Série(3) / Epizody(18)

Emzet

Bernard Black je lidská troska. Jediným jeho cílem je kouřit a ožírat se, zákazníkům ve svém knihkupectví nadává, je na ně odporný a občas je vůči nim i násilnický. Jeho dva nejlepší přátelé na tom nejsou o nic lépe. Jeho "sluha" ho miluje?/nesnáší? a jeho přítelkyně Fran má zhruba podobné cíle v životě jako sám Bernard. Každý večer se ožrat. A může být komediální seriál založený na těchto postavách dobrý? Ano. Přesto dávám pouze 3 hvězdy, seriál je relativně originální a vtipný, ale občas (často) sklouzává tak trochu k stereotypu. Vhodné na večerní oddech u televize. Převraty nečekejte. ()

Const.ex

Britské seriály měli vždy něco, co jim ostatní seriály mohli jen závidět. A Black Books patří mezi ty nejlepší z nejlepších. Humor tu je břitký a bez servítek.. takový jaký má správný humor být. Hlavní hrdiny si musíte hned zalíbit, nebo s vámi nemůže být něco v pořádku. Bernard Black je ten typ člověka, kterým by snad chtěl být každý: nijak moc ho nic netrápí.. prostě v pohodě žije. Nepřetvařuje se. Nepodlézá. Jedná přesně tak, jak to myslí. Jen jeho dva kamarádi ho občas vytáčí. No kamarádi.. kamrádka Fran Katzenjammer a zaměstnanec Manny Bianco. Slovo "Zaměstnanec" berte v případě Bernardova antikvariátu spíše s rezervou. Od Bernarda moc peněz za práci nedostanete. Pokud vůbec nějaké. -- Pokud hledáte kvalitní alternativu kultovního Létajícího cirkusu od Monty Pythonů vaše pátrání tímto skončilo :-) ()

laFei

Velice netradiční pojetí klasického britského humoru. Postavička Bernarda je tak neskutečně vykreslená do neurotického absurda, že snad ani není možné ho nemilovat. Až na opravdu 2 černé vyjímky je dle mého kvalita dílů konstantní a silně návykově zábavná. ()

Greg25

Konečně jsem shlédla všechny tři série Black Books a nezbývá než napsat, že jsem nadšená. :-) Mám ráda tvorbu Grahama Linehana a kvalita jeho práce je znát v každé větě, prostě mistr sitcomu. Černá kniha nemá chybu (aspoň pro mě, která britské sitcomy a britcomy miluje). Nemá smysl dál tento skvělý sitcom vychvalovat, prostě se na něj koukněte a pochopíte o čem tady píšu :-), pro všechyn ostatní varování, nejste-li příznivci britského humoru radši se na Black Books nezkoušejte ani dívat. Je prostě jen pro příznivce daného žánru, který uznávám není pro všechny. Black books je stoprocentní záležitost, přesto u mě o malilinkatý kousíček vítězí Ajťáci. :-) 100% ()

tom.cube

Další skvělý britcom z pera Grahama Linehana, vynikající zejména ústřední dvojicí dekadentního Bernarda a praštěnýho Mannyho. Každý díl s originálním námětem, leckdy absurdním průběhem, ale vždy velmi velmi vtipný, napěchovaný gagy. Výborný, suchý, černý, nekompromisní, sofistikovaný humor. ()

kujon

Tak přesně tenhle humor já můžu. U filmů/seriálů se, snad krom pár výjimek, moc nesměju, jelikož mi "konvenční" humor moc nevoní. U BB jsem naopak smíchy pukal :D Velká, převelká škoda, že tohle geniální dílko skončilo tak brzy. ()

Raimok

Na Bernarda nikdo nemá, to můžu říct zodpovědně. A když s někým jako je Manny vyrábí nejlepší víno nebo vaří, tak by si zasloužil něco víc než nějakých pět hvězd. 92 % ()

papyrosaurus

Už jen pro to prostředí antikvariátu jsem si tento sitcom zamiloval a potvrdil si, že Britové to prostě umí. Stačí pár dílů ve třech sériích a všechny ty americké 80ti dílové komediální seriály můžou putovat do koše. Skvělý herecký koncert Dylana Morana......ať žije Graham Linehan. ()

ChillThomas

Britský kontroverzní humor, něco jako když spojíte partičku IT a mistra Beana a nepovede se to, tak dostanete polotovar slabšího humoru, neříkám že je to hodně špatný ale sem dost překvapen že je to v top 30 jak v nejlepší tak nejoblíbenější .. je to tak na 75% a nejlepší role a herec pro mě Bill Bailey . ()

Bukk

Pokud máte pochyby o svém životě a máte pocit, že byste mohli stihnout mnohem více věcí...počkejte a ještě než začnete, dejte se do sledování trojice maniaků, kteří ví, jak prožít neuvěřitelný den v knihkupectví - i mimo něj - plné (podle nich) protivných zákazníků rušících poklidný průběh deliria. Vždyť je tolik krásného na světě, ale proč se obtěžovat to poznat, když se můžeme utápět v černočerném humoru bez touhy v našem životě něco změnit (a mít seriál, který nás v to utvrdí). ()

Kulhoso

BERNARD TO MILLWALL FANS S01E01!: Which one of you bitches wants to dance? Hey, you know when you're doing your esual threesome thing you do on a weekend, and the moonlight's bouncing off your heads and your arses and everything, does that not get a bit confusing? Right. This is you, okay? Tra la lal la laa la... Co více dodat :D ()

lardko

Na tenhle seriál jsem se koukl až v roce 2014. Sice jsem chtěl tak nějak vždycky tenhle seriál vidět , ale pořád jsem to odkládal. Nevim proč. Když jsem dokoukal první díl tak jsem si tento seriál prostě zamiloval. Za 1. den jsem dokoukal celý seriál. A dost jsem se nasmál humorným scénám. Dylan Moran mi v tomhle seriálu dost sedl. 100% ()

embecka

Už pár mesiacov sa do môjho života pomaly vkráda viac a viac humoru :) Black Books boli toho súčasťou. Bernard je môj idol. Nie celkom doslovne, ale veľmi by som sa s ním chcela kamarátiť a piť víno. S Fran by som sa tiež chcela veľmi kamarátiť a piť víno. S Mannym by som sa chcela kamarátiť, s mojím šťastím by sa mi presne taký týpek ako je on, prihovoril na stanici, v MHD alebo na podobnom verejnom priestranstve. Veľa milých chvíľ s touto skupinkou milých šialencov. :) ()

petikacka

Chtěla bych mít obchod s knihami, kde každého člověka pošlu do prdele a bude mi naprosto jedno z čeho budu žít... Je to samozřejmě nereálné, naprosto ujeté, ale o to více vtipné a o to více si to můžu jako divák užívat... Za mě 95% ()

tomashrabek

Ďalšia perla spod pokličky nikdy nevysychajúceho britského humoru. V hlavnej úlohe geniálny Dylan Moran ako ožranský majiteľ kníhkupectva, ktorý sa podobne ako Basil z Fawlty Towers správa presne tak, ako by sa nemal. Všetci ostatní zdatne sekundujú. Niektoré diely poriadne zapáchajú trápnosťou, no niektoré to zase viac než vyvažujú, a najväčším prekvapením pre mňa bolo, že najlepšia je posledná, tretia séria. Bravo. ()

Snipsley

"Bernard, look. Look, look. Bernard. Bernard, look. Bernard, look, look, Bernard. Bernard. Look. Bernard. Bernard. Look." :) ()