnoho temnejsia a viac prepracovana po emocionalnej stranke. Taktiez kvalitne CGI a kopec Tonyho hlasok zarucuje dostatocnu davku zabavy. ()

injoy

V kině s 3D brejlema, kolou a čipsama cajk. Bavilo, vcelku vtipné, efekty nevídané, 3D povedené, děj po sté to samé. Znovu to vidět nemusím a myslím, že doma, na tv, ve 2D bych dal tak 2,5 hvězdy. ()

petr.k09

zatím nejlepší díl ze všech většinou to bývá naopak klesající kvalita ale tady se to povedlo vtipní zábavní ()

Tomulka

rozhodně nejslabší díl serie. Jediné co bylo docela slušně zvládnuté bylo AIM a to jenom jejich herecké výkony v čele s perfektním Guy Pearcem. JInak Robertovi Downey Jr. se tentokrát pojetí nepovedlo vůbec a je to hodně způsobeno naprosto mizerným scénářem. Co to je sakra za nápad s tím Mandarínem ani se o tom nebudu rozepisovat je to totální ubohost scénáře. Velké sklamání snad poslední od Marvelu. ()

EddyT3

Film nema chybu,od zacatku nabitej akci. Kdyz se jako ze nic nedeje tak se sype jedna hlaska za druhou. Jednoznacne nejlepsi dil ze serie a jeden z nejlepsich filmu podle comicsu. MARVEL PROSTE VALI. Spickpvy efekty,proste masakr. Ani chvili se nenudis. Je to bozi jako Barney Stinson. Awesome jako A.W.E.S.O.M.O. 3000. Neprekonatelny jako Chuck Norris. To snad mluvi za vsechno. Muzu jen doporucit,jo a kazdopadne si pockejte az skonci titulky !!! Kde mas tatu? Sel na postu si koupit losy. Asi vyhral,protoze uz je pryc 6 let :DDDD TO ME ROZBILO!!! ()

Marvel našel nového superhrdinu

Marvel našel nového superhrdinu