Jamese Bonda vyslalo MI6 do Ruska, kde se koná jakýsi bazar vojenských zbraní. Mimo jiné se tam objevuje i americký vynález šifrovačka GPS, který zmizel z armády. Později dojde v Jihočínském moři k potopení vojenské lodě Devonshire. Kapitán lodě vyšle informace o souřadnicích a pak loď ztroskotá. Chvíli poté, jsou informace o katastrofě v médiích, která vlastní magnát Eliot Carver, který vlastní ukradenou šifrovačku a za pomoci svého spolupracovníka kyberteroristy Gupty, nechal Devonshire odklonit do čínských výsostných vod. Celá akce je řízena z neviditelné lodě, která kotví nedaleko. Jeho cílem je vyvolat válku mezi Spojenými státy a Čínou. Chce totiž o válce vysílat a získat tak licenci na vysílání na čínském území na příštích sto let. V Hamburku pořádá oslavu své globální sítě a Bond je vyslán, aby o Carverovi zjistil co nejvíce. Je divné, že Carver má informace dokonce dříve než samotná MI6. Bond na to má o pouhých 48 hodin. Carverovou manželkou je Bondova bývalá milenka Paris. M chce po Bondovi, aby informace získal jakýmkoliv způsobem. Bond dorazí na oslavu a podaří se mu během Carverova projevu vypnout proud a získat zpět šiforvačku. Setkání Bonda a Paris je z její strany zpočátku poněkud chladnější, ale později za ním zajde do hotelu. Když se to Carver dozví, neváhá a nechá svou ženu zavraždit. V plánu má i zabít Bonda, ale jeho schopnosti mu znovu zachrání život. Šifrovačku má u sebe, vrátí ji americké armádě a díky ní dokáží zjistit, kde je Devonshire ve skutečnosti potopena. Zde se setkává i s čínskou tajnou agentkou Wai Lin. Společně pak zjišťují, že z lodě byla ukradena raketa. Postupně rozkrývají Carverův šílený plán... (TV Prima)

Malarkey

-- 18. -- V pořadí druhá bondovka s Piercem Brosnanem, kterého jsem si za tu dobu nedokázal oblíbit, i když v historii filmové postavy s názvem James Bond je zapsán písmem zlatým, stejně jako má barvu oko, které jeho život zasáhlo relativně nedávno a proto ho musím brát stejnou měrou jako ostatní představitelé. Ale zpět k příběhu. Osmnáctka je číslo, které se rozhodně neztratí i když...akce je požehnaně, prakticky od začátku až do konce. Nebýt, ale tak neuvěřitelných, splácaných a chvílemi až vtipných scén stálo by rozhodně za to, udržet se v křesle po celý příběh, ale není tomu tak. Nebo tedy, mně se ony akční scény příliš nelíbili. Originální jistě jsou, obrovské také, ale ta nesmyslnost, ta nesmyslnost, která k Bondovi v podání Pierce Brosnana prostě patří. Koneckonců dá se to vydržet a samotná bondgirl Michelle Yeoh příjemně potěší nejedno oko diváka, když už ne ty akčněji založené záběry, tak pohled na ní rozhodně. A proti komu, že to tentokrát Bond bojuje? No, proti muži, který chce vyhlásit válku kvůli sledovanosti, jak řiká samotný James? Sláva a bezmezná moc, to je oč tu běží. Jonathan Pryce ho zahrál relativně dobře, ale už jenom fakt koho hraje docela zarazí, stejně jako celý tento film. Koneckonců, ale také potěší chvilkovými záchvaty suchého humoru, který Pierce Brosnan umí podat s nádechem šarmu, který v sérii byl neméně potřeba a tak rozhodně stojí za to tento film vidět. -- Bonde, Vy jste jak dítě ! ()

