Série(3) / Epizody(18)

J*A*M*A*L

Asi nejlepší Britský seriál moderní doby.Opravdu skvělá zábava.Prostě originální tradiční britská komedie se vším všudy.Skvělý Dylan Moran byl prostě geniální.Skvělé hlášky, skvělá hudba a režie.98% ()

vander19

Seriál ma zaujal svojim vysokým hodnotením tu na CSFD. Potešil som sa, lebo už dávno som hľadal niečo takéto komediálne s krátšou minutážou. Britský humor som si obľúbil už počas dôb Červeného trpazlíka, tak som si hovoril prečo to neskúsiť. Musím priznať, ale že hlavne zo začiatku som bol znechutený. Prvé tri časti ma vôbec nebavili a rozmýšľal som či to vôbec stojí za to. Lenže pri 04. časti v prvej sérií nastal zlom a ja som si to začal užívať. Zrazu každá postava ako keby sa predo mnou otvorila resp. otvorila mi oči a ja som si ich oblúbil. Netvrdím, že by som sa pritom válal smiechom, ale seriál ma fakt dosť dobré hlášky takmer v každej časti. ()

Shedom

Netrúfam si odhadnúť koľkokrát som Black Books videla. Humor je to vskutku „ad absurdum“, musí sadnúť. Ja už to prostredie útulne rozhádzaného kníhkupectva považujem takmer za druhý domov, večne ožralého hulváta Bernarda, roztomile bezbranného Manny-ho a nepoužiteľnú Fran akoby som poznala odjakživa. Neskutočná kadencia hlášok a ultra absurdných scénok. Najlepšie epizódy – celá prvá séria, 3x1 Manny Come Home, 3x3 Moo-Ma and Moo-Pa, 3x6 Party, z nich najviac suverénne 1x3 – The Grapes of Wrath. (Do pozornosti dávam skvelé vedľajšie roličky Martina Freemana a Simona Pegga, s ktorými som sa prvýkrát stretla práve vďaka tomuto kúsku.) ()

Mitin

24 minut intenzivního britskýho humoru valícího se z tohohle sitcomu. Prostředí knihkupectví s ožralým Irem v hlavní roli je prostě super. ()

orkadimenza

Ze začátku jsem byl celkem rozpačitý z některých epizod, ale až u třetí série jsem si začal pořádně uvědomovat, jaký je Black Books skvělý seriál. Sarkasmus a skvělé dialogy jdou na diváka ze všech stran a vůbec se nedivím tomu, že to spousta diváků na začátku nedokáže vstřebat. Black Books zraje s každým zhlédnutím jako víno (nebo jako S1E3- Hrozny hněvu?) a i když opravdu nemám rád seriály s přehnaným počtem epizod, tak tento sitcom by si zcela jistě zasloužil víc než 18 kousků. Dylan Moran je génius a asi začnu sledovat jeho tvorbu, protože na to, jak se mi britský humor příčí, tak TOHLE bych mohl pořád a pořád. ()

Eruntano

Mám za sebou pár dílů. Žádnou pecku v tom nevidím, ale pár dobrých vtípků se zatím pokaždé našlo a celkově jde o docela sympatický seriál. Z postav to táhne hlavně cvok Bernard, to je povedený kus. ()

baxiii

Skutečně hvězda mezi sitcomy. Pro někoho je tento humor možná příliš surový, ale musí být docela prča se tak někdy na všechno vybodnout a poslat všechny co vám ať už otravují život nebo ne, do patřičných míst. K tomu ještě cigárko a vínečko a už jen tak sedět ve svém "útulném" knihkupectví. Všichni herci jsou zde skvělí a do děje zapadají. Určitě nesouhlasím s tvrzením že by to bez Fran mohlo být lepší, stejně jako nemohu souhlasit s kolísající kvalitou jednotlivých dílů. Na každém dílu je něco co mě dostane. Pravda, že některé jsou možná vtípky nabitější, ale to rozhodně nemění kvalitu těch ostatních. Každému se zřejmě tahle divná partička z knihkupectví nezavděčí, ale mě naprosto okouzlili a všechny díly můžu sjíždět stále dokola a stále se dobře bavit. ()

Yoss

Je pravdou, že jednotlivé diely sú veľmi nevyvážené. Sú časti, pri ktorých som sa rehotal ako divý, chytal sa za brucho a smial sa ešte 24 hodín po pozretí. Ale sú aj časti, kde som za 20 minút iba pohol občas kútikom úst. Ale napriek tomu je nápad s kníkupectvom a majiteľom, ktorý vlastne nechce nič predať, skvelý a každú fanúšik britského sitcomu by ho nemal vynechať! ()

amokey

S každým začátkem sledování nového seriálu jsem plna očekávání a napětí, jaké to bude. U Black Books bohužel první díl nejen nesplnil očekávání, ale zbavil mě i chuti podívat se na nějaký z dalších dílů. Naštěstí jsem se nakonec podívala a musím říct, že jsem doopravdy ráda. Nevím, jestli byl první díl tak špatný, nebo jsem si prostě jen na hlavního hrdinu musela zvyknout...ale teď říkám, ano Black Books má něco do sebe :) ()

habinka

Upřímě,po dlouhých letech pití a kouření se nad sebou občas zamyslíš, a řekneš si .. Někde mezi první cigaretou u kávy po ránu a poslední skleničkou, když močíš na rohu ulice ve 3 ráno, podíváš se na sebe a řekneš si " Tohle je úžasné." " Tohle je ráj." ()

Jorge-Z

Nejlepší britský seriál vůbec. Bernard Black, obchchodník kterého si musíte zamilovat, je ta nejlepší seriálová postava co jsem kdy viděl. Jeho ódy na víno a cigarety neměly chybu. Fakt paráda. ()

Martin_W

Black Books.. Co o tomhle seriálu napsat? Black Books - Černočerný seriál s černým humorem a "černými" postavami, který si vás i přes malý počet epizod určitě získá. Jedná se o můj zatím nejoblíbenější Britcom, nepočítaje Montyho Pythona. No nebudeme si nic nalhávat.. První díl je prostě "O ničem" a mě od sledování dalších epizod na delší dobu odradil. Pár kulis, 3 hlavní postavy.. a co se z toho mála dá udělat. Ze všech "Linehanek" mi prostě Black Books přirostlo k srdci nejvíce. 99% ()

Mikeel

Zhlédnul jsem Black Books v rekordním čase jednoho dnu. Jedná se prostě o perfektní sitcom. Válel jsem se smíchy, dusil jsem se smíchy, umíral jsem smíchy. Humor je ve všech sériích vyrovnaný, lehce se odchylují spíš jen některé díly. Břitký britský humor u mě jednoznačně vede a Black Book je skvělým důkazem toho, že za La Manchem sitcomy fakt umí. Jediným mínusem je nízký počet sérií. Je až trestuhodné, že u tak skvělého seriálu vznikly jen tři řady. ()

Milky.

Geniální. Bohužel po první sérii až do konce mi začaly některé díly připadat vcelku nudné a otravné. Je ovšem třeba podotknout, že jsem na to koukal stylem maratónským při marodce, takže otrava se dostavila naprosto pochopitelně a nejen vůči BlackBooks. Stále ovšem trvám na pěti hvězdičkách. Ten britský humor je šílený a Dylan Moran je ....měl bych s tím slovem být opatrnější.... GENIÁLNÍ!!! ()