Série(3) / Epizody(18)

K.B.L.

Tak toto jsem absolutně nepochopila. Mám pocit, že uživatelé, se kterými mám normálně podobný vkus, hodnotí uplně jiný seriál. Co to ***** je!?!?? Když se mě někdo zeptá, o čem toto je, odpovím mu, ať si představí banánovou slupku, tři lidi a jak neustále dokola jdou po ulici a vždy na té slupce uklouznou a do toho pustí studiový smích, jako že je to ten největší džouk, a to po dobu 24 minut. Příjemnou zábavu přeji. ()

Petfruf

Něco mezo Monty Python, Big Train a IT Crowd se stylem Father Teda! Každopádně britské komediální seriály mají něco do sebe.. ()

dee-key

Nikdy nekončící přehršle absurdit a nevyčerpatelná zásobárna vtipů pro všechny se smyslem pro humor. Jakmile jsem poznal Black Books, nechtěl jsem nic jiného. Jiný sitcom neexistuje, jen Moran, Bailey a ta divná paní s německým jménem. Někomu možná tenhle druh srandy nesedí, ale pro mě je to naprostá špička. ()

Lauri

Dylan Moran, jak herecky, tak i scénáristicky, stvořil naprosto odpornou, zlou, náladovou a přitom tak vtipnou postavu Bernarda, kterou výrazně doplňují neurotická Fran a podpantoflák Mannym. Oni chlastaj, kouřej, hádají, fackují, nesnáší a usmiřují. Proto tenhle seriál tak miluju. A ještě za tak výrazný a úžasný britský černý humor..:) Nejvíc se mi líbí Bernard hláškující v epizodě Moo-ma a Moo-pa..:D To jeho "Have fun.." je jednoduše nepřekonatelné..:D ()

Carlossss

Black Books??? Čirá, ničím nezkažená dokonalost, která vás nenechá v klidu. V Bernardovi vidím všechny své nejhorší vlastnosti. Počínaje hrubostí a nenávistí k vlastním rodičům konče. A myslím, že od dob Monty Pythonů je právě Black Books to nejlepší, co jsem měl možnost vidět... ()

zipexx

Bezkonkurenční, dokonalý anglický humor, podpořený skvělým výběrem herců pod taktovkou "ajťáka" Grahama Linehana. ()

mahler

Jeden z nevtipnějších seriálů, jaký jsem měl kdy možnost shlédnout – s typickým britským humorem, kde se sklouznutí k trapnosti naštěstí téměř nekonalo. Dylan Moran coby obsedantně protivný majitel knihkupectví Bernard Black, se stal mojí nejoblíbenější seriálovou postavou. ()

kagemush

Uřvané a suché,velmi suché,ale hlavně ať je to červené a ať ho je alespoň pinta.-Ať žijí prudiči a prudičky,aneb- přeci jsem si nepořizoval antikvariát,abych se teď tady s váma musel bavit o knížkách,vy hovada! ()

buchli

Můj vysněný život - jen sedět, od rána do večera se nalívat vínem (bez ohledu na barvu, odrůdu či kvalitu) a číst si... a terorizovat všechny parchanty, co by mi tu idylku chtěli přerušit. Možná bych kvůli tomu i začala kouřit, abych vypadala pořádně stylově... Bernarde, můj hrdino!!! ()

honajz2

Velice vtipný seriál. Škoda že to mělo tak málo dílů. EDIT: Tak teď jsem všechny díly po skoro 7 letech zkouknul znova a bohužel tu hvězdičku musím ubrat, zas tak dokonalé to není. Ale většina epizod je a i tak se k tomuhle seriálu budu moc rád. Podrobněji u komentářů k jednotlivým epizodám. Silné 4* ()

easaque

-5* tenhle sitcom se ještě drží v mé TOPce, i když je to totálně ztřeštěná a ujetá magořina, která je někdy úžasná a jindy už hodně divná. Setkáte se tu s hulvátským sociofóbním prodavačem, který je neustále opilý a jeho kamarádkou, která je hodně přelétavá a hledá furt nové životní impulsy. Korunu tomu dodává účetní Manny, který má snad jediný pět pohromadě a nevydrží chvíli v klidu. Rozhodně je to už kultovní seriál, který buď kvůli jeho černému a absurdnímu humoru milujete nebo nesnášíte. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

ZoltanCZ

Paráda. Humor v BB je jako neřízená střela, lehce absurdní, černý a hlavně, jak já pracovně říkám, hrubosuchý. Seriál stojí i na výkonu Dylana Morana v roli Bernarda Blacka, jehož gumový obličej někdy dělá divy...Celkově bych ohodnotil takto: 1.serie 9/10 , 2.serie 8/10 a třetí serie 9,5/10 (zvlášť poslední díl stojí zato), celkově tedy 9/10 neboli 5*. Díky bohu za takové seriály... ()