Zrovna tak povedená bondovka, jako Zlaté oko. Scénáristé přišli s celkem zajímavou mediální zápletkou, režisér Spottiswoode odvádí (nejen na jeho poměry) nadprůměrnou práci hlavně při akčních eskapádách, Michelle Yeoh nemá chybu, Jonathan Pryce se může směle zařadit mezi vážně skvělé záporáky. Scéna "motocykl-automobily-vrtulník-šňůra na prádlo" je (po Bondově jízdě tankem ve Zlatém oku) asi nejnápaditější okamžik brosnanovských bondovek.(25.1.2010)

Výtečná myšlenka, v rámci bondovek řekl bych i velmi originální, je takřka dokonale zprasena hrůznou režií (dovolím si tipnout, že i scénářem). Akční scény nezřídka působí dojmem dražší televizní produkce. Navíc není zcela jasno, kdože je skutečně v hlavní roli, potažmo, kdo je hlavní postavou. Je to ještě vůbec příběh o Bondovi, nebo o stejně schopné, ba co víc, schopnější čínské agentce? Kam se poděl machismus - Bond často působí jako jakýsi schlíplý chudáček., kde se vzala ta přehršel ubohé politické korektnosti? Mnohé zachraňují scény s Q a doktorem Kaufmanem, ale zůstává tu nepříjemná pachuť z promrhané šance. V tomto příběhu byl velký potenciál.(17.1.2007)

Tak jak globalizace postupuje, zaplavuje nejen datovou a informační síť, ale i herecké obsazení. Místo ruska a orientu tu ted máme čínskou představitelku, která se mi ze všech agentek líbí nejvíc, protože nestaví na vzhledu, ale na schopnostech a jí jediné jsem sto uvěřit že je, byla a vůbec může být agentkou. A zase jsem si našla oblíbence - toho fešáckého blondýna. Ptám se sama sebe, kam na to chodím.(16.10.2011)

Bondovi to jde i na konci devadesátých let. A jak! Skvělý akční Áčko, u kterého se nudit nebudete, sice jste to už viděli 20x ale na to po pár akčních jízdách hned rádi zapomenete. Brosnan má stále šarm a vtip britského agenta a jeho čínská partnerka má také své přednosti. I když jsem věděl, že náš nesmrtelný Bond nakonec zloducha zabije a zachrání svět, stejně jsem mu ty palce držel. No co říct prostě, je to Bond a stále mu to sluší...(1.8.2006)

Nejslabší Brosnanova Bondovka. Jakože pár věcí je tu vymazlených, ale pak jsou tu další které to zbytečně srážejí. Hlavně mizerní záporáci. Pryce naprosto šíleně přehrává. Od začátku mě sral a přál jsem mu pořádně potupnou smrt. Nápad je tu výbornej, ale mě to prostě neuchvátilo. Snad jenom Michele Yeoh jako bondgirl co umí řádně nakopat chlapům prdele potěší. Jinak po všech stránkách pouze průměr.50%(13.4.2014)

• - Název Carverových novin je “Tomorrow (Zítřek)”. (becki_tu)

• - Bond vo filme používa úplne nový motocykel BMW R1200, ktorého začiatok predaja bol načasovaný presne na dátum uvedenia bondovky do kín. (ash99)

• - Role Elliota Carvera byla původně nabídnuta Anthony Hopkinsovi. (becki_tu)