Doktoři z Počátků

TV spot
Rodinný / Drama
Česko, (2013–2016)

Václav Postránecký, Lenka Termerová, Martin Stránský, Marek Vašut, Halina Pawlowská, David Prachař, Jitka Ježková, Michaela Dittrichová, Václav Jílek (více)

Série(5) / Epizody(136)

Nový seriál z prostředí malebné české vesničky nejen o ordinaci venkovského doktora. Ota Kovář, chirurg nemocnice v Kamenici (Ordinace v růžové zahradě 2) přijíždí do Počátků, aby zde absolvoval praxi praktického lékaře, ale když zjistí, že by měl pečovat také o klienty doléčovacího centra, rozmyslí si to. Vesnický doktor Panenka se rozhodne použít malou lež na to, aby Otu v Počátkách udržel. (oficiální text distributora)

MrFarmer odpad!

Předsudky stranou. Herecký výkony strašný, prostředí "rádoby" zajímavý...pouze rádoby...Trapné pokusy o humor a dement Pisářik snad ani netřeba komentovat :( ()

czema

Ohrané doktorské téma s českým důvtipem a nadsázkou. Kovář je hned ze začátku protivnej asi jako dr.house.(kterýho mimochodem precizně namluvil.) Martina Písaříka by měli rovnou zavřít do včelína :D. Na český poměry kdy s málo penězi se dá natočit i tohle je to dobrý. 3*** za to že se na to dá koukat víc než na ordinaci ()

Aidina odpad!

Viděla jsem celé tři díly a musím říci, že seriál nezaujal. Takové nemasné, neslané. Některé figury jsou vyloženě trapné. Boudová, která kromě snídaně do postele nabízí i sebe, Písařík, který uboze paraduje Otíka, jenom ty sluchátka mu chybí....věčně mentorující Pawlowská, a páni doktoři, co mají úřední hodiny od nevidím do nevidím a vyloženě se těší na každého pacienta. No a k tomu všemu je zde ještě pár BIO nadšenců. ()

oiuoiu

Po první části bych dala jednu hvězdičku, za kuriózně, zábavně nezvládnutou roli vesnického blázna. Zoufalý herec Písařík byl totiž důvod díl neopustit před jeho závěrem - ten mrazivý pocit, že něco strašnějšího už Nova ani vyprodukovat nemůže... Jsem se vlastně nedivila, když třeba z Ordinace v zahradě se mi opravdu nepovedlo dokoukat ani jeden celý díl, tak proč by nový seriálek neměl zaujmout právě vystupňovanu hrůzností? Avšak pustila jsem si i další díly a měním názor! Tedy ne na pana Písaříka. Celkově jsem ale překvapená zcela mile. Ono to není trapné (vyjma pana Písaříka), scénář oddechový - jenže vlastně docela chytře vystavěný, a dokonce odvážný v tom, že zvesela bourá zavedená seriálová schémata. Herci dobří (Písařík ne, opakuji se stále úplně dokola), takže tři hvězdy a kouknu se i posedmé. ----------------- Po několika dalších dílech jsem to vzdala, opravuji hodnocení na dvě hvězdičky. Písařík se nezlepšil, zbytek upadl do mdlobné nezajímavosti. ()

nolme

Přesně tak, je to oddechovka. České seriály moc nesleduju a už vůbec ne Ordinaci v růžové zahradě, ale tohoto jsem viděla 4 díly a nemyslím si, že by to byl odpad. Je to seriál, ke kterýmu si jde člověk odpočinout...každý se nemusí pořád dívat na "těžká dramata" typu Habermannův mlýn...hlavu a patu to má, není to slintárna jako většina českých seriálů - lehké a vtipné... ()

Tsuki003

Ne, ne, ne! Tohle je smutný, fakt. Stačilo mi patnáct minut a málem se mi začala vracet večeře... A toto pochází z naší krásný země? ()

nikinikiniki odpad!

Nemůžu slyšet hlas Uršuly Klukové!! A jakmile tam hraje ona, tak je to prostě konec! Nejvíc nejstrašnější seriál všech dob!!! ()

KajaProchy

Hodnoceno v rámci český tv seriálů - trochu nadprůměr. Dívat se na to vydržím, někdy se i bavím, což se o ostatních serialech jako VKV, Ulice a Ordinace i Kriminálka Anděl říct nedá. Vašut ve vestičce je trapnej, stejně jako jeho sestra blbá, ale taková je prostě realita. Stránskýho mám ráda. Neřeší se tam furt dokola jedna věc, má to trochu dynamiky, takže k žehlení a večeři ideální. ()

LencaN odpad!

