Thor: Temný svět

• USA Thor: The Dark World (více)

V další velkolepé marvelovské adaptaci navazující na události filmu Avengers usiluje asgardský bůh hromu Thor o mír v celém vesmíru. Tváří v tvář mocnému nepříteli, mocnějšímu než samotný Odin a celý Asgard, se musí Thor vydat na nebezpečnou cestu. Čeká ho sblížení s krásnou Jane Foster (Natalie Portman), avšak události Thora přinutí obětovat vše, aby zachránil lidstvo. (Falcon)

Ganka

Při začátku velmi podobnému Pánu Prstenů jsem začala mít obavu, že se bude jednat jen o lacinou vykrádačku. Místy mi to zase připomínalo Star Wars, pak to přešlo do nějaké hororové pseudofantasmagorie. Od začátku mě film nebavil a čekala jsem, kdy konečně přijde TO a bavit mě začne. Ani sexouš Chris, krásná Natalie ani lítající kladivo to nezachránili. Onen moment nepřišel a já prožila 112 minut průměrné nudy plné nablýskaného brnění a efektů, za které by se nemusel ani podprůměrný filmař stydět. ()

tXtX

Slabšie než jednotka. Ako vždy, extrémne predigitalizované, miestami pripomínajúce crossover mezdi LotR a SW! Postavy oničom, záporák detto. Učebnicové, nudné rozhovory, nevýrazná hudba atď atď.. Jedine scény s Lokim stáli za to. Pásovka pre nenáročných. 40% ()

Maza2222

Nějak jsem zapoměl na komentář. Takže já jsem zapálený fanoušek Mcu. Jednička mě nijak extra nenadchla (jako u Mad Maxe, já vím :D),ale tenhle díl se Marvelu skutečně povedl. Po hodně povedené IM 3 jsem taky byl nadšený. Film měl výbornou grafiku, pěkný děj a dobré herecké obsazení. Byla to další povedená marvelovka, vtipná, akční, dobrodružná a hlavně napínavá. Loki dostal sice míň prostoru, ale i tak scény s ním byli úžasné. Určitě lepší než 1. Nechápu lidi, co na Marvel nadávají, nemají vůbec špatné filmy ( Iron man 1,3, Hulk 2,X-meni,), bohužel se najde i pár horších marvelovek, co jsou horší než tohle (Iron man 2, X-men origins, Age of Ultron, Strážci galaxie (ano, skutečně jsem jedinej na světě,koho to nechytlo). Tahle patří k těm lepším. ()

Jerkie

Pět nedávám, protože je tam pořád pár hluchých míst, které se těžko překousávají, ale jinak upřímně, podruhé jsem se na to koukla s velkou chutí a nejspíš ještě podívám. Hodně velké tahounské plus dostává Tom Hidlesston, který je tam prostě pos*ávací. Hodně silný článek v Avengers, pro mě jeden z nejlepších. ()

Mckay

Tak oproti jedničce sem se bavil líp a to o dost.Film je zábavnější a svěžejší a hlavně dostal víc prostoru loki ( Tom Hiddleston ), který mě svíma hláškama zabijí.Ještě pořád nejde poznat jestli bude loki záporák nebo ne , ale rozhodně sem jeho fanoušek a myslím si že si získal většinu diváků a to je dobře,protože tu máme dvě silné postavy oproti jiným solovkám. Například v Captain America 2 dělá černá vdova jenom křoví a její postava mě moc nezajímá a okřídlenej černoch mě taky moc neoslovil.Co se týče té romantické dějové linky tak ta ničemu nevadí protože má minimum prostoru a navíc Thora musí na zem něco táhnout a když je to Padmé Amidala tak to nikomu nemůže vadit.85% a sem zvědavej na Lokiho. ()

ThaFilmGuy

Po kolikáté, že ten svět márveláci zachránili? Mám se vůbec ptát? Severští bohové s plasmovýmy kanóny a korektní černí ledoví elfové, Murikánci v zápalu boje zničí celý londýn, civilní oběti se však v jejich růžovém universu hledají marně, protože money on my mind. ()

pupidup

Já tenhle žánr prostě miluju... A protože je ho málo (ještě pak Riddik Kronika temna třeba),tak mu přeji. A také proto,že jsem se nenudila! A nádherné soundtrack! Prosím,prosím..smutné koukam....ještě... Aspoň jeden díl... :-) ()

PsenickaR

Takže tu máme pokračování Avengers, jen bez nich. Dostaneme další možnost se kochat světem Asgardu a občas si řekneme, čím to je, že jsou nadřazenější Zemi ? Musím uznat, že tito temní elfové mě bavili mnohem více než v Hellboyovi a byli docela dobrým soupeřem pro samotného boha hromu. Celkově film drží pohromadě zajímavý příběh, který ale svět v marvelovském universu nikam neposouvá, až na jeden zásadní zvrat, který uvidíme vlastně až na konci a zřejmě jen kvůli tomu se to natáčelo. Ale je to lepší než první díl, je to vážnější, temnější, ale i tak tu máme pár vtipných scén, které pobaví. Každopádně to u mě potvrdilo, že Thor je můj nejoblíbenější hrdina od Marvelů a tak přiznám, že hodnocení filmu je mírně neobjektivní, protože vždy jednu hvězdu bych přidal, nevím, to bude asi tím kladivem :-) Takže za mě 90% a kdo nemá rád Thora, nechť ubere 10%, ale pořád je to prostě dobrý komiksový film a ano, můžeme nadávat, že filmy od Marvelu jsou jako přes kopírák, jenže jednak to prostě spadá do jednoho velkého světa a tak není divu a navíc, dokud Marvel nezačal točit komiksy, tak většinou všechny filmy stály za prd. Takže jsem rád, že si vše na velkém plátně můžu užít. ()

