Drahé kameny jako nástroj k ovládnutí světa – to je případ hodný Jamese Bonda. Sean Connery v britském akčním filmu. Britský tajný agent James Bond konečně zabije svého úhlavního nepřítele, zločince mezinárodního formátu Blofelda. Šéf tajné služby M poté přeřadí Bonda na zdánlivě obyčejný případ pašování diamantů, které se těží v jižní Africe. Agent 007 odletí do Amsterdamu, kde se vydává za pašeráka Petera Frankse. Naváže kontakt s další pašeračkou, krásnou Tiffany Caseovou, od které má převzít obzvlášť velkou zásilku vzácných kamenů a dopravit ji do Spojených států. Zatím netuší, že všichni členové pašerácké sítě, kteří v poslední době přišli do kontaktu s diamanty, zemřeli rukou dvou zvrhlých zabijáků Kidda a Winta. Že diamanty putují do výzkumného střediska amerického milionáře Willarda Whytea, kde jsou použity k výrobě mimořádně výkonného laserového děla. A že pod Whyteovou identitou se skrývá sám Blofeld, jenž Bondův nedávný útok přežil... (Česká televize)

Čtec

Titulky slabší, hudební motto nic moc, padouch nic moc, nápaditost oproti dřívějším dílům taky slabší řekl bych, Bond girl mne taky nenadchla. Ovšem Connery pořád dobrej, to je prostě opravdickej Bond, to se nedá svítit. ()

Pecival

Hodne slabé, nakonec přimhouřím obě Bondovská očka a dám za tři, ale je to fakt o fous. Příběh o ničem, záporák už je otravný, bond girl hodně iritující, akce mizerná a ani Connery to nijak se svým šarmem nepřehání. Nemá to nápad, zajímavé lokace, nic co by vysloveně zaujalo. ()

P1tr

Velmi smutné rozloučení Seana Conneryho s jeho Bondovskou štací suverénně nejhorším dílem. Diamanty nejsou v tomto případě věčné, ale dementní a není mi jasné, jak mohlo něco takovéhoto vziknout, neboť film má debilní příběh a často působí spíše jako parodie na Bondovky, než originální Bondův příběh. Občas jsem se upřímně zasmál, ale pouze z údivu nad stupidností filmu a rozhodně nešlo o pozitivní smích, neboť tento snímek je opravdu katastrofálně špatný a nezaslouží si váš čas. ()

ZkuKol

Dle mne vrcholná bondovka s lehce slabším závěrem. Jill je nejlepší bondgirl, Connery ve vrcholné formě a Hamilton si moc nevymýšlí a drží se předlohy. Blofeld je padouch jak má být, dvojce zabijáků pobaví a nebojte se Jill není jediná okrasa snímku - jenže na rozdíl od ostatních má kouzlo, vtip a umí hrát! 007 zabije Blofelda a vydává se řešit rutinní pašerácký případ, překvapivě to není taková rutina a překvapivě Jamese čeká spousta zápasů, přestřelek, honiček a postelí, kterými musí projít, aby zjistil, jak zase musí zachránit svět na poslední chvíli... 90% ()

vitekpe

Prece jen uz trosku zkusenejsi Bond (nechci rict starnouci...). ale zas je tam Jill St. John. Komu by to nestacilo, muze se zamerit na "z okna vyhozenou Plenty", alias Lanu Wood. :-) Posledni bondovska klasika s Connerym. Plusem vynikajici dvojka zaporaku s vychodonemeckou vizazi Mr. Kidd a Mr. Wint. ()

