Dva policisté (Brad Pitt a Morgan Freeman) jsou na stopě geniálního vraha, zodpovědného za sérii děsivých vražd, jejichž oběti spojuje sedm smrtelných hříchů. V jedné z rolí tohoto kvalitního trhilleru, zasazeného do temného města nasáklého bolestí a zkázou, uvidíte také Gwyneth Paltrow. David Fincher (Klub rváčů, Zodiac, Podivuhodný případ Benjamina Buttona) s dokonalou znalostí našich nejhlubších obav pevně svírá otěže akce – fyzické, psychické i spirituální – neodvratně směřující k rozuzlení, které do hloubi otřese i tou nejzatvrzelejší duší. (Magic Box)

Algernons

Sedm je ukázkový krimi thiller, který staví na dvou opačných detektivech. Skvělý Brad Pitt jako detektiv Mills je dravý, mladý a touží po velké kariéře. Naopak vynikající Morgan Freeman, detektiv Sommerset, je zkušený, životem ošlehaný a má toho, tak akorát dost. Zbývá mu sedm dní do důchodu, když se objeví na scéně seriový vrah, který chce pomocí sedmi smrtelných hříchů poukázat na zkaženost lidstva. Kombinace ustředních dvou postav, jejich rozdílných pohledů na svět spojená s poutavým vyšetřováním prezicního a nedopadnutelného seriového vraha vytváří dechderoucí podivanou, která je s každým zhlédnutím lepší a lepší. David Fincher zde předvátí, že je jedním z nejlepších režisérů současnosti a to hlavně díky obří míře pro detail, za každým záběrem člověk vidí hromadu myšlenek. To celé dotváří neskutečná atmosféra zkaženého města, které není jmenováno, mohlo by to být jakékoliv město. Je to film na který člověk musí mít chuť a žaludek, protože umí být i děsivý v tom co vám ukáže a hlavně v tom co vám neukáže. Fincher ví, že lidská představivost nemá mezí. Přelomová žánrovka a silný podmět k přemýšlení, který má jeden z nejlepších filmových konců. ()

hirnlego

5 věcí: 1) Spaceyho výraz geniálního šílence, 2) slušná atmosféra, 3) (napoprvé) šokující scéna s jednou dosti sešle vypadající osobou, 4) závěr, 5) pár laskavých názorů na dnešní zkažený svět. Kvalitka. ()

Fr

RETRO ,,Dlouhá je cesta a tvrdá, která vede z pekla ke světlu“…. SEDM hříchů, SEDM dnů do konce služby. Vraždy, které mají význam. Vztah mezi mladým a starším kolegou. Málokdy se podaří navázat takový vztah mezi herci a obecenstvem. Parádní atmosféra. Doslova cítíte ten ,,smrad“ z rozkládajících se těl! Nebo scéna v knihovně s hudbou J.S.Bacha. Perfektní kamera vás vtahuje do vyšetřování. A třešničkou je záporák K.Spacey, se svojí přednáškou o toleranci hříchů. Je li něco dokonalé, tak je to SEDM! Ovšem - NEVYZPYTATELNÉ JSOU CESTY PÁNĚ… ()

Dever

Soundtrack Howard Shore: 1. In The Beginning - The Statler Brothers [2:22] ,2. Guilty - Gravity Kills [4:05] ,3. Trouble Man - Marvin Gaye [3:50] ,4. Speaking Of Happiness - Gloria Lynne [2:33] ,5. Air (Bach) - Stuttgarter Kamme-Rochester/Karl Muchinger [3:39] ,6. Love Plus One - Haircut 100 [3:37] ,7. I Cover The Waterfront - Billie Holiday [3:20] ,8. Now's The Time - Charlie Parker [4:16] ,9. Straight, No Chaser - Thelonious Monk [9:38] ,10. Portrait Of John Doe - Howard Shore [4:57] ,11. Suite From Seven - Howard Shore [14:48], ()

Viktooorka

Sedm smrtelných hříchů (mám je určitě všechny, půjdu do pekla) vytvořilo bezpochyby nejlepší příběh, který zařadil tento thriller mezi nejlepší. Propracovaný děj s dobrými hereckými výkony připravili úžasnou atmosféru se strhujícím koncem... ach... Hrůzou mi stoji všechny chloupky ještě teď.. ()

novoten

Zvolna plynoucí deprese se záplavou deště, šera a nejistoty. Geniální šílenec v pozadí, zamlklý a mírně nesmělý policejí veterán, mladý dříč po jeho boku a jeho posmutnělá manželka. Fatální závěrečná půlhodina a finále, které v první vteřině vypadá jednoduše, ale po skončení filmu nabývá na síle a v divákovi dlouho doznívá. Vřele doporučuji druhé zhlédnutí, kde se dá najít několik náznaků k pointě. Jigsaw a ostatní plagiátoři se můžou jít nechat vysmát. ()

tron

"Ak vás na ulici prepadnú, nikdy nekričte ´pomoc´. Kričte ´horí´." Sedem hriechov, sedem vrážd a sedem dní, ktoré má nesúrodé policajné duo (Morgan Freeman a Brad Pitt) na polapenie ukážkového filmového sériového vraha. Hoci mi Sedem pripadá niekedy ako nadhodnotená záležitosť (otázky "Máme právo privádzať deti do TAKÉHOTO sveta?" mi pripadajú síce logické, ale zároveň blbé), faktom je, že napriek určitej silenosti sa jedná o kultovku s neuveriteľne pochmúrnou atmosférou, oproti ktorej režisérov predchádzajúci Votrelec 3 pôsobí ako Hurvínek v cukrárni v nedeľu doobeda. Plusom je i zaujímavý kasting, kvalitné audiovizuálne stvárnenie (skoro stále prší a keď neprší, tak aspoň popŕcha) a scény, na aké sa nezabúda (naháňačka, obžertsvo, krabica, Freemanova poetická prechádzka knižnicou). ()

