Byla by to fantastická bondovka, vážně, jenže to by neměl mít záporák tolik charismatu jako rozdupaná žvejkačka na chodníku. Už jenom to jak se ztrapnil před Michelle Yeoh svými "kung-fu kopanci" by si zasloužil pěstí od Judi Dench, která opět září a když pronesla závěrečnou řeč o nekrologu právě onoho -odmocnina z padoucha- vřískal jsem nadšením. Tahle ženská má kuráže víc než celá česká politika dohromady. 70%(15.8.2008)

Ženy se v podstatě okamžitě začínají svlékat, pánové nervózně polknou, James Bond přichází. A třetí světová válka je na spadnutí. Šílený mediální magnát totiž vyrobil mezinárodní konflikt, holt objektivně informovat je nuda: lepší je události sám vytvářet. Nejvýbušnější mezinárodní incident je díky jeho choutkám na světě. Bond musí opustit teplou postel sličné profesorky dánštiny, dá se dohromady s čínskou agentkou a znovu rozseká pár padouchů. Máme tu dálkově ovládanou limuzínu, efektní únik ze střechy mrakodrapu i úprk na motorce saigonskou ulicí. Brosnanův neodolatelný úsměv a šarm funguje spolehlivě, řemeslně je to velmi slušné a Roger Spottiswoode nějak zásadní chyby na režisérské židli nespáchal. Takže dobré. Ale ty poctivé tři hvězdy tomuhle dobrodružství sluší přeci jen víc.(30.5.2016)

No, Zlaty oko to, co se tyce kvalit v ramci bondovek, neprekonava, na druhou stranu, je to naprosto vynikajici akcnak, kterej me bavil vic nez Zlaty oko. Je tu docela zajimavej a na bondovky originalni pribeh, zaporak, ackoliv vypada jak sprtacek, kteryho by kazdej bez problemu proplesk, tak pravdepodobne diky Pryceovo hereckymu umu a charisma je hodne solidni, hudba sice typicky bondovska, ale hodne svizna. No a Brosnan si to vse dava naprosto s prehledem a tentokrat se nestiti pouzit dvojici samopalu, protiletadlovy rakety, proste nepohrdne zadnym kverem, kterej mu pride pod pazoury. Jediny minusy jsou tu asi dva, jednak bondgirl, Hatcher by byla fajn, kdyby za moment z deje zase nevypadla. Yeoh je sice drsnacka, akci zvlada s prehledem, hrat umi, ale proste to neni bondgirl, ale spis takovej Bondovo rovnocenej partak. Druhej problem je ve vedlejsich zaporacich, krome malicky role Schiavelliho tu totiz nikdo zajimavej neni. No a tahle bondovka, jak uz jsem na zacatku psal, je hlavne o akci, pravdepodobne jedna z tech nejakcnejsich, ale ta akce je docela vychytana a triky slusny, takze to nezacne nudit a ty dve hodiny jsou vlastne neustale nejaky honicky a prestrelky a ja se od zacatku do konce skvele bavil.(5.3.2010)

#18 - Brosnan sa vytrvalo snaží o to, aby jeho Bond obstál vo všetkých aspektoch, až je to do očí bijúce. Miluje, riskuje, zachraňuje svet a popri tom všetkom nemá problém odskočiť si na pohárik alebo do postele s mladou Nemkou. Pomerne príjemne plynúca bondovka, ktorá dodržiava zásady tradičnej bondovskej zápletky. Po kadejakých záporákoch od výmyslu sveta, cez atómové hrozby až po chemické, ži prírodné katastrofy, prichádza nová hrozba - zneužitie moci multimédií. Tej sa tvorcovia chopili celkom slušne a Jonathan Pryce ako multimediálny magnát s psychopatickými sklonmi sa svojej úlohy zhostil na výbornú. Scenár ale nepôsobí až tak konzistentne, dialógy miestami škrípu a záverom som sa dokonca trošku nudil, pretože záchrana sveta v poslednej sekunde je tak trošku vykalkulovaná a podradná. A konieckoncov škoda aj vlastizrady v symbole britských značiek vozidiel, ktoré bondovky reprezentovali po desaťročia. 75%.(12.1.2014)

Výborná bondovka,kde sa nám ako tajný agent 007 už po druhý raz predstaví Pierce Brosnan.Je charizmatický,je coolový a má hlášky.Lepšieho bonda,si už asi nikdo priať nemohol!Ale nie,Connery je aj tak top1 ako Bond,ale musím uznať,že Brosnan mu zdatne sekunduje.Naviac,sa mi páči,že je tu ázijská bondgirl v podaní Michelle Yeoh.No a suprový záporák(Jonathan Pryce),mediálny magnát a človek,ktorý chce rozpútať ďaľší svetový konflikt(ako keby toho nebolo už dosť) a okúzľujúca nádherná Teri Hatcher.Osobne som túto bondovku videl 3x za sebou,každý deň raz a ani raz ma nenudila,ale na GoldenEye mať asi nebude.A preto dávam ****,výborné akčné scény(tá v číne na tej motorke alebo s bondmobilom,boli super).Jednu vec,ktorú by som filmu vytkol,je už taká dosť slabšia atmoška(čo sa týka predchodcov,tak zdatne pokulháva),ale za to slušný scenár a ako hovorím,všetko to napráva Brosnan ako tajný agent James Bond./80%/(6.10.2009)

• - Během honičky v Hong Kongu pronásledující helikoptéra několikrát visí s „nosem“ dolů na místě, nebo letí jen pomalu, aby někoho rozsekala vrtulí, což není možné, protože každý vrtulník náklonem směrem dopředu zrychluje. (Stejšn)

• - Místo Pierce Brosnana létal ve filmu pilot Ladislav Šnýdr. V Aero Vodochody tehdy pracoval jako vedoucí zkušební pilot. Ladislav Šnýdr s letounem L-39ZA přiletěl na letiště v Pyrenejích z ČR. Zpět do ČR letěl s letounem zkušební pilot Vladimír Kvarda. Na natáčení letových scén se ještě podíleli piloti Mark Hanna z Británie a Rolf Muem z Norska. (Zdroj: l-39.cz) (Rollo_Tomasi)

• - Vo filme sa používa omnoho viac technických hračičiek ako v predošlom Zlatom oku (1995), pretože mnohí diváci sa sťažovali, že ich tam bolo príliš málo. Po uvedení filmu si mnohí zase povzdychli, že ich bolo pre zmenu priveľa. (ash99)