Arnold Schwarzenegger vede elitní zásahovou jednotku amerického protidrogového úřadu DEA. Její členové jsou zkušení, ostřílení a dobře sehraní profesionálové. Navzájem si kryjí záda a dokáží si poradit v každé nebezpečné situaci. Nebo si to aspoň myslí… když během zátahu na skrýš drogového kartelu zajistí 10 miliónů dolarů, rozhodnou se je nepřiznat a tajně schovat. Vyšetřování nic neprokáže a po několika měsících se všichni vrací zpátky do služby. To je důvod k oslavě. Jenže peníze nejsou na svém místě. A někdo začne zabíjet jednoho člena týmu po druhém. Kdo je tajemný vraždící sabotér? Podaří se ho odhalit a zastavit, než všichni zemřou? A jaký je skutečný důvod vraždění? (TV Prima)

ondrula

Pozor, komentář obsahuje broilery! Bezkonkurenčně nejslabší dílo David Ayera za všech jeho filmů, na kterých pracoval jako režisér i scénárista. Děda Arnold by se měl vykašlat na Slye, kterýmu jeblo na starý kolena ze steroidů a nenavazovat po jeho vzoru na svoje filmy z 80. let. První věc, která mě zaujala, byla značně amatérská kamera, která svými záběry připomíná krátkometrážní akční parodie, které umísťují pupínci na youtube. Dost mě překvapila Arnoldova angličtina, která je spíš potlačovanou rakouštinou a Arnold působí dojmem cizince, kterej usilovně spíkuje na jazykových kurzech pro imigranty. Poněkud míň mě překvapilo Arnoldovo parodické neherectví, protože o tom jsem neměl iluze nikdy. Zbytek týmu je banda vulgárních buranů a cítil jsem jisté zadostiučinění, když začali jeden po druhým natahovat brka. Že je mastí ta ohavná zfetovaná kikina, jsem tušil od začátku, protože scénáristicky nebylo samo sebou, že krutohustě smaží, aniž by to zbytku týmu vadilo, na což se ve filmu upozorňuje tak často, aby to mělo nějaký svůj zásadní význam. Poměrně směšně působí nekompromisně drsný kecy týmu (včetně upjatý státní zástupkyně Bradáčový), ale nejvíc je amatérismus filmu patrný na takových detailech, jakými je oranžovo-hnědá krev, již pustí žilou svýmu starýmu zfetovaná kikina. Mimochodem, praktický poznatek z filmu: když budete chtít oddělat příslušníka zvláštní zásahovky, vloupejte se do karavanu ve kterým chrápe, odvezte ho opatrně na železniční přejezd a pakliže se stane zázrak a neprobudíte ho, spolehněte se na skutečnost, že bude dost blbej na to, aby z karavanu včas nevyskočil oknem, až se začne blížit vlak. No a neodpustím si poznámku k zajímavostem, který se k filmu uvádějí: název knížky And then there were none od Agathy Christie se do češtiny překládá jako Deset malých černoušků a ne "A pak tam byl žádný". ()

peetriss

Tento Ayerův debakl je opravdovou sabotáží mých dvou hodin strávených u tohoto filmu. Sabotage potvrzuje, že Ayerovy policejní opusy mne nejen nesedí, začínají svou monotematičností unavovat, ale především si zpyšněle zaslepený Ayer neuvědomuje, že ze světa policistů vyždímal více, než na co jeho schopnosti stačí. Veškeré neduhy Patroly, která mi přes svou obecnou ceněnost zcela nesedla, hrají v Sabotage hlavní roli. Konkrétně: uvěřitelnost všeho je velmi pochybná, byť se Ayer snaží o co největší míru realističnosti. Jeho parta hrdinů má v hlavách ještě větší prázdno a v neposlední řadě je Arnold Schwarzenegger obsazen v roli, na kterou v žádném případě nemá. Jeho neherectví v Sabotage dosahuje komických rozměrů, nehledě na fakt, že charisma neohroženého akčního hrdiny z něj nenávratně vyprchalo. Sam Worthington měl našlápnuto býti novodobým nástupcem právě třeba Arnieho, nyní se (nikoli poprvé) ukazuje ve světle promarněné akční naděje. 30% ()

