King Kong

New York, 1933. Bezohledný filmový producent Carl Denham hledá představitelku hlavní hrdinky do svého nového filmu. Naivní Ann Darrowová, která nemá žádné angažmá, jeho nabídku přijme a společně s ním a scénáristou Jackem Driscollem se vydají na záhadný Skull Island, ležící kdesi hluboko v Indickém oceánu. Tam filmaři objeví zapomenutou divokou civilizaci uctívající obrovskou opici jménem King Kong. Ann je vzápětí unesena zdejšími domorodci, kteří ji v rámci tradičního rituálu chtějí obětovat právě King Kongovi. Ten se do křehké blondýnky zamiluje. Mužům ze štábu se podaří zachránit Ann z jeho spárů. King Konga omámí, převezou do New Yorku, kde ho chce krutý Denham ukazovat veřejnosti a vydělat tak obrovské jmění. King Kongovi se podaří přetrhnout řetězy a při hledání Ann ukáže městu svou neuvěřitelnou sílu. (TV Nova)

Ferenzo

King Kong od Petera Jacksona rozhodně není pohádka pro děti vzhledem k násilí, které se ve filmu objevuje, ale má silný příběh, který byl však zfilmován několikrát. Také bych mu vytkl délku, sice se u těchto výpravných filmů hodí delší stopáž, ale u King Konga je to moc. Jinak efekty a hlavní postava, King Kong jsou vynikající. Takže takový průměr, který ode mě dostane 70%. ()

helrohir

Veľkolepé predstavenie. Jackson týmto filmom potvrdil, že je vynikajúci režisér s citom pre veľkolepé scény. Nezaprel tu ani svoje povestné megalomanstvo a každým záberom nám servíruje množstvo dychberúcich scén plných digitálne perfektne zvládnutých dinosaurov a iných oblúd. Napriek tomu neodsúva citovú zložku filmu na vedľajšiu koľaj, práve naopak, scény Konga a Naomi patria k tým najromantickejším a najdojímavejším filmovým chvíľam. Nadmieru sa vydarilo herecké obsadenie, hlavne nostalgicky krásna Naomi Watts a sebecký producent Jack Black, ale trebárs aj Adrien Brody splnil svoje a zaujal ma aj Thomas Kretschmann ako kapitán lode. Hudobné motívy sú veľmi podarené a už spomínané špeciálne efekty sú dokonalé a dodávajú filmu realistický nádych. Jackson natočil skutočný veľkofilm. 90%. ()

kubilov

Příběh nepochopitelného zalíbení, chamtivosti, nelidského chování a nevyhnutelné katastrofy, aneb životní sen neobyčejného režiséra Petera Jacksona. Abych se přiznal, moc jsem mu přál ať si svůj sen splní a natočí remake King Konga, jelikož v jeho rukou se z něj nemohlo stát nic špatného, ba naopak. Dokonce si troufnu tvrdit, že je tento film ještě lepší než ten původní, a že je Peter Jackson prostě a jednoduše muž na správném místě. Těžko říci, zda film tahá spíš šíleně zanícený Jack Black nebo ten obrovitý primát, který se v průběhu dějin stal legendou nejen stříbrného plátna. Z celého filmu je cítit radost, s jakou byl film natočen, je poznat, že si v postprodukci vyhrál s každým detailem a výsledný materiál sestříhal do tříhodinového eposu, který si postava King Konga jednoznačně zaslouží. ()

Havala

Bohužel velké zklamání, vše perfektně připravené, natočené, prodloužená verze je opravdu prodloužená až dost. Jen jsem se po hodině začal nudit. Sekvence akčních scén s mega opicí už byly dost monotonní, a džungle vypadala hodně počítačově, navíc mě příběh King Konga nikdy moc nebral. Jinak se ale jedná o bezvadně odvedenou práci - tak jak jsme u Jacksona zvyklí. ()

HEED

Vlastně jsem byl zcela spokojen. Na vzdory tomu, že extra digitální úpravu filmu moc nemusím, tady mi to zase až tak moc nevadilo. Navíc bylo to dost povedené a tvůrci si dali opravdu záležet. Hlavně město a rozsáhlá džungle plná toho ledajakého hmyzu. Skoro jako by to vypadlo z knihy pana Verna. Dokonce ani ta tříhodinová stopáž nějak nepřekážela. Pořád se něco děje, dokonce je to rozšířené o pár věcí, jako je například boj s dinosaury, byl opravdu lahůdkou a dokonalou ukázkou toho, kdo je pánem přírody.No a konec samozřejmě americky sladký a smutný. Peter Jackson to opět dokázal. Je prostě jeden z mála velikánů co umí zvládnout CGI techniku. 4 Hvězdičky. ()

mirkath1 odpad!