failik

Já to nechápu, nechápu ten hate na dvojku Thora, jistě není to jejich nejlepší kousek, ale nepříjde mi, že by ho lidi měli brát jako ten nejhorší. Nemá to už to kouzlo jedničky, zase tu máme tu otravnou Jane (Portman mi mimochodem nevadí, jen ta její postava v Marvelu je děsná) a klasicky vygenerovanýho záporáka, ale přesto to má styl. Hemsworth ví, kde jsou jeho hranice a drží se jich perfektně. Temnější verze prvního dílu ? To možná jenom názvem a částěčně nápadem, ale nikoliv příběhem. Humor funguje, akce byť je tam hodně cítit ten digital je celkem fajn a lokace na cizích planetách nebo ten Londýn byl příjemnou změnou. Možná bych ubral nějaké postavy, dal tomu lepší hudbu a poladil scénář, který by šel víc do hloubky co se týče záporáka (Eccleston, který není moc výrazný) a mohlo se dostat na kvality předešlého dílu. ()

Tobyseq

O dost slabší než jednička. Tenhle Thor se trošku vzal na tu fantasy notu, což ono nějak nevadí, ale podle toho tu máme záporáky, kteří jsou faaakt dost nudní. Dějově to tak strašný není, jen to prostě není nijak zajímavý.. První polovina je ještě dobrá, dokáže zaujmout, vizuál a akci chválit nemusim, to se o hodně od jedničky zlepšilo. Jenže pak přijde druhá půlka, nastoupí Loki, a celé to jde do kopru. Loki je v tomhle filmu fakt dost otravný, ani tu nemusel být. Herci jsou ok, i když to trošku Natalie přehrávala, ale jinak problém nebyl. Finále pak je jeden velký výsměch, pravděpodobně jeden z nejhorších závěrů v historii kinematografie, to si teda tvůrci mohli fakt odpustit. Asi jsem divný, ale prostě mi vadí, že si v tomhle filmu Thor fakt bez jeho kladiva neporadí vůbec. Není to zas tak strašný film, je to ještě v poho, každopádně asi nejhorší marvelovka vůbec. ()

Korra

Jsem překvapena mnohými výhradami... Pro mě tedy dramatický oblouk, postavy i jejich motivace fungují velice dobře. Konečně se dostáváme Lokimu trošku pod kůži a konečně se Thor vrátí k Jane dřív než za dva roky:-)... Jistě, není to žádný Bergman, od marvelovky očekávám zábavu a té se mi dostalo. ()

PowPow

Jako spousta marvelovek to začíná být strašně tovární - nudný záporák, na kterého po pěti minutách od konce filmu zapomenete, protože prostě jen hází jedno klišé za druhým, pár ničím nevyčnívajících bitev, šablonovitý příběh a happyend s rádobymoudrým poučením. Z průměru to tahají spíš vedlejší postavy - jednak samozřejmě boží Loki, jednak ale vynikající Stellan Skarsgard a kamarádka vědkyně se svým stážistou. ()

ketie

Upřímně nevím proč všichni tento film hodnotí tak špatně. Až na potitulkovou scénu s líbačkou, která podle mě nemusela být, jde o povedený snímek - Loki opět hláškoval, ani jeho finální scéna nebyla tak trapná, jak bych u takových typů scén očekávala (nejsem moc na dojáky), Nataly Portman mi byla vcelku sympatická a dost se mi líbila scéna, kdy Thor se svými kamarády probírají plán a ve stejné chvíli vidíme i jeho následný průběh. Fajn, není to asi nejlepší MCU film, ale mně osobně se líbil asi víc než Thor jednička, jen škoda že chyběla nějaká gradace děje, i když souboj napříč všemi devíti světy díky konvergenci a dosti zmatené kladivo poletující sem a tam bylo vcelku zajímavou a vtipnou podívanou. ()

Slash_Flash

Jestli hledáte skoro dvou hodinovou podívanou plnou humoru, napětí a všech těhle věciček, tak se otočte na patě a jděte koukat na Back to the Future. Ale jestli hledáte skoro dvou hodinovou nudnou sračku, která se tváří na Marvelovku, ale je to jen směs Pána Prstenů a Star Wars s trapným humorem a až moc pocitově dlouhým a nudným příběhem, tak tě asi vítám, a to i přesto, že tvé nadšení nechápu. A řeknu to na rovinu, na film jsem čučel s nutností, protože si po Endgame dávám jedno velké opáčku MCU. Věřte, že za žádných jiných okolností bych si to nepustil, protože si stále pamatuji jak jsem pár let zpátky nad tím usínal nudou a kontroloval pořád jestli už konečně konec. Protože... nevím jak vy... ale mi fantasy o Norské mytologii s míchané se scifi ze Star Wars či Hvězdné brány jako jsou vesmírné stíhačky, lasery a portály, prostě absolutně nesedí. Přeci jen, přejít z bitev s meči a luky na bitvy s nadtechnologickými puškami s laserem, mi prostě nejde do hlavy. Zkrátka, tohle se stane když dáte nesprávnému člověku velký rozpočet. ()

Miguel Sapochnik opouští Rod draka

05.07.2018

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

Zachary Levi si zahraje superhrdinu Shazama

29.10.2017

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

Mikkelsen vs. Doctor Strange?

28.08.2015

Kariéra Madse Mikkelsena nabírá zajímavé obrátky. Dánský herec strávil pár let v seriálovém Hannibalovi, ten ale právě končí a Mikkelsena volá Hollywood. Už před pár lety jej Marvel chtěl jako… (více)