Pán a pani Smithovci sú len jednou z mnohých dokonalých dvojíc z vymydleného stredostavovského predmestia... až kým nevyjde najavo, že v skutočnosti sú obidvaja nájomnými zabijakmi, ktorí pracujú pre dve konkurenčné agentúry a ich úlohou nie je nič iné, ako odprevadiť zo sveta jeden druhého. Hlavných úloh sa ujali Brad Pitt a Angelina Jolie pod vedením režiséra Douga Limana (Agent bez minulosti). Obidvaja protagonisti sa na svoje úlohy dôkladne pripravovali na strelnici, pričom Angelina Jolie svojho partnera prekonala. (oficiální text distributora)

Le_Chuck

Mr. & Mrs. Smith sú krásni, vedia trafiť slepačí zadok na 500 metrov, vedia dokonale zaradiť rýchlosť, včas strhnúť volnat, sú mladí, inteligentní, dokonalí a ... rovnakí. Prečo sú úplne rovnakí? Prečo je žena femina s ocelovým hákom a muž hladký metroš? Prečo ich spojením nevznikne niečo nové, iné, ale znova len to isté len nafúknuté? A prečo funguje pikantný gender battle iba keď je večera na stole? Lebo je to popkornová rýchlokvaska a bodka. Smutná odpoveď na záludné otázky, ale je to tak. Škoda veliká už len koli ultrasympatickému páriku, ktorého iskrenie zrejme nebolo hrané. 60% ()

hellstruck

O něco akčnější a modernější Válka Roseových.Dá se na to koukat,ale nic moc nadprůměrného v tom nevidím.Asi bude problém v tom,že na takovéhle přehnané střílečky nejsem. ()

NinadeL

Pokud se sám člověk nezamilovat do toho nového manželství, nemělo smysl se k Mr. & Mrs. Smith vyjadřovat ani vracet. Teď, když už jsou Pitt a Jolie zase rozvedeni, zůstal po nich vcelku vkusný stylový akční film. Všechny nadbytečné emoce jsou pryč a je to tak dobře. ()

Kaka

Doug Liman nemá talent Camerona a nedokáže efektně skloubit akci s komedií. Vznikl žánrový mutant, který nenabídl ve svém "oboru" absolutně nic nového a hlavní problém je, že ani to staré a osvědčené tady moc nefunguje. Dočkáme se všech možných technických vymožeností, superpočítačů, supermoderních interiérů, rychlého střihu, akční kamery - prostě a jednoduše tam Doug Liman naplácal naprosto všechno a není to to pravé ořechové. ()

sud

Jednoznačné zklamání. Nečekal jsem nic festovního, ale alespoň zábavnou podívanou. A dostavila se mi naprosto nelogická a nezáživná slátanina s nevýraznou režií a hereckými výkony. Mezi Angelinou a Bradem to jiskří, jinak ale podprůměrný popcorn. 40%. ()

Eddard

Nemám nejmenší problém dát téhle taškařici šticu. Pro mě nádherný exemplář lehké letní zábavy - na nic si nehraje je vtipný, sexy a i když bych nepoužil slova chytrý - rozhodně není nijak zvlášť degradující. Brad i Angelina si to museli královsky užívat - a jak víme z bulváru, nejspíš ve všech smyslech slova :) - oba působí uvolněně a krásně jim to spolu štymuje. Liman nezapře své zkušenosti z prvního Bourna a všechny akční scény mají punc prvotřídní kvality (přičemž nejlepší je podle mě ruční férovka, aneb intermezo mezi přestřelkou a sexem), i když tu poslední bych možná raději vystřihl, zas až takový nadhled po mě nechtějte. No a co je na snímku nejlepší? Vtip, hlášky a některé dialogy - poslední scéna z manželské poradny mě definitivně ujistila, že cokoli nižšího než 70% si Smithovi nezaslouží. ()

Tyler

OK, první hodnocení bylo až moc čerstvé, tudíž naprosto nekritické a komentář říkal pouze něco o fyziologických pochodech, které se ve mně odehrávaly při sledování "Mr. and Mrs.Smith" na plátně. Ale chtěl bych dát vale extatickým výkřikům - pojďme na seriózní hodnocení...Akčně-konverzační komedie o tajnůstkářském páru se opírá o kvalitní scénář a především trefné dialogy. Ty by však mohly vyšumět do ztracena, pokud by to mezi ústřední dvojicí nefungovalo. Nevím, koho napadla ta ďábelská myšlenka dát dohromady nejerotičtější filmové hvězdy současnosti, ale chtěl bych mu touto cestou poděkovat (a Angie s Bradem už to asi udělali). Nejenže se povedlo vytvořit pár, kterému to vedle sebe víc než sluší, povedlo se vytvořit pár dvou velmi talentovaných herců se smyslem pro pointu, akci a nadhled. "Smithovi" jsou nonstop zábava chrlící v kulometném tempu kousavé poznámky na adresu protějšku, vzrušení, drsnou manželskou bitku, dráždivé pohledy, přestřelky a perfektně načasované hlášky. A je toho mnohem víc...Nebudu to prodlužovat - "Mr. and Mrs.Smith" je film, který nově definoval pojem sexy. ()