Běžte do háje s tím nadšením. Použiji slova jednoho zdejšího člena- byla to děsná pitchovina a totální ztráta času. Jurský park versus King ()

Ivoman

V režisérské verzi je kupodivu hodně materiálu s vizuálními efekty a velice skvěle děj rozšíří a dokonce v jednom případě i pomůže překonat mdlý děj, který je ve verzi pro kina. Chtěl jsem dát 4 hvězdičky, ale po shlédnutí režisérské verze jsem udělil 5 hvězdiček. ()

Brano

Nadpriemerný film o veľkej gorile, ktorú snáď pozná každý. Dosť vydarená nová verzia, ktorú sprevádzajú nádherne digitálne efekty a hudba. Veľmi vydarené scény z ostrova a tiež dobrý nápad na zakomponovanie dinosaurov do deja, ktorí len pridali na kvalite filmu. Tiež slušné herecké obsadenie s krásnou Naomi Watts. Mohlo byť z toho veľkolepé dielo, ale film ničí samotná dĺžka, ktorá je neuveriteľné dlhá. Veľmi veľa zbytočných scén, kto ma vydržať tri hodiny sa pozerať na film? Jackson je výborný režisér, ale tá dĺžka jeho filmov mi strašné vadí. A tiež vo filme je niekoľko nelogických veci ako napríklad, ako mohlo pár chlapov dostať na loď niekoľko tonovú gorilu, keď ani loď nemohli zakotviť pri brehu? Aj keď samozrejme je to cele len rozprávka a logiku v tom veľmi hľadať netreba, no niekedy aj takéto maličkosti robia skvelý film. ()

Benjik

Zazní G(K)ong a přijde King. To jsem si myslel když jsem spatřil v kolonce "režie" Pítra. Jenže Pítr není King, Pítr je jen dítě. Šikovný, geniální, ale pořád dítě a děti si hrají. A když dostanou hodně pastelek (rozpočet) tak nevědí kdy přestat, dokud není ta barevnost nechutná. Takže - tenhle film je výsledek dětské práce. Křiklavé, barevné, plné fantazie, upřímné radosti z natáčení...ale to je všechno. Ta dětskost po chvíli leze na nervy. King Kong nedospěl, zůstal malou gorilkou, která se vyžívá ve vraždění vyhynulých ještěrek a snaží se nabalit úžasnou blondýnu. Mimochodem, být na místě Goriláka, asi nezůstanu jen u nošení v pazouře, Naomi je boží. Black mi ukázal že není jen šašek, ale i herec, Pianista ukázal, že jeho depresivní obličej působí při každé příležitosti, Naomi ukázala nohy a tak dále, Andy Glum ukázal, že je nedoceněný génius a opice - potvrzeno o pár let později v Planetě opic - a Pítr ukázal, že když to někoho baví, měl by umět říct DOST. Zkrátit film o dejme tomu půl hodiny a nějaké drobné, nu, byla by to možná i slušná čtyřhvězdičková podívaná. Takhle je to jen velmi drahá hračka, kterou si jeden hobit splnil sen, ale já u ní dvakrát usnul, jednou ji vypnul kvůli lepšejší činnosti a jen jednou ji s vypětí veškeré mé úžasně silné vůle dokoukal. Filmování s láskou je fajn, ale nesmí se to zvrhnout v zuřivé...no ehm. Takže Petříku, tady máš tři hvězdy a Hobita si kazit nemusel. ()

Guran

Pěkný remake původních kongů, jsem si jistý, že tenhle remake už nikdo nepřekoná, režisér pána prstenů Peter Jackson si splnil svůj sen a já mu to přeju, protože triky film hodně pozdvyhuje. ()

iz67

Zbytečná sentimentální slatanina, v které se setkáte s celým jurským parkem, abyste si nakonec s opicakem zatancovali romanticky na ledě. ()

marek29

Z těch 15min co jsem měl možnost vidět, mě kvalita počítačového zpracování animace King Konga ani dinosaurů nepřesvědčila o udělení více než 3 hvězd. Snad v budoucnu celý film a možná s jiným hodnocením ;) Edit 24.12.2019 ani ne tak kvalita zpracování, ale spíš podle poslechu efekty a stále bitky, bouchani a mlácení mě utvrzuje v tom, že se jedná o normální hollywoodskou mlátičku a peněžní dojičku :(( ()

