Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

Honzeechec

S takovymdel rozpočtem natočit takovou strašnou píčovinu, to chce velkej kumšt. Po stránce scénáře jsem opravdu nečekal zázraky, Avengerovský univerzum už je vysátý jak...ehm... radši nic... a Thor je z nich navíc ten suverénně nejmín sympatickej, i tak se ale obvykle dokážu u příběhů tohodle typu (já být hodný, proto všechny zabít) v kině slušně pobavit. Jenže tohle je zrada, je to film pro děti jako animáky od Pixaru, jen s modrookym ubermenschem v hlavní roli. Bod za toho týpka z IT crowdu a cameo Kapitána Ameriky. (Jestli z něj taky udělaj vydlabanýho debila tak tady svatosvatě přísaham, že Marvel ode mě neuvidí už ani korunu!) ()

dodona

Dávam štyri, bo ako moja sestra podotkla a ja súhlasím, bez vtipu, ja pridávam, že bez Lokiho, by to bol silno priemerný film. Prvý diel sa mi páčil viac, nie len čo sa deja týka, ale hlavne čo sa epického Branaghovho spracovania týka. Odporúčam v 2D verzii - ten hmlový opar / tmavé tmavé tmavé farby ma chvíľami dosť vytáčali. Vďaka filmovému bohovi, že tento krát to bolo bez dabingu. ()

Chip89

Chris polonahý. Chris usmívající se, Chris naštvaný.... Ani nevím jestli by tenhle film byl tak dobrý, kdyby tam nebyl on. Efekty super, ale pořád on je snem spousty dívek a žen a sledovat ho skoro dvě hodiny na plátně je opravdu pastva pro oči. A když vedle vás kamarádka, v nejnapínavější chvíli filmu vykřikne větu směřovanou na Thora - svlíkni se!!!:D Celý film nemá chybu:) ()

FantomASS

Jednotka vykreslovala (ako-tak) postavy a bolo v nej trochu viac vtipnych momentov. Nadvazujuca dvojka je trochu akcnejsia a prinasa ocakavanu popcornovu zabavu. ()

0L0V0

Pozerám na hodnotenie a pýtam sa sám seba či som videl ten istý film ako ostatný. Jednorazová jedno hubka. Bohužiaľ tak to je! Okúzľujúce možno tak pre deti v dvanástich rokoch. Dávam tretiu hviezdu za humor ktorý ma pobavil ako pri každej marvelovke. Neostalo sa mi aby som sa počas sledovania zarazil pri nejakom plynúcom sa deji otázkou to fakt? to myslia vážne? Z kina som vychádzal bez žiadnej emócie a to svedči o tom, že je to len priemer ako hrom. Odporúčam ľudom ktorý milujú Thora a fantasy. Neodporúčam ľudom ktorý by v tomto filme hľadali logiku a lepší príbeh. Scenáristi si fakt nedali tu námahu a napísali hneď prvé čo ich napadlo a takto potom aj vyzerá. Sklamanie to rozhodne a keby sa ma niekto spýtal či by som to pozrel ešte raz, tak odpoveď je nie. Kapitán nesklam! ()

Boris.

Ani druhej díl mě rozhodně nezklamal. Líbilo se mi prpojení několika světů, mělo to velice slušnou akci, a dost mě pobavily odkazy na další komiksové filmy (nejvíc asi Captain America). Ale jak sem Lokiho moc nemusel, tak tady mě opravdu začal bavit a docela bych chtěl, aby měl vlastní film. Celkově to bylo parádní. ()

Mik_e

O něco málo slabší než jednička, ne v zápletce či nedostatku dobrých scén. Spíš v pojetí a celkové nevyváženosti, nudnou první polovinu naštěstí zachraňuje povedená druhá. Stejně tak to působí, jako kdyby pan režisér nevěděl, co vlastně točí, a každých deset minut měnil názor. natočíme parodii...ne, komedii. ne, akční film. Atd. To ale nemění nic na tom, že několik scén je prostě skvělých (SPOILER - samozřejmě, především ta, ve které je Thor svlečenej do půl těla :) - KONEC SPOILERU) a ty nedostatky filmu člověk rád odpustí. Přesto ale, začíná se mi zdát čím dál víc, že marvelovek a komixu obecně už tu v kinech bylo dost, nějak už mi to asi všechno připadá stejný. Nevím, možná jen můj názor.. ()

Hunadarik

Nemôžem si pomôcť , ale pre mňa to bol úžasný zážitok.. Dostala sa mi porcia lásky , boja - akcie , prekvapení , zasmial som sa a zároveň som bol v napätí a čo je podstatné malo to skvelý koniec.. tak som sa bál že budem sklamaný. :) Neviem čo viac si od Thora želať.. Nieje to úplne 5* film , ale 4* sú odo mňa rozhodne málo. ()