iampatrik

60% Proč film vidět??? Jde o film, kde zase pro jednou úřaduje Arnold a jeho parťáky hrají známe tváře, jak z velkého plátna, tak z televize. Máte rádi béčkový humor akčních filmů a celkově jednoduchou akční podívanou. Nevadí vám mnoho zabitých ve vkusném surovém pojetí, z kterých nejen stříká krev na všechny strany a kde umírají skoro všichni i nevinní. Proč film nevidět??? Je vám ukradená béčková akce. Je vám ukradený velice prostý příběh a celkově děj (i když zde má aspoň spád a divák se nenudí). Opakované hlášky už vám nepřipadají dostatečně úderné a vtipné. PS. Každopádně pro mě bylo velice zajímavé sledovat Mireille Enos, hrající tvrďačku, neboť tam, kde jsem ji viděl, byla spíše "ta zakřiknutá žena". ()

Paldiny

Ohromné prekvapenie a najlepšia Arnoldovka nového milénia. Uveriteľné postavy, nekompromisná réžia a zvraty. K tomu štipľavý slovník, rating na hrane 17 a viac + ponurá thrillerová atmosféra ponúka vskutku delikátny zážitok. Neúspech v kinách pre cieľové oslovenie vymierajúcej skupiny chápem, čomu nerozumiem sú nízke hodnotenia fanúšikovskej základne, čo iného ste čakali?! ()

Hyb_rid

Absolutní spokojenost, Ayer v podstatě naservíroval žánrovku dost podobnout SWATu jen o něco špinavější. Pokud někdo čekal zběsilou akční jízdu plnou hlášek etc ať si raději pustí Expendables. ()

Prochy38

Pro mě moc milé překvapení teda. Vidím, že lehce vyčnívám z řady, ale fakt mě to nebolí... Arnie možná už není co býval, ale role mu sedí a nijak křečovitě s tím nezápolí. Sestava jednotky velmi sympatická. Thriller hodně tvrdý, drsný. Sedlo mi to. Někdy krve až moc, ale tak proč ne. Dobře zamotané, do posledních minut nebylo jasné, jak to je, ale líbilo se mi to, a budu rád, když Arnie ještě něco přidá, než půjde do hereckého důchodu úplně. Spokojen na 80%! Po přečtení zajímavostí bych rád vyzdvihl výkon M. Enos, která si to fakt dávala a byla místy i sexy. Neumím si v její roli představit jedinou z právě v zajímavostech zmíněných hereček... ()

Foxhound#1

Tenhle film vyniká snad pouze hektolitry rybízového džusu, spoustou umělých střev a tedy i ratingem R++. Jo možná samotný příběh by docela šel, ale ke konci už to byla hovadina. Herecké obsazení sympatické tak z půlky, fetka Enos naprosto nesympatická a to mám zrzky rád (jo asi to byl záměr aby to byla pička) a druhá ženská postava ve filmu by si zasloužila hezčí herečku. Suma sumárum natočil guvernátor ve svém důchodu i lepší kousky, tohle patří k tomu horšímu. ()

Zombi

Škoda, těšil jsem se na nabušenou akční/krimi jízdu, kterou slibovaly trailery, nakonec to dopadlo trochu jinak. Atmošku to má správně syrovou a autentickou, to David Ayer umí, těch pár přestřelek je taky fajn, včetně nekompromisní krvavosti, jednotka DEA je solidně typově obsazená a Arnoldovi role částečně sedí. Částečně proto, že jako velitel týmu a drsňák je fajn, ale jako traumatizovaná postava s tajemstvím selhává. Největším problémem je ale scénář jako takový, bohužel vypomáhal debil co zkurvil i Promethea, a je to znát s každou přibývající minutou. Průměr. ()

