Hned na začátku jsem si vzpomněl na Brosnanovu hlášku z Golden Eye: "Kdo tam škrtí tu kočku". Ústřední píseň je naprosto strašná a Sheryl Crow bych okamžitě odstřelil. Ovšem když její "zvučný" hlas odezní, nastane akční peklo od začátku do konce, se slušnou zápletkou, výborně nechutným záporákem a asijskými vlivy spolu s krásnou Michelle Yeoh.(11.2.2007)

Pri hodnotení v poradí 18. Bondovky som na pochybách. Áno je to priemerné akčné béčko. Áno Bond tu vystupuje, ako neohrozený bojovník typu Rambo, Terminátor... Áno hlavný záporák má podobné vlastnosti a zámer, ako Hádankár z filmu Batman Forever, čiže vyznie dosť komixovo, ale hviezdičku pridávam za Michelle Yeoh je skrátka na zožranie :D. Do popredia sa dostáva nový hráč na tretiu svetovú vojnu, kedže ZSSR už odišlo z hry a novodobé Rusko má svoje problémy, tak nastupuje Čína. Prostredie Juhočínskeho mora však nieje pre fanúšika Bondoviek žiadna nová destinácia, no pre sviatočného diváka prostredie vyznieva dosť exoticky a neokukane. Bondgirl musím ešte raz vychváliť do neba, a nieje to len mojou slabosťou na krásne aziatky, skrátka Michelle Yeoh je úžasná. Taký prepad, i keď z môjho hodnotenia nie až tak zjavný, som oproti Zlatému oku fakt nečakal. 3*+1*(čisto za Michelle Yeoh)(15.6.2010)

Tohle je prostě šablona. Ta když se vezme, natočí se podle ní další film, tak z toho jednoduše vznikne jen Bondovka s dalším pořadovým číslem. Pierce Brosnan je pořád stejně vtipný, drsný a elegangtní zároveň. Velice se mi líbily Qovy "dnešní" vynálezy v podobě ovládání nového Bondova vozu pomocí mobilního telefonu, který ovšem skýtal dlouhou řadu dalších agentských nezbytností. Na své si zde určitě přijdou i milovnící známé Teri Hatcher. Na pokraji šílenství, nejspíš ze své nadvlády světu pomocí veškerých médií, se Elliot Carver (Johathan Pryce) snaží pro své nejnovější celosvětové zpravodajství vyvolat 3. světovou válku pomocí radarem nenalezitlené lodi. Jedné straně podsunula totiž chybné GPS. Pak stačí jen chytře vyslat jednotlivé útoky, nepozorovaně se vytratit a spor je na světě. Tajný britský agent 007 ve společnosti čínskoé agentky musí všechno náležitě urovnat. Zkrátka vás čeká další klasická Bondovka, nic víc, nic míň.(12.9.2004)

Zítřek nikdy neumírá jsem vždy bral jako takovou "výplňovou" bondovku mezi vynikajícím Zlatým okem a dobrým Jeden svět nestačí. Ale i tenhle film má své klady. Předně tu Bond hláškuje tak suše, jako v podání Pierce Brosnana snad nikdy. Až mi to evokuje dobu Conneryho a Moorea. Také spolupráce Bonda s čínskou agentkou v podání Michelle Yeoh je povedená. Bonbonkém je pak bondovo BMW na dálkové ovládání. Naopak se mi příliš nelíbil nevýrazný padouch a jeho šablonovitě odbarvený poskok. Stejně tak postava ztvárněná Teri Hatcher zmizela ze scény zbytečně rychle. Zajímavé je, že se tam někde v davu mihnul i mladý Gerard Butler. Inu, každý nějak začínal.(8.3.2012)

Výborný ústřední motiv o mediálním magnátovi, který vyrábí kauzy na zakázku, aby bylo o čem psát a vysílat - v mnohém je to aktuální dodnes! „Software obsahuje řadu děr, aby bylo nutné pořád aktualizovat, jak jste si přál.“ Opět výborná úvodní písnička (plus remix variace na konci), opět spousta hlášek, vtipů, dobrých a dobře natočených akčních scén včetně asijského bojového umění („vždyť je to směšné!“), z těch, co se nezapomenou jsou sjezd po plakátu z mrakodrapu, Kaufman, auto v garážích nebo honička na motorce ulicemi čínského města. A vynikající záporák, kterému člověk jeho šílenost věří a jež navíc dává určité opodstatnění jeho snahám. Jen ten konec moc originální není, podobných bitek na lodi / ponorce na moři v Bondovi už pár bylo.(24.7.2016)

• - Vo filme má James Bond novú zbraň Walther P99, ktorá nahradila tradičný Walther PPK. (ash99)

• - Mezi reklamní značky (tzv. product placements), které můžeme vidět ve filmu, patří BMW, L'Oréal Cosmetics, Heineken Beer, Dunhill, Ericsson Phones, Omega Watches, Smirnoff a Avis Rental Car Hire. Jde o první film, jehož celý rozpočet pokryly právě příjmy z reklamních kampaní zmíněných firem, které daly dohromady potřebných 100 miliónů dolarů. (becki_tu)

• - V úvodní scéně vidíme těsně před titulky, jak odlétajícímu letounu L-39 Albatros, pilotovanému Bondem (Pierce Brosnan), vytryskne proti kameře z trysky plamen forsáže. Je to ovšem nesmysl, protože tento podzvukový letoun přídavné spalování nemá. (Stejšn)