Dnes ve zprávách na Nově označili tento jejich seriál jako nejoblíbenější seriál současnosti. Kde nechali oči a údaje z tv-metrů? Ale to by nebyla Nova, kdyby se nesnažila svoje 'dítě' protlačit divákům až do zadnice. Viděla jsem pár dílů na začátku, ale víc už jsem nesnesla. Děj - ještě nudnější než Ulice a přenos z poslanecké sněmovny dohromady. To že tam vystupuje jedna postava z Ordinace a pár scének je z lékařského prostředí ještě nedává seriálu důvod se jmenovat Doktoři z Počátků, když ti jsou v záplavě jiných, stejně 'zajímavých' postav trochu utlačovaní. Kamera - hrozné, to používají nějaký tmavý filtr nebo co to je? Jako by se začátkem seriálu naše televize ztlumila svůj jas a barvy na minimum a obraz tím ztrácí slunce a přirozené barvy. Takže divák je ještě o to víc ospalejší. Herci kolikrát působí až jako kdyby je někdo zezadu tahal za vlasy nebo je lechtal, protože někteří se ksichtí a přehrávají až běda. Nova by se taky mohla občas podívat na hodnocení svých dílek tady na ČSFD, asi by jim spadla brada až ke kafi na stole. ()

Schneeman

Na rozdíl od nekonečné řady Ordinace v růžové zahradě, se na to dá dívat. A někdy se to i zábava (a to nejsem fanoušek nováckých seriálů). ()

mrsin odpad!

Už mě ani nepadá, co ke všem těm českým "seriálům" posledních let psát. Odpad, odpad a zase jenom odpad! ()

TonoM odpad!

POMOC! Ty herci to vše , todle bych použil v Afganistánu na mučení zajatců , to je horší jak je mlátit a v ČR oblíbený seriál?kde to jsme? za mě Odpad z velkým O! ()

Paserak

Za sebe můžu místopřísežně prohlásit, že z tohohle televizního hovna neshlédnu nikdy ani minutu. Tudíž nikdy nebudu hodnotit. ()

moriero odpad!

U čehokoliv jiného by bylo krajně nefér hodnotit po pouhých 30 vteřinách sledování, ale jedna scéna s Písaříkem, kozou a Srstkou zapříčinila, že jsem si připadal, jakoby mi někdo do tváře vychrstl hovno, které se mi sadisticky pomalu snaží rozmazat po mé šokované tváři (nejdelších 30 sekund mého života). Ještě teď - 20 minut poté - sedím u svého PC, kouřím a čumím jak vyoraná myš. ()

tchempi odpad!

Je mi líto sociálně slabých herců, kteří museli kývnout na účinkování v tomto obskurním díle, aby měli na úhradu složenek. Přitom existuje spoustu důstojnějších přivýdělků, třeba žebrání. ()

paddy35 odpad!

Stačil mi jeden jediný díl a div jsem neutrpěl psychickou újmu. Vážně by mě zajímalo, kdo tyhle kraviny vymýšlí. ()

Lilith03

Místy zajímavé, pár zábavných postav a situací, ale nikdy jsem to nedívala. Rozdělení Ordinace do dalšího seriálu mi smysl moc nedává. ()

Pastelka..

Shlédla jsem první díl.... A musím přiznat, že se mi to moc líbilo, nevím co to tady všichni hážou zase do koše, kolik lidí to vidělo? Je pravda, že některé herce, kteří tam hrají nemusím, ale přišlo mi to opravdu vtipné... Každá obec má takového místního blázna, no dokud si nesundal čepici, tak jsem ho nepoznala, ale hraje to skvěle... Doktor Stránský asi neměl v minulosti nezažil nic moc super, ale docela se těším, co s ním ta vesnička udělá... Nemůže být takový mrzout neustále, to by tam pro něj bylo hodně těžké. Určitě se kouknu na další díly ;-) Ani jsem nedokoukala první sérii, začalo to jít pěkně z kopce.. Už jen z ukázek vidím jak je to děsně spatlané.. Můj předešlý názor nebudu upravovat , musela bych ho asi celý smazat.. Předchozí hodnocení 4*... změněno na 2* ()