Herb Brooks byl jmenován trenérem amerického hokejového týmu pro Olympijské hry v Lake Placid v roce 1980. Nastiňuje svůj plán, kdy chce hru postavit na kanadsko-ruském hokejovém stylu, což hned v úvodu vzbuzuje nejistotu. Brooks říká, že tímto způsobem lze porazit i dosud neporazitelné Sověty. Od vedení dostává volnou ruku ve výběru týmu a v tréninkových metodách. Brooks přizve do realizačního týmu jako svého asistenta Craiga Patricka a poté vybírá na kempu v Colorado Springs 26 hráčů z řad amerických universit. Začátky přípravy jsou těžké. Hráči mají mezi sebou nevyřízené účty. První přípravný zápas absolvuje tým v Norsku s místní reprezentací a ten končí remízou. Brooks zuří, nevidí v týmu zápal pro hokej, a tak po zápase nenechá hráče odejít do kabiny, ale dá jim velmi těžké a náročné tréninkové dávky. Hráči tak pochopí, že Lake Placid nebude jen výlet a zábava. (TV Nova)

Kaka

Kurt Russell překvapil v roli psychologicky výborně zvládnutého trenéra. Skvělá práce s motivací, realisticky znějící mladíci, rozumně (bez patosu) podaná zralost a zkušenost stáří, solidně nastříhané zápasy. Naštěstí absentuje i rozpočet. Zrnitý obraz a obyčejné kulisy (výborně reflektují 80. roky) tomu ve výsledku jen pomáhají. Nenápadný, ale velmi povedený kousek v rámci žánru. ()

Spiker01

My máme Nagano, Amíci Lake Placid a ačkoliv jsem se občas ztrácel v nepřesnostech filmu a odlišnostech hokejových pravidel, hokej jako takový mám pochopitelně hodně rád, na Hokejový zázrak jsem se dlouho chystal a taky si ho poměrně užil. Je skutečně zajímavé vidět, že Disney co se týče hraných filmů vždycky netočil jen frančízy a jak jim to svědčilo. Gavin O'Connor je dlouhodobě můj oblábený režisér, takže to byla jistota. Stylem mi to dost připomínalo o několik měsíců mladší Světla páteční noci od Petera Berga, ale vzhledem k zaměření filmu vždycky raději sáhnu po Miracle. A Kurt Russell je pochopitelně král, kterého milujete i nenávidíte zároveň. ()

viperblade

Proč plný počet? Možná proto, že při závěrečné hře jsem zapomněl, že to je jen film a sledoval to, jako by to byl přímý přenos. Hokejový zázrak je výborný film o hokeji, ale musíte někdy překousnout "lehce" americké kecy... ale jak říkám, ty zápasy, (teda zejména ten poslední), stojí za to. A to i když porazili tehdejší ČSSR.... :-) ()

ClintEastwood

Miracle. Pro mě jako velkého fanouška hokeje film, který jsem si nemohl nechat ujít. Herb Brooks byl skvělý motivátor, uměl hráče výborně vyhecovat a probudit v nich národní hrdost a vášeň tak, že dokázali porazit i nepřemožitelné Sověty. Film je natočen dobře, ukazuje divákovi hlavně originální trenérské metody i lidské vlastnosti charismatického kouče a minipasáže ze životů tehdy mladých a neznámých hokejistů. Závěrečná sekvence je z památného utkání s mašinou jménem SSSR. Vynikající Kurt Russell. ()

Trellíno

Nebylo to špatné, ale když už hokej, tak si raději kdykoliv pustím semifinálový potažmo finálový zápas z Nagana a zážitek je nespočetněkrát větší. ()

gogo76

Hokej mám rád. A keď vznikne film o zázračnej hokejovej udalosti na vrchole studenej vojny, to nemôže dopadnuť zle. Jasné, vždy môže, ale našťastie to nie je tento prípad. Príbeh je podaný z pohľadu trenéra, ktorý chce z mladých chlapcov, ktorý nikdy spolu nehrali, vytvoriť jednoliatu partiu, ktorá dokáže poraziť neporaziteľnú ZSSR. Príbeh nenudí, všetko skvelo funguje a vy držíte palce, aby už tých namyslených rusákov konečne nakopali. Škoda, že zápas s Československom nedostal väčší priestor, ale páčila sa mi hláška:" O tri dni príde celá tá zberba z východu, Rusi aj Čechoslováci". Ďakujeme, že ste nás nahádzali do jedného vreca. Tréner dáva chlapcom poriadne zabrať, v duchu svojich vlastných slov: "Nemôžem vám sľúbiť, že budete najlepší, ale sľubujem vám, že budete v najlepšej kondícii"... A oni fakt boli. 80%. ()