JosefTomas

O proti předešlému filmu, na kterém se už podepsal sám čas, jde jednoznačně o krok dopředu. Efekty jsou skvělé, jen občas se trochu usmějete při hercích běžících před green screen plátnem, ale jinak vše funguje dobře. Peter Jackson opět nezklamal a dokázal nám Konga vrátit důstojným způsobem. ()

smatana.sk

Odporúčam najprv si pozrieť pôvodnú, dnes už kultovú verziu z roku 1933 a následne si naordinovať Jacksonov rozsiahly farebný komentár. Spočiatku som bol skeptický k možnostiam zvládnuť tento remake so cťou, ale Jackson urobil niekoľko zásadných dobrých rozhodnutí. Ponechal zasadenie deja do doby hospodárskej krízy, prevzal zvlášť vydarené scény z originálu, a iné významovo posunul (zvlášť ma nadchlo použitie tanca domorodcov do newyorskej show). Samozrejme, treba počítať s režisérovými sklonmi k preháňaniu. Všetko krát tisíc je pre Petra Jacksona akurátna miera. ()

fifox

Dokonalá výprava, hudba, herecké výkony i efekty. Celkový dojem kazilo pouze pár bizarních scén (např. běžící stádo brontosaurů) a až moc natažené sentimentality. Nevím, proč jsme museli být svědky hned dvojitého loučení s gorilákem. To konečné bylo samozřejmě na místě, to prvé při odlovu not so much. A vůbec nejde o to, že by tři hodiny byly nějak moc. Naopak, propracovaný příběh, četné lidské osudy a širokou škálu různých prostředí jsem si náramně užíval. PS: Když koukáte na scénu s obříma pavoukama a začne vás nepříjemně šimrat za krkem, víte, že filmu dáváte veškerou svou pozornost a on vám ji vrací. ()

MirkaP

Dala bych i 4*, ale muselo by to být poněkud kratší, a to ve všech třech částech. Zejména na těch maxi červech se nemuseli tak vyřádit. ()

johnsnow

Ja nemám ohodnoteného king konga? Šmária šak som to videl jak dvanásťročný kokos. No tak tomu sa vraví deja vu. No je to skrátka super film, kde dominuje súboj s Wastatosaurami a Kongom alebo naháňačka medzi brachiosaurami. Síce pasáž v New Yorku je kus slabšia ale inak pohodka a za 5*. Neporovnávam s najnovším Kongom ten bol o dosť väčší(rozmermi) ()

mrclTV

Neviem, prečo mi ČSFD komentár ani hodnotenie k tomuto filmu opakovane neregistruje, už ho tu dávam asi tretí krát..... Jacksonov epický Kong. Musím sa priznať, že tento remake som videl skôr ako pôvodnú verziu. Je tu všetko ako v pôvodnom filme, dokonca niečo naviac a všetko je to vtlačené do extrémnych rozmerov a podôb. Scéna s prechodom priepasti cez kmeň stromu? - checked, veľa dinosaurov? - checked (plus tá dokonalá akčná sekvencia s TROMI t-rexami, čo trvá 15 minút!!!), spoznávanie krehkej krásky a Konga? - checked, nechutná scéna s obrovským hmyzom? - checked (tá bola z pôvodného filmu z roku 1933 vystrihnutá, tu sa pridala), veľkolepé a dojemné finále na Empire State Building? - checked (plus navyše sa vo veľkom štýle ničí zasnežený New York) a mnoho ďalšieho. Všetko to robí z filmu nádhernú poctu originálu a je viac ako jeho poctivý pokračovateľ. Ale je tu jeden háčik, všetok ten obsah robí z filmu takmer nekonečnú exhibíciu, ktorú je najlepšie pozerať na etapy. Ani ja som to na prvý krát nepozeral vkuse... ()

geo311

Zbyyyyyttttttteeeeeeečněěěěěěěěě naaaaatttaaaaaaaaahooooooooovvvvaaaaaaaannnnnnýýýýýýýý. 90 minut by na ten chudý děj stačilo.... samozřejmě za 200mil.$ musí dát alespoň 120minut .... ale 187???!!! ()

Připomeňte si začátky kultovních postav

Připomeňte si začátky kultovních postav

13.10.2017

Peter Jackson a Smrtelné stroje

Peter Jackson a Smrtelné stroje

26.10.2016

Režisér Pána prstenů, King Konga a Hobita si našel další velký projekt. Tentokrát se ale neujme režie, Peter Jackson totiž postapokalyptické sci-fi Mortal Engines dodá jen scénář a zajistí produkci.… (více)

Star Wars a Avengers se Serkisem

Star Wars a Avengers se Serkisem

03.07.2014

Král motion-capture Andy Serkis nemá o práci nouzi. Představitel Gluma z Pána prstenů, kapitána Haddocka z Tintinových dobrodružství nebo King Konga ze stejnojmenného remakeu Petera Jacksona sice… (více)

Návrat Godzilly potvrzen

Návrat Godzilly potvrzen

21.05.2014

Godzilla není v kinech ani týden a už zvládla vydělat přes 200 milionů dolarů. Reboot slavné značky, který je zároveň velkou poctou šedesáti rokům její filmové historie, tak pochopitelně čeká… (více)