Doktoři z Počátků

TV spot
Rodinný / Drama
Česko, (2013–2016)

Václav Postránecký, Lenka Termerová, Martin Stránský, Marek Vašut, Halina Pawlowská, David Prachař, Jitka Ježková, Michaela Dittrichová, Václav Jílek (více)

Série(5) / Epizody(136)

Nový seriál z prostředí malebné české vesničky nejen o ordinaci venkovského doktora. Ota Kovář, chirurg nemocnice v Kamenici (Ordinace v růžové zahradě 2) přijíždí do Počátků, aby zde absolvoval praxi praktického lékaře, ale když zjistí, že by měl pečovat také o klienty doléčovacího centra, rozmyslí si to. Vesnický doktor Panenka se rozhodne použít malou lež na to, aby Otu v Počátkách udržel. (oficiální text distributora)

dejavu26

Bohužel, přesto, že jsou tam někteří skvělí herci, nemají co hrát, scénář je mizerný. Herec řekne pár slov, pak střih, další záběr, naopak prodlévání u banalit, jako uvazování kravaty, je zdlouhavě nudné. Nemá to žádnou splavnou kontinuitu, co by vás vtáhla do příběhu. Nestačí to diváka zavést k žádnému prožitku, dojmu, není tam jediná hláška nebo vtip, žádné drama, žádné tajemství ani napětí. Příběh žádné postavy vás nezaujme. Hlavní zápletka z okruhu scifi - jak se baba z konzumu nechává marně dobývat doktorem... Lenka Termerová je sice skvělá, ale Václav Postránecký přehrává, a hlavně to mezi nimi příběhově nijak nejiskří. Nevěříte jim to. K tomu nevhodná hudba, která nijak nezapůsobí na emoce. Proč si k tomu nevzali třeba Michala Pavlíčka nebo Norbiho Kovacze, ti mají hudbu, co udělá náladu i u letu mouchy? Tuctová kamera, která neumí vytěžit z krásného prostředí výhledů do přírody a malebné vesnice téměř nic. Přitom z toho mála je vidět, že je tam krásně. Nelze nevzpomenout na Vesničku mou, střediskovou nebo na seriál Hraběnky, jak ty dokázaly krásně těžit z exteriéru. A trapné vykrádání úspěchu odjinud: nepodařený dr. House, který ovšem od původního není ani trochu sexy a vtipný, jen protivný, nečitelný a nepříjemný, s jediným výrazem svraštělé, pichlavé hrušky a zahuhlanou, monotónní mluvou, pitvořící se Otík č. 2, cenící falešný chrup jako Koukol v Plesu upírů. Ach jo. Hvězdu dávám jen za to, že se tam objevili někteří herci, kteří hrát umí (Termerová, Vašut, Laurinová, není špatný ani Jílek, Boudová a nevadí ani Pawlovská, která kupodivu zde svou exaltovanou mluvu krotí). Po těch seriálových nulách to bylo osvěžující. Škoda, že jim nebyl dán příběh a časový prostor, aby měli CO zahrát. Schválně jsem hodnotila až po druhém dílu, po prvním je předčasné soudit, často je 1. díl trochu jiný, než díly následující, ale po druhém už by vás to mělo vtáhnout do děje. Bohužel, nestalo se. Dál koukat nebudu. ()

spacefall odpad!

myslel jsem si že blbjejší seriál než vztahy nebo růžová zahrada nemůže vzniknout tak si jeden den jen tak zapnu televizi koukám na ni 5 minut a najednou: jéé právě sem ten nejdebilnější seriál viděl a přepvapivě jsou to doktoři z počátků !!! Prominte a omlouvám se všem co takové seriály mají rádi ale tohle je už moc na tohle se může koukat jen a POUZE jen DEBIL.... (pište si o tom co chcete ale prostě když se tomuto filmu vyhnete opravdu si ušetříte spoustu a spoustu času...) JEN TAK DÁL TELEVIZE NOVA, POKUD CHCETE MÍT NOVOU GENERACI DEBILNÍCH ČESKEJCH ORANGUTANŮ KTEŘÍ SLEDUJOU TAKOVÝHLE PÍ..VINY TAK OPRAVDU JDETE SPRÁVNOU CESTOU!!!!!!! u mě jednoznačně 0 z 10!!!! ()

misuleee odpad!

Pokus o českého Dr. House. Viděla jsem dva díly a bylo to opravdu utrpení. Kdy už se u nás konečně začne točit něco divácky stravitelného?! ()

Fenk

Co to je? Běží to v televizi, je to z venkova a je to český. Chalupáři. Ne! Přece nový seriál Naší Vaší televize Doktoři z Prvobytně pospolné společnosti. Výsledný produkt připomíná jako když ze šejkru vypadne mix Trainspottingu, Banánovejch rybiček a Vesničky mý střediskový. Scénář byl asi zahlédnut z japonského rychlíku Konnichiwa. ()

soarka odpad!

Když mi asi tak po deseti minutách sledování ukážou něčí kalhotky v tak trapné situaci, tak vypínám. Nic nového Novo. Jsi pořád můj nejméně sledovaný kanál. ()

MATH odpad!

Ne, ne a zase ne... Proč se už na ty svoje "seriály ze života" nevykašlou??? Ještě jeden podobný pokus a už to opravdu bude na úrovni telenovel, ne li za ní... První ordinace nebyla žádné výběrové zboží, ale dalo se to čas od času přežít... ale tohle?! ()

Flagrin

Tohle má být klasická česká vesnice? Jen v prvních deseti dílech dvakrát hořelo, dvakrát zde byla bouračka a skoro dva lidé umřeli. Příběh motaný jen kvůli lovestory, která se moc nepovedla- Stránský se mi zde naopak zhnusil. Scénáristka bude nejspíš z města, protože tohle se tedy doopravdy na vesnicích neděje. Další hlod od Novy( hvězdička jen kvůli Stránskému a Vašutovi, kteří prostě hrají dobře i toto nehratelné) ()

LudwigG odpad!

Myslím že po shlédnutí dvou dílů nezávisle nejdoucích po sobě toho bylo až dost. Strašné! Přehrávající herci, slabý děj, šílené dialogy, nereálné situace. Kde se na tohle dají sehnat peníze naprosto nechápu. ()

pepca72 odpad!

Dementní příběhy, dementní postavy, dementní dialogy, věkový průměr herců asi 70 let, 5 interiérů a si dva exteriéry. To snad ani není pravda, Asylum prorazilo i do Czech republic. Dávám 0 *s přívlastkem TRAPNÝodpad. ()

langja odpad!

Ženské srdce zaplesá nad perfektně a vkusně zařízenými interiéry. Mužské srdce zaplesá nad chlápkem, co každou scénu otevírá pivo a chodí v tílku. Dialogy nemají pointu a když už, tak hodně ubohou Dobří herci nemají co hrát a akorát se plácají v rádoby afektovaných dialozích o ničem. Na vesnici se chodí k doktorovi do ordinace diskutovat a žvanit a žvanit, sem tam si někdo nechá změřit tlak aby se neřeklo. A vesnický blázen je oblečen do mlynářského úboru 19. století, na hlavě má zmijovku a na provázku kozu. Bravo! Scénáristé! Takhle přesně vypadá vesnický opožděnec 21. století. TV Nova se snaží snížit laťku televizní zábavy na minimum a vede se jim to. Ještě by to chtělo Product placement na nějaký pivo nebo kuchyňskou linku aby to mělo punc dokonalosti. ()