Davies182

Ve druhým díle by jim Češi natrhli zadky! Je moc fajn, že HBO GO sem tam uvolní podobné fláky k vidění, a já můžu s úsměvem na rtech dohánět důležité mezníky světové kinematografie. Díky za to! ()

pepo

jeden z najlepších športových filmov aký bol kedy natočený a s prehľadom ten najlepší o hokeji.Russell je výborný celkovo je tento film radosť sledovať.Je to skôr za 4* ale v rámci žánru je to stovka jak oči ()

Xmilden

Zcela určitě možná největší sportovní zázrak v historii. Bohužel filmu škodí více scén jako byla ta s píšťalkou po odfláknutém zápase. Kurt Russell v roli trenérské legendy uspěl. Je pravdou ovšem to, že když jsem film viděl poprvé tak se mě líbil určitě více. Samotný hokejový zápas je stylově nezajímavý až běda. Divák toho ze samotné až tolik zajímavého nevidí. Navíc filmu ublížila zbytečně nataženost střední pasáže. 75% ()

cheyene

Česko-slovenského fanouška musí potěšit, že se v americkém filmu o hokejové reprezentaci Československa hovoří jako o druhé nejlepší na světě a že z nich výběr USA měl strach. Daleko větší obavy však měl pochopitelně ze sovětské sborné, v podstatě neporazitelného mužstva. Škoda, že na olympijské hry tenkrát ještě nejezdili hráči z NHL, bylo by to jistě zajímavější a dost možná by Sověti nedominovali takovým způsobem, avšak pro Čechy je to dobře, protože na turnaji století pak mohli být těmi, kdo profesionály z nejlepší ligy světa porazil poprvé na slavném turnaji, turnaji, který byl setkáním nejlepších hráčů světa. Snímek Hokejový zázrak je zdařilý, ukazuje přesně to, co je v podobném žánru třeba, Kurt Russell hraje svoji roli skvěle, hudba příjemně podbarvuje scény a když si vezmeme, že je to do jisté míry rekonstrukce skutečných událostí, musíme být spokojeni. Chvílemi to je pro našince až moc proamerické, ale ono se není čemu divit, když jde o americkou reprezentaci. ()

MISSha

Předesílám že hokej je můj nejoblíbenější sport,jako na jeden z mála sportů se na něj každoročně dívám a fandím.Kurt Russell je v roli trenéra přesvědčiví,stejně jako celý snímek natočený podle skutečné události která se stala.Český tým by měl také dostat takovou filmovou poctu jako tuhle amíci,protože Nagano 1998 je pro nás stejně památné jako pro USA Lake Placid 1980. ()

Shakers

Niekto to vidí moc Americké, ale no čo už.Som veľký fanda hokeja, takže sa mi to bude páčiť možno viac ako ostatným, ale povedal by som, že s tým to nemá čo robiť.Prekvapil ma celkom dobre zvládnutý scenár s charizmatický-sympatickým Kurtom Russselom na čele a neznámi herci, ktorý sú určite lepšia voľba, ako nejaký známejší.Miestami by to chcelo trošku svižnejšie tempo, ale vždy keď to začína byť trošku nudné hneď nasleduje strih na tréning, takže je to celkom fajn.Jediná vec čo mi najviac vadila, bola kamera pri zápasoch.Viem, že to nieje hokej, ale kamera mohla byť imho fakt priehľadnejšia.Nevedel som sa rozhodnúť, ako ohodnotiť tento film, ale keďže na konci pustili Aeronsmitha, tak sa prikláňam k lepšiemu. 80% - 4* ()

lamps

Sladký film, který je řemeslně naprosto v pořádku, ale přesně takovým tím způsobem, kdy se na sebe kupí jedna povinná scéna za druhou a režisér se snaží diváka namotivovat, aby si očekávané vyvrcholení užil jako pravý Američan. Vynikající Kurt Russell a pěkné neuspěchané tempo, ale těch klišé je více než lágrů v KLDR, hokejové mače nejsou zrovna z těch nejpřehledněji sestříhaných a nejsilnější scéna se nenachází ani zdaleka tam, kde by měla. Příjemné pokoukání rozhodně, ale v rámci hollywoodské sportovní rubriky to z průměru zkrátka nevystupuje... 65% ()