Arkanoid

Legenda o slávnom návrate po arogancii Lazenbyho. Návrat to nie je vôbec zlý, len po predošlých vážnych súperoch a zápletkách teraz divák nevie, proti komu presne sa bojuje (aj keď tuší, predsa ten úvod bol až príliš definitívny na takú skorú minutáž filmu), no vôbec sa nenudí. Tak ako vidieť ubratie vážnosti záporným hrdinom, ubralo sa aj z atraktivity postavy agenta 007. Namiesto predošlého vyšportovaného tela sme dostali lajdácke, avšak so šarmantnou tvárou v každej situácii. Conneryho akcia (v úvode) má skôr komicky parodizujúci, ako vážny strhujúci nádych. Súboj telo na telo vo výťahu je už iná káva, napínavý a strhujúci. Z akcie vynikne ešte vtipná autonaháňačka na parkovisku. Zaujmú aj hlášky dvojice úchylných vrahov, ktoré chvíľami vytvárajú dojem buddy movie, samozrejme, aj tie agenta 007, hlavne tie, keď ho zachraňujú a odniekiaľ vychádza (truhla, ropovod, zorbing), dokonca povie na tú dobu iste veľmi neslušné slovíčko, najmä v ústach vznešeného agenta jej Veličenstva. A na záver otázka od ženy, ktorá mu podľahla, aj keď by sa to nemala pýtať a keďže ide o Jamesa Bonda, samozrejme bez odpovede. Po technickej stránke všetka česť Conneryho kaskdérskym kúskom, no efekty výbuchov vrtulníkov boli otrasné a neodpustiteľné ani pre tú dobu. Ale je to bondovka obstojná, s nádychom elegancie. Bol by to pekný odchod pre Conneryho. ()

PALINO

DIAMANTY SÚ VEČNÉ a s nimi aj Sean Connery, ktorý sa po krátkej pauze naposledy predstavuje v úlohe nesmrteľného agenta (ak nepočítam bokom stojacu bondovku Nikdy nehovor nikdy) a aj napriek niekoľkým vráskam na jeho tvári musím povedať, že Sean Connery nemá chybu. Zo záporákov sa nám vracia starý známy Blofeld, opäť s inou tvárou a pre jeho priaznivcov je táto bondovka vôbec poslednou príležitosťou pozrieť si, ako sa tento chorý mozog snaží uškodiť svetu pred tým, než ho Roger Moore definitívne pošle do horúceho pekla. Celkovo považujem túto, v poradí siedmu bondovku za slabšiu a menej vydarenú, ktorá naviac patrí k tým ľahšie zabudnuteľným bondovým dobrodružstvám. ()

klúčik

Musím priznať, že tento diel bondoviek ma moc nechytil. Všetko tu už bolo, a tak to aj v tomto filme vypadalo, akoby už nevedeli kam to celé posunúť ... 65%. ()

blueskin

nebýt to bond, pak o tomhle filmu neštěkne ani pes a bude se zalouženě promítat snad jen na večírcích milovníků špatných filmů. vím, že mluvit v souvislosti s bondovkami o uvěřitelnosti nemá valný smysl, přesto ale tady koncentrace neuvěřitelného na metr filmového pásu dosáhla snad nejvyšších hodnot z celé dosavadní série. ()

BlackTom

Viditeľne staršieho Bonda a chaotickú, miestami až nezáživnú zápletku príjemne vylepšuje duo Wint - Kidd a niekoľko skvelých hlášok. Bond-girl prekvapivo nič moc a Blofeld šokujúco absolútne nezaujímavý. Potešilo cameo Sammy Davisa a záverečná scéna. Inak žiadna sláva, suchý priemer. Connery sa mohol rozlúčiť aj grandióznejšie. ()

Han22

Bond č. 7: Jak píší ostatní tohle je opravdu slabá bondovka. Sean Connery je zpět, ale možná měl zůstat na odpočinku - je na něm vidět že strašně zestárnul, šediny, pupek, vrásky - vždyť pět let poté hrál bělovlasého Robina Hooda. K tomu opravdu příšerná bond girl jako vzhledem tak povahou. Grayův Blofeld je ještě slabší než ten Donalda Pleasance. Písnička Shirley Bassey je pěkná, ale k nejlepším nepatří. A hlavně této bondovce chybí scénář a styl. Celý film působí jako průměrná americká akční kriminálka o honbě za dimananty než jako pravá bondovka, aby zničehonic pár minut před koncem zkusil scénárista přepnout na klasické bond schéma o zničení světa. I ta akce, koření bondovek tu je nevyvážená - na jedné straně skvělá honička v Las Vegas nebo bitva ve výtahu, na drhou stranu celkem směšná honička s lunárním vozítkem a absulutně nezvládnutý závěrečný útok na plošinu. Celkově veliký průměr. A vzhledem k tomu, že v USA vyrostla na akčním poli Bondovi konkurence, nedal bych tohle díky Dirty Harrymu ze stejného roku ani jako akční film roku. ()