castor

Mít lepší scénář, říznější dialogy a neplácat všechno dohromady, mohla to být akční oddychovka roku. Na druhou stranu buďme rádi, že snímek tahá do kladných čísel sex-appeal obou hereckých hvězd. Přísný metr proto nechejme stranou a prostinký příběh berme jako malé zlo, protože v té době ještě zajímavý Doug Liman (po výtečném Agentu bez minulosti a s pološíleným Jumperem před sebou) pro diváky načechral cool obal a několik skvostných scén. Tudíž se dočkáme třeba velmi solidní honičky na dálnici nebo profláklé sekvence, kdy si jdou oba manželé po krku a v zájmu likvidace toho druhého převrátí vzhůru nohama celý svůj přepychový bejvák. Viděno potřetí a znovu to chutnalo, takže ty čtyři * rád ponechám. ()

Rex Mundi

Slušná zábava, superhrdinovské akčné scény inšpirované Matrixom, ale nemám dôvod dať viac ako 2*. Celé je to nejaké umelé. Manželské prekáranie bolo vtipné a milé, ale akosi prvoplánové a slabé, keď si to porovnám s Vojnou Roseovcov. ()

kulyk

Branželína se prokázala jako schizofrenická osobnost. Ba co víc, se sklony k sebepoškozování. Inu, jen tak dál, usmiřovací samohana zajisté stojí za to. A jinak - vtipné to moc není, akční vcelku ano, no - jednou je dost, neuvidím-li to vícekrát, kolonoskopii kvůli tomu páchat nebudu. ()

Niktorius

Čekal jsem úplnou hovadinu, takže jsem ve výsledku celkem spokojený. Nejsem jediný, kdo to zmiňuje, ale jiskření mezi sexy dvojkou Brad Pitt a Angelina Jolie skutečně funguje a film sám se o něj dost opírá. Vyrovnává tím nedobrý dojem z vcelku chudého scénáře, jenž nedokáže z atraktivního námětu vytěžit dostatečné množství absurdně komických situací ani řízných dialogů a tak se Mr. & Mrs. Smith stávají podívanou poněkud stereotypní. Nudu potom musí rozhánět spousty přestřelek. Doug Liman se od dob Agenta bez minulosti v režii drobátko polepšil, tudíž se na jeho moderně (leč trochu uměle a strnule) pojaté akční scény dívá dobře. Trochu bych však čekal, že takový film bude mít větší drajv a bude podán napínavěji - v Limanově díle se akční manželská dvojka jen stále špičkuje mezi neutichající střelbou a samotný děj přešlapuje na místě, načež je ve finále naprosto nesmyslně utnut. Smithovi jsou tak místo blockbusterového akčňáku jen lehkou podívanou na jeden večer, mně to ovšem stačí. 60% ()

Wacoslav1

Komedie? Hmmm no to zrovna asi moc ne. Spíš za každou cenu cool film který se tváří jako by byl nejsvěžejší zábavou jakou kdy můžete vidět... No a kupodivu to tak není.15% ()

petero

Angeline a Bradovy to sekne a som rád že sa zišli práve v takto ladenom filme. Kvalitu brilantných Pravdivých lží to síce nedosahuje ale práve vďaka tejto dvojici je to slušne pozerateľné. ()

gogo76

Veľa som od toho nečakal a bol som príjemne prekvapený. Je fakt, že nad príbehom treba prižmúriť obe oči, hlavne pri prestrelke v supermarkete, ktorá je totálne nerealistická, ale na druhej strane je tak svižne natočený, prešpikovaný vtipnými dialógmi, že mu to odpustíte. Veľkým plusom je aj super DTS stopa, to znamená, že vaším reprákom dájú akčné scény zabrať. Ten film má v sebe zvláštnu iskru, asi to bude tým iskrením medzi Bradom a Angelinou, ktorým to spolu fakt sedí. Dobre som sa bavil a manželka tiež.70%. ()

Davies182

Takhle třeskuté filmy se dnes už snad netočí. Snímek mi po celou dobu unikal v podstatě jen kvůli idiotsky sestříhaným trailerům na komerčních televizích. A musím říct, že na blučku a bez reklam je to monstrózně úžasné! Dejte Dougu Limanovi do rukou dramatický scénář o rozpadajícím se manželství plný upřímných a bolestivých pravd, a budeme v sále hledat spadlé čelisti pod sedadly. Z poloviny nehorázně zábavný akční spektákl, z druhých 50% procent těžká partnerská zpověď. A to špičkování! Angelino, Brade... přestaňte jezdit do Afriky - adoptujte mě!! ()