Cerion

Thor je stále suchý, mrtvý a po chvíli i nudící film. Žádné z postav se nepovedlo mě přesvědčit, abych jim fandil. Všechno tak nějak klouže po povrchu a člověka to čekání na ponoření do děje přestane za chvíli bavit. V prvním dílu je navíc děj dostatečně jednoduchý a rychlý, aby člověk udržel pozornost a nesoustředil se na plytkost všech postav. Zde však už je děj se všemi těmi přechody mezi světy moc složitý na to, aby divák nezačal pociťovat potřebu po hlubším zafixování se aspoň na jednu postavu. Zdá se, že filmy o Thorovi se nikdy nestanou něčím víc, než jen doplňujícími články k Avengerům. Koneckonců proč po nich chtít něco víc? ()

ppetrnosek

Něco mezi Star Wars a Pánem prstenů. Tak mi připadá nový, akcemi nabitý, Thor. V režisérovi lze vidět potenciál, ale zároveň si člověk během filmu všimne jeho seriálových zkušenostech (jako jediných) z natáčení. A tak výsledkem je sice akcí nadupaná, vizuálně fantastická, podívaná, ale celková pseudointelektualita a neustálá snaha vecpat trapnou hlášku, kamkoliv to jde, posouvá film na o třídu nižší úroveň. ()

RajAthen

Problémem toho, kdy točíte film o superbohu, je, že se o něj neobáváte. To nemusí být na škodu, když jsou zajímavé vedlejší postavy, což až na jednu výjimku nejsou. Ale pořád není nic ztraceno, když je na co zajímavého koukat. A ono je, jelikož temní elfové jsou po designové stránce opravdu vyvedení. JENŽE jakkoli je to hezké na pohled, je to jinak nuda, hlavní padouch chce získat červenou temperu v překombinovaném plánu na ovládnutí světů a divákovi je to fuk. Film si (jak se na boha lsti sluší) ukradl pro sebe Loki, ona výjimka z nudy a jednorozměrnosti, jež je Thorovi vlastní. Zajímalo by mě, jestli Marvel někdy přijde s nějakým jiným zajímavým padouchem v rámci svého olbřímího universa... ()

Franc1s

Tak nám z partyboye Thora vyrostl uvědomělý, rozumný a po míru toužící chlápík. Vše se natáhlo pěkně na 2 hodinky, které jsou občas fakt hodně dlouhé, 3D mi ani nepřijde potřeba. A J.Fosterové bylo v tomhle fimu zbytečně moc a těch zamilovaných scén jakbysmet. Chybí více vtipu a hlášek, ještě že tam byl Loki, to už bylo o něčem jiným. Uvidíme co vykouzlí z trojky...6/10 ()

pulDag

Konečně komix, který si na nic nehraje a jen servíruje perfektní efekty a sem tam scénu pro pousmání. Samozřejmě mozek off. ()

simp23

Marvelovky mám prostě rád, nemůžu si pomoct. Druhý Thor je o něco temnější, ale v mnoha situacích si stále dokáže udržet nadhled (Loki ala Captain America, Thorovo kladivo na věšáku, cesta metrem) a právě to mě na tom baví. Samozřejmě, někdy je to krapet nelogické, ale to jsem u tohohle žánru schopen filmu odpustit. ()

mireczech11

I přes průměrné recenze je podle mě Thor: Temný svět přeceňovaný film, který by bez štítku Marvelu neobstál. Nezajímavý scénář je plný nelogičností a nejasností. Náhodný nález portálu v jeskyni, a vlastně celá role Jane Foster je pochybná. Příběh nad vodou drží jen trojice Hemsworth - Portman - Hiddleston. Postava hlavního záporáka je vykreslena asi jako ve Walker Texas Ranger. Nezachrání to ani přetrikovaná akce bez jediného zapamatovatelného momentu. První díl byl plný osobitého humoru a více méně smysluplného děje, Thor 2 nesplňuje ani jedno z toho a selhává i na poli nenáročných popcornovek. ()

Mira90

Jednička nebyla špatná, ale ještě to nebylo ono (ale pořád lepší než Captain America a většina filmů z produkce DC Comics). Zato druhý Thor se povedl více (i když ty futuristické zbraně v rukách temných elfů...no LOL). Co oceňuji nejvíce, je schopnost tvůrců dělat si srandu ze sebe samých - Thor v londýnském metru je určitě jednou z nejlepších scén, které jsem poseldní dobou viděl. K tomu Natálka, Kat Dennings, řemeslně skvěle zvládnutá práce, prostě spokojenost ()

Tamten

Oddechový film, který si na nic moc nehraje, bere vše s nadhledem a má na to si ze sebe a sobě podobných dělat občas srandu. A díky tomu se dají přečkat některé "vážnější" pasáže. A jedno Plus za kladivo pověšené na věšák. ()

Shaleman

O hvězdičku lepší než první díl, ale to jen proto, že zapomněli na vážnost a ukecanost jedničky a dvojku sestavili podle zajetých norem Avengers a Disney - spousta akce upřednostněná před příběhem. Příběh je totiž hlavní trhlinou filmu, neboť "konec světa" zaviněný natočením planet do přímky je několik. Ono by asi bylo divné, kdyby Zemi a Asgard ohrožovala banda "temných bytostí" jen tak z dlouhé chvíle a při tom nevedla žebříček Asgardem vyhubených tvorů. A taky by bylo zbytečně drahé najmout scénáristu co by se snažil na deja vu navléci méně okoukaný kabátek. Ono asi moc kvalitních příběhu o Thorovi nebude, když je tenhle tak laciný a lacině i začíná, protože první půl hodinovka je jak vystřižená z televizní tvorby. Ale když všechny tyto nedostatky skousneme a odoláme předvídání předvídatelného a zkusíme si vzpomenout jaké to bylo, když nám bylo třináct zábavu nám přinese dostatečnou. Starší raději zůstanou u lépe znějícího traileru. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)