HiddenDragon

BOND 07 - CONNERY 6 // I kdyz se jedna o koukatelny snimek a navrativsi se Connery je opet sarmantni a svuj, nemohl jsem se zbavit dojmu trapnosti na nekolika mistech v deji, hlavne v posledni vrcholne scene. Vice nez v predchozich filmech se totiz autori snazi byt vtipni a nekdy je to zbytecne pres caru, az jsem mel pocit, ze odnekud vyleze Austin Powers. Blofelda sejmou jeste v predtitulkove scene a opet mi vadilo, ze uz je to treti rozdilna tvar za sebou v teto roli. A nejen to. Nejenze neni plesaty (jako v predhozich filmech; protoze v knizni predloze opravdu vlasy ma), ale Ch. Gray hral jen dve bondovky nazpet Bonduv pratelsky kontakt v Japonsku ve filmu "Zijes jenom dvakrat", cili jsem se nemohl zbavit schizofrenniho pocitu, ze hraje sice dobre, ale nema na teto pozici co delat. Prvni americka bondgirl J. St. Johnova je vazne krasna a prostredi Amsterodamu nebo Las Vegas fajn. Celou prvni pulku divak vlastne sleduje pomerne komplikovany retez poslicku pasujicich diamanty, mezi ktere Bond pronikne. Ale jak se to cele v posledni tretine odhali, zacne to byt misty az parodicke. Je to takova ta fantomasovska retro naivita, kterou soucasne bondovky s Craigem nastesti uz nemaji. Zaporaci by totiz mohli Bonda asi tucetkrat snadno zabit na mnoho ruznych zpusobu, ale vzdycky ho nechaji nejak hloupe proklouznout. Nemuzou ho proste zastrelit. Musi ho uspat, hodit do kufru, odvezt kamsi na staveniste, hodit do roury, ODJET samozrejme a jaksi doufat, ze Bonda zakopou do zeme delnici...WTF? jsem si rikal :) Do jiste miry to je pro tyhle stare slagry typicke, ale tady uz to bylo misty trochu hloupe. Lepsi 3* (70%) ()

iXtr3m3

Zlatá klasika a jedna z dvoch najlepších ér Bondoviek. Sean Connery je jednoducho naj Bond, ktorého kedy do tejto úlohy vybrali a toto platí do zlatého fondu kinematografie. Budem tento komentár opakovať pri každom Bondovi s ním v hlavnej úlohe, nakoľko to tak ja cítim, nie je to o tom, že naháňam komentáre. Jednoducho je to séria filmov, ktorá je nezabudnuteľná klasika, vháňajúca do oka slzy nostalgie. Nesúhlasím s tvrdením, že úroveň Bondoviek začala klesať. Vidieť to v danej dobe, možno mám iný názor, ale keďže som tieto filmy videl prvý raz asi 20-30 rokov po ich premiérach a odvtedy xkrát, tak to vidím inak. ()

borec999

Jasne najslabší Conneryho Bond. Ako píšu viacerí, nechápem ako je to možné ale za pár rokov od poslednej bondovky Sean vyzerá, že zostarol tak o 15 rokov a pôsobí staro, unavene a bez záujmu. Zmena obsadenia pri Blofeldovi sa taktiež nevydarila, Charles Gray nemal žiadnu charizmu a bol veľmi slabým záporákom bez rešpektu, no a bondgirl bola najhoršia zo všetkých čo si takto narýchlo pamätám a vyslovene otravná. Taktiež je to asi prvý Bond, kde niektoré scény nezostarli najlepšie a dnes pôsobia už vyložene smiešne. Jediným pozitívom ostávajú klasické bondove vychytávky a duo psychopatov Kidd a Wint, ktorí by podľa mňa utiahli aj plnohodnotné role záporákov. Chcel som dať 3* s prižmúreným okom, ale s odstupom času prevažujú hlavne neagtíva a Diamanty sú večné mi naozaj pripadali pri sledovaní ako večnosť. 45% ()

Hopper

Connery is back. Pozreme sa do Las Vegas so "slávnym" záberom v úzkej uličke, Nevady a Južnej Afriky, kde všetko začína. Blofeld, dvojica zabijáckych buzíkov ako protihráči a Jill St. John v úlohe Bondgirl. Klasika. ()