18. bondovka - Jsem asi nějaký divný, ale líbí se mi ty nejpodceňovanější a pro mnohé nejhorší Bondovy akce. Zítřek nikdy neumírá je zrovna takový případ. Originální zápletka o rozpoutání třetí světové války jen aby bylo o čem psát v novinách maniakálního Jonathana Pryce vzpomene na staré dobré časy, kdy Bond bojoval proti megalomanským zloduchům. A Pryce je znamenitým protihráčem. Tichým, nenápadným a o to více nebezpečným. Navíc se dočkáme honičky na motorkách, skoků z budov bez padáku a potápění se do vraku lodi. Všechno je ideální a vytváří tak nejlepší Brosnanovku... Snad jen. Teri Hetcher a s ní související zápletka "ženy, která se dostala Jamesovi nejvíce pod kůži" mě nikdy nenadchne. Chápu, že vytváří novou vědomost v bondovském světě, ale stále se nemohu zbavit dojmu, že to je uděláno moc špatně a dalo se z toho vytěžit víc. PS: Nové vozítko BMW 7 - to je panečku kára. A konečně se všech možností využije. Nenechte se odradit špatnými názory, tohle je nejlepší Brosnanovka, ačkoliv má moc protahované finále.(31.7.2006)

Výborný ústřední motiv o mediálním magnátovi, který vyrábí kauzy na zakázku, aby bylo o čem psát a vysílat - v mnohém je to aktuální dodnes! „Software obsahuje řadu děr, aby bylo nutné pořád aktualizovat, jak jste si přál.“ Opět výborná úvodní písnička (plus remix variace na konci), opět spousta hlášek, vtipů, dobrých a dobře natočených akčních scén včetně asijského bojového umění („vždyť je to směšné!“), z těch, co se nezapomenou jsou sjezd po plakátu z mrakodrapu, Kaufman, auto v garážích nebo honička na motorce ulicemi čínského města. A vynikající záporák, kterému člověk jeho šílenost věří a jež navíc dává určité opodstatnění jeho snahám. Jen ten konec moc originální není, podobných bitek na lodi / ponorce na moři v Bondovi už pár bylo.(24.7.2016)

-PROČ SIS HO VZALA? -ŘÍKAL, ŽE MĚ MILUJE. -TO SE DOBŘE POSLOUCHÁ. Až na výjímky Brosnan do Bondova univerza ještě nezapadá, nebo mu ho špatně vytvořili, nebo nechtěl, nebo co já vím. "Uondanost" je nejpřesnější termín. Nikomu se moc nechce hejbnout zadkem a nemyslím teď přímo divokou akci. Navíc ta vášeň magnátova působí v době internetu už hodně směšně.(11.2.2004)

Vynikající bondovka. Hudbu začal skládat David Arnold, kterého považuju za nejlepšího skladatele bondovek. Hudba je proto výborná. Akce skvěle natočená, je jí dost. nejvíc se mi líbila akce s autem řízeném dálkově. Příběh je slušnej, ikdyž ve zlatým oko se mi líbil víc. Michelle Yeoh sympatická a hlavní záporák Jonathan Pryce se také povedl, hrál dobře. Takže hodnotím 95% = *****(4.10.2012)

Nejslabší Brosnanova Bondovka. Jakože pár věcí je tu vymazlených, ale pak jsou tu další které to zbytečně srážejí. Hlavně mizerní záporáci. Pryce naprosto šíleně přehrává. Od začátku mě sral a přál jsem mu pořádně potupnou smrt. Nápad je tu výbornej, ale mě to prostě neuchvátilo. Snad jenom Michele Yeoh jako bondgirl co umí řádně nakopat chlapům prdele potěší. Jinak po všech stránkách pouze průměr.50%(13.4.2014)

• - Teri Hatcher prý přijala roli kvůli manželovi, který si vždycky přál mít doma bondgirl. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve scéně, kdy radarem nezachytitelná loď nejprve v čínských vodách potopí britskou fregatu a poté sestřelí jeden ze dvou hlídkujících čínských Migů, se objevil opět letoun L-39ZA. Není to ale celý letoun L-39ZA. Na pár sekund se ukáže horní okraj palubní desky zadní kabiny letounu doplněný o nesmyslnou červenou žárovku, která má imitovat zachycení letounu jako cíle letící raketou. (Zdroj: l-39.cz) (Rollo_Tomasi)

• - Letiště, které se ve filmu nachází "někde na Kavkaze", se ve skutečnosti nachází ve francouzských Pyrenejích poblíž španělských hranic. Letiště se jmenuje Peyragudes Altiport, je ve svahu pod horským střediskem Peyresourde a slouží pro provoz vrtulníků a malých sportovních letounů. Délka dráhy letiště je 340 m a výškový rozdíl mezi jednotlivými konci letiště je 47 m. (Zdroj: l-39.cz) (Rollo_Tomasi)