Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

gocatgo

Hodně nudná bondovka, Connery už není co býval, neskutečně protivná bondpaní, několik opravdu trapných momentů, ubohá akce. Bond nehláškuje, v souboji s Bambi a Thumper dostává na prdel a vůbec je to celé divné. ()

Mekgrůdr

Po zklamání z Lazenbyho museli tvůrci sáhnout k ověřené kvalitě, ale Sean už byl o pár let starší než by se na agenta v nejlepších letech slušelo. To film docela sráží, přesto je to jedna z mála výtek...já jsem se u diamantů hodně bavil. Celkově všechny Conneryho kousky považuju za to nejlepší, co v sérii vzniklo....4 a 1/2, zaokrouhluje se nahoru, takže 5. ()

Mikino00

Sean nám zestárnul, pokud pominu první část, zhruba tak po cirkus, tak se jedná o slušnou, svižnou akci s ďábelským plánem a třeba výbornou honičkou v ulicích Las Vegas. To co tomu ovšem předchází je křeč, tento díl je ovšem až přehnaně vtipný a některé postavy jsou parodií sama sebe, hlavně ta tupá ženská a ti dva vrazi. Rovněž chybí Aston apod. ()

Ollie235

Lazenby mi v předchozí bondovce nikterak nevadil, oslavovat návrat Conneryho proto ani nemusím. Budu tak hlavně kritizovat. Neříkám, že se to vyloženě nepovedlo, ale věcí, které mi vadily, bylo nějak moc. Postava Blofelda zde vyšla tak nějak vniveč, snaha udržet pozornost diváka různými akčními vsuvkami mi byla dost proti chuti (hlavně nechápu natáčení ,,přistání na Měsíci") a příběh mi moc nedával smysl. Pánové Wint a Kidd mi také příliš nesedli, ale kvůli povedenému konci ponechám hodnocení na 3*. ()

Renfield

Nebýt toho, že si tu Bond dělá exkurze do Blofeldových zařízení, aniž by si ho někdo více všiml, což je vůbec vzhledem k jejich vztahu zvláštní a to i na bondovku. A nebýt toho, že když už mu ta exkurze nevyjde, udělá mu Blofeld komentovanou prohlídku sám, aby ho na jejím konci mohl klasicky zavřít, protože co jiného s Bondem dělat. A do třetice nebýt samotného Blofelda, který je tu herecky v tom nejslabším vydání, byla by to velmi slušná bondovka. Všechny výtky jsou totiž plně vyváženy několika výbornými scénami, jejichž největší problém je právě to, že je občas dost na sílu spojuje zvláštní scénář. Krom kremace a bitky ve výtahu je tu například velmi originální pronásledování Lunochodu, který se do pouštní krajiny hodí opravdu více než například auta. Ta dostávají své hlavní slovo ve výborně natočené honičce v ulicích Las Vegas, jenž celému filmu dodává "barevnou" atmosféru a kéž by i Bond girl... Jill St. John totiž nic moc, ale kdyby Lana Wood! Ale ještě lehce zpět k Blofeldovi, více než on totiž zaujme zabijácký pár pánů Winta a Kidda, jenže i ti tak nějak zůstávají příběhově nerozvedení, čímž z hlavy rychle vyšumí a zbyde jen smrad. 65% ()

bobstock

Trochu vleklá rozlučka s legendárním Connerym ve službách her Majesty. Komická scéna s Lanou Wood, která si svůj šťouch s Bondem za 5 tisíc dolarů neužila, když byla rychle vyhozena padouchy z hotelového pokoje, ke svému životnímu štěstí tam byl bazén. Konspirační teorie o tom, že Američané nikdy nepřistáli na Měsíci je zodpovězena, dvojička zabijáků Kidd a Wint s potměšilými úsměvy a konečně sám Blofeld s jeho hromadou dvojníků včetně náhradní kočky. :)  60% ()

Brejlil

Utahané, nudné a jen tu a tam probleskují takové okamžiky. Rvačka ve výtahu, dosti syrově natočená. Zabijáci Wint a Kidd. Lunochodní honička spíše tím vozítkem než provedením. ()