Mikino00

Film si hraje na něco co není, a to inteligentní mysteriozní drsná akční podívaná, ať už tvůrci zamýšleli cokoliv z těchto přívlastků, nenaplnili ani jeden z nich. Ve slepenci je tu obyčejná zápletka, čitelné rozluštění, i nic neříkající přestřelky, navíc těchto filmů, kde se podobnou formou odpravují členové určité skupiny již bylo natočeno mnoho. Velice mě pobavilo, že i Arnold se svou jedinou hereckou polohou dokáže přehrát Worthingtona. ()

mosnak odpad!

Nejhorší na tom celém je... ta neskutečně táhnoucí se stopáž, nezajímavý děj a příšerné herecké obsazení. Arnieho jsem ještě překousnul, ale tu je holku z "karteltýmu" nemůžu rozdýchat ještě teď. Posraná fetka, kterou hraje Mireille Enos tak hrozně, že bych jí kulku vpálil do hlavy hned ze startu filmu. A díky tomu by se ve filmu, už vlastně nic nedělo. Zapoměňte na akční jízdu...uvidíte jen spousta keců (které častokrát nedávají smysl), prázdných frází, opileckých mejdanů a druhou ženskou hereckou postavu, která je opět co? Naprosto hnusná a příšerná. Dlouho mě nic tak nevytočilo :-( Sorry Arnie, tady jsi šlápnul vedle - 1% ()

NJD

Víte co je ještě horší než béčkovej film? Ne není to céčkovej film, je to béčkovej film, kterej si hraje na áčkovej film - prostě na něco, co ani zdaleka není. A to je přesně případ Sabotage. Místy neuvěřitelně nesmyslnej děj v kombinaci s přestárlým Schwarzeneggerem, u něhož se jeho pokročilej věk snad ještě nikde neukázal tak markantně jako v tomhle filmu, dává dohromady jedno velký zklamání a rozčarování zároveň. A já přitom tak doufal, že Arny třeba předvede něco jako v Escape Plan...:( ()

peto580

Ten príbeh mohol byť trošku komplikovanejší ale Arnie je Arnie. A ja ho mám rád nech si vraví kto chce čo chce. Ten krvavý kabátik to ešte všetko podtrhol a aj napriek mnohým chybičkám krásy dám plný, hoc by to bez Arnieho takto nebolo. A kto vie ako by to dopadlo nebyť nariadenia štúdia ,,Podle režiséra Davida Ayera byl film značně sestříhán, jelikož si studio přálo více akční film než mysteriózní thriller. Původní sestřih měl údajně mít skoro 3 hodiny" ((S.U.E.S.)) ()

Nethar

Nijak zvlášť originální, Arnoldovy ksichty fungovaly před pár lety (desetiletími), teď už mi z toho bohužel zůstává spíše herecké neumění. Některé scény by bylo skvělé vynechat, hlavně ten závěr, trochu více otevřenosti by prospělo. Ve filmu se ani neodehraje nic moc překvapivého, ono se to dá tak nějak celé odhadnout předem. Film se občas kochá v drsnějších záběrech na uřezané kousky těla, apod., ale tak budiž, akční krimi, když myslejí, že je to tam třeba. Škoda, chybí tomu jiskra, chybí tomu víc věcí. Horší tři hvězdy nebo možná rovnou dvě. ()

kritiklon

Co k tomu říci? Nějako tu hodinku cca se můj úsudek pohyboval někde mezi 3 - 4 hvězdami a čekal jsem a tak trochu i doufal, že "Sabotage" to na ty 4* dotáhne a nadchne mě. Sice by nešlo o nějako žánrovou akční pecku na kterou by se vzpomínalo dlouhá léta, nicméně jsem svou důvěru vložil v originální koncept který..............nakonec dopadl úplně jinak než jsem myslel a než by bylo zdrávo. Čekal jsem podstatu té zápletky v něčem úplně jiném a podle mého názoru i originálnějším a i když ten konec nebyl nejhorší, tak mě poměrně zklamal. Ale jako stylová akční jednohubka postačí. 3* za 64% ()