Boogeyman

Víceméně zklamání, hokejových scén je málo a jsou špatně natočené, neustále se pateticky kecá, přitom emoce při utkáních jsou na bodě mrazu. Taky mě sere, že zápasy s Norama, Rumunama a podobnejma chcípákama jsou ukázány, kdežto utkání s Československem je přeskočeno úplně! A Rusáci jsou samozřejmě znázorněni jako strojový ivanové a ten jejich trenér má vobočí, vedle kterýho vypadá Brežněv jak depilovaná pornohvězda! Kurt Russel po dlouhé době ve skutečně dobré roli. ()

Pilda17

Jelikož jsem pár let hokej hrál, tak mě film velice zaujal. Bohužel USA pro mě nemá takový ten hokejový cit, ale i přesto snímek nebyl špatný. Škoda, že ČR nemá dost financí na natočení takového snímku, poněvadž natočit Nagano 1998, kdy český hokejový tým vyhrál, by mohl být naprosto neuvěřitelný zážitek pro českého diváka. Nevím jestli by nebyli finance, ale rozhodně se o to nikdo nepokusil a to je obrovská chyba. USA natočila svůj hokejový zázrak, který je pro ně naprostá památka, ale mě jako českému fanouškovi to nic moc neřekne. Určitě zajímavý film a hokejový fanoušek si v tom to své určitě najde. Já bych raději viděl něco jiného, i když kvalita tohoto filmu se nezapře... 7/10 = 75% ()

Aky

Výtečné nejen sportovní drama nejen o hokeji, ale také o tom, že sport vždycky plní i jiné funkce, jako je například budování národní hrdosti, a to mnohdy znamená víc než samotné sportovní poměřování sil. Stále se divím, proč se ještě nikdo neujal zfilmování hokejových soubojů Čechoslováků a sovětských Rusů, v nichž sublimovala u hráčů i u diváků nárdnostní a politická nenávist. Současně mám strach, že se toho někdo ujme a pokazí to. ()

misterz

Chcelo sa mi fandiť, a moc. Kde je výdrž a odhodlanie, tam sa dejú veci nemožné, presne ako v tomto filme. Poraziť Zbornú v tých časoch dokázal naozaj iba málokto (pár rokov pred tou olympiádou sa to podarilo Československu), preto keď sa to podarilo mladíčkom z Ameriky, tak nielenže išlo o prekvapenie, ale skôr o zázrak hodný Houdiniho. Veď ešte aj ja si pamätám časy, keď sme faganom z USA na MS dávali dvojcifernú nakladačku. Z tohto pohľadu teda ide o výborný motivačný námet s veľkou schopnosťou strhnúť diváka a športovým napätím kdesi až po strop. Škoda tých pár nudnejších pasáži a slabučkú, málo údernú hudbu. 85/100 ()

kingik

Slabší film. To, co nejvíc utkví v hlavě, je hudba. Film je však pojat poněkud nezajímavě. A tak se dočkáme dlouhých tréninkových příprav a pasáží, povinného moralizování v týmu a promlouvání trenéra do duše mladých nezkušených hráčů, poté jednoho dlouhého zápasu USA-SSSR a o dalších zápasech se tvůrci zmíní jen slovem, což je opravdu trestuhodné. Přihlédnu-li k tomu, že víme, jak to celé dopadne, vychází mně z toho průměrný sportovní film, jehož nejsilnější momenty spočívají na bedrech Kurta Russella a na hokejové ploše. Jinak nic extra. 50% ()

Hugh Jackman a skoky na lyžích

Hugh Jackman a skoky na lyžích

21.01.2015

Sportovních filmů nikdy nebyl nedostatek, jen málo z nich se ale věnuje zimním sportům. Hokejový zázrak, Kokosy na sněhu nebo Sjezdař s Robertem Redfordem teď ale nafasují dalšího celovečerního… (více)

Kurt zase trenérem?

Kurt zase trenérem?

01.02.2005

Poté co Kurt Russell ztvárnil legendárního hokejového trenéra Herba Brookse ve filmu Miracle, asi patrně našel v tomto pro film vděčném řemesle zalíbení. Od hokeje si tentokrát odskočí ke koním ve… (více)