Ad4mson

Pro mě jednoznačně nejslabší bondovka se zívacím scénářem, nudnou akcí, špatným záporákem, ubohými lokacemi, nejhorší hudbou Johna Barryho a příšerně zestárlým Connerym. Seane, tohle nebyl nejlepší comeback a zároveň finiš. A s Guyem Hamiltonem to šlo od dob Goldfingera ze zatraceně prudkého kopce. ()

maty39

Diamonds are forever jsou rozloučením se Seanem Connerym. Jako kdyby se přeneslo Lazenbyho prokletí a Sean Connery už nepůsobí tak charizmaticky (pořád ale o parník před Lazenbym). Možná je to jeho věkem (i když ze Skály všichni víme, že je to bohapustý nesmysl), nebo spíše tím, že scénář mu dává příliš málo prostoru rozvinout svůj šarm. Ani bondgirl mu příliš nepomáhá. A tak z celé jednoduché zápletky vyčnívá především dvojice ujetých zabijáků, dlouhá honička v půlce filmu (v poušti a ve městě s policií) a dvojice dívek se kterými se James pustí do křížku. Závěrečný útok a povinná destrukce sídla padoucha je taková nijaká a spíše z povinnosti. Přesto bych neřekl, že se Connery rozloučil špatnou bondovkou. Na nejlepší sice nemá ale mezi úplně nejhorší nepatří. ()

Brylin

Nejklasičtější bondovský herec Sean Connery si opět podmaňuje krásné ženy, uniká ze smrtonosných léček a likviduje nepřátele s noblesou i razancí. Možná nemá tento díl tak úderný příběh jako většina bondovek, ale stále nabízí jistotu kvalitní podívané. Hezké tři hvězdičky. ()

Lilloos

Bondovky se podle mě vyznačují dvěma nepříliš kladnými rysy. Jsou předvídatelné a na jedno brdo. Tenhle díl bravurně splňuje oba body. ()

Bozvav

Velmi dobrá podívaná plná akce, krásných žen a přiteplených zabijáků. Námět slabší, avšak provedení bezvadné. Pár slušných hlášek. Za mne 75%. ()

vito_corle

Diamnaty jsou věční- sedmá Bondovka a opět Connery. Connery se vrátil do role, která ho proslavila. Po Lazenbym, který měl na kontu jen jednu Bondovku a ne dost dobrou, se vrací Connery. A i když zestárnul, pořád to byl Bond jako za mlada. Ústřední dvojice zabijáků byla srandovní. Blofeld nic moc a Bond girl taky žádná sláva. Hrozná scéna, když se nechal Bond mlátit od dvou gymnastek, které byli úděsné a pak je Bond topil v bazénu dost hrozný. A aby toho nebylo málo Bond jezdí ve vesmírném vozítku. To byla pro mě hodně vtipná scéna. A Bond a růžová kravata to je scifi. Hrozný zážitek, ale dávám 4 hvězdy za návrat Conneryho. ()

sirien

Další starší kousek, ze kterého jsem poněkud rozpačitý - pamatuju si v tom filmu několik hezkých scén a momentů a zajímavé postavy - a pak si taky pamatuju různá hluchá místa a dojem takové divné poslepovanosti. ()

zdeny99

Diamanty jsou věčné jsou brány jako jedna z nejlepších Bondovek, ale já nemohu přijít na to, čím to je. Děj mi přišel takový nesourodý, nezábavný a hlavní padouch se objeví až v závěru. Místo něj tu více prostoru dostávají dva styloví zabijáci Wint a Kidd, kteří podle mě tento film ještě drží nad vodou. Hozeného škorpiona za tričko v poušti, explodující vrtulníky či závěrečnou zabijáckou večeři v romantickém stylu, to prostě chcete vidět. K tomu jedna z nejpřitažlivějších Bond girl Jill St. John, James Bond v rakvi, pár lidí vyhozených z oken a přece tu je něco, na co se dá koukat. Bohužel jsou to jen lepší místa, která ovšem z celého filmu neudělají žádný zázrak. [10064. hodnocení, 379. komentář, 74%] ()

Mary19

Šestá bondovka s Seanem Connerym, kterou bohužel beru jako jeho nejhorší... Zabijáci Wint a Kidd působili spíše k smíchu, bondgirl mě také nijak neuchvátila, ale za nejslabší článek považuji roztahanost a neucelenost děje... Blofeld a Bond to však jistí... 75% ()

strikeman

Po extempore s Lazembym se do role Bonda vrací opět šarmantní Connery a vrací sérii zpět odpovídající kvalitu. Pobavila mne zde dvojice bizarních zabijáků a potěšila velmi půvabná bondgirl... ()