bobstock

Vypadalo to jako zajímavý námět, navíc se stárnoucím Arnoldem v hlavní roli, jsem si nesměl nechat ujít. Nakonec to dopadlo jako slušně vystřílené, litrů krve nasáklé béčko od debutanta. Když jsem se ale poté podíval, co už má režisér Ayer za sebou. Najednou mi ten projekt připadal, jako odfláknutá práce. 65% ()

Sygauras

Další pokus o návrat Arnolda do světa filmu poté, co mu nevyšla kariéra politika. Mohl si vybrat lepší srajdu než tady tuhle křeč o vypatlancích kteří mají být tou nejlepší jednotkou v ... nemám tušení. Parta kreténů kterým bych věřila maximálně ty feťáky ale poldy jen ztěží. Arnold tady vypadá ještě starší než ve skutečnosti je. Bylo mi chvilkama až líto že se pořád tak ponižuje aby na něj svět nezapoměl. A přitom v o rok starším Plánu útěku byl za sympaťáka který mě bavil. ()

Emo-haunter

Důležité je, že si ten film doopravdy na nic nehraje. Je to čistokrevné akční béčko, s pár dobrými akčními momenty, nějakým tím napětím, občas padne solidní hláška, a Arnie se doopravdy snaží. Existenciální přesah zde určitě není, a touha po pomstě zde vykreslena také ne, má to slabší scénář a trochu té nelogiky, ale co už, nemůžeme chtít všechno. Bylo to syrové, tvrdé, zabavil jsem se. Uvítal jsem i výskyt dvou postav ze seriálu Ztraceni:) Z řemeslnické práce byl občas zvláštní střih, ale hodně solidní kamera. Takže nemám problém s udělením tří hvězdiček. ***5,8/10*** ()

Strike

Nehorázně hloupý film, který s bere neuvěřitelně vážně. Původně se mi líbil námět - nasrali jste kartel, tak za to budete platit. Bohužel, ale o tom film není i když to povětšinu filmu vypadá. Alespoň myslím, protože to postupně bylo blbší a blbší tak jsem nad tím přestal přemýšlet. Hloupý scénář se pokouší přebít otevřenou brutalitou, která ale je samoúčelná a nelogická. I přesto všechno se najde ve filmu několik solidně natčených scén, takže to není úplný odpad. Stejně ale zklamání. ()

Ad4mson odpad!

Něco tak nekonzistentního jsem neviděl ani u mě doma v míse ráno po kalbě...Ayer je kretén, o Woodsovi radši ani nemluvit a Arnold....Arnold, ten by se na to měl už vysrat, protože co tady předváděl, člověk neví jestli je to parodie.......Jak jsem proklínal distributora, že nám to do kin nenapálil, tak jsem ve výsledku rád. Tohle je totiž průser extra union. ()

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

21.09.2014

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

Schwarzenegger slibuje Conana a Terminátora 5

06.06.2013

A taky Trojčata, ale nechtěli jsme vás děsit už v nadpisu... Přestože jeho plnohodnotný comeback nedopadl komerčně vůbec dobře (s celosvětovými tržbami 37 milionů dolarů při rozpočtu 45 milionů… (více)

Brad Pitt znovu loví nacisty

Brad Pitt znovu loví nacisty

07.04.2013

Ale tentokrát si na ně nevezme kudlu, ale rovnou tank. Momentálně je totiž ve finální fázi rokování o hlavní roli v akčním válečném filmu Fury. Ten podle vlastního, za kulatý milion dolarů prodaného… (více)