Mahalik

Skvělý film při kterém se ani chvilinku nenudíte. Angelina je prostě skvělá a její role Mrs. Smith ji sedne jako ulitá. Brad Pitt sice nepředvede nic zázračnýho, ale v tomhle filmu mi to ani trochu nevadí. Prostě až se budete nudit a chcete se zasmát doporučuju tuhle skvělou komedii. ()

Amarcord_1

30% -Pár spektakulárních akčních scén a sympatický pár v hlavních rolích jsou jediné klady tohoto paskvilu, ježhož scénář, jsa si vědom své vlastní bezvýchodnosti, hloupne s každou přibývající minutou. Koukněte se radši zvlášť na nějaký Matrix a Válku Roseových. Tento film je tak trochu „2 in 1“ z obou zmiňovaných, a zoufale nefunguje. ()

Xmilden

Místy nesnesitelná nuda, kterou nepohání kupředu vůbec nic. Nerad vzpomínám na období, kdy Pitt s Angelinou tvořili pár. Nemám rád Angelinu a celou dobu jsem jí nepokrytě přál, přes zjevný fakt, že se tak stát nemohlo, aby ji Bradík zbil do bezvědomí. 40% ()

Real Tom Hardy

Toto je jeden z tých krásnych raritných prípadov, kedy sa v jednom filme stretnú dve v tom čase najkrajšie vyzerajúce osoby Hollywoodu (zrejme všeobecný konsenzus) vo svojej najlepšej forme, či už po stránke hereckej, ale hlavne vzhľadovej, pred kamerou rozpútajú herecký koncert a symbiózu a ich vizuál rejža/kameraman vyťažia na maximum (Brad tu vyzeral fakt kurva dobre...), aby sa nakoniec mimo kamier zamilovali, zobrali a spravili sto detí. Ale to som si teraz uletel ako nejaká pani každý večer sledujúca bulvárne televízne plátky, takže naspäť k relevantným veciam! --- Po rokoch a desiatkach zhliadnutí som zistil, že vlastne existuje aj režisérsky zostrih a s chuťou sa doň pustil. Dal som si teraz naraz obe verzie po sebe, kino aj rež., a mám v tom jasno. Rôzne strihy, zmeny v scénach, pridávanie alternatívnych a mazanie tých starých známych, mi už dáva zmysel. Kinoverzia má vtipnejšie a celkovo pre diváka atraktívnejšie scény (prezliekačky Angeliny z koženého obleku / Vinco, ktorý do toho chladného jesenného rána proste pre 400k z postele nevstane / Benjamin snažiaci sa dostať do istého tajomného výťahu). Rež. zostrih tieto a takéhoto typu maže a plne sa venuje prehĺbeniu vzťahov medzi ústrednou dvojkou. Ide najmä o drobné detaily v jednotlivých scénach – pár sekúnd dialógov navyše, niekedy jedna veta, niekedy polsekundová zmena záberu a strihu – ktoré ale dokopy robia celok krajším. Zjednodušene povedané – na prvé zhliadnutie kinoverzia, rež. zostrih na také piate. Veľa scén funguje aj na poli komédie, a to aj bez prítomnosti V. Vaughna, ktorý inak, mimochodom, všetky svoje ťahá úplne skvostne, obzvlášť konšpiračné eskapády. --- Čo viac dodať k filmu s tisíckou komentárov, ktorý už zrejme každý videl? Asi len toľko, že existuje jeden malý neznámy film s názvom By the Sea, ktorý môže pokojne slúžiť ako neoficiálny sequel k Mr. & Mrs. Smith. A z nejakého dôvodu proste verím, že niekde vo vnútri Brangeliny bol tak aj mienený... ♪♫ / Brad si vyspevuje počas akčnej sekvencie pesničku bohov x) (x) (15x2010) (10x2011) (2014) (31.5.2017) (10.2019) (2x21.9.2021) (13.11.2023) (14.2.2024, sk dab) ()

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

Phoebe Waller-Bridge opouští Mr. & Mrs. Smith

08.09.2021

Herečka a scenáristka Phoebe Waller-Bridge (Potvora) si nakonec v seriálovém remaku akčního thrilleru Mr. & Mrs. Smith o manželském páru špionů nezahraje. Důvodem byly bohužel kreativní neshody… (více)

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

Pan a paní Smithovi mají nové tváře

15.02.2021

Studio Amazon se rozhodlo oživit populární akční komedii Mr. & Mrs. Smith z roku 2005, v níž si tehdy zahráli Angelina Jolie a Brad Pitt. Nově se však příběh zpracuje do seriálu, v němž si hlavní… (více)

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

Sci-fi Chaos Walking čekají přetáčky

05.05.2019

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)