Gemini

Velice dobrá součást bondovské série, Brosnan prostě vrátil postavě agenta Jejího Veličenstva to, co jí sebral tragický Timothy Dalton. Ale Connery je zkrátka Connery, i když, ruku na srdce, staré bondovky jsou už přece jen trochu přešlé dobou, a tak je nám třeba "moderního" Bonda, nové krve. A tu představují především čím dál rovnocennější partnerky, ať už na té správné či špatné straně. Tou nejemancipovanější, nepočítám-li Jinx z Die Another Day, je bezpochyby Wai Lin, kterou hraje skvělá Michelle Yeoh. Jonathan Pryce jako Eliott Carver je ve své roli megalomanského mediálního magnáta přímo mistrovský, dočkáme se samozřejmě i super vychytaného BMW a konečně po půl století James Bond vymění věrného Walthera PPK za "zbraň 21. století" (jak tvrdí její výrobce) - Walther P99. A pokud nevíte jak se dá jet na motocyklu s partnerkou, se kterou vás spojuje opravdu silné pouto, mrkněte se na Tomorrow Never Dies. Nebudete litovat. A málem bych zapomněl - titulní píseň, která bohužel poněkud propadla, nazpívala Sheryl Crow. ()

Enšpígl

Zabiják Timothy Dalton musel na základě neúspěchu svých bondovek, díky Vám odejít z role agenta 007, aby mohlo vzniknout tohle ?? Tak jako fakt díky, jste zlatíčka. Co hodnit na tomhle pel-mel? Teri Hatcher se mě líbila spíše u tyče ve filmu Tango a Cash . To šikmoočko ani nepočítám jako Bondgirl, je tam v rámci emancipace,aby nakopala chlapům prdele, není nad to aby se i feministky vzrušili , že? Velkolepost děje byl tak velkolepá až ji malinký človíček jako já nepobral. Ta tam bylo jiskření mezi 007 a ženami jako bylo ve Zlatém oku, ještě že tam byli dost dobré akce-- ta motorce byla luxusní. Hlavní padouch /mediální magnát/ --trošku žabař po tom co zde provedl Vladimír Železný z arbitráží, za vydatná pomoci pana Štěpánka z TV rady pro vysílání za asistence ODS a ČSSD a jejich "férové" opoziční smlouvy Tohle měl být ten správný námět na Bonda, ale to je něco tak neskutečného i pro Bonda . Tenhle bondí zítřek já klidně pohřbil. Ten Železného zase zaplatil ze svých daní. Na mediální magnáty platí fakt jedině Bond... James BOND. ()

Tosim

-PROČ SIS HO VZALA? -ŘÍKAL, ŽE MĚ MILUJE. -TO SE DOBŘE POSLOUCHÁ. Až na výjímky Brosnan do Bondova univerza ještě nezapadá, nebo mu ho špatně vytvořili, nebo nechtěl, nebo co já vím. "Uondanost" je nejpřesnější termín. Nikomu se moc nechce hejbnout zadkem a nemyslím teď přímo divokou akci. Navíc ta vášeň magnátova působí v době internetu už hodně směšně. ()

Matty

Novým Bondovým nepřítelem v globálně provázaném světě jsou masmédia. Kvůli nim dokonce poprvé ve své kariéře akceptuje osobu opačného pohlaví coby rovnocennou spoluhráčku (i když - je to stále Bond, kdo řídí). Inspirace hongkongskými akcemi se bohužel neprojevuje tolik, jak by si Michelle Yeoh zasloužila a během závěru jsem jenom nezaujatě vzpomínal, kolik předchozích filmů série končilo podobně (obrovský přepravní prostředek, voda, exploze), přesto jde o zábavu vyšší třídy pro diváky a úspěšné vypořádání se s moderními technologiemi a ženami pro Bonda. 75% Zajímavé komentáře: Marigold, Gemini, choze, ScarPoul, PALINO, mortak ()

• V této bondovce měl poprvé agent 007 mobilní telefon. Byl to fiktivní Ericsson JB988. Jeho dotykový displej vycházel z modelu R380. (Pumiiix)
  • Aero Vodochody bylo začátkem roku 1997 anglickou produkční firmou EON požádáno o pronájem dvou letounů L-39ZA včetně pozemního personálu a pilotů pro natáčení létání v horách včetně imitace přistání na horském letišti a vzdušných soubojů. Po jednáních bylo rozhodnuto, že Aero poskytne pro natáčení jeden letoun a potřebný pozemní tým mechaniků. Na natáčení byly použity celkem tři letouny L-39ZA. Jeden z Aera Vodochody (výrobní číslo 5321), se kterým se natáčely létací scény, a dva letouny v minulosti používané letectvem NDR (výrobní čísla 1002 a 1013). Letouny z NDR posloužily jen k natočení záběrů, jak popojíždějí na letišti. (Zdroj: l-39.cz) (Rollo_Tomasi)