B!shop

Naprosto perfektni temnej thriller a jeden z nej Fincherovo filmu a celkove jeden z nej filmu v tomhle zanru, ale aby byl mezi nejlepsima 20, to zase ne. Skoda, ze Fincher nedaval vic zaberu na obeti, hlavne u posledni to zamrzi, ale i tak je film dost drsnej. Morgan Freeman predvadi svuj standartne nadprumernej vykon a Brad Pitt se hodne snazi, ale jakmile je na scene celkem vyhublej a docela strasidelnej Kevin Spacey, tak strhava pozornost na sebe. Filmu nemam v podstate co vytknout, dobri herci, paradni atmosfera, slusna hudba, skvela kamera a rezie, originalni smrti a v ramci moznosti i originalni pribeh, kterej se zdatne vyhejba nekolika klise, ale presto me tenhle film nikdy tak nedostal jako nektere jine uzivatele. Jasnejch 5*, ale i kdyz jsem film videl uz hodnekrat, mezi moje oblibene se nezaradi. ()

Marius

Nádherne temné, skvelí herci (hlavne Pitt a Spacey). Týmto Fincher definitívne dokázal, že je jedným z najlepších režisérov dneška. Vrcholom jeho tvorby ale aj tak ostáva Fight Club. ()

Flipnic

"Sedm" je nejlepší film, jaký jsem kdy v životě viděl ... 12 let od jeho prvního shlédnutí se mu žádný film, co jsem viděl, ani nepřiblížil. Tohle je přesně film pro mne, film, který mi naprosto sedl, který mne dostal, uzemnil, zaujal, pobavil a který mohu vidět čas od času stále dokola. Totálně vypiplané mistrovské dílo naprosto ve všech ohledech: příběh, atmosféra, výtvarná stránka, herecké výkony, originalita, stopáž, kamera, ... všechno je prostě dokonalé a dokud nepříjde někdo s něčím ještě kvalitnějším, dokonalé to bude stále. David Fincher je mistr režisér a toto jen jeho nezapomenutelné dílo, ze kterého by se měli filmaři, herci a scénáristé prostě učit ... ()

Lateef

Detektivové Somerset a Mills skládají podle Fincherova návodu Doeovu kostku sedmi smrtelných hříchů. Každý tah vysává životní energii a je ponurejší a depresivnější než ten předchozí. Závěrečné eso, vysypané z Doeova rukávu, zatluče poslední pomyslný zrezivělý hřebík do rakve Utrpení. A divák už v ní dávno leží. Úvodní déšť je krásný a tíživý stejně jako všechno v tomto filmu. 33 miliónů dolarů(rozpočet)/327,5 miliónů dolarů(výdělek celosvětově)/131 miliónů dolarů(čistý zisk z kinoprojekcí) ()

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. Napoprvé těžké rozdýchávání hodně depresívního a krutého snímku. Napodruhé už nasávání a obdivování dokonalé noir atmosféry. A při třetím shlédnutí už jsem si to vychutnával jako perfektní film. Trailer: http://www.csfd.cz/film/2671-sedm/videa/ ()

Boss321

Pro mě jeden z nejlepších filmů!!! Absolutní špička svého žánru, špičkové herecké výkony Freemana, Pitta, Paltrow a Spaceyho, výborný scénář a to vše podtrhuje bombastická režie Davida Finchera (nechápu jakto, že nebyl nominován na Oscara!!). Kdo tohle neviděl, tak přišel o jeden z nejlepších krimi-thrillerů všech dob. Geniální. Pět hvězdiček. ()

Jossie

Temný a děsivý příběh se šokujícím závěrem. Vynikající Morgan Freeman, Brad Pitt a Kevin Spacey. Můj nejoblíbenější film od Finchera. ()

pan Hnědý

Temný diamant kinematografie. Davida Finchera velmi obdivuju, jeho SEVEN je černý, nikým nešetřící psycho-thriller, který Vám stáhne kůži s těla. Vše promyšlené a vytvořené do nejmenšího detailu. Počin, který lze sledovat jen s jedním nádechem. ()

Jara.Cimrman.jr

"Lidi musíte praštit palicí a pak najednou zjistíte, že jsou velmi pozorní." Tak v tom má John Doe pravdu a mě svými kousky hodně zaujal. Oni se snažili i oba detektivové, ale kukuč trpělivýho Somerseta mě chvílemi nudil a naspeedovaný Mills si zase občas zasloužil tyčí do palice. Já jsem měl jedinej problém s tím, že jsem se nikdy neprošel Dantovým Peklem a tak jsem se občas ztrácel v náznacích. A jelikož pravidelně páchám dva ze sedmi smrtelných hříchů, tak se začínám ohlížet, jestli mě nějakej pozemskej Bůh nehodlá sejmout obzvláště trýznivým způsobem. Takováto detektivka mi zkrátka chutná, ale přesto bych občas vyměnil pečlivý budování atmosféry za lehký zvýšení tempa. ()

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý

Seriálový Mindhunter je definitivně mrtvý